Zachranovani zniceneho lega - diskuse

Založil Colonel32, 11.07.2005, 11:55:36

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Peetrs

Citace od: Llevelyn kdy 04.07.2006, 18:58:28
Mám some problems.. došlo mi lego pokreslení Rewelkami či jinou barvou, nemá někdo tip jak s tím dolů? ???

Reakce typu šupni to do kýblu si prosím nechte od cesty..díky >:D

To je docela problém, záleží na tom jak ty rewel barvy namíchal a tak, ale mělo by to jít, když dílky necháš pár dní louhovat v technickém benzínu (to by nemělo dílkům uškodit) a pak by ty barvy měli jít sloupnout např. žiletkou.
Pokud to nepůjde tak si zkus koupit originální rewel ředidlo a nechat louhovat v něm.
Jestli jde o nějaké  méně kvalitní barvy, tak by to mělo jít dolů i odlakovačem na nehty.

Llevelyn

Díky, odlakovač ne..ten leptá plasty. 8)
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Poco

Choď do modelárskeho shopu, kúp si napr. Painta Clean. Plast by to rozleptať nemalo, ale vzhľadom na to, že to nie je riedidlo, môže to docela trvať kým to pomôže. Osobne si myslím, že krátke ponorenie do syntetického riedidla/liehu (vieš iste, že to boli Revell?) nič dielom nespraví, ale veď to si snáď vieš otestovať na jednom diely. Ak nechceš riskovať, ponor ich len na nejaké minúty, vysuš na slnku a skús oškrabať farbu.

Odlakovač samozrejme NIE!!!

Llevelyn

No, jsou to jakésik barvy, odedílatel mi neposlal složení toho čím zas** ty dílky. Jelikož se jedná o poněkud velké a ne zrovna levné kousky , takže to dostávám dole všelijak.. díky fšem za nápovědu, po neděli vybílím obchod s modelařinou.

takže k rukověti kiloweráře připište do výbavy
1-2 lahve technického kysličníku
lahev lihu / nepít neředěné/
lahev technického benzínu
pixla Painta Cleanu
hadry, několik rolí kuch. utěrek, čistící tyčinky, kosmetické tampony
flaška lihoviny / na rozpití toho nadělení/ ;D



Zatím část pustila benzinem z lékárny, jen to prodávají v pidi lahvičkách.
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Llevelyn

Mám pro vás bezva tip na trip.. kupte litrovku tech. benzínu a litrovku tech. lihu a čistěte dílky natřené nějakou barvou... po půl hodině se dostaví účinky určitě. Toho co to počmáral, toho bych nakopla a toho co mi to bez upozornění prodal, toho taky. :P
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Raistlin M

Citace od: Llevelyn kdy 07.07.2006, 11:22:58
Mám pro vás bezva tip na trip.. kupte litrovku tech. benzínu a litrovku tech. lihu a čistěte dílky natřené nějakou barvou... po půl hodině se dostaví účinky určitě. Toho co to počmáral, toho bych nakopla a toho co mi to bez upozornění prodal, toho taky. :P
A kdo nakopne toho, komu jsem povidal ať se na to vyprdne a neposlechl mě. ::) :P >:D ;)

stepan


Raistlin M

Samozřejmě můžeš. Nic se jim nestane. (Tedy pokud je tam nenecháš měsíc  ;D )

stepan

A nejsou ještě ze starého plastu ???/ starému plastu peroxid nevadí ???

Jarmila

Citace od: Llevelyn kdy 14.11.2005, 00:10:23
Tak se mi osvědčil způsob..kostky do kýblu se saponátem, nechat odmočit, hodně zašlé kousky vydrbat kartáčkem a poslední lázeň v octové vodě. / A  za mnou se ozvalo.." A v jakém poměru?"..no prostě šplíchnout do té vody trochu octa.../ Žádné skvrny od vody, kostky jsou hezky lesklé... ;)

Nedoporučuji použít octovou vodu na kovové koleje. Pokud ovšem chcete zachovat jejich vzhled v původní kvalitě a nemáte v úmyslu si nechat koleje zreznout.  ;D
Pokud ovšem pro nějaký svůj MOC potřebujete rezavé koleje, například jako koleje do zrušeného lomu, tak zaručuji, že ocet ve vodě určené k poslednímu opláchnutí dokonale splní vámi požadovaný orezlý vzhled. Mám to vyzkoušeno, vypadá to skvěle.  ;D ;D ;D Člověk by nepoznal, že to není příroda, ale lidský důmysl.  ;D ;D ;D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Raistlin M

Citace od: stepan kdy 17.08.2006, 15:30:13
A nejsou ještě ze starého plastu ???/ starému plastu peroxid nevadí ???
Bělili jsme...nejsou, tedy naše nebyly. Neboj se a běl. ;)

Micho

Tak tomu by sa zišlo vyčistenie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=1479037   :o

To by som sa ani neodvážil v takomto stave nafotiť, pokiaľ to nebol zámer ...

Raistlin M

Nedávno mi přišly sety právě takhle zahnojené. O to příjemější bylo odhnojení, bo byly jinak naprosto nepoškozené a nehrané.....přitom to nebylo ani zapečené.

Ale vystavovat bych to na netu asi nezkoušel. ;D

Micho

Citace od: Raistlin M kdy 01.09.2006, 12:29:34
.....přitom to nebylo ani zapečené.

Čo to znamená "zapečené" ?

Raistlin M

Citace od: Micho kdy 01.09.2006, 12:34:52
Citace od: Raistlin M kdy 01.09.2006, 12:29:34
.....přitom to nebylo ani zapečené.

Čo to znamená "zapečené" ?

Spíš...spečené. Prostě když některé Lego je dlouho pokupě, tak se tak jednotlivé dílky skamarádí, že nechtěj od sebe.  8)

Micho

Citace od: Raistlin M kdy 01.09.2006, 13:08:29
Citace od: Micho kdy 01.09.2006, 12:34:52
Citace od: Raistlin M kdy 01.09.2006, 12:29:34
.....přitom to nebylo ani zapečené.

Čo to znamená "zapečené" ?

Spíš...spečené. Prostě když některé Lego je dlouho pokupě, tak se tak jednotlivé dílky skamarádí, že nechtěj od sebe.  8)

OK, tak je to jasné. Mne to pripomínalo nejakú zapečenú kačicu ...  ;D

Raistlin M

Citace od: Micho kdy 01.09.2006, 15:21:57
Citace od: Raistlin M kdy 01.09.2006, 13:08:29
Citace od: Micho kdy 01.09.2006, 12:34:52
Citace od: Raistlin M kdy 01.09.2006, 12:29:34
.....přitom to nebylo ani zapečené.

Čo to znamená "zapečené" ?

Spíš...spečené. Prostě když některé Lego je dlouho pokupě, tak se tak jednotlivé dílky skamarádí, že nechtěj od sebe.  8)



OK, tak je to jasné. Mne to pripomínalo nejakú zapečenú kačicu ...  ;D


OT: To mi připomělo, že jsem dnes měl mít k obědu kachnu a Llevelyn mi uvařila dušenou mrkef.  ;D

Llevelyn

Bo kachna je nakost zmrzlá.. tak dobrý je Biofresh >:D >:D >:D a mrkef je zdravá na oči..krom jinýho.

Jinak už házím do kysličníku kdeco a byli tam i počmáraní panáci z fotbalu. Červená a modrá torza.. bylo to popsaný čímsik co nešlo dolu ani lihem, ani benzínem. Po týdnu v kysličníku je nápis pryč. A i hodně zašpiněné kostky tam dám před mytím, nějak to špínu vyšumí a jde to potom líp umejt. Takže je to kysličník-kartáč-kysličník.

Kysličník už kupuju v 5 kilovým barelu.. >:D >:D >:D >:D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

mulah

na a ten kysličník,je ten lékařskej,anebo ten technickej 10% ???
jedu po CITY jak slepice po flusu

Raistlin M

Citace od: mulah kdy 01.09.2006, 20:45:27
na a ten kysličník,je ten lékařskej,anebo ten technickej 10% ???
Technickej...30% 8)

Silvie Skramuská

Tak ja to riskla a puvodne bileho skritka z duplo forest friends, ktery mel zloutenku, ponorila celeho, tudiz i s potiskem, na dva dny do bezneho Sava. A je krasne vybeleny, potisky netknute, krehkost jiz syn vyzkousel  a prezilo to bez problemu:-)

Llevelyn

Duplo je v bělící lázni každou chvíli... akorát, že v kysličníku. Savo mi nějak nevoní :)
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

patrix

Da sa nieco spravit so starymi kockami, ktore stracaju pruznost ?

Mam nejake starsie sety, boli asi v poskladanom stave, a tazko sa daju od seba odpajat, a vacsinou vacsie diely ako plates "vrzgaju". Niekedy sa bojim, ze prasknu. Chcem sa spytat, ci je to normalne, alebo sa s tym da nieco robit.

blackhawk

Citace od: patrix242 kdy 03.04.2007, 12:53:15
Da sa nieco spravit so starymi kockami, ktore stracaju pruznost ?

Mam nejake starsie sety, boli asi v poskladanom stave, a tazko sa daju od seba odpajat, a vacsinou vacsie diely ako plates "vrzgaju". Niekedy sa bojim, ze prasknu. Chcem sa spytat, ci je to normalne, alebo sa s tym da nieco robit.


Tak kazdy material starnutim meni sve mechanicke vlastnosti, at uz k lepsimu nebo horsimu, u kostek z plastu je to k tomu horsimu :) Takze jedine co muzes udelat je co nejmene pouzivat{skladat a rozkladat} Jinak se zvysuje vnitrni napeti, a unava materialu

MildaPajda

Právě jsem v praxi vyzkoušel, že ani odstřeďování LEGu neublíží... ;)
Otáčky byly sníženy na 500 ot/min.

Vypral jsem i zde zmiňované velké plates, křídla a i pididílky s klipama a pod...

Při 2x 30 kilech bordelu z kw jsem byl "donucen" k praní v pračce a zatím jsem nic nezničil!

Chromovaný díly prát nedoporučuju. A na žebříky jsem si taky netroufnul. Jeden mi tam náhodou zbyl a nic se mu nestalo!...

Jo, ještě: vzhledem k tomu, že jsme mladá domácnost bez starších povlaků na polštáře jsem použil obnošený trika. Triku jsem stahovacíma páskama stáhnul rukávy a díru na hlavu a do takto vzniklého pytle jsem nasypal kostky tak, aby se to vešlo do pračky s vrchním plněním. Na drobný díly jsem použil fusekle. Pro sichr jsem takto naplněný fusky ještě dal do trikopytle.
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

JnQ

Ja nechapem, prečo ja na jednom z dvoch dielov, po 30 percentnom peroxidovani sa objavilo niečo ako vyrášky :) no teraz ta kocka vyzera ako lego puberťák  ;D stalo sa to ešte niekomu?






Na inych dieloch nie len na jednych dverách a na inak, ked už sme pritom, kupim jeden :) aj za vyžšiu cenu..
Ten odlakovač.. noo rozleprava, ale raz sa mi to hodilo, dal som ho na vatu a po kratkom treni zmizli ryhy, ktoke na kocke boli.. prirodzene stratila lesk.

Colonel32

zrosili drogerku, kde jsem do tedka peroxid kupoval...

poradite nekdo, kde ted v praze peroxid sehnat?

pamatuju si totiz, ze posledne jsem hledanim prodejny, kde by jej meli, stravil nekolik hodin, a prilis se mi to nechce opakovat...

diky

stomcova

Ještě v červenci prodávali peroxid v drogerii ve Zlatnické ulici, Praha 1. Nemůžu ti ověřit, cestu už tam nemám.
Batman, forever...

niessnet

Nebo taky zde:http://www.barvymarek.cz/
Loni jsem tam peroxid kupoval a teď ho, jak tak koukám, mají v nabídce stále.
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

Aki

#179
Citace od: Colonel32 kdy 02.10.2007, 17:34:16
zrosili drogerku, kde jsem do tedka peroxid kupoval...

poradite nekdo, kde ted v praze peroxid sehnat?
Obyčejně pro něj nechodím do drogerie, ale do barev-laků! Takovou prodejnu jsem zahlédl např. v Uhříněvsi na hlavní.

Edit: a sem to budeš mít asi blíž: http://www.barvy-lakyubotice.wz.cz/sortiment.html