vánoční výlohy na rok 2024

Založil peki, 14.12.2023, 15:43:06

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Pool

#30
Klidně bych si vzal nějaký uzavřený dům z toho modulárního města či jestli bude zabráno, tak nějaké podzemní moduly.

Chairudo

Já se rád pustím do zábavního parku, kolotoče mám otestované jezdí bez servisu už skoro 10 let  ;D a perníková verze bude určitě zajímavá, aspoň mám motivaci přidělat nějaké nové  :)
https://www.youtube.com/watch?v=X7J-SbEduIw

Vzal bych si tedy všechny 4 bloky.

Nějaká podzemní dráha by taky šla, pokud to někdo nebude chtít zkusit, možná to přiberu podle času.

Teď nevím jestli mi uteklo, kompletace by byla někdy na podzim?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

šipka

Rád vezmu kus podzemí, napadá mě "nelegální palírna/stáčírna/výrobna extratmavé čokolády" a návazná herna s barem.

Hardegon

Já + @Ryxe bychom rádi vzali celý modul továrny. Je to možné?

poMOCník

Tak si me zapis k jednomu modularu! Nebo mozna postavim 2 na tu 48x48. At to neni vsechno stejne siroke jak podle sablony.

samy405

Vzal bych si na krk ten rohový dům (továrnu) s Yoshimakou to dáme dokupy a bude to i cosi delat :)

nádoba na čokoládu která se bude míchat ? nejaký jezdící pás s výrobky a vedle zasypaný perníček nějakou dekorací ?

roko86

Tak si mě zapiš k jednomu modularu

Tomik

Citace od: peki kdy 19.01.2024, 13:30:07Jak souvisí hladomorna a mučírna s vánoční výlohou  ???  Pod kolotoči může být atrakce strašidelný dům (2 patra). dovedu si představit i ty katakomby s mumiema, ale jaksi s mírou. Vždyť pod městem může být propracovaný systém sklepení plný nočního legračního života. Je to výloha (i) pro malé děti.

Ano můžeme mít pak i verzi (moduly) jen pro naše výstavy.
Na pražské výstavě jsem přemýšlel o vtipných scénkách pro tento projekt a napadly mě následující dvě:
1) Dítě pojídající perníčky - stačila by v pozadí diorámatu busta dítěte v životní velikosti s nataženou rukou, ve které by byla nebohá perníková postaviička, a druhou postavičku by už dítě žvýkalo v puse
2) "Perníková laboratoř" (to, kde se vaří pervitin) v podzemí

Nemám ambice nic z toho stavět a druhý nápad bude pravděpodobně nepřijatelný pro LEGO, ale třeba to někoho inspiruje nebo alespoň pobaví. :)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

#38
Po domluvě s Pekim bereme s Ditou náměstí (2x48) s přiléhajícím podzemím. Počítáme s tím, že nebudeme scénky stavět až do krajů, aby se daly moduláry postavit na ně hezky plynule i do oblouku.

EDIT: Přidávám si parcelu č. 7 včetně podzemí.
Pán na Žlutém hradě

Igorus

Prosím o rezervaci parcel B3+B4. Pro otevřené domy s pavlačí. Využiju i podzemí jednoho domů.

Daniel

Prosím o krajní parcelu pod lunaparkem - jestli chápu správně, tak podzemí č.1 (pokud bude dvoupatrové, tak obě patra)

peki

Citace od: Daniel kdy 23.01.2024, 13:26:45Prosím o krajní parcelu pod lunaparkem - jestli chápu správně, tak podzemí č.1 (pokud bude dvoupatrové, tak obě patra)
NApiš mi SZ co máš v plánu dík

skywalker007

Pokud jsou ještě volné 2 moduly v lunaparku tak by jsme si je vzali s bráchou.

Robkteryten

Mohl bych se přidat treba podzemim pod lunaparkem,
Zazemi pohone jednotky, nahradni dily atd, nebobtreba stanice podzemnidrahy?

peki

#44
Citace od: skywalker007 kdy 23.01.2024, 14:57:55Pokud jsou ještě volné 2 moduly v lunaparku tak by jsme si je vzali s bráchou.
dostanete s bráchou 2 moduly které jsou mezi lunaparkem a 1 řadou dabeplate 48x48 kde bude město z modulárů.
Musíte se domluvit s :
- Chairudem (atrakce nesmí přesahovat hranice vašich modulů) ideálně probrat co aby tam nebylo vícekrát to stejné 
- Igorusem jeho návaznost na město. Jeho domu jsou hned u výlohy. Další domy které budou za igorusem ještě dořešíníme (mohou a nemusí tvořit řadu). Mělo by to být spíše tak nějak nepravidelně do "oblouku" kolem náměstí


peki

Aktualizace mapy,
zatím horní moduly.

Pokud bude více zájemců můžeme to udělat jako u Ladovské postavíme moduly které se sice nevejdou do výlohy (hned na poprvé). Ale na našich výstavách bude projet celý.


peki

Budeme potřebovat hodně modulárů. Moduláry budou samostatné domky bez podstavce. Bude to stavba postavená na plate. Definujeme rozměry (zatím orientačně):
- hloubka domu jako u modulárů  max do nějakých 26 studů (ještě provedu průzkum)
- pohledová délka (32,16 a cokoliv mezi tím). Radějí více  užších domů (podívejte se na Hardegonovo město) než 1 velká "stodola"
- výška jako u běžných továrních setů (např. knihovna), upřesním. Ne tedy radnice 
- bylo by fajn mít i nějaký rohové domky
- výzva (mohlo by zaujmou při výstavě v zahraničí, ocení pouze AFOL) "replika továrního setu" v perníkové verzi
- výzva (mohlo by zaujmout v Praze) orloj, domy od orloje (Dita,peki,Dan,Pool) ale v jiném měřítku (modulární domy) 

Pro účast ve společném projektu 2 modulární domy pohledová délka celkem +- 48 studů (hledám stavitele větších celků. Domů budeme potřebovat hodně, město budeme různě kombinovat.

Mudulární perníkové domy by jsem chtěl nechat hodně dlouho. Bude možné "derivovat" jiný projekt. "Modulové" kolejiště. Kdy kolem města bude jezdit 1/2 vláčky (opět perníkové).

peki

Podzemní moduly přiřadím podle +- rozložení horních modulů.

Jak jsem psal výše. Je to vánoční perníčková výloha pro děti. Má to být veselé. Už na výstavě v Praze jsem s řadová Vás diskutovat i řadě sice vtipných scének ale nevhodných pro vánoční výlohu.

Pokud chce někdo něco temnějšího tak nabízím 2 podzemní moduly jako atrakce pod lunaparkem jako dům hrůzy.
Ideálně 2 moduly pod sebou. Ale dokážu si představit i 2 moduly vedle sebe.

Hardegon

Můžem být s @Ryxe nenažraní hamouni a vzít si i to podzemí pod továrnou?

Jaroslav Procházka

Ahoj Všem,

pokud bude potřeba něco vykrýt a nebude dost stavitelů, hlásím se také, mluvil jsem s Poolem (Petr Esterák)
a říkali jsme, že když tak bychom vzali něco vedle sebe v modelu a napojili se na sebe. Máme to kousek k sobě i na společné stavění. Nebo klidně i Petr dům a já pod ním sklep :-)

Ale vše nechám na uvážení Velitele, jak bude mít naplánováno, takže pak budu na značkách a vrhnu se do toho  :) :)

Děkuji moc
Jarda 

peki

Citace od: Hardegon kdy 24.01.2024, 08:45:24Můžem být s @Ryxe nenažraní hamouni a vzít si i to podzemí pod továrnou?

Ahoj čekám na vyjádření jiného zájemce/zájemců o továrnu.

Věřím že najdeme řešení aby se mohlo zapojit více lidí, kteří tomu dají čas a vznikne kvalita. Jedna věc je výloha. Druhá věc je vystavení společného projektu na naší akci. Tam není limit 4m, ale skladovací a přepravní kapacita.

peki

#51
stavitele modulárních domu (hledáme další):
1) roko86 cca 3 domy
2) pomocník 2 domy (48 studů)
3) pool
4) Jaroslav Procházka
5) sharka brick
6) Matthes_CS
7) Kuba
8 ) Peki
9) tom. 2 domy 48
10) WAF
11)
.
.
X)

peki

Citace od: Kuba kdy 18.01.2024, 21:43:05Rád bych se taky přidal.... mám zájem o jeden z městských domů. Pokud bude plno, tak nějaký podzemní modul....
Domů bude potřeba hodně potřebuji ale jak jsem psal výše aspoň 2 na celkem na pohledovou délku +-48 studů (32+16 nebo 24+24)
Klidně i více domů. Hledám stavitele větších celků

peki

Citace od: Pool kdy 19.01.2024, 15:21:02Klidně bych si vzal nějaký uzavřený dům z toho modulárního města či jestli bude zabráno, tak nějaké podzemní moduly.
Min 2 domy aspoň 48 studů viz komentář výš.e

peki

Citace od: Robkteryten kdy 23.01.2024, 15:28:18Mohl bych se přidat treba podzemim pod lunaparkem,
Zazemi pohone jednotky, nahradni dily atd, nebobtreba stanice podzemnidrahy?
máš 2 moduly
1) zazemí lunaparku
2) stanice podzemní dráhy (domluvte se s Milanem/Ditou) pod náměstím bude taky jedna stanic. je tedy třeby rozhodnout jaké koleje jestli na horskou dráhu nebo takové dy dílky co jsou např u Orinet expresu.

peki

#55
Udělal jsem tedy po různých komunikacích následné rozdělení.

Podzemní moduly přiděleny. Prosím stručný název/popis modulu. Žádné kontroverzní věci. Moduly schvuluji před započetím realizace já (protože ručím vůči objednateli že to bude OK).

kde je napsáno : Domy hledám stavitele min 2 modulárů které když dám vedle sebe budou mít +- 48 studů. Pokud postavíte 3 menší bude to lepší. Nehledám stavitele 1 domečku (potřebuji větší celky). Domy budou samostatné jednotky bez podstavce. Budou jako moduláry = nebudou přečuhovat do strany (levo,pravo)

2 plochy jsou zatím s otazníkem. Přechod mezi městem a továrnou. Asi nějaký park, nadzemní stanice podzemní dráhy (která vozí pracovní sílu do továrny), nákladní auta odvážející výrobky  atd. uvidíme

   

peki

#56
Byl by zájem o další plochy A/B stejný princip nad rámec 4 m výlohy pro naše účely vystavování společného projektu?

Pokud ano město by se mohlo rozšiřovat směrem od lunaparku tedy navazovat za moduly chairuda. Je výhodné dodat vždy 2 bloky A i B.

Stále hledáme stavitele modulárních perníkových domů.




Chikos

Také bych se rád připojil k projektu. Ale přiznám se, že nejvíce by mě lákalo stavět na A8 hned vedle továrny a to nějaké téma, co by s ní souviselo. Třeba dominantní budovu s prezentací produktů továrny v podobném duchu jako je třeba hračkářství "Hamleys", Nebo čistě jen hračkářství. Vytvořil bych větší budovu s osvětlením a interiérem.   

Kuba

#58
Citace od: peki kdy 24.01.2024, 15:45:26
Citace od: Kuba kdy 18.01.2024, 21:43:05Rád bych se taky přidal.... mám zájem o jeden z městských domů. Pokud bude plno, tak nějaký podzemní modul....
Domů bude potřeba hodně potřebuji ale jak jsem psal výše aspoň 2 na celkem na pohledovou délku +-48 studů (32+16 nebo 24+24)
Klidně i více domů. Hledám stavitele větších celků

Modulár/y (já raději uzavřené) na délku 48studů není problém... Někde jsem zaregistroval, že se bude hodit i rohový domeček. Pokud bych jeden z domečků udělal rohový, má se taky dodržet 48 studů celého bloku, nebo pak rezerva např. pro chodník?
Teď se to ale těžko odhaduje jestli dva nebo tři domky na blok 48 studů, a dopřesnil bych si to s konkrétním nápadem, podle toho co by domky měly nakonec za účel...

Pool

Citace od: peki kdy 24.01.2024, 16:26:06Stále hledáme stavitele modulárních perníkových domů.

Citace od: Pool kdy 19.01.2024, 15:21:02Klidně bych si vzal nějaký uzavřený dům z toho modulárního města či jestli bude zabráno, tak nějaké podzemní moduly.

Já se už dříve hlásil, že nad zemí či pod zemí modul beru ::) . S Jaroslavem Procházkou klidně moduly vedle sebe buď třeba domy 5A a 6A nebo klidně to nové podzemí bychom brali, když doby budou zabrané.