Zachranovani zniceneho lega - diskuse

Založil Colonel32, 11.07.2005, 11:55:36

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Colonel32

prave... ja davam i veci na prodej cisty (v ramci moznosti)

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 15.03.2006, 23:55:08
prave... ja davam i veci na prodej cisty (v ramci moznosti)

Já zase myju všechno, co si nechávám (vyjímka jsou jen MISB věci). IMHO je to tak nejlepší, nikdy nevíš, kdo všechno na to předtím šahal.

MildaPajda

Citace od: otaznik kdy 16.03.2006, 14:33:03
Citace od: Colonel32 kdy 15.03.2006, 23:55:08
prave... ja davam i veci na prodej cisty (v ramci moznosti)

Já zase myju všechno, co si nechávám (vyjímka jsou jen MISB věci). IMHO je to tak nejlepší, nikdy nevíš, kdo všechno na to předtím šahal.
co si necham, to projde savem!....
kdyz prebiram KW, tak mam pak obcas ruce pekne spinavy.. ::)
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

betakaroten

Čištění kovových dílů (vyžaduje trpělivost a fyzičku ;D )
Pastu Silichrom nanesu na kov, drbu starým zubním kartáčkem. Potom vezmu hadr a leštím tak dlouho, dokud kov zanechává černé stopy. Tímhle způsobem se mi podařilo vyčistit koleje, které na první pohled vypadají jako zrezlé. Foto: horní kolej před čištěním, dolní po čištění (předtím vypadala ještě hůř než ta horní).
Na tubě silichromu píšou, že se mají používat rukavice. Já myslím, že se to při troše šikovnosti dá "odstínit" hadrem (nevíte někdo, za kolik se dají sehnat na eBay protézy? ;D )

Micho

Silichrómovú pastu som už používal pred 20 rokmi pri čistení koľajníc na TT vlaky. Už vtedy sa mi osvedčila. Je to fakt jedna z dobrých vecí zo starých čias ...  ;)

Colonel32

tak jsem zaznamenal jiste problemy se savem...

nechal jsem v nem koupat dily nekolik mesicu misto dvou tydnu, a zaznamenal jsem konkretne tyto problemy:

SAVO taha z lega pruznost, takze kostky jsou ted sice hezky bile, ale zato jsou tahove vytuhle, a dva bricky 2x4 aby clovek odeloval separatorem

a za 2) savo zere potisky... kdyz jsem nechal belit dily 2 tydny, tak bejvalo vse v pohode, ale za tu delsi dobu uz to nejak proniklo do hloubky, a o par dilu s potiskama jsme prisel.. i kdyz nevim, na cem to zavisi, protoze vetsina zustala neposkozena, a nekolik je skoro dole

Micho

Citace od: Colonel32 kdy 02.04.2006, 16:10:14
tak jsem zaznamenal jiste problemy se savem...

nechal jsem v nem koupat dily nekolik mesicu misto dvou tydnu, a zaznamenal jsem konkretne tyto problemy:

To si skúšal tak dloho zámerne, alebo si na to zabudol ?

Colonel32

spis jsem si myslel, ze tam vydrzej, ze se jim nic nestane, a nejak se mi nechtelo je tahat ven...  :P

Poco

Citace od: Colonel32 kdy 02.04.2006, 16:10:14
a za 2) savo zere potisky... kdyz jsem nechal belit dily 2 tydny, tak bejvalo vse v pohode, ale za tu delsi dobu uz to nejak proniklo do hloubky, a o par dilu s potiskama jsme prisel.. i kdyz nevim, na cem to zavisi, protoze vetsina zustala neposkozena, a nekolik je skoro dole
Nebola to nahodou metalicka farba? Mne sa to iste stalo s metalickou striebornou a zlatou pri potisku imperialnych vojakov (pirates, no SW ;) ). Ale ja som ich kupal v peroxide.

Colonel32

no, konkretne jsem prisel o cernou barvu na

http://www.peeron.com/inv/parts/3039p32

u dvou kusu naprosto identicky vysledek

a nejake ruzove potisky zacaly mizet taky...

Poco

#130
Tak dnes som skusil vyprat plachty v pracke. Takuto velku blbost som uz davno nespravil, a znova ju iste nespravim, esteze som ich tam nenahadzal vsetky. Su v podstatne horsom stave, ako boli predtym. Ved checknite obrazok, takto vypada vacsina z nich. Na velkych "hranach" sa takto paraju, az mi je z toho naplac.
No jo, asi sa musim pohrat s noznickami a aspon trochu ich upravit...  :'(

EDIT: Aby sa niekto neurazil, nemyslel som to tak.

Colonel32

Aki ti koupi nove....

ja osobne jsem jen zehlil, a tam jsem s vysledkem na vysost spokojen

Poco

No jo, aspon chcem varovat ostatnych nech to robia fakt na vlastne riziko. Zehlenie je ok, plachty su po nom pekne rovne. Akurat som nechcel vzehlit spinu do tychto, boli celkom zasmudlane. Uvidime ako dopadne "noznickovanie", potom popripade postnem obrazok. Ak zle tak pride narad BL...  ::)

expertik

Pred chvíľkou som sa dozvedel, pre mňa, jednu zvláštnu zaujímavosť. A to, že vraj keby sa mi "pošťastilo" zamiešať medzi Lego dieliky obyčajnú gumu na gumovanie, tak po čase by mi zreagovala s Legom a to vraj natrvalo. Jednoducho by vraj dotykové miesta roztavilo...po čase samozrejme. Mne osobne sa to javí ako somarina, chemik taktiež niesom a skúšať to tiež nechcem.
Máte niekto s týmto "javom" osobné skúsenosti? Ak to nieje nejaka hlúposť?

TomG

No uplne kravina to neni. Guma miva tendenci starim ztyret a rozpadat se, pripadne oschne a ztvrdne. Je vsak i guma co se postupem casu roztavuje (netusim co to zpusobuje) a postupne se naleptava do povrchu materialu na kterem je, ne vzdy pak jde bez problemu sundat aby to nebylo poznat, plus je dost mozne, ze ti narusi barevnost povrchu, v miste dotyku to bude svetlejsi. Ale fakt to dost zavisi na materialu gumy a jak se na ni projevuje starnuti.
Only the best can survive.

Leguán

Gumy mě už rozleptaly spoustu věcí, Lego naštěstí zatím ne. Záleží na materiálu gumy. Ty české bílé se slonem to nedělají, ty čínské a jiné cizí ano. Také leptají barevné stahovací gumičky.

Colonel32

me se to stalo, ze se mi gumicka prilepila na nejakej dilek, protoze na nem dlouho lezela... ale byla to nejaka no-name gumicka...

ass

Takže není dobrý mít Technic electric kábliky smotaný gumičkou?

betakaroten

Těžko říct; mám zkušenost, že některá guma reaguje s některou umělou hmotou... viz též originální LEGO pneumatiky o kus výše. Některá kola jsou naleptaná, jiná ne.

mph1

Ja bych se rozhodne dlouhodobym kontaktum "nezname" guny a lega vyhybal. Guma plasty opravdu muze naleptat a riskovat prave lego... :(

Jenčula

To mě se přilepila i orig. pneumatika z LEGA k bílému dílku (nutno říci, že na sobě ležely hodně dlouho) a zanechala stopu, která nejde odstranit (otisk pneumatiky).  >:(
Můj RELAX

otaznik

Citace od: Jenčula kdy 20.04.2006, 08:48:01
To mě se přilepila i orig. pneumatika z LEGA k bílému dílku (nutno říci, že na sobě ležely hodně dlouho) a zanechala stopu, která nejde odstranit (otisk pneumatiky).  >:(
Podle mě nezáleží na době, kterou je pneumatika na disku, ale spíše na okolních podmínkách. Pokud je na sluníčku, tak se přilepí velmi brzy, pokud se o LEGO někdo stará, tak se asi nepřilepí vůbec. Píšu to z pohledu zkušeností, které mám s použitým LEGEM.

Jenčula

Citace od: otaznik kdy 20.04.2006, 19:52:28
Citace od: Jenčula kdy 20.04.2006, 08:48:01
To mě se přilepila i orig. pneumatika z LEGA k bílému dílku (nutno říci, že na sobě ležely hodně dlouho) a zanechala stopu, která nejde odstranit (otisk pneumatiky).  >:(
Podle mě nezáleží na době, kterou je pneumatika na disku, ale spíše na okolních podmínkách. Pokud je na sluníčku, tak se přilepí velmi brzy, pokud se o LEGO někdo stará, tak se asi nepřilepí vůbec. Píšu to z pohledu zkušeností, které mám s použitým LEGEM.

Na sluníčku nikdy nebyla. Jen v krabici s ostatními kostkami v době, kdy jsem na LEGO neměl ani pomyšlení a to odpočívalo hezky v krabici...Ale je fakt, že tam musela ležet na té kostce dlouho...
Můj RELAX

otaznik

Citace od: Jenčula kdy 21.04.2006, 05:26:54

Na sluníčku nikdy nebyla. Jen v krabici s ostatními kostkami v době, kdy jsem na LEGO neměl ani pomyšlení a to odpočívalo hezky v krabici...Ale je fakt, že tam musela ležet na té kostce dlouho...

Nemusí to být jen slunce, mohla se tam dostat voda nebo něco jiného.

Jindroush

Guma prostě obsahuje nějaká plniva/změkčovadla, která reagují s plasty. Tj. stačí pneumatiku položit na plast a může ji poleptat - právě v závislosti na technologii výroby té gumy. Tj. není to 'nešikovností' obsluhy. Jediné spolehlivé řešení je nenechat na sebe ty dvě věci působit.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Citace od: Jindroush kdy 21.04.2006, 11:14:04
Guma prostě obsahuje nějaká plniva/změkčovadla, která reagují s plasty. Tj. stačí pneumatiku položit na plast a může ji poleptat - právě v závislosti na technologii výroby té gumy. Tj. není to 'nešikovností' obsluhy. Jediné spolehlivé řešení je nenechat na sebe ty dvě věci působit.
Je to jen půlka pravdy, rozhodně na to mají vliv i další, již popsané věci. Občas jsou třeba 2 pneumatiky z jednoho setu přilepené a 2 ne. Ty 2 přilepené jsou nasazeny na zažloutlých discích apod.

Poco

Neviete niekto ako na tento bordel? Akurát mi to došlo a battery box (asi) kvôli tomu nefunguje. Ak to tu už niekde bolo spomínané, tak ma nebite a postnite radšej link. ;D

Shi-So

Pripravek na cisteni kontaktu ,prodava se nejcasteji ve spreji s malou hadickou ,ale jmeno nevim....
Meli by to mit vsude tam kde prodavaji elektro soucastky.

Jindroush

#148
Rozebrat, ošmirglovat, smontovat. Pokud nefakčí konektory nahoře, řeším to zubáčkem, Cifem a pak rychlým sušením, ať koroze nepokračuje.

Ačkoli jsem často Pat a někdy i Mat, zatím všechny bboxy po mém zásahu fungují.

Shi-so: Seš si jistej, že to nezežere ten plast?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Llevelyn

Mám some problems.. došlo mi lego pokreslení Rewelkami či jinou barvou, nemá někdo tip jak s tím dolů? ???

Reakce typu šupni to do kýblu si prosím nechte od cesty..díky >:D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))