TOP Pirate Builder Contest I

Založil Colonel32, 15.10.2011, 23:20:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Prodloužit soutěž do konce ledna?

ANO
NE

Colonel32

TADÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Soutěž ukončena, probíhá vyhodnocování výsledků.
Pokusím se je zveřejnit co nejdříve, ale prosím o trpělivost vůči porotcům.

Colonel32

Zatím můžete zvažovat, zda uděláme nějakou společnou expozici většiny hotových děl...

Znova do KŽ? Nevím zda by to bylo s honoráři, ale samotné lego by tam asi uvítali vždycky, navíc tentokrát stačí jen menší vitrína.

Soukromé muzeum lega na Národní?

Ve výloze Mirkovy drogerie?

Jeseník, pokud skutečně dopadne?

Boskovice? 

Jiný nápad?

Kdo rovnou odmítá?
Kdo má zájem se zúčastnit?


Prostor pro diskusi...

STARHAWK

Moja stavba ma 1,6m x 1,2m a vobec som to nestaval s umyslom rozoberat a transportovat takze neviem aky by som to prenasal - musel by som to na mieste znova viac menej skladat podla foografii. Dalej je to silne nedokoncene takze by to nemohlo byt hned - podrva kim to doladim do lepsej verzie - samozrejme uz mimo sutaz. A v poslenom rade akby som to mal ist vystavit tak mozno este tak niekde do Brna alebo okolia - Praha a okolie je uz daleko pre mna.

Ale inak su tam pekne diela, takze bolo by co vystavovat. Napad je to teda dobry.

nerow

Já bohužel své soutěžní dílko ihned po vyfocení rozebral.

Ulrich14


peki

Citace od: Colonel32 kdy 16.01.2012, 01:06:53
Zatím můžete zvažovat, zda uděláme nějakou společnou expozici většiny hotových děl...
Prostor pro diskusi...

Jeseník dopadne  ;) Resp. dopadnul (upraven termín oproti původně avizovanému). Pokud by měl někdo zájem, tak po dohodě se mnou SZ mohu zajistit převoz. Nicméně moje možnosti jsou omezené:
- Praha
- ČB/Tábor
- Brno
- Hradec králové 
- Teplice

Je potřeba dobře zabalit, dát nějaký odkaz jak by to mělo být nainstalováno ( ne stavební návod, na to opravdu nebude čas. Pokud tedy model není vhodný k převážení, tak radši ne  8) )

Colonel32

Výsledky jsou k dispozici:

Zatím rychlá tabulka, reportáž dodělám někdy později.

Colonel32

Pokud chce někdo reagovat, v hlavním vlákně už může. (jednotlivá vlákna jako obvykle nechám ještě pár dní zamčená - lepší pár lidí naštvaných že nemohou přispívat, než aby někdo změnil obsah příspěvků v odvolací lhůtě)

Colonel32

Speciální ceny poroty dále získávají:

Největší dříč: šipka

Hlavní nostalgik: Ariatti

Cena odvahy: Friend

linhi

Děkuji porotcům za bodování a hlavně za zařazení do TOP. Bude nějaký přehled již vybraných cen?

šipka

Taktéž se připojuji k děkovačce ;)  díky

Hardegon

Též děkuji. Konkurence byla velmi silná.

Colonel32

Citace od: linhi kdy 21.01.2012, 09:11:47
Bude nějaký přehled již vybraných cen?

Ano, podle toho jak budou mizet.

nerow

Tak děkuji C32 za zprostředkování soutěže, porotcům za jejich čas a sponzorům za ceny. Pořadí podle mně dopadlo +- dle očekávání.

Jinak se těším na komentáře jednotlivých porotců k jednotlivým dílům.

gearcs

Díky porotcům i stavitelům, a také sponzorům. Vyhrál můj favorit, ten nápad byl prostě bezkonkurenční! Jsem rád, že takovéto soutěže odhalují perspektivní stavitele.  :)

FilipS

Taky bych moc rád poděkoval všem co se na soutěži podíleli.
První místo je opravdu zasloužené.

Justin

#46
Pripájam sa ku gratuláciám víťazom a poďakovaniu organizátorom.
Súťaž dopadla skvele, všetci sme sa dostali do prvej pätnástky   ;D
Verím že sa už všetci nevedia dočkať komentárov k jednotlivým dielam.

J.

PS: Téma pirátov je už oživená, Western ale tvrdo spí  ;)
   

Ulrich14

Skvělá soutěž, jako vždy. Díky pořadatelům a gratulace výhercům.

Mr. Cube

Díky za uspořádání soutěže, sponzorům za ceny a gratuluju TOPům.  :D

nerow

Taková soutěž TOP WBC by nebyla špatnná. Už dřív jsem o tom přemýšlel. MOCů z této tématiky moc není a to je velká škoda.


Colonel32

Už mám připravené jiné plány. SBC. Vše oficiálně oznámím po uzavření PBC.

P4tr1cius

Citace od: Colonel32 kdy 22.01.2012, 23:09:12
Už mám připravené jiné plány. SBC. Vše oficiálně oznámím po uzavření PBC.

A "S" znamená Space?

Luky1987

Pokud S znamená Space, tak se určitě zapojím, mám něco rozdělaného...

nerow

Tuším, že sand. C32 to zmiňoval při konci CBC 2.

peter

A co když je S jako Sparta ...
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

P4tr1cius

Vidím, že nie som jediný s nepochopeným "S".  ;D

Colonel32

Ceny jsou rozděleny.

Vlákna jsou otevřena. Nadále důrazně žádám, aby první příspěvky nebyly editovány, aby byla zachována historická hodnota soutěže, až se na výsledky a díla bude někdou dívat třeba za 5, 10 let.


Bohužel tentokrát nikdo nevyužil toho, že je možné prezentovat rozestavěná díla, naopak, nejen že vždy byla prezentována díla z pohledu autora hotová, ale navíc byly jakékoli rady ke zlepšení v lepším případě ignorovány, v horším případě samy terčem kritiky, takže to co se mi tak líbilo na CBC II, tedy že vítěz vyhrál z velké části i díky radám a kritice ostatních, se tentokrát nekonalo. Také jsem začínal mít strach, že se kvůli soutěži letos s nikým nepohádám, ale naštěstí to zachránil petras81.

Nebo má tolik lidí strach, že by jim někdo jejich nápad ukradl, okopírovat? Ve většině případů člověk přemýšlí a staví třeba měsíc nebo dva, přijde mi dost složité, aby model někdo vykradl, ať už tématikcky nebo detailem, když se zveřejní fotka 2 týdny před koncem. Stavbu přece nedělají jen detaily, ale především to, jak působí jako celek. Schválně se podívejte - Diddy prezentoval želvu víc jak měsíc před koncem, a kolik lidí mu ji okopírovalo? Možná jeden. A přitom asi ani 50 želv by bitvě o Santiago vítěztví nezachránilo. (ač pro někoho to byl jasný favorit).

P.S. dal jsem porotcům jasný příkaz, aby hodnotili jen první příspěvek každého vlákna. Část z nich díla nikdy předtím ani neviděla. Jeden dokonce ani nevěděl, kde je hledat  ;D (očekávám že budu petrasem zase nařčen z toho, že jsem svojí kritikou v průběhu soutěže ovlivnil jiné porotce)

nerow

Jinak by mohla proběhnout aktualizace seznamu TOP MOCů. Dost jich tam chybí. 

Hardegon

Citace od: nerow kdy 23.01.2012, 19:47:01
Jinak by mohla proběhnout aktualizace seznamu TOP MOCů. Dost jich tam chybí. 

...ve zpracování...

P4tr1cius

Rád by som poznamenal niekoľko postrehov a názorov k PBC, byť ako porotca, radový užívateľ Kostky.org, či sponzor.

V prvom rade, by som sa chcel poďakovať (podľa dôležitosti  ;)) všetkým súťažiacim, hlavnému organizátorovi C32, sponzorom a porotcom. Súťažiacim za to, že išli "s kožou na trh" a strávili more času na realizácii svojich diel. Hlavnému organizátorovi C32 za to, že bez neho by sa PBC neuskutočnila. Sponzorom za ich sponzorstvo a porotcom za ich čas venovaný spravodlivému rozhodovaniu.

Za mojej krátkej pôsobnosti na Kostkách.org bola PBC druhá súťaž (prvá CBC II), ktorú som mal možnosť sledovať, a v tomto prípade aj sa viac angažovať. Už CBC II sa mi veľmi páčila, a o to viac som sa tešil na PBC. Samotná PBC podľa môjho názoru dopadla s rovnakým úspechom ako predchádzajúca CBC II. Či už počtom súťažiacich (takmer identický počet 15-16), ale, a čo je dôležitejšie, aj kvalitou predvádzaných diel.