Star Wars

Založil Darth, 30.10.2012, 23:45:54

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

papluh

Nová animovaná rada oznámená Star Wars Resistance
https://www.starwars.com/news/star-wars-resistance-set-for-fall-debut

Hlavná postava pilot Kazuda Xiono má pre Leiu zisťovať info o First Order, dej sa odohráva pred The Force Awakens.
Má to byť orientované na lietanie. Má tam byť aj BB-8, Poe Dameron a Phasma (s hlasmi filmových hercov)
Na štýl anime.
Premiéra na jeseň.
(dúfam že to znamená nejaké originálnejšie vesmírne lode aj v setoch ...)


Darth

Citace od: papluh kdy 26.04.2018, 17:26:38
Nová animovaná rada oznámená Star Wars Resistance
https://www.starwars.com/news/star-wars-resistance-set-for-fall-debut

Hlavná postava pilot Kazuda Xiono má pre Leiu zisťovať info o First Order, dej sa odohráva pred The Force Awakens.
Má to byť orientované na lietanie. Má tam byť aj BB-8, Poe Dameron a Phasma (s hlasmi filmových hercov)
Na štýl anime.
Premiéra na jeseň.
(dúfam že to znamená nejaké originálnejšie vesmírne lode aj v setoch ...)

Tím mě veškerý zájem o seriál přešel. Clone Wars jsem miloval, Rebels nakonec také, ale pokud se to bude točit okolo toho odpadu E7-8, tak hluboký nezájem, Filoni nefiloni.

Jezevec

Hlavně Clone wars neměly nikdy skončit. Škoda toho potenciálu, začátek byla blbůstka pro malá děcka, ale pak se to dost otočilo a s dalšími řadami šla kvalita rapidně nahoru - byly tam solidně temné díly, kolikrát mě to přikovalo k obrazovce, super souboje, info ze SW universe. Rebels byla chabá disneyovská náhražka...
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Matthes_CS

Jestli to budem stylem jako ty Forces of Destiny, o kterých sem donedávna ani nevěděl a přijde mi zvláštní a ty postavy přímo divně udělané, tak další mínus.

Darth

Citace od: Jezevec kdy 26.04.2018, 20:19:00
Hlavně Clone wars neměly nikdy skončit. Škoda toho potenciálu, začátek byla blbůstka pro malá děcka, ale pak se to dost otočilo a s dalšími řadami šla kvalita rapidně nahoru - byly tam solidně temné díly, kolikrát mě to přikovalo k obrazovce, super souboje, info ze SW universe. Rebels byla chabá disneyovská náhražka...

Ze začátku ano (Rebels), ale pozdější série patří k tomu lepšímu. Siege of Lothal, Twilight of Apprentice, Twin Suns jsou skvosty. A Thrawn nemůže být lépe udělaný než právě v Rebels. Dabing původními herci je jen třešničkou na dortu (Vader, Palpatine, Yoda). Navíc dokončení story arcu Maula, Ahsoky, Rexe, darksaberu. Vrácení Thrawna,Tie Defenderu, Palleona, Ruhka, Chimaery, Interdictoru, částečně i ysamilliru, YT1800 (Outrideru),  Jacena do kanonu.

STARHAWK

Prijemne prezitie oslav May the 4th. Mne sa ciastocne dary plnit plan :) a film na pozretie na dnes som si zvolil Rogue 1 a aj soundtrack z neho som uz rano stihol odpocuvat cely.

Faire

U nás tříhodinová epická bitka ve vlastním dobrodružství do Imperial Assault a pak závěrečný dvojdíl třetí série rebelů, super! A u Marvela jsme koupili dva výtisky Poa.

Nakolik mě v FA všechno kolem Starkiller Base štve cca stejně, jako Jar Jar (= nejraději bych to vystřihnul), mám novou trilogii a její svět hodně rád. Když jsme přemýšleli, které komiksy koupit, tak jsem navrhoval Poa právě z toho důvodu, že mě docela zajímá příběhové pozadí, rád bych se o tom světe dozvěděl více. Proto musím říct, že mě trochu mrzí, když o tom jiný fanoušek mluví jako o odpadu, IMHO se to dá zvládnout trochu rozumněji.

Ze sountracku k RO mám jednu melodii jako vyzváněcí :) Těším se, až si to zase někdy pustíme.

PS: v příloze fotka bábosarlaka, byl sladký :).

Darth

#787
Citace od: Faire kdy 08.05.2018, 09:48:06
... Proto musím říct, že mě trochu mrzí, když o tom jiný fanoušek mluví jako o odpadu, IMHO se to dá zvládnout trochu rozumněji. ...

To bylo asi myšleno na mě. SW miluju, do E7 jsem hltal všechno, přečetl každou knížku, komiks (včetně asi 900 sešitů v originále). Dokonce jsem byl v 501st, mám kostým Royal Guarda a rozpracovaného Garindana. E7 jsem viděl v kině, E8 jsem se podíval také a podle mého to odpad je.

Ano, je tam pár momentů, které se mi líbí, ale příběh, herci, zápletka je s prominutím jednak výkrádačka toho, co už tady bylo (sirotek na pouštní planetě, najde droida, toho chce vrátit, odletí ve Falconu, přidá se k rebelům, stane se z něj Jedi, pomůže zničit superzbraň, která ohrožuje celou galaxii. Unikání před impériem, bitva s kráčejícími kolosy na zasněžené/zasolené planetě) a tak nedomyšlené/hloupé, že z toho až bolí.

Vezmeme to popořadě. Flint - neumí lítat, potřebuje Poa, aby ho dostal ven v Tie. Fajn, je to uklízeč. Proč tedy v E8 lítá jako eso, jako jediný z pilotů doletí až k dělu, než ho ta ..... sundá? Jak zvládne bojovat s elitním "popravčím"? Když je jen uklízeč?
Poe - ok postava, něco jako Wedge, nijak důležitý.
Rey - ok postava, něco jako Luke, i když jaktože dokáže bez tréninku bojovat s lightsaberem jako někdo, kdo to cvičí od dětství? A používat Sílu? Neučil se to Luke měsíce, roky? U malého Anakina také řekli, že je příliš starý na výcvik. A to bylo dítě.
Ben - nesympatický herec, podle mě neumí hrát, nemá vizáž záporáka.
Royal Guardi - opravdu elitní stráž císaře dokáže porazit netrénovaná holka a sice trénovaný, ale očividně rozpolcený a nerozhodnutý Ben? Kdyby dva, ale šest????
Phasma - proč tam vůbec je? Jen kvůli merchandisingu?
Snoke - nepochopil jsem jeho funkci, ale OK, něco jako císař, také se jen mihnul a celý EU o něm se vytvořil později. Ale že by se nechal propíchnout na dálku a umřel tak hloupě?
Leia - v E7 ještě OK, ale ten její supermanovský let v E8 mě nutil vrátit oběd.
Han - moc toho nepředvede, kromě toho, že se nechá propíchnout
Chewie - jen sidekick. Jediná humorná scéna s Porgy. Měl je také zhltnout.
Luke - proč do háje hledají kousek mapy s cestou k němu jako cestu k nějakému pokladu? Jak kousek cesty ve vesmíru ukáže na cestu k němu? Pokud mají zbytek cesty, proč prostě neskočí až na tu část mapy, kterou už mají, a potřebují část té cesty? Zmapovaná je většina galaxie a očividně se tam dá dostat přímo a ne skákáním z jedné planety na druhou. To by dávalo smysl, kdyby byl někde, kde není zmapovaná cesta třeba mezi černými děrami, ale podle toho, co BB8 promítá, je to přes čtvrt galaxie. A Falcon tam skočil na jeden skok.
Po všech těch řečech, jak ve Vaderovi cítí dobro a jak ho dokáže převést na světlou stranu, že přitom skoro zemře, svého synovce se pokusí ve spánku zabít??? Co to jako je?? Co si šlehl ten, který tohle napsal? Projekci přes půlku galaxie beru, ale jak se dokázal zhmotnit natolik, že ani lidi, co s nimi byl, to nepoznali, že dokázal udržet přívěšek. A že to ani Leia nepoznala?
Jak se R2 dostal z té planety, kde Luke zůstal s utopeným X-Wingem? X-Wing potřebuje astromecha pro skok do hyperprostoru, ne?
K logickým kotrmelcům - postavíme planetu, která dokáže ničit světy v jiných hvězdných soustavách a hlavní hub, kterým jde zničit, necháme úplně bez ochrany.
Budeme shazovat bomby směrem dolů někde, kde není žádná gravitace.
Postavíme super obrovskou loď, která nemá žádnou ochranu proti stíhačkám.
Budeme prchat co nejvyšší rychlostí, protože dochází palivo, pak necháme sestřelit většinu unikajících malých transportů (které nepřítel sestřelit dokáže, i když na mě nedostřelí), jak je většina zničena, otočíme se a po předchozích kecech o tom, že nikoho neobětujeme, se obětujeme.
Zničíme dělo, které ohrožuje všechny rebely schované za pevnými vraty. Když už ho skoro máme na dosah, rozhodneme se, že nikoho neobětujeme a radši to do něj nabouráme a skoro ho zabijeme.

Rose - proč tam je? Jenom aby v tom byl nějaký asiat?
DJ - proč tam je?

Možná se pletu a E9 tomu všemu dá nějaký smysl, všechno do sebe zapadne, ale pochybuji. Spíš se ty kotrmelce budou snažit zaštupovat komiksy a knihami, které některé věci vysvětlí. Mě už ale ztratili. Pokud mi cokoli z toho vysvětlíš, rád se nechám poučit.

Faire

Ahoj, díky moc za rozsáhlou odpověď.

K VII jsem taky napsal pár rantů, superzbraň mě dodneška strašně vytáčí :). Naprosto chápu, proč má spousta lidí problém s vývojem některých postav (Luke asi nekontroverznější...), nebo s dílčími nelogičnostmi v příběhu. A je škoda, že nové díly komunitu tak rozpoltily.

Současně jsem i já na SW vyrůstal. Viděl jsem všechno kromě ewočích filmů, většinu věcí mnohokrát. Hrál jsem na PC všechno, co se kolem SW mihlo, hrajeme i PnP RPG (D6 i FFG), Imperial Assault... Máme to univerzum rádi, přes všechny jeho poklesky a nelogičnosti. Mám za to, že celá ta situace kolem nových dílů se nakonec koncetruje v prostém líbí / nelíbí, zbytek je z valné části racionalizace. Prostě to někomu sedne, někomu. Já třeba nikdy nebyl schopný číst nic od Zahna, a byl bych schopný si pro to najít důvody - ale je to zbytečné. Rozumnější je věnovat se těm částem, které mě baví, a přijmout, že jiným se zase líbí jiné věci nebo části. Můžeme se hodiny bavit  o tom, jestli je Rey Mary Sue, nebo ne, nebo prostě vzít jako fakt, že jsou lidé, kterým se nová trilogie nelíbí, a jsou lidé, kterým sedne - a že to není otázka dobrého / špatného vkusu, ani dobré / špatné znalosti univerza.

Jak říkali naši předchůdci - de gustibus non est dispuntandum...  :)

STARHAWK

Citace od: Faire kdy 08.05.2018, 09:48:06
PS: v příloze fotka bábosarlaka, byl sladký :).

Ten je paradny, skusim ukazat Elanor ci by nieco take nechcela na buduce spravit.

david.zeman

Citace od: Darth kdy 08.05.2018, 11:31:27

K logickým kotrmelcům - postavíme planetu, která dokáže ničit světy v jiných hvězdných soustavách a hlavní hub, kterým jde zničit, necháme úplně bez ochrany.
Budeme shazovat bomby směrem dolů někde, kde není žádná gravitace.
Postavíme super obrovskou loď, která nemá žádnou ochranu proti stíhačkám.
Budeme prchat co nejvyšší rychlostí, protože dochází palivo, pak necháme sestřelit většinu unikajících malých transportů (které nepřítel sestřelit dokáže, i když na mě nedostřelí), jak je většina zničena, otočíme se a po předchozích kecech o tom, že nikoho neobětujeme, se obětujeme.


Já sice nejsem skalní SW fanoušek, ale:

1. Planeta co dokáže ničit světy úplně bez ochrany nebyla, ale asi ji měla mít lepší
2. Bomby neletí nutně dolů ale prostě směrem k lodi
3. Obrovská loď měla děla proti stíhačkám i stíhače ale děla všechny zničil Poe a stíhačům se vyhnul.
4. Na křižník dostřelili, ale ten měl na tu vzdálenost účinné štíty. Generál řekl - tak je ale stejně bombardujte ať o nás vědí nebo tak něco.

Víceméně je to tak, že zlá strana je vždycky dobře připravená, má jednoznačnou objektivní převahu a zničení těch dobrých pečlivě, detailně a důsledně naplánuje. Dobrá strana nemá skoro nic, topí se v beznaději, má takové samorostlé nezkušené hrdiny a ti zkusí pár laciných triků, které nakonec vyjdou. Až je mi obecně všech těch Palpatinů, Snoků, jakož i Sauronů, Voldemortů a dalších líto  >:D

Faire

(rantyrantydiskuzenemajísmyslprotožejdeootázkuvkusurantyranty)

Tady je originál bablaka: http://yummycrumble.com/star-wars-sarlacc-bundt-cake/

STARHAWK

Poprosim vsetkych SW fanusikov, ktory by chceli do buducna aby sW prosperovalo, pridajte sa k rebelli a bojkotujte Sola v jeho uvodny den+vikend.
Ak mu chcete dat sancu a pozret si tento film, urobte tak prosim az po prvom vikende.
Tymto dame jediny signal ktoremu kravataci rozumeju a zaceme hovorit ich recou - peniazmi. To ze sa rozculujeme, klabosime, pozerame alebo robime YT videa a nadavame je im celkom uprdele ale to ze Solo nedosiahne uvodny vikend 160 Mil USD ale niekde hlboko pod tak to uz si sakra zacnu vsimat.
Odporucam doleuvedene videa.

Ja osobne pojdem s kamosom na Dead Pool 2 cez uvodny tizden sola. Mozno bude Mat DP2 prvenstvo cez uvodny Solov vikend :)

Boycott SOLO opening

https://youtu.be/5_zsstrbqQo
https://youtu.be/b7iwFBf27lo

Faire

Jaké konkrétní věci by mělo Disney podle Vás udělat? Co by v příbězích mělo být jinak?

Darth

#794
Citace od: Faire kdy 08.05.2018, 13:37:07
Jaké konkrétní věci by mělo Disney podle Vás udělat? Co by v příbězích mělo být jinak?

Vzít zkušené scénáristy a režiséry (kteří se osvědčili např. v CW nebo Rebels - a je jich dost). Na scénáři spolupracovat s autory, kteří se osvědčili (třeba T. Zahn, Kevin J. Anderson, T. Lebbon, J. Luceno), aby ti vymysleli příběh, který má pevnou strukturu a nejsou tam logické kotrmelce. A celé to zaštítit člověkem, který SW žije (jako je Dave Filoni u animovaných věcí). A poslouchat tomu, co by fandové chtěli. Kolik let už je poptávka po příbězích z Old Republic, Revanovi a vůbec hraného seriálu? Nerozbíjet, co funguje, nesnažit se za každou cenu přinést něco šokujícího nového (ne myšleno okopírovat příběh a jen dát jiné herce, jiné lokace, ale nejít proti tomu, co bylo zažité a co fandové přijímají a na co jsou zvyklí).

Stačí se podívat na intro a cinematics do hry The Old Republic. To kdyby bylo obsahem dalšího filmu, i zpracováním, nebyl by důvod cokoli kritizovat. Nebo potenciál zrušeného 1313? Mohla to být skvostná hra, ale také fungující a úspěšný seriál.

Příklad za všechny - tvůrci Rebels naslouchali a vrátili ve 3. sérii Thrawna do kánonu. Spolupracovali přitom přímo s T. Zahnem. A Thrawn se povedl. A přitáhli spoustu dalších skvělých věcí, jako je Tie Defender (který předpokládám znali jen skalní fandové Tie Fightera). Chimaera, Palleon, Rukh prostě jen zapadli do celého konceptu - nešlo se proti tomu, co fandové znají a mají rádi. A fungovalo to skvěle.

jerzeeg

Kevin J. Anderson se v Jedi Academy zrovna 2x nepredvedl, uz jsem asi vetsinu kiksu zapomnel, ale prinejmensim drtic slunci nebo jak se to jmenovalo, byla strasna kravina..  >:D

Faire

Více by mě zajímalo, co ano, než co ne :) Old Republic je na seriál určitě super téma, to je bez debat.

STARHAWK

Citace od: jerzeeg kdy 08.05.2018, 15:25:35
Kevin J. Anderson se v Jedi Academy zrovna 2x nepredvedl, uz jsem asi vetsinu kiksu zapomnel, ale prinejmensim drtic slunci nebo jak se to jmenovalo, byla strasna kravina..  >:D

Jop, to bola docela blbost a ta lod vypada jak letajuci kornutok so zmrzlinou. Tos aj tam sa niekedy utli, ale to bolo pri knihach tak ked je knizka zla tak si proste ten jeden pribeh z tych 200 co bol preoste nevsimas a ides dalej, pri filmoch s multimilionovimi rozpoctami to uz nie je take fajn sa utinat tak seredne ako tomu bolo s E8.

Darth

Citace od: STARHAWK kdy 08.05.2018, 18:02:26
Citace od: jerzeeg kdy 08.05.2018, 15:25:35
Kevin J. Anderson se v Jedi Academy zrovna 2x nepredvedl, uz jsem asi vetsinu kiksu zapomnel, ale prinejmensim drtic slunci nebo jak se to jmenovalo, byla strasna kravina..  >:D

Jop, to bola docela blbost a ta lod vypada jak letajuci kornutok so zmrzlinou. Tos aj tam sa niekedy utli, ale to bolo pri knihach tak ked je knizka zla tak si proste ten jeden pribeh z tych 200 co bol preoste nevsimas a ides dalej, pri filmoch s multimilionovimi rozpoctami to uz nie je take fajn sa utinat tak seredne ako tomu bolo s E8.

Tak i Sun Crusher byl přijatelnější než planeta, která střílí do jiných planetárních systémů a ničí tam planety.

Faire: Jaký příběh? Thrawnova trilogie, ale i Jedi Academy (třeba bez Sun Crusheru), nebo Vongové by nebyli špatní. Příběh Crimson Empire? (jsem blázen do royal guardů).  Ale nemuselo by se jednat zrovna o už publikovanou knihu. Něco ve stylu Lebbonovy Bouře ve vesmíru, nebo příběh, který je trochu o něčem jiném - proč vždycky superzbraň, Jedi? Proč ne nějaká hrozba z neznámých oblastí, třeba Chissové, kteří se připravují na invazi, nebo úplně jiná rasa, která nemá s lidmi tolik společného? Příběh, kde by New republic a First Order nakonec museli spolupracovat? Nebo když už Jedi, co kdyby se objevil nějaký nový Sith, který se vypraví na Korriban, ve staré hrobce objeví holocron nějakého prastarého Sitha, který do něj vstoupí a začne shromažďovat další Sithy, nerespektuje pravidlo dvou a hrozí další Sithská válka? Luke by ho mohl na Korriban pronásledovat, ale nedokázal by ho nakonec zastavit a tím by to plynule přešlo do E8. Nebo proč se nevykašlat na provázanost s původními trilogiemi a neudělat E7-9 z období pár set let po původní trilogii? Tam by se mohli vyřádit s novým merchandisingem.

Když vzpomínáš ten multimilionový rozpočet. V E7 mi členové Resistance vs. New order přišli jako pár amatérů, co hrají LARP. Kde jsou monumentální bitky, na které by měl rozpočet stačit? Když srovnám seriálovou tvorbu (s nesrovnatelně nižším rozpočtem) - Vikings, Game of Thrones, Last Kingdom - je to na úplně jiné úrovni. A to jsou stanice jako HBO/History/Netflix, které rozhodně nepracují s rozpočtem jako Disney/LucasFilm.

STARHAWK

Citace od: Faire kdy 08.05.2018, 16:07:55
Více by mě zajímalo, co ano, než co ne :) Old Republic je na seriál určitě super téma, to je bez debat.

Uplne suhlasim s Darth-om

+ Staci si pozret toto video kde je to jasne vysvetlene na SW vs Marvel
https://youtu.be/poiOeDMzX4Y

Marvel - Robert Downey Jr - robime to s ohladom na to co fanusikovia chcu a myslia si, Kevin Faige maka na tom aby Marvel bol konzistentny a lepsi s kazdym novym filmom.

STAR WARS - Rian Johnson alias RUIN Johnson - musime si okolo seba spravit bublinu a spravit to co chceme my/ citaj JA a nie to co chcu fanusikovia a Kethleen Kenedy ako hlava Lucasfilmu sa stara akurat o to aby sa do SW narvalo co najviac politickej korektnosti, feminizmu, LGBT a podobnych sracek

Maju financie a moznosti na to aby si zistili co ludia chcu, miesto toho robia presne opacne - odklanaju sa od povodnych fanusikov, ktory podporuju tuto fransizu 40r a miesto toho chcu ani neviem vlastne koho - asi bezneho divaka+nejake mensiny (LGBTXYZ) ale ty nekupuju vedlajsie SW produkty na ktorych sa zaraba viac ako na filmoch

Vasyk

Souhlas s Darthem, po shlédnutí 8mé epizody pro mě tyto nové Star Wars skončily. Takhle otrávenej z filmu jsem dlouho nebyl.

STARHAWK

Citace od: Darth kdy 08.05.2018, 18:46:27
Tak i Sun Crusher byl přijatelnější než planeta, která střílí do jiných planetárních systémů a ničí tam planety.
A to mas pravdu, DS3 to je najvecsia blbost ktora pre mna posrala cely film a vpodstate to bol pre mna zaciatok upadku Sequel Trilogie - cakal som ze to nejak E8 opravi/zachrani ale spravili presny opak, uplne zaklincovali tu rakvu, zabetonovali, nalozili na raketu a odpalili ako Voyager do inej galaxie nez nasej :(
Keby kreteni povedali potom ze DS3 bola planeta davnej mimozemskej civilizacie ako Rakatancov, ktoru potom nasli opustenu a obsadili zbytky imperia tak by som im to este uveril, ale ze to postavili nejake zbytky imperia bez akychkolvek zdrojov tak to mozu akurat tak tupym amikom servirovat


Inak ten Sun Crusher bol tusim nejaky vedecky experiment, nie zbran ak si este pametam.


Citace od: Darth kdy 08.05.2018, 18:46:27
Faire: Jaký příběh? Thrawnova trilogie, ale i Jedi Academy (třeba bez Sun Crusheru), nebo Vongové by nebyli špatní. Příběh Crimson Empire? (jsem blázen do royal guardů). 

Crimson Empire 1,2,3 sa paci aj mne - je tam kopec paradnych postav


Citace od: Darth kdy 08.05.2018, 18:46:27
Ale nemuselo by se jednat zrovna o už publikovanou knihu. Něco ve stylu Lebbonovy Bouře ve vesmíru, nebo příběh, který je trochu o něčem jiném - proč vždycky superzbraň, Jedi? Proč ne nějaká hrozba z neznámých oblastí, třeba Chissové, kteří se připravují na invazi, nebo úplně jiná rasa, která nemá s lidmi tolik společného? Příběh, kde by New republic a First Order nakonec museli spolupracovat? Nebo když už Jedi, co kdyby se objevil nějaký nový Sith, který se vypraví na Korriban, ve staré hrobce objeví holocron nějakého prastarého Sitha, který do něj vstoupí a začne shromažďovat další Sithy, nerespektuje pravidlo dvou a hrozí další Sithská válka? Luke by ho mohl na Korriban pronásledovat, ale nedokázal by ho nakonec zastavit a tím by to plynule přešlo do E8. Nebo proč se nevykašlat na provázanost s původními trilogiemi a neudělat E7-9 z období pár set let po původní trilogii? Tam by se mohli vyřádit s novým merchandisingem.

Legacy komixi to spravili celkom dobre - Nove dobre Imperium vs Sithi - koooopa Sithov na merchandising :)


Citace od: Darth kdy 08.05.2018, 18:46:27
Když vzpomínáš ten multimilionový rozpočet. V E7 mi členové Resistance vs. New order přišli jako pár amatérů, co hrají LARP. Kde jsou monumentální bitky, na které by měl rozpočet stačit? Když srovnám seriálovou tvorbu (s nesrovnatelně nižším rozpočtem) - Vikings, Game of Thrones, Last Kingdom - je to na úplně jiné úrovni. A to jsou stanice jako HBO/History/Netflix, které rozhodně nepracují s rozpočtem jako Disney/LucasFilm.
Ked sa nad tym takto zamyslime tak to je fakt divne ako so serialovym rozpoctom dokazali GOT vyprodukovat to co su ..... holt kdo umi, ten umi

STARHAWK

Citace od: Vasyk kdy 08.05.2018, 19:15:47
Souhlas s Darthem, po shlédnutí 8mé epizody pro mě tyto nové Star Wars skončily. Takhle otrávenej z filmu jsem dlouho nebyl.

Takytak. Keby som bol Youtuber tak si azpon vilejem zlost na nejakom videu, dostanem kopu lajkov a este na tom aj zarobim.
Takto som akurat mohol po roznych forach diskutovat, ale som rad ze nas ludi nastvanych z 8ky je dost tak sa aspon moralne podporujeme

Btw pridas sa k bojkotu uvodneho vikendu Sola ?

Ravenhorn

Hm, já mám úplně jiný názor na EP 7, EP 8 a na Sola jdu hned, žádný bojkot.  8)
Castle, Pirates a Star Wars.

Faire

I u toho nedostatku výpravnosti (finance / amatérskost) je to bojím se spíše o vkusu, mě tam rozhodně nic nechybělo (a vlastně ani při zpětném pohledu netuším, co by mi tam chybět mělo - ten film prostě nebyl o střetu armád, to jsem si užil u RO, za které budu do konce života vděčný, nikdy bych nevěřil, že udělají válečný film).

Kornoutkovou loď jsem někde viděl, a více to raději neřešil :), jak to tady čtu, asi se toho budu držet i nadále.

Chissové by byli super, bohužel záměr byl opakovat témata z původní trilogie, jako takový half-restart. V VII to dělali dost neuměle, v VIII to zase na vkus velké části fanoušků přehnali na druhou stranu (neostatek překvapivosti asi nikdo nemůže VIII vyčítat :) ).


Promě bylo RO jako zjevení, nikdy bych nevěřil, že povolí takhle žánrový film. Obě první trilogie byly dost otevřené mladšímu publiku, OT místy balancovala na hraně grotesky, velmi přiznaně (konec konců mám pocit, že kdyby OT vyšla dnes, komunita by ji nepřijala moc nadšeně). VIII se pro mě zbavil šablonovitosti, která mi nejvíce vadila na VII, a je pro mě dneska na vrcholu žebříčku mezi všemi filmy, a překvapilo mě, že jsem  si to užil v podstatě stejně jako RO, byť v jiném žánru a v jiném úhlu pohledu. Jasně, výtky tam rozhodně jsou (místní nelogičnosti a la balistická trajektorie v boji ve vesmíru, nesmyslná honička bez použití hyperprostoru...), ale dost mě míjí stížnosti na feminismus nebo třeba výtky proti Rose. Luke mě překvapil a hodně zasáhl - na pozitivní straně škály, bylo tam nad čím přemýšlet. Naprosto chápu, proč to řadu lidí naštvalo (byli zvyklí na jinou Lukovu budoucnost, tohle jim přišlo nelogické), pro mě to byl jeden z nejsilnějších okamžiků filmu.

Marketingově jsou ve složité situaci, ten rozkol komunity je nepříjemný. Upřímně řečeno mám za to, že část komunity jen mj. drsnější, temnější příběhy, než byly ty původní, a vždy budou nespokojení. Ale tady je očividně větší problém, hodně se do toho asi promítá i politika (což je dost ironické s ohledem na to, že SW byly od začátku velmi levicové a velmi progresivistické - ale současně dnešní společenský odpor proti liberalismu je velmi zjevně silný, jak v USA (Trump), tak u nás). Jsem zvědavý, jak si s tím poradí.

TL;DR Bojkot se nás netýká, na Sola se opatrně těším (ale byl bych raději, kdyby si vybrali jiný příběh, za mě třeba Obiho a Satine...).

skywalker007

Citace od: Ravenhorn kdy 08.05.2018, 19:30:53
Hm, já mám úplně jiný názor na EP 7, EP 8 a na Sola jdu hned, žádný bojkot.  8)
Přesně tak,taky nevidím důvod ten film bojkotovat.

STARHAWK

Komu sa E7 a najme E8 pacila tak sa na Sola kludne moze tesit. Uzite si to a mozete kludne napisat spoilery hned po zhliadnuti, ja si rad precitam (trebars aj do SS).

STARHAWK

BTW na politikarcenie v SW, co si myslite o tejto parodii ?

https://youtu.be/5Hez4laAkGw

Som im tam napisal koment, v sucastnosti posledny prispevok o tom ako su totalne vedla. v R1 bolo mrte cernochov.

Matthes_CS

Citace od: STARHAWK kdy 08.05.2018, 12:31:32
Poprosim vsetkych SW fanusikov, ktory by chceli do buducna aby sW prosperovalo, pridajte sa k rebelli a bojkotujte Sola v jeho uvodny den+vikend.
...

Nevím, epizoda 8 se mi tak úplně nelíbila, ale Rogue One byl boží, a to byl SW story, jako Solo, takže aby po bojkotu Sola si neřekli, SW story filmy lidi nechtěj, budeme jen dávat další epizody. Takže možná bych bojkot nechal až na ep. IX. Osobně na Sola půjdu, kdy je mi jedno, to bude spíš podle toho, jak se to bude hodit do kalendáře.

Největší problém mi asi přijde, že ep. VII a VIII dělali různí režišéři, kteří měli jiný pohled na věc, takže hned konec VII a začátek VIII k sobě nepasovali a každý si s dějem dělal co chtěl, tohle měli nějak ohlídat. U Sola asi takový problém nepůjde, co sem zatím viděl ze spotů a rozhovorů, tak to vypadá nadějně.

Matthes_CS

Citace od: Darth kdy 08.05.2018, 11:31:27
Vezmeme to popořadě. Flint - neumí lítat, potřebuje Poa, aby ho dostal ven v Tie. Fajn, je to uklízeč. Proč tedy v E8 lítá jako eso, jako jediný z pilotů doletí až k dělu, než ho ta ..... sundá? Jak zvládne bojovat s elitním "popravčím"? Když je jen uklízeč?
Tohle mi ani nedošlo, že neuměl lítat a už to umí, osobně mi ty epizody přišli chronologicky chaotické, protože na ostrově je Rey a Luke hned po ep. VII a tráví tam dost času, ale u rebelů je to jedna souvislá akce, která musela tedy začít až někdy později, během tréninku Rey nebo jejího pobytu tam. Taky mě zarazila ta změna charakteru Finna, která mi přišla moc rychlá a z jednoho extrému do druhého. Nejdřív chtěl od řádu utéct co nejdál a nestarat se o něj, pak akorát zachraňoval Ray, jinak by asi utekl. A najednou se chce obětovat za dobrou věc aje horlivej bojovník.
Citace od: Darth kdy 08.05.2018, 11:31:27
Poe - ok postava, něco jako Wedge, nijak důležitý.
Rey - ok postava, něco jako Luke, i když jaktože dokáže bez tréninku bojovat s lightsaberem jako někdo, kdo to cvičí od dětství? A používat Sílu? Neučil se to Luke měsíce, roky? U malého Anakina také řekli, že je příliš starý na výcvik. A to bylo dítě.
Tohle se už řešilo s Lukem, že měl moc krátký výcvik, když chtěli Anakina odmítnout kvůli jeho stáří, ale Luke to měl zděděné po otci, ale Rey, která měla mít rodiče nikoho, tam to je zvláštní. Opět je otázka jak dlouho vůbec na tom ostrově byla a co procvičila a jestli jí něco neukázala třeba supermanka Leia.
Citace od: Darth kdy 08.05.2018, 11:31:27
Royal Guardi - opravdu elitní stráž císaře dokáže porazit netrénovaná holka a sice trénovaný, ale očividně rozpolcený a nerozhodnutý Ben? Kdyby dva, ale šest????
Ta bitka s Guardama se mi vůbec nelíbila, nejdřív sem si říkal, že selhali při ochraně Snoka, tak proč vůbec ještě bojujou, a pak ten souboj, přišlo mi to spíš jak tanec, nebo nevím, nepřirozené.
Citace od: Darth kdy 08.05.2018, 11:31:27
Phasma - proč tam vůbec je? Jen kvůli merchandisingu?
Mechandisingu a knížkám či komiksům.
Citace od: Darth kdy 08.05.2018, 11:31:27
Snoke - nepochopil jsem jeho funkci, ale OK, něco jako císař, také se jen mihnul a celý EU o něm se vytvořil později. Ale že by se nechal propíchnout na dálku a umřel tak hloupě?
V epizodě VII ukazován v mega hologramu a člověk je napjatý co s ním bude a pak ho ukazujou jako obyčejnou postavu, jako by už tak tajemný najednou nebyl. Jeho smrt mi hloupá nepřišla, ale rád bych věděl, co to je zač, ale to budou zase knížky a komisky nejspíše.
Citace od: Darth kdy 08.05.2018, 11:31:27
Leia - v E7 ještě OK, ale ten její supermanovský let v E8 mě nutil vrátit oběd.
Skoro sílu nepoužívá a zvládne tohle, takže taky možné vysvětlení schopností Ray, máš sílu? jsi superman, samuraj a kdo ví co ještě nahned. A fyzika v SW je trochu jiná, ale otevřít dveře do vesmíru, to bylo ještě horší, než ten její let.
Citace od: Darth kdy 08.05.2018, 11:31:27
Luke - ...
Po všech těch řečech, jak ve Vaderovi cítí dobro a jak ho dokáže převést na světlou stranu, že přitom skoro zemře, svého synovce se pokusí ve spánku zabít??? Co to jako je?? Co si šlehl ten, který tohle napsal? Projekci přes půlku galaxie beru, ale jak se dokázal zhmotnit natolik, že ani lidi, co s nimi byl, to nepoznali, že dokázal udržet přívěšek. A že to ani Leia nepoznala?
Asi sem už dlouho neviděl staré epizody, že mě tohle nenapadlo, a asi budu muset přestat číst diskuze, protože se ve ep. VIII objevijí jen další trhliny, místo toho, aby se něco vysvětlilo.
Třeba to Leia poznala, ale nikdo jiný by neměl.
Citace od: Darth kdy 08.05.2018, 11:31:27
Jak se R2 dostal z té planety, kde Luke zůstal s utopeným X-Wingem? X-Wing potřebuje astromecha pro skok do hyperprostoru, ne?
Zase něco co mě nenapadlo. Ale mohl mu R2 cestu spočítat a díky tomu měl tu mapu, nebo si vzal jiného astromecha a ten tam byl zničenej, utopenej, nebo sežranej porgama.
Citace od: Darth kdy 08.05.2018, 11:31:27
K logickým kotrmelcům - postavíme planetu, která dokáže ničit světy v jiných hvězdných soustavách a hlavní hub, kterým jde zničit, necháme úplně bez ochrany.
Řekl bych, že ochrana byla připravená, ale až co by byla zpráva, že někdo prošel štítem, nebo nějaký podezření. Protože když jediný způsob, jak se tam bez upozornění dostat je sebevražedný let rychlosti světla, o kterém třeba ani nevěděli, tak bych taky šetřil na ochraně.
Citace od: Darth kdy 08.05.2018, 11:31:27
Budeme shazovat bomby směrem dolů někde, kde není žádná gravitace.
V lodi je gravitace, takže v lodi to ještě padá dolů a mimo loď už není, takže si to zachovává svoji energii, ale to by znamelo, že bomby úplně dole budou pomalejší, než ty nahoře a tedy na sebe ve vesmíru narazej. Takže nejspíš gravitace z té velké lodi proniká i do jejího okolí.
Citace od: Darth kdy 08.05.2018, 11:31:27
Postavíme super obrovskou loď, která nemá žádnou ochranu proti stíhačkám.
Něco málo měla a zničili ji, ale hlavní ochranou měli být vlastní stíhačky, které tam nikdo neposlal. Za WWII měly všechny lodě obranu proti letadlům (některé ze začátku ne) a postupně se zlepšovala, ale třeba letadlové lodě toho měli také omezeně a tak se spoléhali na děla z okolních lodí a hlavně vlastní stíhačky.
Citace od: Darth kdy 08.05.2018, 11:31:27
Budeme prchat co nejvyšší rychlostí, protože dochází palivo, pak necháme sestřelit většinu unikajících malých transportů (které nepřítel sestřelit dokáže, i když na mě nedostřelí), jak je většina zničena, otočíme se a po předchozích kecech o tom, že nikoho neobětujeme, se obětujeme.
Menší rychlost znamená, že budem sestřeleni. Malé transporty měli uniknou nepozorovaně, nevyšlo, je sestřelit dokázali, protože neměli štít, ale velká loď ano. Jediné co se mi nezdálo, že sama uřidila velkou loď a zvládla ten skok, i když ten asi moc počítání nepotřeboval.
Citace od: Darth kdy 08.05.2018, 11:31:27
Zničíme dělo, které ohrožuje všechny rebely schované za pevnými vraty. Když už ho skoro máme na dosah, rozhodneme se, že nikoho neobětujeme a radši to do něj nabouráme a skoro ho zabijeme.
Jak jsem psal, nejdřív sem se divil, že to chce udělat, pak sem se divil, že ho to nenechala udělat a ještě takovýmto způsobem.
Citace od: Darth kdy 08.05.2018, 11:31:27
Rose - proč tam je? Jenom aby v tom byl nějaký asiat?
Finn chtěl zase utéct z boje, takže aby mu to zatrhla a mohli tam dostat DJ.
Citace od: Darth kdy 08.05.2018, 11:31:27
DJ - proč tam je?
DJ a celá ta planeta, to mi přišlo taky moc zdlouhavé, zatímco ve vesmíru to šlo všechno rychle a souvisle.