(vlastní) Brána Betlémská

Založil Kuba, 27.11.2023, 18:16:04

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Kuba

Představuji svou rychlovku

Jedná se o MOC Brána Betlémská, který jsem stavěl k příležitosti velké výstavy betlémů (nejen z ČR) na Zámku ve Frýdku-Místku, kde budou k vidění od 1.12.2023 do 14.1.2024 betlémy snad na všechny způsoby (dřevěné, plastové, kovové, drátěné, pletené, perníkové, ...., no a taky 3 stavby z lega se tam objeví, toto je jedna z nich).

Pro Betlém jsem zvolil zimní zasněženou variantu, protože ty s palmami a pískem se mi zdají okoukané...

Zajímavost: Betlém jsem stihl za několik málo večerů, v čistém stavěcím čase cca 14h., a pouze z toho, co dům dal, a na tento Betlém nebyla koupena cíleně ani kostka ani minifig. Betlém je osvětlený a určitě ho vezmu příští rok i na některé naše výstavy.






Kuba

další foto

Chairudo

Krásná inspirace, po hradním tématu už pár let slintám od té doby co jsem v legolandu nakoupil několik kilo vysokých červených střech, snad se taky k něčemu příští rok dostanu  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Foton

Oslík je boží! A i ten zbytek samozřejmě. I když mi osobně ten sníh vadí, kvůli "historické" přesnosti. Ale k čertu/anděli/Mikuláši s ní!
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Icewalker

Citace od: Foton kdy 28.11.2023, 13:29:17Oslík je boží! A i ten zbytek samozřejmě. I když mi osobně ten sníh vadí, kvůli "historické" přesnosti. Ale k čertu/anděli/Mikuláši s ní!
Já, kde je legový oslík, a on je to Ijáček!
To by si zasloužilo ještě MOC odehrávající se o 33 let později, kde Ježíš vjíždí na Ijáčkovi do Jeruzaléma ;D
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

wynnova

Za mě super pojetí betlému...každý si tam najde to svoje:) Elsu bych tam nečekala, ale bude mít úspěch:D
Mi se třeba líbí detail odhrnování sněhu.

Asi se na tu výstavu zajedem podívat, když to máme za humny.

Kuba

Citace od: Foton kdy 28.11.2023, 13:29:17Oslík je boží! A i ten zbytek samozřejmě. I když mi osobně ten sníh vadí, kvůli "historické" přesnosti. Ale k čertu/anděli/Mikuláši s ní!

 >:D
Myslím, že žádný betlém nesouhlasí s historickou přesností. U betlému jde spíše o symboliku, než o historii. Navíc stavěl jsem na výstavu netradičních betlémů, pořád lepší legový zasněžený než drátkový, nebo perníkový  >:D  >:D

Citace od: wynnova kdy 29.11.2023, 08:16:29Asi se na tu výstavu zajedem podívat, když to máme za humny.

jj doporučuji


posílám odkaz na trochu více fotek:
https://www.rajce.idnes.cz/jukuruku/album/brana-betlemska