(Vlastná) Tatra T815

Založil 14miro14, 17.11.2011, 11:43:06

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

14miro14

Môj druhý Lego Technic výtvor.
Samostatné odpruženie všetkých šiestich kolies, predné kolesá zatáčajú pomozou 12z bavelu na streche kabíny.
Korba sa vyklápa len ručne a nieje na to použitý ani piest ako podpera korby slúži len jeden liftram.
Bez PF prvkov.

Bery

Paráda, moc se mi to líbí. Kabina by sice šla vymodelovat líp, ale i tak super. Jinak přidej foto podvozku.
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Moergil

Vizuálne veľmi pekný model, jediné čo by som vytkol sú príliš veľké úsmevy na kabíne a pruženie, výkyv polonáprav u tatier by mal byť len pár stupňov, hlavne keď to nieje truck trialový model.

Plutoone

Docela povedené. Já bych kabinu trochu zvýšil a zmenšil sklon čelního skla. Též se přikláním k zmenšení úhlu odklonu kol a zúžení průduchů pro vzduch k morotu.

Anatyt

#4
Mne to pripomína skôr Kamaz. ;) Najkrajšou Tatrou z LEGA pre mňa zostáva Jardalova Tatra.
Ale snaha sa cení, určite si sa namakal na tom.

mind storm

Ja tam vidím neTATRAcke odpruženie, ktoré je pre mňa mínus.

Bery

Citace od: mind storm kdy 17.11.2011, 16:37:03
Ja tam vidím neTATRAcke odpruženie, ktoré je pre mňa mínus.
? ???
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

mind storm

Náprava poháňaná ako celok (na jednu stranu cez bevely daný pohon, a druhá dorobená cez kardan), nie TATRA štýlom (buď dve osi cez celé auto, alebo posun polonáprav)

Kiko97

Ja súhlasím, že to nie je Tatravácke odpruženie, pretože nie je na jednej osi. A ten sklon náprav aj čelného skla by mal byť menší.

14miro14

Nápravy niesú poháňané vôbec, bavely sú tam len na oko. Cieľom nebolo spraviť úplne verný model, cieľom bolo zabaviť sa :) to sa mi podarilo.

Ďakujem za chválu a kritiku. :)

Bery

Citace od: mind storm kdy 17.11.2011, 17:22:05
Náprava poháňaná ako celok (na jednu stranu cez bevely daný pohon, a druhá dorobená cez kardan), nie TATRA štýlom (buď dve osi cez celé auto, alebo posun polonáprav)
Jo tohle, no to je jasný.  ;D Já to pochopil jinak.
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD