(Vlastní) knižnica a kostol

Založil edward193, 25.06.2005, 21:19:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

edward193

Tak to je mestská knižnica a červený evanjelický kostol v Kežmarku...

edward193

To som postavil už dávnejšie, ešte keď som nemal digitálny fotoaparát, preto sú to len naskenované fotky...

Cavelon

Super! :D Máš talent. ;) Tvoje modely stoja za vystavenie na www.brickshelf.com.

Cavelon

#3
Nejaké mi to je povedomé...
Nie sú toto náhodou kežmarské stavby? ???

EDIT: Sorry, teraz som si všimol, že si to napísal, že to je v Kežmarku. Nejak som to prehliadol... ;)

edward193

v pohode, aspon som rad, ze si to spoznal na prvy pohlad, to ma velmi potesilo

Jindroush

Si myslím, že když se něco staví podle skutečnosti, že by tu měla být i fotka vzoru.

Evanjelický kostol v Kežmarku:
http://www.kezmarok.sk/grafika/fotogaleria/kezmarok/foto18.jpg
http://www.ecavkk.szm.sk/index_03.html

A Reduta (knižnica)
http://www.kezmarok.sk/grafika/fotogaleria/kezmarok/foto13.jpg
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Cavelon

Príjemná nostalgia... ;)
Tú knižnicu som navštevoval 4 roky počas môjho štúdia na kežmarskom gympli.
BTW Gympeľ si náhodou ešte nepostavil? :)

muzzo

Kezmarok, odpust prazakovi kde to je? Zni to dost stibrne..... Obdivuji Tve stavby = minimun kostek, maximum kvality :o   

Aki

Citace od: muzzo kdy 26.06.2005, 02:13:38
Kezmarok, odpust prazakovi kde to je?
Že by na Slovensku?  ??? >:D >:D >:D >:D >:D >:D
Mapka je tu

Micho

Veľmi dobré, rád by som to videl aj v reáli. Okolo toho evanjelického kostola som prechádzal stovky krát. Aj keď som v Kežmarku nežil, rodený som tam a týždenne sme chodievali z Popradu na Vojňany (za Spišskou Belou a Slovenskou Vsou) za starkými. Aj v Kežmarku mám rodinu.

Stále som nechápal, prečo ten kostol je taký netradičný, nikdy som za tým v tých dobách nezháňal. Až teraz J. odkaz mi to ozrejmil ...

edward193: Existujú ešte tie stavby?

Inak kľudne by som mohol prepichnúť špendlík na mape na Poprad (ako dlhodobý Popradčan) a potom by podľa toho jediný vyznačený Slováci na strednom a západnom Slovensku boli pri sebe (Micho - Poprad, Cavelon - Tatranská Lomnica a edward193 - Kežmarok). Vzdialenosti medzi týmito mestami sú zhruba do 20 km - viď Akiho odkaz na mapu. Z toho jednoznačne vyplýva, že pod Vysokými Tatrami sa v priemere rodí viac Legistov ako inde. Čím to asi je?

myth

Nezabúdaj na nás západniarov:
KLF - Bratislava
zelva - Bratislava
ja - Pezinok(cca 20 km od Bratislavy)

Sme trochu bližšie pri sebe ako vy na východe ;D ;)
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Micho

Nie nezabúdam, ale z hľadiska počtu Legistov na 1 km2, keďže v tej oblasti (PP, KK ...) je menší počet obyvateľov ako v BA, tak je tam koncentrácia (alebo hustota) určite vyššia.  ;)

edward193

stavby už neexistujú... nemám totiž toľko kociek, aby som si mohol nechať jednotlivé stavby postavené. Väčšinou každý ďalší projekt začína tým, že sa zbúra ten predchádzajúci - taký kolobeh môjho Lega

myth

#13
Citace od: edward193 kdy 26.06.2005, 19:32:09
... nemám totiž toľko kociek...

To nemá nikto ;)

Citace od: edward193 kdy 26.06.2005, 19:32:09
...taký kolobeh môjho Lega

Aj toto všetci dôverne poznáme 8)
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Micho

Ja len preto, lebo sa mi zdalo, že sú to zábery trochu staršieho data - podľa kvality fotiek.  ;)

edward193

áno, sú staršieho data - sú to naskenované klasické fotky...

Micho

Takže, kedy asi boli postavené?

edward193

asi tak 2001-2002, neviem presne

franta

Ty jo, na tý radnici jsem se v čtyřiasedmdesátým ženil, tam na pravý straně za rožkem byla ještě nějaká pamětní tabule, kam jsem kladl kytku.