Mindstorms- horní tlačítko remote

Založil Medicek1, 21.07.2017, 20:50:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Medicek1

Dobrý večer.Prozradí někdo na co je horní tl.na dálkovém ovladači mindstorms?Dekuji

ThomasMorta

Citace od: Medicek1 kdy 21.07.2017, 20:50:56
Dobrý večer.Prozradí někdo na co je horní tl.na dálkovém ovladači mindstorms?Dekuji

Pokud je to to, co si myslím, tak po zmáčknutí vysílá o okolí infra signál odlišný od ostatních tlačítek a vypne ho až po dalším zmáčknutí (nebo vybití baterek). Umožňuje to udělat inframaják, který můžeš vyhledávat infrasenzorem. Myslím, že jeden z modelů v setu 31313 je na to přímo zaměřený.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Medicek1

Děkuji za rychlou odpověď.Moc tomu nerozumím ale něco to po zmáčknutí neustále vysílá.Takže třeba takto:když se model dostane ze signálu do.po stisku tohoto tlačítka si model signál sám najde a vrátí se do rozsahu do.?

ThomasMorta

Citace od: Medicek1 kdy 22.07.2017, 06:52:54
Děkuji za rychlou odpověď.Moc tomu nerozumím ale něco to po zmáčknutí neustále vysílá.Takže třeba takto:když se model dostane ze signálu do.po stisku tohoto tlačítka si model signál sám najde a vrátí se do rozsahu do.?

No, je to robotická sada, jejíž smysl je naučit se programovat jednoduché roboty:-)
Remote controller umí signál vysílat a Infra senzor umí detekovat, jestli signál přijímá nebo nepřijimá. K tomu, aby se signál snažil aktivně hledat je třeba napsat nějaký jednoduchý program, který bude s robotem pohybovat:-)
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Medicek1

Nemám na mindstorms moc času☺Sice jsem si ho koupil ale teď spíš mě chytli vlaky.Přemýšlím nad zakonponováním  int.kostky do kolejiště.Nedávno jsem zjistil že kostka reaguje na do. od Techniku ale vlakové do.nebere.Jde mi spíš o další ovladatelné kanály do.

Medicek1

Možná S-brick by bylo lepší a levnější řešení ale když jsem kupoval mindstorms,tak jsem o s-brick neměl ještě ani páru že existuje

ThomasMorta

Citace od: Medicek1 kdy 22.07.2017, 20:44:06
Možná S-brick by bylo lepší a levnější řešení ale když jsem kupoval mindstorms,tak jsem o s-brick neměl ještě ani páru že existuje
Jsi z Prahy? Jestli ano, můžeme se sejít a nějak to vyřešit:-)
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)