vánoční výlohy na rok 2024

Založil peki, 14.12.2023, 15:43:06

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

#60
Citace od: Kuba kdy 24.01.2024, 18:14:42]
Modulár/y (já raději uzavřené) na délku 48studů není problém... Někde jsem zaregistroval, že se bude hodit i rohový domeček. Pokud bych jeden z domečků udělal rohový, má se taky dodržet 48 studů celého bloku, nebo pak rezerva např. pro chodník?
Teď se to ale těžko odhaduje jestli dva nebo tři domky na blok 48 studů, a dopřesnil bych si to s konkrétním nápadem, podle toho co by domky měly nakonec za účel...
Hledám jednotlivce, kteří dodají 2 a více modulárů. 48studů +- něco.3×16,16+32,32+32,24+24,16+24+16.Atd.min16max32

peki

Citace od: Chikos kdy 24.01.2024, 17:50:56Také bych se rád připojil k projektu. Ale přiznám se, že nejvíce by mě lákalo stavět na A8 hned vedle továrny a to nějaké téma, co by s ní souviselo. Třeba dominantní budovu s prezentací produktů továrny v podobném duchu jako je třeba hračkářství "Hamleys", Nebo čistě jen hračkářství. Vytvořil bych větší budovu s osvětlením a interiérem.   
ok,mezi tovarnou a tvojí stavbou nechat místo na silničku.

peki

Podzemní modul bude 48×32 povinná hranice modulu. Můžete přidat 2 stěnu a zmenšit hloubku na 16 max. zmenšení.

Kuba

Citace od: peki kdy 24.01.2024, 19:48:51
Citace od: Kuba kdy 24.01.2024, 18:14:42
Citace od: peki kdy 24.01.2024, 15:45:26
Citace od: Kuba kdy 18.01.2024, 21:43:05Rád bych se taky přidal.... mám zájem o jeden z městských domů. Pokud bude plno, tak nějaký podzemní modul....
Domů bude potřeba hodně potřebuji ale jak jsem psal výše aspoň 2 na celkem na pohledovou délku +-48 studů (32+16 nebo 24+24)
Klidně i více domů. Hledám stavitele větších celků

Modulár/y (já raději uzavřené) na délku 48studů není problém... Někde jsem zaregistroval, že se bude hodit i rohový domeček. Pokud bych jeden z domečků udělal rohový, má se taky dodržet 48 studů celého bloku, nebo pak rezerva např. pro chodník?
Teď se to ale těžko odhaduje jestli dva nebo tři domky na blok 48 studů, a dopřesnil bych si to s konkrétním nápadem, podle toho co by domky měly nakonec za účel...
Hledám jednotlivce, kteří dodají 2 a více modulárů. 48studů +- něco.3×16,16+32,32+32,24+24,16+24+16.Atd.min16max32

Myslel jsem to tak, že si vezmu prostor na stavění délky 48 studů, a postavím menší moduláry na délku 48studů, jen nevím jestli teď dám do prostoru 2 nebo tři domy, ale každopádně dodržím zadání 48 studů...... Ale ptám se, pokud ten jeden krajní dům bude rohový, jestli nechat prostor na uličku či chodník... jak je to u klasických modulárů (rohový tam taky není ke kraji).... Tedy pokud rohový dům zvolím, jestli má být celý blok domečků dlouhý stále 48, nebo zkrátit na potřebu chodníčku    ;)

peki

#64
Pool,Kuba, další zájemci o účast
vysvětlím "nedorozumění"
parcely na moduláry se nepřidělují (kromě 1 domu Igoruse a Milanv, který je otevřený)
Město se postaví teprve z domů které vzniknou. A možná se pak dají napevno na parcelu. Nebo se domy nechají samostatně v krabici a město se postaví na akci pokaždé jinak (bude tedy maximálně modulární).

Účastníkem se může stát každý kdo se přihlásí k dodání min 2 modulárních domů (MD) viz tabulka zde.
Rozměry MD ještě upřesním. CO je jasné už nyní mám zájem o :
1) kvalitu
2) objem (proto aspoň 2 MD a požadovaná délka +- 48 studů např. 32 + 16).
3) bude potřeba i rohových modulárů

   

roko86

Dozaz na střechy
Bílá jako Ladovska vesnice nebo perníčky nebo černá???

peki

Citace od: roko86 kdy 25.01.2024, 11:27:57Dozaz na střechy
Bílá jako Ladovska vesnice nebo perníčky nebo černá???

"perníčková" podívej se na chloupky v perníčkové vesnici (pro inspiraci)
Určitě ne černá.
Barvy budou jako v perníčkové vesnici, jen stavíme něco jiného. Místo chaloupek modulární domy. Předpokládám tedy že to bude o kombinaci různé hnědé (perník, čokoláda) a polevy bílé, růžové. Kombinováno lentilkami



více zde   

peki

Citace od: Pool kdy 25.01.2024, 11:51:48Tak to mne i Jaroslava Procházku můžeš přidat na seznam, každý určitě ty 2 domy o min. délce 48 studů zvládneme  :) .

Jste tam.

sharkabrick

Ráda se přidám a postavím 2 domy.

Hardegon

Já si dovolím nadhodit nápad...

Pokud by se některé bílé dílky (kterých bude v projektu spousta) nahradily fosforeskující bílou, měl by celý projekt skrytou noční variantu. Ano, ve výloze v nákupáku to asi nikdy nikdo neuvidí, ale na výstavách by se to možná dalo předvádět.
Bílé zdobení na perníčcích by mohlo mít svůj skrytý noční význam.

Chikos

Citace od: peki kdy 24.01.2024, 19:57:33
Citace od: Chikos kdy 24.01.2024, 17:50:56Také bych se rád připojil k projektu. Ale přiznám se, že nejvíce by mě lákalo stavět na A8 hned vedle továrny a to nějaké téma, co by s ní souviselo. Třeba dominantní budovu s prezentací produktů továrny v podobném duchu jako je třeba hračkářství "Hamleys", Nebo čistě jen hračkářství. Vytvořil bych větší budovu s osvětlením a interiérem.   
ok,mezi tovarnou a tvojí stavbou nechat místo na silničku.

Díky. Jenom dodatečný dotaz, kolik studů mám ponechat na silnici?

roko86

Na boční stěny moduláru  je možná nugatová barva nebo bílá

peki

Citace od: roko86 kdy 25.01.2024, 15:53:12Na boční stěny moduláru  je možná nugatová barva nebo bílá
ideální by bylo aby byla stejná barva jako přední/zadní stěna. Může se stát že modulární domy nebudou (aspoň některé přiléhat těsně na sebe, nebo budou mít nějaký přesah). Tak aby to nepůsobilo rušivě.
Např dělám přední a zadní stranu z hnědé barvy, s kombinací bílé. Tak boční stěny udělám ze stejné hnědé. U továrních moduláru, je také celé patro v jedné barvě.

Rozumíme si?

peki

Citace od: Chikos kdy 25.01.2024, 15:09:50
Citace od: peki kdy 24.01.2024, 19:57:33
Citace od: Chikos kdy 24.01.2024, 17:50:56Také bych se rád připojil k projektu. Ale přiznám se, že nejvíce by mě lákalo stavět na A8 hned vedle továrny a to nějaké téma, co by s ní souviselo. Třeba dominantní budovu s prezentací produktů továrny v podobném duchu jako je třeba hračkářství "Hamleys", Nebo čistě jen hračkářství. Vytvořil bych větší budovu s osvětlením a interiérem.   
ok,mezi tovarnou a tvojí stavbou nechat místo na silničku.

Díky. Jenom dodatečný dotaz, kolik studů mám ponechat na silnici?

Nechal bych cca 16 studů. Ale minimum je aby projelo 6 studové auto. Domluv se s Hardegonem, aby to nebylo moc nelepené. Jejich továrna bude velká a vysoká.

roko86

Ano všemu rozumím ale ještě se zeptám jestli je povolená nugatova s přední strany tedy celý modular z nugatove nebo jestli všechny modulary jsou hnědé s bílou jako to bylo u vesnice. Protože jsem se díval doma hnědé tolik nemám když tak koupim na Bricklinku

HD

Budou potřeba do města nějaká samostatná vozidla?  >:D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Matthes_CS

Hlásím se do stavění modulárů dle požadavků.

peki

#77
Citace od: roko86 kdy 26.01.2024, 12:48:27Ano všemu rozumím ale ještě se zeptám jestli je povolená nugatova s přední strany tedy celý modular z nugatove nebo jestli všechny modulary jsou hnědé s bílou jako to bylo u vesnice. Protože jsem se díval doma hnědé tolik nemám když tak koupim na Bricklinku

je povoleno cokoli o čem se dá říci že  je to perník, čokoláda (všechny hnědé, tedy i nugátová) stejně jako může být dům postaven z bílé čokolády a ozdoby s hnědé čokolády.
Projděte si ten link na předchozí vesničku. Dám sem link na minulý perníkový lugbulk.

Co chci říci že budeme používat +- podobné (nebo úplně stejné barvy).
OK?

link na nominační vlákno z perníčkové vesničky jsou tam popisy dílků, z toho je možné dedukovat barvu. Moje představa je že bychom to z větší části zopakovali. Neřeším dostupnost perníčků, to uvidím až tam uvidím :)

https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=52885.msg278799#msg278799



peki

Citace od: HD kdy 26.01.2024, 12:54:17Budou potřeba do města nějaká samostatná vozidla?  >:D

Ano budou (myslel jsem na tebe, jen jsem se k tomu ještě nedostal :) ). Uvítám pokud jich někdo postaví více. JInak každý kdo staví podzemní modul nebo moduláry může taky. Je potřeba to potom zdokumentovat (pořešíme) aby až se to bude po x instalacích vracet bylo jasné čí je co.

Šel by jsem do 4-6 studových dopravních prostředků. Klidně i nějaké speed champions (6 stud). I perníček může mít své porche. Čili jak MOC tak "tovární set" nebo +-"tovární set" v perníkové verzi. Takové ty třešínky pro znalé AFOLy.

peki


HD

Citace od: peki kdy 26.01.2024, 14:58:22
Citace od: HD kdy 26.01.2024, 12:54:17Budou potřeba do města nějaká samostatná vozidla?  >:D

Ano budou (myslel jsem na tebe, jen jsem se k tomu ještě nedostal :) ). Uvítám pokud jich někdo postaví více. JInak každý kdo staví podzemní modul nebo moduláry může taky. Je potřeba to potom zdokumentovat (pořešíme) aby až se to bude po x instalacích vracet bylo jasné čí je co.

Šel by jsem do 4-6 studových dopravních prostředků. Klidně i nějaké speed champions (6 stud). I perníček může mít své porche. Čili jak MOC tak "tovární set" nebo +-"tovární set" v perníkové verzi. Takové ty třešínky pro znalé AFOLy.
Ok, tak touto formou se do projektu velmi pravděpodobně zapojím. Díky.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Kuba

Citace od: peki kdy 25.01.2024, 10:01:53Pool,Kuba, další zájemci o účast
vysvětlím "nedorozumění"
parcely na moduláry se nepřidělují (kromě 1 domu Igoruse a Milanv, který je otevřený)
Město se postaví teprve z domů které vzniknou. A možná se pak dají napevno na parcelu. Nebo se domy nechají samostatně v krabici a město se postaví na akci pokaždé jinak (bude tedy maximálně modulární).

Účastníkem se může stát každý kdo se přihlásí k dodání min 2 modulárních domů (MD) viz tabulka zde.
Rozměry MD ještě upřesním. CO je jasné už nyní mám zájem o :
1) kvalitu
2) objem (proto aspoň 2 MD a požadovaná délka +- 48 studů např. 32 + 16).
3) bude potřeba i rohových modulárů

   

Ok  ;)

peki


Ongon

#83
Jestli je ještě něco volného tak vezmu a postavim (nejlépe něco menšího, jestli možno)

tomas.

Hlásím se na stavbu dvou modulárů na 48x48.

yoshimaka

Ahoj, po domluvě si se Samym bereme dioráma s "pilou" - předběžně 4x48 - pila s jedoucím kotoučem, sklad "perníkových trámů", manipulační a dopravní technika v perníkových barvách, případně nějaký "pracovní úraz", záchranka. Nějaký easter egg ve stylu Pat a Mat included.
Lust och fägring stor

peki

#86
Citace od: yoshimaka kdy 07.02.2024, 08:35:33Ahoj, po domluvě si se Samym bereme dioráma s "pilou" - předběžně 4x48 - pila s jedoucím kotoučem, sklad "perníkových trámů", manipulační a dopravní technika v perníkových barvách, případně nějaký "pracovní úraz", záchranka. Nějaký easter egg ve stylu Pat a Mat included.

Jasně jsou to tedy první moduly v rámci rozšíření které nepůjdou do výlohy. Máte vymyšleno i nějaké podzemí?

Pokud ne tak hledáme zájemce o podzemní moduly pod pilou.

Pokud by měl někdo zájem o další rozšířešní (napřed nadzemní moduly) je to možné. Platí pořád to samé:
1) kvalita
2) objem
3) u neověřených stavitelů čekám že se zapojí spíše něčím menším (ideálně podzemní moduly) tím je řešen požadavek na objem nikoliv na kvalitu :)

rozšíření V1.jpg

peki

Upřesňuji s investorem poslední detaily = čeká na finální "GO".

Během tohoto týdne dám návrh na konstrukci (zejména výšku) podzemního modulu. POtřebujeme vyřešit univerzálnost balení. v Ideálním případě 1 zakázková krabice. Výmě a to je již dané že nadzemní moduly budou na základně 48x48. Otázkou je výška moje představa (pracovní) je výška do které se vejde podstavec + "běžný modulár". Krabic bude hodně, takře je potřeba počítat i s logistikou a skladováním.

podzemní moduly jsou na základně 48x32. hloubka 32 byla zvolena aby se dala dobře vytvořit z plate 16x16. Současně umožnila i dostatečný prostor na případné technické zázemí podzemního modulu, které bude řešit osvětlení.  Požadovaná minimální hloubka viditelného MOC je 16 studů.

Musíme se domluvit jak budou podzemní moduly vysoké (včetně konstrukce modulu). 

peki

Nominace dílů. Přemýšlejte o nominaci, založím nové vlákno. Aby nedošlo k nějakým nedorozuměním jak se budou dílky objednávat:

1) některé dílky (byť zajímavé) které budou součástí povinné konstrukce modulu nadzemního/podzemního) budou na příděl podle počtu modulů (baseplate, plate 16x16). A dostanete je (nebudete si je v objednávkové aplikaci objednávat)
2) měli bychom se domluvit na rozumném počtu dílků, které nám pomohou se stavěním objemu
3) ověřím jak je to s figama (co je není dostupné), případně si pomůžeme nějakým hromadným nákupem na BL
4) nějaký prostor věnujeme dílkům na detaily (ale nebudou do desítky dílků v desítkách barev). Věřím že zužitkujete vrácené dílky z perníkové vesničky a elfů :)

peki

#89
Inventura stavu rozpouštění elfů a perníků. Založím vlákno :)
pokračujeme v tomto vlákně zde

Postupně vracím různé drobnosti/moduly:

Perníci dluhy jdou kompletně za peki
- něco je ještě na Lipně, neco u peki

Elfové
- naposled bylo skladováno u Igoruse. Mělo by být vše (moduly) vráceno.
- chybí někomu modul/moduly?
- chybí někomu drobnosti. Při instalaci docházelo k velkému pohybu obyvatelstva elfí vesničky. Pokud máte něco co vám nepatří nebo vám něco chybí dejte to do vlákna

  zde

- drobnosti vyřeší peki

Jen znova připomínám že je opravdu nutná dobrá foto dokumentace vašeho modulu do společného projektu.