LTRL - druhý závod - Video a výsledky

Založil HD, 25.06.2023, 13:25:26

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Místo konání 2. závodu

Praha Strahov - mezi stadiony (jako minule)
Praha - asfaltový plácek/basketbalové hřiště
Praha - dětské hřiště

HD

      Update: 19.7.2023:
      Ok. Dle výsledků ankety jsem vybral datum dalšího závodu. Do kalendáře si zapište       
       13.8.2023 (neděle)
      (viz diskuse níže) Pojedeme kategorii B1+ (viz. hlavní vlákno akce)Bude tedy oproti minule (B1) povoleno:
        • použití Buwizz 2 i 3
        • RC vysílačky (Tx/Rx+ESC) a RC servem (ideálně LEGO kompatibilní Geekservo) pouze na zatáčení.
        • Použití ne-lego powerfunctions (cada, mk) po předchozí domluvě s organizátorem.
          (S podmínkou, že pokud se nepotkají na trati auta jen s Buwizz, nebude možno BW kostku nastavit na maximální napětí. O tom, zda bude možno vozidlo napájet maximálním napětím rozhodne organizátor akce na základě vzájemné domluvy závodníků.
      (Ostatní případné funkce musí být poháněny pomocí běžných LEGO motorů, případně individuálně CADA mikromotoru.

    Připomínám, že motory na pohon kol musí být originální LEGO a nesmí to být Buggy motory (5292); Jmenovité součtové napětí zdroje (akumulátoru) je povoleno max. 9V.

Připravte si vozíky!
__________________________________________________
__________________________________________________

Uvažuji o zařazení disciplín typu:
RZ - závody na dráze
Parkování
Pohár konstruktérů (volba miss závodu)
Sprint
Vozíkovaná
Vozíkové derby
Proving ground

Přibližný program závodního dne:
9:30 - 10:00 sraz účastníků
10:10 - zahájení závodního dne
10:20 - technické přejímky
10:40 - Jednotlivé závody
16:00 - 17:30 předpokládaný konec závodního dne, v závislosti na počtu účastníků.

__________________________________________________

Přihlášky do závodu posílejte prosím sem do vlákna, do 10.8.2023, ve formátu:

  • Název vozu
  • - napájení/ovládání  (IR/BT/RC)
  • -  použité motory na pohon
  • - vnější rozměry karoserie (DxŠ) [mm]
  • - (možno zmínit i ostatní nepovinné parametry - světla, řaditelné převodovky, uzávěrky, elektronika, aktivní aerodynamické prvky, atp.)
  • - fotografie vozu (minimálně 1 izometrický pohled zepředu a snímek podvozku)

__________________________________________________________

Místo konání

Závod se bude konat opět v Praze na Strahově.
https://goo.gl/maps/rD4k9ePWjCZX2Tck7

___________________________________________________________
___________________________________________________________

Přihlášené posádky:
[/list]
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

PsychoWard666

Bohužel první závod se mi kryl s jinou akcí, ale na druhý snad dorazím. Jenom bych měl jeden dotaz k použití Buwizzu, jestli se nepletu tak Buwizz 3 nemá nastavitelné napětí a je pořád jenom na cca 12V? Takže by jeho použití asi nemělo být povoleno ne?

HD

@PsychoWard666 Super, to rád slyším. BW nakonec povolen bude v lib. generaci. Přeci jen povolení RC vysílačky by bez povolení BW nedávalo smysl. O víkendu dám fináln> info k dalšímu závodu. 
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

HD

Aktualizovány informace o 2. závodě, vyhlášen termín a přidána anketa ohledně místa konání.
Můžete začít posílat přihlášky.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Engine

K lokalitě:
Je mi jedno kde to bude. Ale jestli budou teploty jak teď, tak tam musí být stín.
A stejně jako minule, pokud to nebude daleko od auta, zase vezmu gril a dvě vintage židle.

PsychoWard666

Za mě je lokalita asi jedno, pokud se bude dát někde poblíž zaparkovat a bude stín  :)

Jinak pomalu končím se stavbou auta, tak snad brzo pošlu přihlášku. Do kdy je termín?

HD

#6
Citace od: PsychoWard666 kdy 16.07.2023, 20:11:01Do kdy je termín?
Díky za připomenutí, přihlášení do závodu je možné do 10.8.2023.

Díky.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Drtikol

Ahoj, koukám že jsem tady chvíli nebyl a už máme termín. A bohužel ačkoliv jsem pro něj asi i původně hlasoval už mi tam vlezla akce mimo Prahu.
Ale zvládnul bych to v neděli, dal by se závod uspořádat v neděli, bylo by to pro organizátora i ostatní v pohodě? 🙂
Už mám dokonce i připravené auto 💪

PsychoWard666

Za mě je to v pohodě  :) 

A auto hodně pěkné  ;)

HD

No,nerad, ale pokud se shodneme, tak by to mělo být OK.

Takže 13.8.
Co vy na to?  @Engine @AllGrip @mkolar@ass  
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Engine

Za mě klidně neděle. Vlastně je to i lepší.

Lancia krásná!

PsychoWard666

Tak posílám přihlášku, možná ještě udělám pár designových úprav před závodem.

Toyota AE86 Levin

- ovládání PU vlakový ovladač + Pybricks
- napájení PU HUB (nabíjecí AA baterie)
- pohon zadních kol 2x PU XL motor, převod 24:8 > 12:12/12:20
- řízení PU L motor
- rozměry 300x130mm
- velký rejd a malý poloměr otáčení díky přední nápravě s virtuálním pivotem

HD

@PsychoWard666 Wow, ta je boží! Když ovládáš přes Pybricks, a není vzadu fyzický diferenciál, lze očekávat jeho virtuální náhradu? 
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

PsychoWard666

@HD Díky a zatím i docela dobře jede, dokonce přežila bez problémů i několik nárazů a při zabrždění a zatočení jí zadek letí bokem  :D

Co se týče ovládání, tak zatím je to jenom teorie, čekám ještě na ten vlakový ovladač. Ale jelikož mi BrickController pořád padá a občas mi to ani nereaguje na ovládání gamepadem a nebo se rozjede jenom jeden motor tak mi asi nic jiného nezbývá. Snad se mi to podaří naprogramovat dle představ, zatím s tím nemám zkušenosti, ale nevypadá to o moc složitěji než programování Arduina a tam jsem nějaké základy zvládl.

Engine

@PsychoWard666 Pěkná Toyota. Rád se pak podívám, jak přesně máš udělaný zatáčení. A jestli ti to fakt jezdí s převodem 24z na 8z, tak na rovinkách nemám šanci.

PsychoWard666

@Engine Určitě není problém to pak omrknout, bylo to docela peklo to vymyslet, ani ne tak uchycení náprav, ale něco co s tím bude zatáčet, bude to pevný a vejde se to pod kapotu  :D  Jinak to jede, jenom občas blikal hub oranžově a červeně, ale spíš při puštění plynu, než při jízdě, tak nějak nevím co to znamená.

AllGrip

Ahoj,

já se Strahovem problém nemám, není těžké se tam dostat MHDéčkem, a určitě bych zase rád na závodě griloval :D.
Co se týče termínu, mě osobně by se hodila neděle 13.8., jelikož se v sobotu teprve vracím z už předem plánované akce.
Jinak všichni máte krásná auta, já definitivně budu to ošklivé káčátko :D.

HD

#17
OK, díky za vyjádření všem, 2. závod se tedy nakonec pojede 13.8.2023 opět na Strahově. Upravím první příspěvek.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

fulda

Pár OT poznámek, spíš pro pobavení:
Citace od: AllGrip kdy 19.07.2023, 11:44:56já se Strahovem problém nemám, není těžké se tam dostat MHDéčkem,
Tisíce studentů to dělají desítky let každý den :)

Citace od: AllGrip kdy 19.07.2023, 11:44:56a určitě bych zase rád na závodě griloval :D.
To není žádný problém, řeklo sluchátko: https://wiki.sh.cvut.cz/klub/sluzby/grilovaci_centrum
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.

AllGrip

Zdravím všechny závodníky,

od posledního závodu už uběhlo hodně vody, nicméně jsem neztrácel čas (jen trošku ;D) a kompletně předělal vlastní model. Nejenže je o dost rychlejší i s 7.2V, ale také hbitější a pevnější! Páni a dámové, dovoluji si vám představit:

UHD Smasher

-napájení LEGO Control+ Hub 7.2V /
 ovládání přes aplikaci Controlz
-pohon obstarávají 2x C+ L-Motory (24:12 > 20:28) + 1x C+ L-Motor -> hřeben
-rozměry 304 x 128 (38x16 st.)
-nejmodernější technologie ztráty zbytné
 části karoserie (nárazník...)
+přidal jsem otevřený klasický LEGO diferák, abych ostatní neztrácel v zatáčkách >:D

A teď už ty obrázky :D

Engine

A budeš tu karoserii dodělávat? :D

Drtikol

Ahoj, když už se kvůli mě měnil termín, mohl bych se konečně také přihlásit 🙂

Lancia 037
- napájení/ovládání Buwizz 2.0 + gamepad
- pohon 2x PF L, 36:12. Řízení PF servo
- vnější rozměry karoserie 37x15 stud
- ještě dodělám tažné pro vozík. Jinak osvědčená klasika z minulého závodu, pouze jsem přidal motor navíc pro lepší výkon.

AllGrip

Citace od: Engine kdy 05.08.2023, 21:57:11A budeš tu karoserii dodělávat? :D
Samozřejmě že budu, jenom právě nejsem doma. Také nechci mít stejné panely na bocích jak na prvním závodě. Já se normálně začal stydět jak ten model vypadal předtím :o
Mimochodem, přivezeš grill, Zdeňku??

Engine

Přihlašuji se. Auto bez změny:

Matcha Kei Racer
- Žádná specifická předloha. Je to mix inspirace: závodní kei cars, Smart Roadster, F&F Eclipse a Dodge Viper.
- Ovládání bluetooth: C+ Technic Hub a C+ "vlakový" ovladač. Jsou propojeny napřímo díky PyBricks.
- Napájení: C+ Technic hub s 6x AA lipolkama.
- Pohon: C+ XL motor, převod 40z na 24z (diff).
- Řízení: C+ L motor, převod 8z na hřeben.
- Rozměry: Šířka 15 studů, délka 33 studů (včetně aera 36), výška 13 studů.
- Hmotnost: 570 g bez baterií
- Specialitka: Přední náprava má záklon rejdového čepu a negativní odklon kol.

Jediný co plánuju změnit je ovladač, ale teprve včera mi přišela BL objednávka. Mám nápad k proporčnímu ovládání: Pybrick Beta umí komunikaci mezi HUBy. Takže bych použil druhý HUB v ovladači, který by snímal polohy dvou motorů, jeden na zatáčení, druhý na plyn. A ty polohy by posílal do HUBu v autě, který by proporčně ovládal motory na řízení, resp na pohon. To jsem ještě nevyzkoušel, má to předběžně dva problémy:
1) Hub-hub komunikace je poměrně pomalá, takže je tam lag. Asi srovnatený s ovládáním vlakovým ovladačem. Rád bych to pak porovnal s vašema Buwizama.
2) Musim postavit ovladač, který bude pomocí x928cx1 "Axle Connector Rectangular Triple Spring-Loaded" (nápad od PsychoWard666) vracet oba motory do neutrální polohy. Minimálně plyn jo. Asi to bude velký a složitý.

Gril vezmu. Zase koupim nějaký párečky, ale určutě taky něco vezměte. Minule jsme toho dohromady přivezli hodně a vlastně akorát :D

Taky vezmu GoPro. Rád bych nějaký onboard záběry. Ale to ještě musim vymyslet/vytisknout redukci.




@HD  Mám dvě otázky:
1) Máme zase vzít vozejky?
2) Můžeme upravit podvozek vozejků vůči předloze? (odpružení)

HD

@Engine  - Vozíky určitě s sebou, úpravy povoleny. Důležité jsou vnější rozměry pozice nápravy vůči tažné kouli, velikost ložné plochy a odepnutelné bočnice. 
Jsem zvědav na ovládání, to by mohlo v poháru konstruktérů vynést slušné body. :D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

AllGrip

@HD ale co pračka? Já nemám čas ani mozkové buňky abych jí vymyslel, plánuješ nějakou, nebo zůstaneme u ledničky :D?
@Engine k tomu minulému grilování přikládám menší obrázek >:D

HD

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

brickb4chicks

#27
Zdravím všechny posádky, piloty, a jiné fanoušky lego strojů.
Chtěl bych vám představit můj první projekt (co se kostky.org) je to vůz inspirovaný legendou Renault 5Turbo, je to lehký Frankenstein základ je technic karoserie místy klasika Lego
O výkon se stará XL PF motor s převodem 1:5 o řízení PF servomotor, napájení PF battery box, ovládání je zajištěno "nejpřesnějším" a "nejlepším" lego systémem InfraReciver.
Rozměry délka cca 26,5cm šířka cca 12,5cm
Přesné rozměry a fotografii podvozku dodám v pátek hned jak budu fyzicky u modelu.
Stroj má mizivé šance na výhru ale beru to spis jako šanci pro poznání nových lidí. Legu zdar a kostky vpřed.

cenzurováno moderátorem, závody nejsou jen pánská jízda, ale family-friendly akce.


HD

#28
Mazda RX7

Ovládání: RC (7.2V)
Pohon: 2xL motor, zatáčení Geekservo
Rozměry: 330x130mm (41x16stud)
další funkce: mrkačky a frajeřina na přední nápravě s pochybným efektem na jízdní vlastnosti

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

AllGrip

Citace od: HD kdy 10.08.2023, 16:24:25Mazda RX7

Ovládání: RC (7.2V)
Pohon: 2xL motor, zatáčení Geekservo
Rozměry: 330x130mm (41x16stud)
další funkce: mrkačky


Ta je teda krásná :o ! Líbí se mi, jak si můžeš uklidit tažné zařízení, taky si ho musím namontovat ;D . Cením si 7.2V >:D