malý problém s elektrikou

Založil tomik13, 09.09.2009, 17:25:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

tomik13

mám takový problém že jak často zapojuji tento kabel na trafo tak se mi časem zničil a nevím co stím.Sice jsem už našel na fóru jak to vypadá uvnitř ale nevím jak to rozdělat a zpravit. Dík za každou radu

Ondra

Do toho bych se raději moc nehrabal.Koukám že tam máš některé urvané, což je asi konečná.

Spíš bych ti doporučoval koupit nový kabel.

Ondrej

Dej to někomu staršímu, pokuď se na rozdělání necítíš. Nejlépe někomu kdo rozumí elektru. Konečná to podle mě nebude, trošku se kablík zkrátí a znovu nacvaknou drátky kam maj a je to. Taky se mi to stalo jednou

tomik13

a nevíte jak to rozdělat? zkoušel jsem to několikrát a bezůspěšně

Colonel32

Vím že vasek to dělal u jednoho kabelu dokonce 2x, takže evidentně to jde a docela snadno.

tomik13

na boku jsou nějaké zobáčky a ty se mají nějak vyhodit ale mně to nejde vtom je problém jak to udělat?

Ondra

Citace od: tomik13 kdy 09.09.2009, 18:29:26
na boku jsou nějaké zobáčky a ty se mají nějak vyhodit ale mně to nejde vtom je problém jak to udělat?
Zatlač to malým šroubováčkem, který se tam vleze.Mně to u takový zámků funguje na 100%.

tomik13


Ondra

Citace od: tomik13 kdy 09.09.2009, 19:10:22
a jěště z které strany
HMM tak to ti neporadím, prostě tam kde je ten zámek.Musíš to zkoušet.

peki


vasek

Pokusím se popsat jak na to. Ze dvou stran jsou vždy dva zobáčky, vyber si jednu stranu a nejlépe dvěmi šroubováčky (plochou pinzetou, ještě lépe dřevěnými tyčkami s patřičně opravenými konci) zatlač tyhle zobáčky do kostky a lehce vycvakni. Pak vyndej vnitřek kostky a vyndej ze špičatých plýšků kablík, odstřihni poškozenou část (eventuelně vyměň celý kablík - pokud potřebuješ) a na samořezné kontakty (plíšky) opatrně nasuň nepoškozený konec kabílku. Zkontroluj si vodivost (prostě zdali kablík funguje), pokud funguje tak opatrně zacvakni do kostičky - ale opravdu opatrně, kablík díky plastovým pacičkám uvnitř kostky má tendenci někam uhybat a z kontaktů se vysunout. A to je vše - práce na tři minuty.

tomik13

díky vše se povedlo teď už to funguje ;)