10 najpredávanejších setov v roku 2011

Založil Anatyt, 23.03.2012, 01:15:53

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Anatyt

1.  7498 Police Station
2.  7965 Millennium Falcon
3.  7913 Clone Trooper Battle Pack
4.  7929 The Battle of Naboo
5.  8547 Mindstorms NXT 2.0
6.  7914 Mandalorian Battle Pack
7.  2507 Fire Temple
8.  2260 Ice Dragon Attack
9.  7288 Mobile Police Station
10. 4842 Hogwarts Castle

To NXT ma tam prekvapuje! :o

http://www.brickset.com/news/article/?ID=2809

Colonel32

Top spot goes to City Set 7498  Police Station; while AFOLs might grumble about a new Police Station appearing every couple of years, LEGO's younger core demographic clearly doesn't share the same reservations....

Luky1987


rdk

Pozor, není to podle počtu kusů, ale podle obratu - proto tolik drahých setů.

William


mesje

Velmi zaujímavé čísla. Mňa prekvapuje absencia kingdoms setov, čo som si myslel že je zaujímavá séria pre decká... ale zrejme u nových generácii došlo k výraznému posunu v záujme zo sféry rozprávok, hradov a králov do sféry rôznych divností ako ninja a predtým pokemoni.

juraj

Mejse, možno máš pravdu, ale keď som vyrastal jediné fantasy boli castle, pirates a space. Oni si môžu vybrať. Hrad možno doma má, tak skúsi dačo iné. A podla "blivajzu" v televízii súdim, že návšteva hradov, zámkov a zrúcanín deti netrápi tak, ako oblbujúce šou pre široké masy. Ja som prešiel tiež fázami technic, castle, space a nikdy som nechápal city a train.

mesje

Taktiež to vyzerá tak, že Pirates of the Caribbean bol neúspešný - zrejme doplatili na vysoké ceny, plus nie šťastné riešenie menších setov - rôzne výjavy z filmov, namiesto niečoho nadčasovejšieho, napr. prístav, pevnosť a pod. Samotné lode boli pekné, ale dosť drahé. Lebo inak to mohlo mať slušný potenciál, tie figy sú velmi vydarené a decká tie filmy pozerali. A možno pokrivkával aj marketing a podpora predaja tejto série, keďže napr. na Slovensku boli distribuované mizerne - buď vôbec, alebo len na záver roka čiastočne, a najmä takmer bez lodí, ako nosných setov - napr. čiernu perlu som nevidel nikde. A momentálne je to už vo fáze keď to predajú len v zlave.

Anatyt

Čiernu perlu istý čas mali v AllToys.

Ale íné som chcel. Tak vlastne tá tabuľka nehovorí nič o úspešnosti setov ako takých, o oblúbenosti toho ktorého setu, ale čiste o tom, koľko na ktorom sete zarobilo LEGO. Lebo ak sa napr. predalo 10 ks NXT a 100 ks Policajnej stanice, tak u ludí mala evidentne vačší úspech stanica, ako NXT. I keď z pohľadu ziskov zas pre LEGO bolo výnosnejšie NXT.

oliver99

Citace od: mesje kdy 23.03.2012, 08:21:45
Velmi zaujímavé čísla. Mňa prekvapuje absencia kingdoms setov, čo som si myslel že je zaujímavá séria pre decká... ale zrejme u nových generácii došlo k výraznému posunu v záujme zo sféry rozprávok, hradov a králov do sféry rôznych divností ako ninja a predtým pokemoni.
chodis do kamennych obchodov? asi nie casto, lebo kingdoms tam nenajdes, preto aj u nas doma ide len city

phoenicis

Citace od: oliver99 kdy 23.03.2012, 19:28:08
Citace od: mesje kdy 23.03.2012, 08:21:45
Velmi zaujímavé čísla. Mňa prekvapuje absencia kingdoms setov, čo som si myslel že je zaujímavá séria pre decká... ale zrejme u nových generácii došlo k výraznému posunu v záujme zo sféry rozprávok, hradov a králov do sféry rôznych divností ako ninja a predtým pokemoni.
chodis do kamennych obchodov? asi nie casto, lebo kingdoms tam nenajdes, preto aj u nas doma ide len city

Musím poznamenať, že oliver99 má pravdu. Ani u nás toho veľa z Kingdoms nenájdeš a ešte stále málo ľudí nakupuje LEGO cez internet...

mesje

Citace od: oliver99 kdy 23.03.2012, 19:28:08
Citace od: mesje kdy 23.03.2012, 08:21:45
Velmi zaujímavé čísla. Mňa prekvapuje absencia kingdoms setov, čo som si myslel že je zaujímavá séria pre decká... ale zrejme u nových generácii došlo k výraznému posunu v záujme zo sféry rozprávok, hradov a králov do sféry rôznych divností ako ninja a predtým pokemoni.
chodis do kamennych obchodov? asi nie casto, lebo kingdoms tam nenajdes, preto aj u nas doma ide len city

to je o čom príspevok? mal som za to, že ten prehlad najpredávanejších setov je celosvetový, takže fakt, že distribúcia kingdoms setov u nás úplne vybuchla, nehrá rolu. Okrem toho, prvé kingdoms sety (napr. hrad) sa u nás bežne predávali, a to ešte zasiahlo rok 2011.

S.t.a.l.k.e.r.

Citace od: oliver99 kdy 23.03.2012, 19:28:08
chodis do kamennych obchodov? asi nie casto, lebo kingdoms tam nenajdes, preto aj u nas doma ide len city

Alltoys, Dracik, Lega-PP (exGrosslingova) sety Kingdoms ponukali/ponukaju, Tesco si nepamatam, lebo tato seria je out of my scope. Aj keby nejake sety v kamennom obchode absentovali to este automaticky neznamena ich nedostupnost a neoblubenost. Tabulka vsak hovori presne o tom, co obchodnikov najviac zaujima, teda naklady vs. zisk. Je na tom v dnesnej dobe nieco vynimocneho?

oliver99

myslel som sk, a sledujem to pravidelne, staci pozriet stranky obchodov
http://www.dracik.sk/produkty.aspx?kategoria=19
alebo
http://www.alltoys.sk/iobchod/index.php?cPath=2005287&osCsid=4cbae56f24f3a4d71980b79873b8caca
tesco ma len odrobinky
da sa povedat, ze su to tie najnedostupnejsie sety