NXT, bluetooth a jiné dotazy

Založil Bobeš, 03.11.2008, 22:13:10

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Bobeš

Zdravím všechny fanoušky NXT a prosím o několik rad:
1. na starém PC , kde jsem měl XP mě Bluetooth fungoval naprosto bez problémů. Na novém PC s Vistama ani náhodou, kostku Visty sice naleznou, ale soubor nejde odeslat. Koupil jsem jiný Bluetooth, situace je stejná, na jiném PC opět s Vistame nefunguje opět ani jeden. Diskuze na netu jsem prošl asi už všechny, takže nastavení Comů na nižší čísla atd mám odzkoušené, stále ale bez úspěchu.
2. Nemáte někdo zkušenost s Robolabem?
3. Má cenu koupit na detekci barev NXT Senzor barvy (model NCO1038)/Hitechnic? Četl jsem na Legu.com, že detekují velmi špatně.
Díky za rady. 

Pepan

Buď klidný, mi modrozubová komunikace nejde ani na notebooku s XP, LEGO totiž garantuje funkčnost jen s pár adaptéry, na windows XP... jakékoliv jiné konfigurace nejsou garantovány, alespoň mi to kdysi odpověděli, když jsem jim psal... možná budeš mít štěstí, ale já měl po hodinách pokusů a nastavování chuť vyhodit to vše z okna  :(  co funguje vždy je USB kabel...

Robolab? Na nic... není zadarmo pokud se nemýlím a je to přetahování ikonek pro děti... máš nějaké zkušenosti s programováním na PC? myslím, že lepší je Bricx Command Center + NXC nebo jiné alternativy.

Se senzorem barev bohužel zkušenosti nemám...

Bobeš

Díky,
kdysi v dávné minulosti jsem programoval, ale Robolaba jsem chtěl zkusit jako alternativu programu od LEGA pro mého syna. Legový program se mi moc nelíbí, myslím, že ten Robolab je lepší. Někde jsem stahnul verzi 2.5.4, ale ta nepodporuje NXT, verzi 2.9 s podporou NXT nemůžu nikde na zkoušku sehnat.
Nevíš co jiného s ikonama na programování ?

mato92

no mne tiez nejde bluetooth ani na XP, ale robot da sa aspon ovladat a mam taky fajny soft s ktorym sa da naprogramovat pc aby toho robota ovladalo ale je to hlavne na orientaciu s pomocou bezdrotovej kamery, ktoru mimochodom mam tiez :D
Ak ten program chces vola sa Robo Realm a na www.roborealm.com sa da stiahnut zadarmo.
Mám LEGO MINDSTORMS NXT.

Bobeš

S Roborealmem jsem experimentoval již asi před rokem, ale bez zásadního úspěchu. Kameru mám taky, ale nedokázal jsem to rozběhat. Jak ovládáš z PC NXT kostku bez bluetoothu? Jak dobře je schopen Roboreal detekovat předměty? Napiš více , co vše s tím tvoříš. Dík.

ryba

Citace od: mato92 kdy 06.11.2008, 12:16:25
no mne tiez nejde bluetooth ani na XP, ale robot da sa aspon ovladat a mam taky fajny soft s ktorym sa da naprogramovat pc aby toho robota ovladalo ale je to hlavne na orientaciu s pomocou bezdrotovej kamery, ktoru mimochodom mam tiez :D
Ak ten program chces vola sa Robo Realm a na www.roborealm.com sa da stiahnut zadarmo.

Jaký používáš typ bezdrátové kamery? Uvažuju o koupi a nemůžu si vybrat.

Bobeš

Používám nějaký čínský šunt 811T :). Obraz mizerný, přes zeď už ztrácí obraz.
NEDOPORUČUJU !!!!

Petrjr

#7
Protože se i nadále množí dotazy (nyní v jiném tématu komunikace NXT vzájemně mezi sebou), dovolím si připomenout jedno starší téma: NXT a Bluetooth.

Shrnutí, vysvětlení, nejsem si jist zda to 100% sedí, ale zatím jsem nenašel protiargumenty:

----

Komunikace dvou (vnějších) zařízení stejného výrobce a stejného typu nemívají problém. Pokud výrobce něco takového podporuje a zařízení si komunikují pomocí bluetooth jen mezi sebou. Pak si totiž jediná firma (výrobce) dokáže ohlídat vše sama a udělat si vše po svém.

----

Komunikace mezi PC a bluetooth záleží na mnoho faktorech. Prvotně, zda všechny strany /výrobce externího zařízení, výrobce bluetooth dongle v PC, a výrobce OS/ dodržují (a zda vůbec podporují, resp.  které) standardy pro jednotlivé tzv. bluetooth profily. Je-li použit pro komunikaci mezi externím zařízením a a programem v PC některý ze standardních profilů, stoupá naděje na minimalizaci problémů.

Nelze jeho typ komunikace napasovat na žádný z definovaných profilů, záleží, zda je alespoň použit některý ze standardních bluetooth protokolů (běží na nižší úrovni než profily). Použije-li se i nestandardní protokol, je to ještě horší.

A do toho ještě kecá "blouetooth stack", který se stará o zpřístupnění bluetooth technologií uživatelským programům (definuje API koncovým programům). A ne každý stack zvládá všechny protokoly a ani sám nevím, jak se zachovat při implementaci vlastního protokolu /asi nelze přes uživatelské API - musí se komunikovat přímo s driverem ovladače bluetooth čipu(/dongle) (těch jsou ale tisíce, to dobrá, tak stovky, výrobců/typů)).

Aby nebylo všem dnům konec, tak i výše uvedené profily a protokoly mají své mouchy, vyvíjely se svého času dost překotně a některé byly záhy opuštěny a ne úplně dotaženy do konce. Případně si někteří výrobci udělali "odbočky" a implementovali svá rozšíření, která u derivátů nebyla kompatibilní a sešla-li se dvě různá rozšíření, občas to zamezilo i komunikaci (daným protokolem/profilem) i na základní úrovni.

mato92

#8
Citace od: ryba kdy 06.11.2008, 22:29:09
Citace od: mato92 kdy 06.11.2008, 12:16:25
no mne tiez nejde bluetooth ani na XP, ale robot da sa aspon ovladat a mam taky fajny soft s ktorym sa da naprogramovat pc aby toho robota ovladalo ale je to hlavne na orientaciu s pomocou bezdrotovej kamery, ktoru mimochodom mam tiez :D
Ak ten program chces vola sa Robo Realm a na www.roborealm.com sa da stiahnut zadarmo.

Jaký používáš typ bezdrátové kamery? Uvažuju o koupi a nemůžu si vybrat.

No ja som jednu kupil na http://www.spionshop.terabit.sk/
Je tam pod nazvom a007

Kvalita je vyborna, signal pokryje cely byt, ale ma to jeden hacik;
Potrebujes TV kartu.
Mám LEGO MINDSTORMS NXT.