Znovunalezený Lego poklad

Založil Futurion, 09.01.2013, 19:47:08

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Futurion

Nedávno jsem znovu začal stavět Lego, protože i díky tomuto fóru jsem zjistil, že existuje něco jako AFOLáci a Lego není jen pro děti, takže velké díky! A navíc ne tolik populární SW sety z éry Old Republic jsem si zamiloval a musel je mít ;D

Rozhodl jsem se tedy vzít na světlo světa krabici s Legem, která ležela ve sklepě dobrých +- 17 let. Překvapivě jsem našel i celkem dost návodů, mimo jiné na věci, u kterých jsem si už ani nepamatoval, že jsem je kdy měl. Od Western, Castle, Pirates až po City, Space (Blacktroni, Ice Planet) a Aqua.

Pro ilustraci dvě fotky "pokladu".

http://imageshack.us/photo/my-images/600/img0865bi.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/843/img0870qb.jpg/

Colonel32

Pro většinu z nás je to prostě "kiloware" jako každé jiné.

Ondra

Citace od: Colonel32 kdy 09.01.2013, 19:53:53
Pro většinu z nás je to prostě "kiloware" jako každé jiné.
Ty umíš člověka potěšit  ;D .

Jakmile se to "kiloware" sestaví, tak už nos nad tím ofrňovat nikdo nebude  ;) .

Colonel32

Citace od: Ondra kdy 09.01.2013, 19:55:12
Ty umíš člověka potěšit  ;D .

Spíš jen vysvětluju, proč je velmi nepravděpodobné, že by se objevilo deset pochvalných komentářů, jak je to hrozně super a jak mu všichni drží palce, aby to zvládl sestavit, jak se odesílatel možná domnívá. (Předpokládám že to neposílá jen tak, ale že očekává nějakou zpětnou vazbu)

Raistlin M

Citace od: Colonel32 kdy 09.01.2013, 20:02:49
Citace od: Ondra kdy 09.01.2013, 19:55:12
Ty umíš člověka potěšit  ;D .

Spíš jen vysvětluju, proč je velmi nepravděpodobné, že by se objevilo deset pochvalných komentářů, jak je to hrozně super a jak mu všichni drží palce, aby to zvládl sestavit, jak se odesílatel možná domnívá. (Předpokládám že to neposílá jen tak, ale že očekává nějakou zpětnou vazbu)
Možná proto, že to není KW, ale sbírka, kterou hodlá dát znova dokupy, což už je věc zajímavější.  ;) A předpokládám, že k to mu bude přidávat i nějaké fotky, jak to dopadlo.  :)

Já třeba držím palce, aby se to povedlo sestavit. Tedy ... ikdyž jsem to původně nehodlal psát, ale autora nakonec přeci jen povzbuzujui.

honzicek22

Takový sklep bych bral doma taky  ;) to já našel do začátku jen 547, 740, 6835 a několik malých setů. Ale pamatuji si, že jako malý jsem uměl postavit 6835 po paměti. Takže držím palce a věřím, že se sbírka brzo rozroste.

Futurion

Citace od: Colonel32 kdy 09.01.2013, 20:02:49
Citace od: Ondra kdy 09.01.2013, 19:55:12
Ty umíš člověka potěšit  ;D .

Spíš jen vysvětluju, proč je velmi nepravděpodobné, že by se objevilo deset pochvalných komentářů, jak je to hrozně super a jak mu všichni drží palce, aby to zvládl sestavit, jak se odesílatel možná domnívá. (Předpokládám že to neposílá jen tak, ale že očekává nějakou zpětnou vazbu)

Pochvaly nečekám. Když už nic jinýho, tak jsem chtěl poděkovat za toto fórum, díky kterému jsem se po letech opět dostal k Legu a stavění, což je pro mě příjemná změna, protože mě to vždy bavilo a baví i nyní. Z té nicneříkající hromady mám v plánu udělat sbírku, sety dát dohromady.

Ostatním díky za podporu!

branio

Citace od: Futurion kdy 09.01.2013, 22:05:47
Pochvaly nečekám. Když už nic jinýho, tak jsem chtěl poděkovat za toto fórum, díky kterému jsem se po letech opět dostal k Legu a stavění, což je pro mě příjemná změna, protože mě to vždy bavilo a baví i nyní. Z té nicneříkající hromady mám v plánu udělat sbírku, sety dát dohromady.

Ostatním díky za podporu!

Vítaj na fóre a užívaj si výborný čas pri stavaní.
Negatívne reakcie si aspoň zatiaľ nepripúšťaj, pekne sa tu rozhľaď a verím, že časom uvidíme aj Tvoje výtvory.
Jedna rada - ako som si všimol, ľudia tu sú alergickí na zaprášené a popukané kocky, tak ich pred fotením radšej utri a popukané schovaj mimo objektívu ;)

blindmelon

Vítej a užij si ty krásné chvíle znovuobjevování okamžiků z dětských let.  :)
Hezký den, Blindmelon

otaznik

Citace od: branio kdy 09.01.2013, 22:23:27
Vítaj na fóre a užívaj si výborný čas pri stavaní.
Negatívne reakcie si aspoň zatiaľ nepripúšťaj, pekne sa tu rozhľaď a verím, že časom uvidíme aj Tvoje výtvory.
Jedna rada - ako som si všimol, ľudia tu sú alergickí na zaprášené a popukané kocky, tak ich pred fotením radšej utri a popukané schovaj mimo objektívu ;)
Tak ani ne alergičtí, ale když mám něco rád, tak to nenechám (moc) zaprášené a polámané, to dá rozum.  8)

P4tr1cius

Si šťastný človek, že si doma našiel to, čo si našiel. Určite existuje skupina ľudí (a nie malá), ktorí prešli cestu, ktorou prechádzaš teraz ty, ktorí doma nenašli nič, alebo skoro nič (včetne mňa).
Rozhodne sa nenechaj nikým a ničím odradiť, ak je to cesta ktorou chceš ísť, a LEGO budúcnosť si rieš iba podľa seba.


Futurion

Díky za přivítání a podporu i vám dalším! Užívám si být součástí komunity, která je přátelská stejně jako přísná :)

Systematik

Citace od: Futurion kdy 10.01.2013, 00:13:06
Díky za přivítání a podporu i vám dalším! Užívám si být součástí komunity, která je přátelská stejně jako přísná :)
Přeju co nejmíň chybějících kostiček!

A pokud bys sem dával fotky sestavených setů, možná by stálo za to přeřadit diskusi do LEGO fórum ---> Obecné ---> Sbírky

BTW ty uvozovky z prvního příspěvku klidně odstraň, poklad to je na 100%! ;)

lukasenko

Taky přeji co nejméně poničených a chybějících dílků a hlavně chuť a odvahu v tom zápalu vydržet a sety zrenovovat do co nejlepšího stavu za co nejméně peněz a případně svoji sbírku rozšířit. Já mám bohužel většinu setů z mládí hodně ohraných, takže jsem ty samé sety pořizoval často znovu, aby byly v co lepším stavu...

Futurion

Díky. V mém případě je naštěstí drtivá většina dílů naštěstí v pořádku, přeci jen prach moc škody nenapáchá a jako dítě jsem se k Legu choval zodpovědně, aby mi vydrželo :) Figové jsou na tom trochu hůře, zub času je znát hlavně na těch 20let+ starých.

Sety mám v plánu dát dohromady, sbírku si určitě udělám. Teď mám před sebou stěhování takže to rozjedu až poté. Určitě budu časem informovat jak pokračuju. Bude to určitě zajímavý, co vše dám dohromady a co třeba ne, protože se za ta léta a přesuny mohlo leccos ztratit.

Thrawn

Už teď vidím minimálně jeden, ale spíš více setů, u kterých bych tě rád připravil o trápení s jejich sestavováním a doplňováním >:D

Nenech se jakkoliv odradit. Já začínal s jedním blacktron torzem...
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

wolfram

Citace od: Futurion kdy 09.01.2013, 19:47:08
Nedávno jsem znovu začal stavět Lego, protože i díky tomuto fóru jsem zjistil, že existuje něco jako AFOLáci a Lego není jen pro děti, takže velké díky! A navíc ne tolik populární SW sety z éry Old Republic jsem si zamiloval a musel je mít ;D

Rozhodl jsem se tedy vzít na světlo světa krabici s Legem, která ležela ve sklepě dobrých +- 17 let. Překvapivě jsem našel i celkem dost návodů, mimo jiné na věci, u kterých jsem si už ani nepamatoval, že jsem je kdy měl. Od Western, Castle, Pirates až po City, Space (Blacktroni, Ice Planet) a Aqua.

Pro ilustraci dvě fotky "pokladu".

http://imageshack.us/photo/my-images/600/img0865bi.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/843/img0870qb.jpg/

Možná mě čeká podobná cesta - cca před 12-ti lety jsem synovci kupoval lego. Něco také dostal odjinud. Dneska to jsou dva kýble kostek. Rád bych to dal brzy dohromady. Bude to o něco komplikovanjěší, protože já si houbyx pamatuju a věrtšina návodů je v čudu. :-) A držím palce