Zachranovani zniceneho lega - diskuse

Založil Colonel32, 11.07.2005, 11:55:36

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

rdk

Citace od: stomcova kdy 04.11.2008, 21:37:59
Ano, samozřejmě. Praxe ze stavění Kitů vojenských vozidel. Bydlíme na sídlišti, kde vteřiňáky vysychají jedni z prvních, i když jsou řádně uzavřená.

Možná hloupý dotaz.... Ale jak souvisí sídliště s vysycháním lepidla? Jinde by nevysychalo? :) 8)

otaznik

Citace od: rdk kdy 08.11.2008, 10:52:26
Možná hloupý dotaz.... Ale jak souvisí sídliště s vysycháním lepidla? Jinde by nevysychalo? :) 8)
Panelové domy jsou obecně o dost sušší, než starší činžáky.

betakaroten

Po dlouhé době opět "věčně zelené" bělení:
Citace od: banana.com kdy 10.10.2008, 12:16:15
Citace od: zubrasd12 kdy 10.10.2008, 12:06:19
To ja som zas sa pokusal bielit (resp. modrit) kocky modrej farby a po 48 hod. macania sa mi z toho stalo light blue.
Fotky dodam. Co z toho vyplyva - nebielit farebne kocky (ani sive). Koncentrat som pouzil 2/3 savo 1/3 vody
No, kdyby jsi si pročetl Kostky, tak by jsi zjistil, že to nemá cenu zkoušet....
Zatím zde nepadlo, proč to nemá cenu zkoušet (neberu neexaktní výroky jako "nefunguje" nebo "výsledkem je světle modrá"). Proto jsem provedl ostře sledovaný pokus s kostkou kdysi modrou, nyní téměř zelenou, Savem* a otevřeným oknem. Po zhruba 3-4 hodinách se ukázalo, že modré barvivo se začne rozpouštět dřív než zažloutnutí.

*) Řečnická otázka, Savo nebo peroxid? Je to v podstatě jedno:
NaClO -> NaCl + O·
H2O2 -> H2O + O·
Bělicí, desinfekční a jiné smrticí účinky má volný radikál O·, jinak je mezi tím rozdíl jako mezi obyčejnou a slanou vodou.

Jindroush

Doporučuji desinfikovat rány savem, je levnější  >:D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

betakaroten

#244
Je to levnější, ale to ještě není všechno! Jako bonus dostanete roztok soli v nefyziologické koncentraci, která sice na LEGO možná nemá vliv (nebo má? vyzkoušejte sami!*), zato v ráně vám poskytne nevšední zážitek! ;) ;D

*) Pravda, tohle by stálo za pokus, sůl dovede vyžrat různé sqrny. Díky vezírovi za nápověď.

Blake

#245
Jak by jste vybělili zažloutlé látkové plachty? Konkrétně plachty ze setu 6285 Díky

Blake

Ještě jeden dotaz. Jak / čím přilepujete odlepené čiré samolepky, aby ze spod nebylo vidět ono lepidlo. Díky

otaznik

Citace od: Blake kdy 14.02.2009, 16:41:57
Ještě jeden dotaz. Jak / čím přilepujete odlepené čiré samolepky, aby ze spod nebylo vidět ono lepidlo. Díky
Já osobně se snažím sehnat ty samolepky v dobrém stavu, takže takto nepoužitelné jdou bez pardonu do koše.
Ale nevím, jestli tě tato odpověď uspokojí.  ;)

betakaroten

Snažím se na LEGO samolepky nelepit, z jiných aplikací mám dobrou zkušenost s Herkulem. V tekutém stavu je sice bílý, ale po zaschnutí zprůhlední. Pozor, rozpouští se ve vodě, což je vlastně spíš výhoda - lze mýt i díly se samolepkou a pak lepit znovu na čistý povrch.

Blake

Citace od: betakaroten kdy 14.02.2009, 21:27:58
Snažím se na LEGO samolepky nelepit, z jiných aplikací mám dobrou zkušenost s Herkulem. V tekutém stavu je sice bílý, ale po zaschnutí zprůhlední. Pozor, rozpouští se ve vodě, což je vlastně spíš výhoda - lze mýt i díly se samolepkou a pak lepit znovu na čistý povrch.

To zní moc dobře, to vyzkouším. Jená se o samolepky sice na boku lodi, ale na vodu ji dávat nebudu. Jde o starší set kde 90% plochy samolepky drží po letech dobře, ale některé kraje jsou od používáním setu ohlé. Díky

Colonel32


maeror

Vypadá to velmi dobře - už jsi to zkoušel?

Faantoom

Citace od: Colonel32 kdy 08.03.2009, 03:42:12
http://retr0bright.wikispaces.com/

Odkaz - dobrý... Obrázky vypadají lákavě, ale mě jako neangličtináří my obsah moc neřekl... Můžeš mi prosím aspoň naznačit o čem tam píší.. Děkuji

PS: já vím, kdybych se lépe učil....  8)

otaznik

Citace od: Faantoom kdy 08.03.2009, 11:52:29
Odkaz - dobrý... Obrázky vypadají lákavě, ale mě jako neangličtináří my obsah moc neřekl... Můžeš mi prosím aspoň naznačit o čem tam píší.. Děkuji

PS: já vím, kdybych se lépe učil....  8)
O bělení zašlých počítačových dílů z plastu a o přípravě gelu, který je na toto bělení lepší než tekutina, protože drží na velké ploše.

Pepo

Mám zopár bazárových dielikov prevažne Brick 2x4 a sú pomerne dosť ošúchané a poškriabané a vedľa nových dielikov nevyzerajú príliš dobre. Riešim to prelepením plochy lepiacou páskou, ktorá im ako tak prinavráti lesk, ale nie je nejaký iný spôsob ako sa zbaviť škriabancov ?

peter

Obávám se, že nikoliv. Nejspíš trochu pomůže známé TEMPO, ale ani s ním se již nevrátí původní krása kostek.

Jinak polepování kostek izolepou, to musí být solidní marast, do toho bych nešel.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Colonel32

Tempo velmi rychle vyleští matný povrch, ale odstranění rýh už je o něco pomalejší, závisí na jejich hloubce. Takže rozhodnutí, zda díl zahodit nebou zkoušet vyhladit závisí na míře poškození kostek a jejich dostupnosti. Troufnu si říct, že pokud člověk není nezaměstnaný, asi by neměl leštit jiné basic kostky než staré šedé nebo růžové, a i u nich vzít v ůvahu míru poškození. Nápad s izolepou bych zařadil do kategorie "vyzkoušel jsem , že takhle to nejde"

5o

Citace od: Pepo kdy 29.04.2009, 11:15:00
Mám zopár bazárových dielikov prevažne Brick 2x4 a sú pomerne dosť ošúchané a poškriabané a vedľa nových dielikov nevyzerajú príliš dobre. Riešim to prelepením plochy lepiacou páskou, ktorá im ako tak prinavráti lesk, ale nie je nejaký iný spôsob ako sa zbaviť škriabancov ?

Zatmeliť, zafarbiť, nalakovať, nastriekať.
Čo by som s tým reálne spravil ja? Odložil bokom na horšie časy. Ale nie, skúsil by som ich aspoň nastriekať farbou v spreji. Odtieňov je veľa, výrobcou tiež a podľa vzorkovníka by sa mali dať trafiť väčšinou všetky. Alebo si spraviť pár exemplárov v netradičnej farbe.
No a posledná možnosť čo s poškodenými kockami: Hádzať ich po holuboch.
Preto lebo Lego...

Colonel32

Ještě existuje varianta autolak - kdy se poškozené kostky nastříkají sprejem, varianty jsou :

a la Jindrous: zvolit barvu jakou lego samo nedělá a používat kostky do základů staveb
a la Mirek: zvolit něco nejvíce podobného tmavě modro šedé a udělat z nich tunelový portál

Ondrej

Citace od: Colonel32 kdy 30.04.2009, 10:04:12
Ještě existuje varianta autolak - kdy se poškozené kostky nastříkají sprejem, varianty jsou :

a la Jindrous: zvolit barvu jakou lego samo nedělá a používat kostky do základů staveb
a la Mirek: zvolit něco nejvíce podobného tmavě modro šedé a udělat z nich tunelový portál

nebo rovnou vyhodit...

peter

Citace od: Ondrej kdy 30.04.2009, 10:06:18nebo rovnou vyhodit...

S vyhozením bych byl opatrný. Myslím, že většina z nás nejsou takový Lego baroni, aby si vyhazování mohli dovolit (samozřejmě až na pár výjimek). Já takovéto díly s oblibou využívám právě v základech či výplních, kde nejsou nijak vidět, ale svoji službu odvedou stejně dobře, jako kostky pěkné.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Hana129

Kromě základů

se ještě  dají využít na polepení samolepkami - nápisy apod.  ;)

Ondrej

To byla jen další možnost, osobně bych nic z Lego nevyhodil, ani kdyby to bylo zlomené nebo rozbité. Schovávám si i papírové krabičky od Lego provázků, někdy i plastové pytlíky z krabic a taky ty tyčky, kterými jsou spojené koleje v krabici :)

5o

Ja som poškodené kocky vyhodil, ale to už bolo dávno. Teraz by som tie poškriabané nastriekal asi šedým lakom, tejto farby mám najmenej.
Asi viem čo budem robiť cez predĺžený víkend po večeroch - triediť a triediť.
Preto lebo Lego...

Shmade

Podle mě i poškrábané kostky mají nějakou cenu, přestříkané dle mého názoru nikoliv. Ale jsou to samozřejmě tvoje kostky, tak si s nima můžeš dělat co chceš. Jen aby tě to s cenou barev a časem, který tě to bude stát nevyšlo hůř než si koupit tyto "vadné" kostky nové... Tyhle pak můžeš použít třeba jak říkal Peter. V nějakém MOCu tě tady za ty postříkané stejně asi moc lidí nepochválí, to už jsou lepší ty poškrábaný. :)

Pepo

No myslím že najlepšie bude, ak tie poškriabané kocky použijem, ako to už bolo spomínané, niekde kde ich nevidno. Vyhodiť v žiadnom prípade, ja si vážim každučký dielik ;) ,dokonca mám odložené aj vyše 20 ročné kocky, ktoré nesú stopy zubov mojej sestry ;D. Tým už zrejme nič nepomôže, no nemám to srdce vyhodiť ich.

pryb

Řešil jste někdo nahrazení dílku x458(trainrim) - gumičky k 12V vlakům?
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Jaky

Náhrada pomocí elektrikářské bužírky patřičného průměru.

Villa Legina

#268
Citace od: Pepo kdy 29.04.2009, 11:15:00
Mám zopár bazárových dielikov prevažne Brick 2x4 a sú pomerne dosť ošúchané a poškriabané a vedľa nových dielikov nevyzerajú príliš dobre. Riešim to prelepením plochy lepiacou páskou, ktorá im ako tak prinavráti lesk, ale nie je nejaký iný spôsob ako sa zbaviť škriabancov ?

Existuje možnosť, ale treba navštíviť ženský svet :) :) :)
Existujú veľmi luxusné a drahšie leštičky na nehty. (Čiže nehty vyzerajú bez použitia laku ako keby boli nalakované)
Nechcem robiť reklamu i tak drahým výrobkom, ale ja tieto používam na odstránenie škrabancov a následné vyleštenie. Konkrétne mám leštičku, ktorá má tvar hranola a každá strana má určitý druh drsnosti, niečo také ako šmirgel ale aj tá najdrsnejšia je oproti šmirglu jemnučká. Treba dodržať postupnosť v krokoch, čiže začať tou najdrsnejšou stranou čo odstráni škrabance v 2-3 krokoch a posledná časť, taká úplne hladučká tá vyleští Lego tak, že sa leskne ako nové.
V bežných drogériách nemám potuchy či to dostať, treba navštíviť asi špeciálne značkové.

Colonel32

no, ja zastávám názor, že co se nedá v rozumné době vyleštit pomocí tempa, tak je na vyhození (tz. do dětského domova nebo do mateřské školky)