Lukyho sci-fi kousky

Založil Luky1987, 21.07.2010, 14:46:06

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Luky1987

Citace od: malý Měch kdy 27.01.2012, 18:19:52
Takhle to vypadá jako obrovský kontejner než pořádná loď.

No jo, holt máme každý jinou představu o pořádné lodi ;)

nerow

#91
Opravdu nechceš dodělat ty motory? Bez nich to podle mně ztrácí na celkovém dojmu. Vypadá jak nějaká plazmová puška  ;D A někomu to zas připadá jako kontejner.

Co se týče modré kontrastní plochy, svůj účel splňuje dobře. Ale stejně bych si na jedné straně představoval nějaké vrata do lodě. Protože takhle jako holá plocha, ze které nejde nikam jít (zaletět, zajet), ztrácí docela funkční význam.

Allconel

Síce som sám nikdy nič podobné nepostavil a je pravdepodobné, že ani nepostavím, a tak  ti s prvoti vzdávam poklonu ze mravenčiu a skutočne kvalitnú prácu, a to ako fyzickú tak, aj duševnú. Stavbu tejto Omega lode som sledoval na kostách už od začiatku a čakal som od nej veľa a to aj vďaka tvojej prezentácii, hlavne fotografiami, na ktorých vyzerá loď a jej stavba ohromne.
V druhom rade, sa ale musím pridať ku poslednej kritike tvojej stavby, a teda že mi na prvý pohľad táto loď príde nedokončená a ona skutočne nedokončená je, podľa mňa. Určite by to chcelo nejako spraviť bodku v podobne pohonného systému alebo ďalšieho bloku, ktorý by loď uzavrel a spustil do oceánu hviez :). Čo sa týka obrovského hangáru, nepríde mi to ako veľký nedostatok, aj takýto hangár má pre mňa a určite i pár ostatných fanúšikov sci-fi svoje čaro.

otaznik

Citace od: Luky1987 kdy 27.01.2012, 22:46:41

No jo, holt máme každý jinou představu o pořádné lodi ;)
Možná bys nějakou kritiku mohl akceptovat...  Pomalu ztrácí smysl na tvoje stavby reagovat jinak než pozitivně, protože každou takovou reakci zlehčíš.

Luky1987

Nic nezlehčuji, každému se prostě líbí něco jiného, někdo by chtěl masivní motory, mě se líbí drobné motory, někomu se nelíbí hangár, někomu se nelíbí barva.
To mám stavbu snad pro každého předělat?
To, že se někomu něco nelíbí, není proboha moje vina, každý má jiný vkus a to právě píši v citovaném příspěvku.

Samozřejmě veškeré komentáře beru naprosto vážně, ale loď jsem postavil tak, abych s ní byl spokojený.
Přece je postavené na hlavu stavět podle chuti jiných a prezentovat dílo, které se mi nebude líbit ::)

Ale to pochopí asi jen stavitelé, no offense ;)

Luky1987

Citace od: Allconel kdy 28.01.2012, 09:24:43
V druhom rade, sa ale musím pridať ku poslednej kritike tvojej stavby, a teda že mi na prvý pohľad táto loď príde nedokončená a ona skutočne nedokončená je, podľa mňa. Určite by to chcelo nejako spraviť bodku v podobne pohonného systému alebo ďalšieho bloku, ktorý by loď uzavrel a spustil do oceánu hviez :)

Díky za reakci, chápu, že ty malé motory mohly někoho zklamat.
Jinak plavidlo bylo díky své velikosti koncipováno jako typ "vesmír/vesmír" bez možnosti přistávání.
Čili i z hlediska logiky žádné masivní motory netřeba ;)

otaznik

Citace od: Luky1987 kdy 28.01.2012, 09:56:09
Nic nezlehčuji, každému se prostě líbí něco jiného, někdo by chtěl masivní motory, mě se líbí drobné motory, někomu se nelíbí hangár, někomu se nelíbí barva.
To mám stavbu snad pro každého předělat?
To, že se někomu něco nelíbí, není proboha moje vina, každý má jiný vkus a to právě píši v citovaném příspěvku.

Samozřejmě veškeré komentáře beru naprosto vážně, ale loď jsem postavil tak, abych s ní byl spokojený.
Přece je postavené na hlavu stavět podle chuti jiných a prezentovat dílo, které se mi nebude líbit ::)

Ale to pochopí asi jen stavitelé, no offense ;)
Ale ty to tu zase převracíš. Já tu nepsal o tom, abys dělal věci tak, aby se nelíbíly tobě, ale líbily ostatním, ale aby ses někdy zamyslel nad tím, co ti tu ostatní říkají (myslím, že je naprosto jedno, jestli stavitelé nebo nestavitelé, dovolím si tvrdit, že LEGO MOCů jsem viděl dost). Zatím mi přijde, že kritiku prostě nebereš a nikdy se, i dobře míněnými radami, neřídíš.

Luky1987

Ale přesně o to tady jde, to že jsou motory malé, prostě nemůžu brát jako kritiku, prostě malé jsou, tak to má být a nikdy to nemělo být jinak, šlo o záměr.
Když mi někdo napíše, že to mám zaprášené, hnusně nafocené, trapné/žádné stavební techniky tak to vezmu a vylepším...

Rhox

Tak já taky zkusím nějakou kritiku. Líbí se mi detaily, různý členění je nápaditý. Ale co se mi nelíbí je tvar lodi. Jsou to prostě dvě obrovský kostky zaklesnutý do sebe(občas se skosenejma hranama a jednou dírou). Prostě celej ten tvar je o ničem, pěkný členění to podle mě nezachrání. Líbí se mi spíš menší, ale dynamičtější stavby, třeba to, co tu nedávno předvedl Daniel (myslím, že Robbova ARCa netřeba zmiňovat).
Jenže sme u hlavního problému space: na tohle může Luky říct, že se mu to tak líbí a tím to hasne. "Volný" Space bohužel poskytuje pro tohle prostor, který ostatní témata nemají, protože vždy jsou založena buď na něčem reálném, nebo aspoň na něčem, co má jistá pravidla či předlohu.
Nechci říct, že tam nejsou trapné/žádné stavební techniky, ale moc jich tam taky není...

Colonel32

#99
Spíše než jako kosmická loď mi to přijde jako futuristikcá plasmová puška.

Luky1987

Citace od: Rhox kdy 28.01.2012, 16:43:12
Tak já taky zkusím nějakou kritiku. Líbí se mi detaily, různý členění je nápaditý. Ale co se mi nelíbí je tvar lodi. Jsou to prostě dvě obrovský kostky zaklesnutý do sebe(občas se skosenejma hranama a jednou dírou). Prostě celej ten tvar je o ničem, pěkný členění to podle mě nezachrání. Líbí se mi spíš menší, ale dynamičtější stavby, třeba to, co tu nedávno předvedl Daniel (myslím, že Robbova ARCa netřeba zmiňovat).
Jenže sme u hlavního problému space: na tohle může Luky říct, že se mu to tak líbí a tím to hasne. "Volný" Space bohužel poskytuje pro tohle prostor, který ostatní témata nemají, protože vždy jsou založena buď na něčem reálném, nebo aspoň na něčem, co má jistá pravidla či předlohu.
Nechci říct, že tam nejsou trapné/žádné stavební techniky, ale moc jich tam taky není...

Tohle beru, ten celkovej základní tvar je hodně jednoduchej, razím heslo, že v jednoduchosti je síla.
Ale můžu všechny ujistit, že postavit to nebylo zrovna lehké, zejména z důvodu pevnosti.

Luky1987

Citace od: Colonel32 kdy 28.01.2012, 16:44:51
Spíše než jako kosmická loď mi to přijde jako futuristikcá plasmová půška.

Máš zvláštní dar skoro u každé mé stavby přijít s nějakým přirovnáním, nutno dodat, že většinou to sedí ;D

Petronel

Citace od: Luky1987 kdy 28.01.2012, 17:00:55
Citace od: Colonel32 kdy 28.01.2012, 16:44:51
Spíše než jako kosmická loď mi to přijde jako futuristikcá plasmová půška.

Máš zvláštní dar skoro u každé mé stavby přijít s nějakým přirovnáním, nutno dodat, že většinou to sedí ;D

psal to tu už i nerow o pár příspěvků výše a já bohužel také souhlasím... Taky vidím plasmovou pušku   :) A myslel jsem že ten hangár bude vypadat trochu jinak a motory také a tak jsem také trošku zklamán. Ale i tak si myslím že je to velmi dobré dílo.

Jen bych poradil jednu věc: Bude to vypadat o 80% lépe když dáš za loď místo bílého plátna plátno černé s bílými tečkami (alias vesmír)  :D Nabere to na dojmu, nebude to tak kontrastní a bude se víc líbit!

Luky1987

To s tím pozadím je dobrý nápad, zítra zkusím udělat pár variant.

Justin

No a viac ako veľké motory a tam chýba ten eskimák.  ;D
Dali by sa doplniť aj nejaké mikroscale kozmické lode? Pridalo by to na efekte veľkosti lodi.
J.


germik

To s těma motorama - puškovitostí souhlasím - první co se mi tak nějak (nevím kloudně proč) vybavilo byla P90 >:D



Jinak veskrze jak psali ostatní - mikroscale lodě pro představu o velikosti, líbí se mi členitost povrchu a detailíky ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Colonel32

Citace od: otaznik kdy 28.01.2012, 13:19:02
Ale ty to tu zase převracíš. Já tu nepsal o tom, abys dělal věci tak, aby se nelíbíly tobě, ale líbily ostatním, ale aby ses někdy zamyslel nad tím, co ti tu ostatní říkají (myslím, že je naprosto jedno, jestli stavitelé nebo nestavitelé, dovolím si tvrdit, že LEGO MOCů jsem viděl dost). Zatím mi přijde, že kritiku prostě nebereš a nikdy se, i dobře míněnými radami, neřídíš.

Pokud Luky nadále trvá na tom, že se mu to tak líbí, tak asi nemá smysl se zlobit že tvé rady neposlouchá. Možná prostě lepší do tohoto vlákna přestat chodit, stejně jako do mirkovy modelářské dílny. Počkej na SBC, tam se s kritikou zase budeš moct vyřádit, jak mají všichni všechno špatně a jak by to měli udělat jinak  >:D Nebo VBC... Vacuum Builder Conest. Jen co tam tuhle loď přihlásí, už mu vynadáš že má malé motory a body dolu!

Mtron

No není to loď je to krabice s dírou, ty motory tomu prostě chybí. Nezlob se na mě, ale i já to tak vidím. Neříkám, že je to ošklivé nebo, že neumíš stavět. Pokud jsem dáš předlohu lodi tak jí dodělej tak jak má být. Prostě znova a za všechny dostav ty motory. Nesplnil si to co si na začátku avizoval. Nebo rovnou přiznej, že je neumíš postavit. Ty barvité řeči těmi nás nekrm. My chceme vidět full loď i s motorama.


MTRON OUT
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Luky1987

1) Krabice - to říká ten pravý ;)
2) Nikdy nikde jsem neříkal, že motory budou přesně dle předlohy, naopak
3) Větou, že tady někoho krmím, jsi u mě hodně klesl, i když ti je to určitě u zádele
4) Tebe a tvá díla respektuji a obdivuji i přes to, že se mi tento styl a barva nelíbí
5) Loď je nyní ze dvou třetin rozebraná, můžu ti poslat foto, abys neřekl, že jsem lhář :P

Hardegon

Čim víc lidí se tu do Lukyho naváží, aby dodělal loď podle předlohy, tim víc se mi jeho finální verze líbí. Má svůj styl, drží se ho a přišel s něčím originálním, co by zřejmě většina kostkařů ani nezkusila. Skoro až hloupý Mtronův komentář tomu dal finální tečku.

Mtron

Citace od: Luky1987 kdy 29.01.2012, 11:38:27
1) Krabice - to říká ten pravý ;)
2) Nikdy nikde jsem neříkal, že motory budou přesně dle předlohy, naopak
3) Větou, že tady někoho krmím, jsi u mě hodně klesl, i když ti je to určitě u zádele
4) Tebe a tvá díla respektuji a obdivuji i přes to, že se mi tento styl a barva nelíbí
5) Loď je nyní ze dvou třetin rozebraná, můžu ti poslat foto, abys neřekl, že jsem lhář :P

Luky no právě :D krabice tu stavím já :D a ty  mi teda značně fušuješ do řemesla. To, že jsem u tebe klesl znaméná , že můžu zase stoupnout, což je dobré :D Škoda, že si to už rozebral no :D Jednoduše řečeno bez motoru jako byly prezentovany na lodi to není ono.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 29.01.2012, 03:17:00
Pokud Luky nadále trvá na tom, že se mu to tak líbí, tak asi nemá smysl se zlobit že tvé rady neposlouchá. Možná prostě lepší do tohoto vlákna přestat chodit, stejně jako do mirkovy modelářské dílny. Počkej na SBC, tam se s kritikou zase budeš moct vyřádit, jak mají všichni všechno špatně a jak by to měli udělat jinak  >:D Nebo VBC... Vacuum Builder Conest. Jen co tam tuhle loď přihlásí, už mu vynadáš že má malé motory a body dolu!
Ale já tu nepsal nic o motorech ani o dalších konkrétních věcech, šlo mi zejména o to, jak autor reaguje na cokoli, co nějak rozporuje jeho díla.

Colonel32

Citace od: otaznik kdy 29.01.2012, 13:16:32
Ale já tu nepsal nic o motorech ani o dalších konkrétních věcech, šlo mi zejména o to, jak autor reaguje na cokoli, co nějak rozporuje jeho díla.

Vždy reaguje "udělal jsem to jak jsem chtěl a tak se mi to líbí". Čím ostřeji se do něj dloube, tím ostřeji se brání. Neřeže do kostek? Neřeže. Má je bez prachu? Má. Fotky odpovídají pravidlům. Odpovídají. Píše česky a ne vypatlaně? Píše. Tak co si připustit zenovou moudrost, že máme měnit jen věci které změnit můžeme, a připustit, že Lukyho nezmněníme? Ušetříme si spustu zbytečných nervů. Tohle není škola kde by "dívat se na Lukyho stavby" byl povinný předmět.

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 29.01.2012, 13:54:13
Vždy reaguje "udělal jsem to jak jsem chtěl a tak se mi to líbí". Čím ostřeji se do něj dloube, tím ostřeji se brání. Neřeže do kostek? Neřeže. Má je bez prachu? Má. Fotky odpovídají pravidlům. Odpovídají. Píše česky a ne vypatlaně? Píše. Tak co si připustit zenovou moudrost, že máme měnit jen věci které změnit můžeme, a připustit, že Lukyho nezmněníme? Ušetříme si spustu zbytečných nervů. Tohle není škola kde by "dívat se na Lukyho stavby" byl povinný předmět.
To samé ale platí i o mně. Když se mi něco nelíbí, reaguji.  ;)

Robbed

Když už nic, tak každého musí ohromit alespoň rozměry, metr a půl a 34kg tolik na fotkách nevyzní, ale musí to být obr :o.

Tvar je jednoduchý, proč ne, detaily tam taky jsou, v tomhle problém nevidím ale spíše v tom, že jsi vzbudil možná až moc velká očekávání. (musím přiznat, že motory mi tam taky chybí ;D, prostě to lodím dodá šťávu)

Pokud stále trváš na tomto stylu, tak můžu jedině doporučit zkusit koncentrovat greebles (povrchové detaily) jen na určité místa a zbytek udělat hladký a nebo zkusit válcovitý tvar. A ještě doporučuji se mrknout na tvorbu Mark Kelso, staví taky gigantické lodě a u poslední například použil jako výztuž dřevěnou desku.

P.S. a ten obrázek s vesmírným pozadím bude či nebude ? :).

Luky1987

Tady je...

Mikithemage


nerow

Paráda. V takovým stylu by jsi mohl udělat zbytek fotek.

Vasyk

Nelíbí se mi, že je ve vesmíru tak málo hvězd  ;D.

nerow

Hvězdy jsi vytvářel pomocí hranatého štětce? Bylo by lepší, stáhnout reálnější pozadí. :)