Proč mi nejezdí vláček ?

Založil Police collector, 05.01.2006, 16:55:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Llevelyn

 >:D >:D >:D >:D

Dlouho jsem se tak nezasmála ;D ;D ;D ;D  vláčky jsou myslím 8+ ;)
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

hobby

 ;D ... byla to vcelku napínavá reportáž s nečekaným a šťastným rozuzlením. Taky jsem se zasmál (nic ve zlém)... ;D

Mates

Tak vážení, to mě opravdu dostalo ;D! Přiznám se, že když jsem si četl začátek, tak jsem tušil nějakou podobnou blbost ::) :D ;D

myth

PC jednoducho nikdy nesklame ;D .
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Raistlin M

Právě jsem si přinesl domu vlak a jsem rád, že čtu podobné téma, neboť jsem dostatečně varován, na co si mám dát bacha. Dnes odpoledne jsem totiž absoluvoval jednání, při kterém jsem působil dojmem, že neumím ani malou násobilku a tak je možné snad všechno. Dnes bych možná byl schopen i podle návodu to zapojit jako PC.
Raději budu svůj vlak stavět až zítra. ;D

Micho

Tak to fakt aj mňa dostalo. Veril som, že to bude nejaká hlúposť, ale toto ma neťuklo. Takže foto to rýchlo vyriešilo ...  8) 

Nedalo mi to a prešiel som návod od nákladného vlaku 4512 a je fakt zaujímavé, že takému dôležitému bodu sa venuje relatívne malá pozornosť. Iba tie malé obrázky ako ich tu hodil peter. Komu je elektrika aspoň za máčok blízka, tak nemá problém. Ale pre ostatných to nikde nie je. Pričom návody sú totálne detailné, krok po kroku, len toto tam, chýba. A riadne zvýraznené. Takže PC ako neznalec elektriky sa ľahko mohol kopnúť ...  ;)

Cavelon

Citace od: Micho kdy 05.01.2006, 20:35:52
Takže PC ako neznalec elektriky sa ľahko mohol kopnúť ...  ;)

Základy elektriny sa snáď vyučujú vo fyzike na základnej škole - baterka + vypínač + žiarovka. Proste, že sú dva póly - plus a mínus a že prúd tečie iba v uzavretom okruhu, v ktorom je zdroj a spotrebič. ::)
Veď žijeme v 21. storočí! :P

Micho

Citace od: Cavelon kdy 05.01.2006, 20:52:18
Citace od: Micho kdy 05.01.2006, 20:35:52
Takže PC ako neznalec elektriky sa ľahko mohol kopnúť ...  ;)

Základy elektriny sa snáď vyučujú vo fyzike na základnej škole - baterka + vypínač + žiarovka. Proste, že sú dva póly - plus a mínus a že prúd tečie iba v uzavretom okruhu, v ktorom je zdroj a spotrebič. ::)
Veď žijeme v 21. storočí! :P

Aj chémia sa učí na strednej a ja si z nej veľa (škoda) nepamätám ...  :P

J_BOB

ja som nahodou tiez rad, ze tu tato diskusia vznikla. planujem si tiez kupit konecne prvy vlacik, a aspon sa vyhnem podobnym problemom  :)
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Cavelon

Citace od: J_BOB kdy 05.01.2006, 23:14:41
ja som nahodou tiez rad, ze tu tato diskusia vznikla. planujem si tiez kupit konecne prvy vlacik, a aspon sa vyhnem podobnym problemom  :)

Šak ja furt hovorím, že všetko zlé je na dačo dobré. ;)

Raistlin M

Ale zase je průkopníkem průserů PC a schytal to za nás všechny mamlasy. ;D ;D ;D

rdk

Citace od: Raistlin M kdy 05.01.2006, 23:19:40
Ale zase je průkopníkem průserů PC a schytal to za nás všechny mamlasy. ;D ;D ;D

Schytal to jen a pouze za sebe, páč takhle blbě se to někomu jen tak nepodaří...

J_BOB

no....keby som dostal vlacik do ruky pred PC...neviem ci by som sa nepytal ja. niekedy som totiz dost nepozorny  ;D
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Cavelon

Si viem živo predstaviť, jak sa PC celý triasol od nedočkavosti, že už bude jazdiť dokolečka o 106 so Santa Fé a nervózny jak pes spanikáril, nepozrel poriadne ani do návodu a zapojil to tak geniálne. ;D Nuž, stres niekedy robí divy (poznám z vlastnej skúsenosti ;)).

Police collector

Citace od: Cavelon kdy 05.01.2006, 23:39:09
Si viem živo predstaviť, jak sa PC celý triasol od nedočkavosti, že už bude jazdiť dokolečka o 106 so Santa Fé a nervózny jak pes spanikáril, nepozrel poriadne ani do návodu a zapojil to tak geniálne. ;D Nuž, stres niekedy robí divy (poznám z vlastnej skúsenosti ;)).

Jezdil ale a) nějak se mi ji nepodařilo usadit do kolejí.
                b) při fakt nejvyšší rychlosti to prostě vyletí z kolejiště.
                c) mám málo kolejí !
                d) nemám postavený vlak poněvadž mi ho zabavila mamka :D
                e) abych se připravoval na zkoušky
                 

Jinak to ale jezdí doslova a do písmene jako hasačert !
Terminated.

KLF

Citace od: Police collector kdy 05.01.2006, 23:53:44


Jinak to ale jezdí doslova a do písmene jako hasačert !


hasa...co ? ;) To je dobre, ci zle ? ;)
Terminated.

Cavelon

Citace od: Police collector kdy 05.01.2006, 23:53:44

                b) při fakt nejvyšší rychlosti to prostě vyletí z kolejiště.


Stavím sa, že si to SantaFéčko neupravil, keď si tam dával podvozok s motorčekom. Ako môj Kubko - tiež nemá trpezlivosť čítať návody - to poskladal a ja som si všimol, že pri prechode cez výhybky tam čosi preskakovalo. Tak som na to pozeral a podvozok bol akosi vnorený do train plate. Mrkol som do návodu a jasné - to, čo je medzi podvozkami, treba skrátiť a podvozky posunúť do susedných dierok! ;D

Colonel32

proto je lepsi SF lokomotivu nechat tak jak je, a dat za ni bimotorizovanej B-unit...

Raistlin M

Mně osobně připadne celá přestavba SF pro motorek jako záležitost na pár minut, tak nevím, proč to komplikovat. Návod je jasný. ;)

tazzy

Tak u tohohle jsem se pěkně dlouho smál  ;D :D, já bych to asi taky, kdyby muj prvni vlak byl Santa Fe, nepochopil, ale muj prvni byl Railway Expres (4561) a u toho je takovy velky navod a tam byl asi pres pul stranky obrazek, jak je ten jeden brick zapojen na jedne strane a na druhe ho vypravci prave zapojuje  ;D