Společný projekt: Šachy

Založil Sihaja, 04.02.2016, 13:53:15

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Je ještě 8 volných pozic na stavebnice v rámci podpory za Lipno. Pokud má někdo z účastníků šachů zájem o nákup stavebnice se slevou, ať se napíše viz instrukce zde po velikonocích uzavírám a budu očekávat urychlenou platbu. Takže pouze pro ty co jsou schopní zaplatit  ;)

Zaplnění posledních 8 pozic se týká všech účastníků akcí (Praha,Lipno,Olomouc). I pokud už něco máte, v rámci přidělených limitů se již nikdo nepřihlásil, takže se klidně přihlaste znovu  ;)

Sihaja

Citace od: MÍLA kdy 21.03.2016, 12:00:09
Citace od: Sihaja kdy 21.03.2016, 10:55:28
Šachovnice je opravdu nutnou součástí a připomínám, že pro minifigy je maximální velikost políčka 4x4.

V prvním příspěvku si psal že u minifigů je velikost 4x4 minimální, tak která možnost je správná ?

Díky za upozornění. Upravím v prvním příspěvku na info, že velikost pro minifigy bude 4x4, protože pokud to budou jen minifigové a nějaké doplňkové vci, tak větší by zabírala neadekvátní prostor ve vitríně. Pokud by to bylo stavěné s dílků, tak samozřejmě je to podle velikosti figur.

Hardegon

Jestli je možno se zapojit, přispěl bych svými indiány...

Soupeže jim klidně dovymyslím, ale kdyby se někdo chtěl zapojit tématicky, budu rád  ;)

Sihaja

Citace od: Hardegon kdy 21.03.2016, 21:02:15
Jestli je možno se zapojit, přispěl bych svými indiány...

Soupeže jim klidně dovymyslím, ale kdyby se někdo chtěl zapojit tématicky, budu rád  ;)

Super! Budu s tebou počítat. Kdzbzs zkusil třeba ještě nějak vylepšit tu věž/totem, tak by to bylo fajn.

davroman

Citace od: Klaj9 kdy 20.03.2016, 23:07:11
Hasiči v. 2.0
- střelci už jsou bez plamenů, zato s vyprošťovacím nářadím :o)
- Upravil sem královnu i krále nejen esteticky, ale i prakticky aby se s nima lépe hrálo.
- nový návrh věží.


Prosím náhodné kolemjdoucí o projevení preferencí, která věž se Vám více líbí ?  Děkuji.

Super, hasiči 2.0 budou dobrou partií.   :)
Máme pár postřehů:
1. věž se nám více líbi ta s plameny;
2. střelci nám připadají trochu "zapadlí" oproti okolním figurám;
3. král a královna nám zase pripadají až moc majestátní.
;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

davroman

#95
Citace od: Sihaja kdy 21.03.2016, 10:55:28
Policisté a hasiči jsou super. Domluvte se prosím, jak to uděláte se šachovnicí.

Hlásím, že policisté a hasiči budou na origo černo-bílé šachovnici.  ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

MÍLA

Citace od: Hardegon kdy 21.03.2016, 21:02:15
Jestli je možno se zapojit, přispěl bych svými indiány...

Soupeže jim klidně dovymyslím, ale kdyby se někdo chtěl zapojit tématicky, budu rád  ;)

Hele možná to nebude úplně tématické ale nechceš se spojit se stavbaři ? můžou ti postavit domy v tvojí rezervaci.

Petronel

Citace od: MÍLA kdy 22.03.2016, 04:48:38
Citace od: Hardegon kdy 21.03.2016, 21:02:15
Jestli je možno se zapojit, přispěl bych svými indiány...

Soupeže jim klidně dovymyslím, ale kdyby se někdo chtěl zapojit tématicky, budu rád  ;)

Hele možná to nebude úplně tématické ale nechceš se spojit se stavbaři ? můžou ti postavit domy v tvojí rezervaci.
Ty hele - ne, nechce.


Jinak Hardegone paráda! :) Jen tu věž bych vyladil buďto jako totem nebo aspoň jako buben s tou strakatou tile.

Hardegon

Citace od: Petronel kdy 22.03.2016, 07:51:21
Citace od: MÍLA kdy 22.03.2016, 04:48:38
Hele možná to nebude úplně tématické ale nechceš se spojit se stavbaři ? můžou ti postavit domy v tvojí rezervaci.
Ty hele - ne, nechce.

K tomu neni co dodat, hele.  ;)


Citace od: Petronel kdy 22.03.2016, 07:51:21
Jinak Hardegone paráda! :) Jen tu věž bych vyladil buďto jako totem nebo aspoň jako buben s tou strakatou tile.

Děkuji. Buben mě nenapad. Zkusím ještě doladit totem a případně změnit. Díky za nápad  ;)

Hardegon

Totem jsem zrušil, buben jsem nevymyslel... co mučednický kůl?

peter

Osobně mi totem přišel mnohem lepší a více podobný k standardním věžím. Mučednický kůl je jen další fig ???
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

milanv

Taky se přimlouvám za totem, to byl tak perfektní nápad!
Pán na Žlutém hradě

papluh

Určite sa dá spraviť nejaký pekný totem, otázka je ako bude pevný

hobby

#103
Taky něco řeknu a to kriticky : nesmí se zapomínat, že šachy jsou bojová hra, tedy uznávám rytíře, vojáky, indiány, ale už nikoliv hasiče, policajty, nebo dokonce stavbaře či zvířátka. A protože je to hra, tak má být vše přizpůsobeno tomu, že se s nimi bude hrát - tedy jednoduché (vtipné) figury, totožné se soupeřovými, pochopitelně barevně odlišené. Ty druhé figury zde postrádám u všech výtvorů, čímž se z dobrého nápadu stává jen nezávazná dětská skládačka. Zdůrazňuji, že figury mají být totožné se soupeřovýma, nikdo není povinen si pamatovat rozdílné vizáže (koní, střelců atd), jak jsem si zde všiml. >:D   

Ravenhorn

Já pracuji na jedné straně (temné / tmavé straně).  Čekám až mi dorazí poslední objednávka z BL. Ale nemám šachovnici, takže se z Castle rád přiradím k někomu, kdo bude mít světlejší stranu.

Moje jsou černočervení.

Měl by někdo nějaké doporučení na královnu/čarodějnici  ???  Krále/čaroděje mám.
Castle, Pirates a Star Wars.

MÍLA

Citace od: hobby kdy 23.03.2016, 13:24:44
Taky něco řeknu a to kriticky : nesmí se zapomínat, že šachy jsou bojová hra, tedy uznávám rytíře, vojáky, indiány, ale už nikoliv hasiče, policajty, nebo dokonce stavbaře či zvířátka. A protože je to hra, tak má být vše přizpůsobeno tomu, že se s nimi bude hrát - tedy jednoduché (vtipné) figury, totožné se soupeřovými, pochopitelně barevně odlišené. Ty druhé figury zde postrádám u všech výtvorů, čímž se z dobrého nápadu stává jen nezávazná dětská skládačka. Zdůrazňuji, že figury mají být totožné se soupeřovýma, nikdo není povinen si pamatovat rozdílné vizáže (koní, střelců atd), jak jsem si zde všiml. >:D

Zajímavá kritika, takže buď se zúčastní kdo chce a s čím chce protože s těma šachama si stejně ve vitríně nikdo nedá partii, nebo se omezí vstup jen hradařům, westernistům a armádě aby se s tím dalo hrát a bylo poznat kdo čím táhne, takže zbude ve vitríně dost místa aby si tam mohl někdo zahrát partii.

Foton

Ano šachy simulují boj. Stejně jako většina ostatních her a sportů.
Ale kolik královen se v historii účastnilo boje spolu s králem?
Za mě je požadavek na "bojovnost" figur nesmyslný.

Naopak souhlasím s tím, že by obě strany/družstva měly být stejné nebo velmi podobné, abych jako hráč nemusel přemýšlet co to tam stojí za soupeřovu figurku.

A samozřejmě by měly figurky pevné a snadno hratelné (i když stojí vedle sebe).
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

davroman

#107
Díky všem za rady na úpravy segway. Vyzkoušeli jsme různé kombinace a nakonec vyhrála verze od Milana s menší úpravou, která spočívá v nahrazení dílu 2817 dílem 4600 . Na něj lze také nasadit nasadit "disky" kol 85891 , hlavně tím ale dojde ke snížení výšky celé figury (osa je na středu plate a ne pod).

Milanova verze vyhrála hlavně proto, protože je nejstabilnější a umožňuje umístění majáků, což bylo preferováno. Navíc se dá celkem jednoduše přichytit na šachovnici a manipulovat s figurou po ní.

A ještě jeden postřeh: pneu 3139  na díle 85861 nedrží, pneu je moc volná a padá, naproti tomu pneu 59895 drží dobře. Rozdíl (vizuální) je zde: .

Tady je porovnání původní a nové verze. Až dojdou kostky z BL, sladíme ještě barevně díl 3176 do modra.
Tak snad už bude panovat nad novou verzí spokojenost.   ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Hacislav

#108
Hned jak mi Sihaja řekla o tomto nápadu s tvorbou šachových sestav, zvažoval jsem úpravu některých mích skupinek figů, tak aby odpovídali šachové sestavě.
První která mi hned vytanula na misli byli "My se práce nebojíme!"  


Pak mi, ale trvalo poměrně dlouho než jsem tento můj nápad realizoval do nějaké kloudné podoby, a toto je má první pracovní verze:


Rozhodně to ještě není plně finální verze, rád bych ještě zapracoval na Emmetově, Gailině "královském" vyzdvižení.  ;)

No a potom co jsem figy nafotil a nahodil na web, tak jsem krapet podrobněji pročetl příspěvky tady ve vlákně a zjistil, že stavební dělníky má už zamluvené Míla.  :-\

moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

MÍLA

Citace od: Hacislav kdy 28.03.2016, 00:04:16
Hned jak mi Sihaja řekla o tomto nápadu s tvorbou šachových sestav, zvažoval jsem úpravu některých mích skupinek figů, tak aby odpovídali šachové sestavě.
První která mi hned vytanula na misli byli "My se práce nebojíme!"

Pak mi, ale trvalo poměrně dlouho než jsem tento můj nápad realizoval do nějaké kloudné podoby, a toto je má první pracovní verze:

Rozhodně to ještě není plně finální verze, rád bych ještě zapracoval na Emmetově, Gailině "královském" vyzdvižení.  ;)

No a potom co jsem figy nafotil a nahodil na web, tak jsem krapet podrobněji pročetl příspěvky tady ve vlákně a zjistil, že stavební dělníky má už zamluvené Míla.  :-\

Ahoj, Já myslím že by to nebyl takový problém, když můžou proti sobě jít armády proč by proti sobě nemohli jít stavební firmy, co ty na to ? uděláme partii ?

Možná bych ty svoje mohl změnit na opraváře a ty by sis mohl postavit stavaře, nářadí mám dost.

Hacislav

Citace od: MÍLA kdy 28.03.2016, 03:09:16
když můžou proti sobě jít armády proč by proti sobě nemohli jít stavební firmy, co ty na to ? uděláme partii ?
Jo proč ne. Jak jsi vůbec pokročil s těmi svými stavbaři? První virtuál studii nepočítaje.
Máš šachovnici, alespoň pro svojí část?

Citace od: MÍLA kdy 28.03.2016, 03:09:16
Možná bych ty svoje mohl změnit na opraváře a ty by sis mohl postavit stavaře, nářadí mám dost.
To asi není nutné. Já tam mám taky řemeslníky, nejen echt stavbaře.
Já, jsem asi schopen své stavbaře přezbrojit na jinou barvu helem, aby se jednotlivé teamy lépe rozlišovali.
Případně mohu "střelce" zaměnit za mou verzi uklydové čety.
Podle tveho virtualu máš u dost figur problém se vejít na políčko 4x4.
Ikdyž moji jezdci, taky krapet vyčuhují ven s políčka.
Otazka do plena? Na kolik je problém přesah políčka, v rozsahu tak jak to je u mých jezdců?



Pokud by to byl problém mohu za rudlíkáře, nasadit některé z náhradníků, například svářeče.

moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

MÍLA

Citace od: Hacislav kdy 29.03.2016, 02:40:51
Jo proč ne. Jak jsi vůbec pokročil s těmi svými stavbaři? První virtuál studii nepočítaje.
Máš šachovnici, alespoň pro svojí část?

To asi není nutné. Já tam mám taky řemeslníky, nejen echt stavbaře.
Já, jsem asi schopen své stavbaře přezbrojit na jinou barvu helem, aby se jednotlivé teamy lépe rozlišovali.
Případně mohu "střelce" zaměnit za mou verzi uklydové čety.
Podle tveho virtualu máš u dost figur problém se vejít na políčko 4x4.
Ikdyž moji jezdci, taky krapet vyčuhují ven s políčka.
Otazka do plena? Na kolik je problém přesah políčka, v rozsahu tak jak to je u mých jezdců?

Pokud by to byl problém mohu za rudlíkáře, nasadit některé z náhradníků, například svářeče.

Moji stavbaři zatím vypadají tak jako na virtuálu, i když virtuál je ta hezčí verze protože má šachovnici a věžové jeřáby. ;D
realita vypadá takhle.

Barva helem je to nejmenší, lepší rozlišení jsou spíše montérky, ty máš modré já oranžové a to by mohlo stačit. ;)
Já si svoje "střelce" asi taky ještě trošku upravím, možná budou nastřelovat hřebíky.
Tvoji jezdci to mají lepší, protože s rudlíkem se líp vejdou na rozměr 4x4 než ti moji s kolečkem.  :D

Tvůj přesah je minimální, protože kromě rudlíku tam nic velkého nemáš a ani ten nijak extra nepřesahuje protože se dá postavit.

Petronel

Ok hoši, zkuste to dát dohromady.
Ale ať má každý tým tedy jiné montérky a jinou helmu. Zároveň ale ať jsou typy minifigů na obou stranách stejné, tzn. ať jeden nemá věže a koně takové a druhý makové. To co má Hačislav, např ty rudlíci se mi líbí více.

davroman

Finální verze policejních segway...
PS: díky všem za nápady.  ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Foton

Aktuální verze mikrošachů. Ta nejmenší možná. Dělal jsem mikrotesty hratelnosti, ale uvidím jak moc malé to může být až to postavím.
Pro jistotu jsem objednal díly i na 3studová a 4 studová políčka.

Barvy desky jsou výsledkem kompromisu "co je k sehnání", co se mi líbí a jsou na tom vidět figury. A co budu moct případně využít do budoucna.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Engine

Já se snažil postavit Technic šachy.

Ještě to není úplně hotové, ale i tak vám to chci ukázat. Ještě musím:
- předělat (vymyslet) krále s královnou
- zpevnit uchycení barevných liftarmů a zbavit se modrých pinů
- v šedých políčkách nahradit šedé 3L axly černými (ale musel bych to celé rozebrat a to se mi nechce)

MÍLA

Citace od: Engine kdy 29.04.2016, 12:48:19
Já se snažil postavit Technic šachy.

Kvalitní prácička. 9/10  ;)

HD

Ty jsou boží! Pro krále a královnu jedině korunkové ozubené kolo! I když, ono by bylo moc velké a designově by nesedělo.

Drží na pinu nebo na osičce? Případně, delší než 1L?
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Robkteryten

Citace od: Foton kdy 29.04.2016, 12:45:40
Aktuální verze mikrošachů. Ta nejmenší možná. Dělal jsem mikrotesty hratelnosti, ale uvidím jak moc malé to může být až to postavím.
Pro jistotu jsem objednal díly i na 3studová a 4 studová políčka.

Barvy desky jsou výsledkem kompromisu "co je k sehnání", co se mi líbí a jsou na tom vidět figury. A co budu moct případně využít do budoucna.

stačí jak máš postaveno, mezera na prsty je dost velká viz:
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=46016.msg231206#msg231206
info pro Sihaju: šachy stále stejné do Lipna doplním koně a trošku "křoví" okolo.

Engine

Díky oběma. Jsem rád, že se líbí.

Figurky drží na axlu délky 1 studu. Takže se kolem osy volně pootáčí a v případě změny směru gravice i vypadnou ven. Ale když drželi na pinu, tak při hraní pin občas zůstal v šachovnici a zbytek figurky v ruce. A nepodařilo se mi udělat rozumné figurky, aby v nich pin (troj-pin, pin-pin-axle nebo pin-pin-bush) držel.