společný projekt elfí vesnička

Založil peki, 05.02.2021, 09:52:11

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 5 Hosté prohlíží toto téma.

peki

Minimalizoval by jsem věci, co řešit na poslední chvíli v OC. Doporučuji všem připravit dnes. I tak budeme mít co dělat.

Matthes_CS

Kdyby bylo potřeba, můžu vzít bílé platy 1x1 a asi jednu nebo dvě elfí čepičky co jsem nevyužil.

Hardegon

Citace od: Matthes_CS kdy 01.11.2021, 10:46:21
Kdyby bylo potřeba, můžu vzít bílé platy 1x1 a asi jednu nebo dvě elfí čepičky co jsem nevyužil.

Čepičky bych odkoupil. Předání zítra.

hawran

Pokud vím tak i Igorus bude potřebovat jednu elektriku na letiště, zdroj upravím na místě zítra
Bricks Forever!

skywalker007

Citace od: peki kdy 01.11.2021, 08:33:55
Skywalker ten domek namočíme a střechu využijeme na sjezdovku :)

Sáně taky super jsou 32x32 ?

Ano , sáně jsou také 32x32.

Citace od: peki kdy 01.11.2021, 09:36:21


Citace od: peki kdy 01.11.2021, 08:33:55
Skywalker ten domek namočíme a střechu využijeme na sjezdovku :)
Mám dokonce z perníku nevyužitou Robkterýten lanovku :) Mohlo by to volně navazovat na Danyho snow park.

Kolik bricků od podstavce modulu je vysoká střecha?


Až k té horní hraně římsy je to 10+1 plate, kopec samotný 9+1 plate někde 9+2 plate.

Sihaja

Lázně i s rybníkem. Super nápad Peki, dík.
Chybí tam kade, ty jsou v pytlíku pro transport.

peki

Instalace.
zítra prosím po 19:00 na OC černý most.Bamnule.

Odevzdat moduly. Kdo bude moc pomoc s instalací, musí počítat s "mírným zdržením". Snad nás pustí co nejdříve do výlohy. Ale i tak se výloha musí vyklidit. Věřím že si budeme moc v prodejně dávat dohromady kompozici vesnice (případně ve skaldu). T9m že mámě větší moduly než loni u perníku tak to snad půjde rychle.

Každopádně do 22:00 se musí opustit parkoviště.
Vasyk
peki
MilanV
mají vjezd pro zásobování (mrknu večer na mapu kudu tudy)

Hardegon

Zásobovací vjezd bych rád využil taky. Mám to v deseti krabicích.
Bude k dispozici nějaký vozík?

Chairudo

Taky toho mám asi na 2 cesty, je nějaká mapa centra ať tam dlouho nebloudím?

Případně kdo to tam znáte kde ta bambule je? V přízemí, napatře, v které části centra?
Dík
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

hawran

My s Juniorem přijedeme na 19:00 s modulem a obvyklou výbavou na instalaci elektra (pájení a spol)
Necháme auto někde na parkáči, modul máme malej
@Igorus: regulovatelný zdroj pro tebe máme, dovezeme a Pepa ti ho nainstaluje
Bricks Forever!

milanv

Citace od: poMOCník kdy 31.10.2021, 22:50:29
Velká gratulace! Je to neskutečný, kolik toho tam je, ale fotky jsou děsně malinkatý, takže určitě vidím jen tak slabou polovinu. Nešlo by nahrát nějaký větší?
Máš je tam. Ale usnul jsem u toho, tak neručím za to, že jsem na nic nezapomněl :)



*) Jo,a přišel jsem o statistiky, cca 30 zhlédnutí, tím jak jsem tam nahrál fotky nové (větší). Jsem sociálno-síťově znemožněn!  Nevím, co mám dělat, na takovou životní situaci snad není ani emoji!  >:D
Pán na Žlutém hradě

Matthes_CS

Citace od: Chairudo kdy 01.11.2021, 22:58:44
Taky toho mám asi na 2 cesty, je nějaká mapa centra ať tam dlouho nebloudím?

Případně kdo to tam znáte kde ta bambule je? V přízemí, napatře, v které části centra?
Dík

V přízemí je Globus, podle centra je to patro -2, Bambule a další obchody jsou v patře 1. Mapa centra. Mělo by jít zaparkovat v garážích ve stejném patře a pak jít chodbou kolem Globusu až k Bambuli.

Igorus

Citace od: hawran kdy 02.11.2021, 08:48:45
My s Juniorem přijedeme na 19:00 s modulem a obvyklou výbavou na instalaci elektra (pájení a spol)
Necháme auto někde na parkáči, modul máme malej
@Igorus: regulovatelný zdroj pro tebe máme, dovezeme a Pepa ti ho nainstaluje

Super. Díky. Budu tam taky na tu sedmou tak se do toho můžeme pak pustit :)

peki

#463
Citace od: Hardegon kdy 01.11.2021, 21:19:02
Zásobovací vjezd bych rád využil taky. Mám to v deseti krabicích.
Bude k dispozici nějaký vozík?

Počítám že
Hardegon
Pomocník
Chairudo

budou moci také vyložit u služebního vchodu. Zjišťuji podrobnosti. Hodím sem. Když tak mi cinkněte. Nebo dojděte do Bambule viz plánek a objedeme to společně.




Parkování pro zásobování

peki
MilanV
Vasyk
zde mohou stát

Hardegon
Pomocník
Chairudo

Vjezd a vyložit. Potom musí zaparkovat na normálním parkovišti.
Všichni ostatní na normálním parkovišti.

Pokud bude nějaký problém volejte nebo dojděte do Bambule.


Chikos

#464
Citace od: Chairudo kdy 01.11.2021, 22:58:44
Taky toho mám asi na 2 cesty, je nějaká mapa centra ať tam dlouho nebloudím?

Případně kdo to tam znáte kde ta bambule je? V přízemí, napatře, v které části centra?
Dík

Ideální je vjet vjezdem do podzemních garáží od východu (viz červená šipka na mapce) projet přes závory a hned první parkovací uličku odbočit do leva. Tou projet až na její úplný protější konec, tam odbočit doprava a pokračovat cca 100m rovně kde přijedete do parkovací zóny se zelenou barvou. (viz červená čára na mapce) Zde většinou nikdo neparkuje a tak se dá zaparkovat přímo u vstupu u eskalátorů. Po nich se pak vyjede do prvního patra, odbočí se z nich do leva a po cca 50m je bambule.

peki

akt. pracovní mapa:

poMOCník

Díky všem, ale především pekimu za tu nevděčnou organizační práci. Dílo se myslím podařilo až tak dobře, že ho budeme těžko překonávat :)

... mám teď nějak nezvykle prázdný byt, jdu něco začít stavět!

peki

#467
Perníčci jsou překonání. Výsledná sestava ve výloze je naprostá pecka. Díky všem kteří přiložili ruku/kostku k dílu. Cením si osobní účasti na instalaci, bez té by to nešlo.
Speciální pochvala týmu jeskyňoskálokopec. To se prostě musí vydět na  vlastní oči.

Stejně tak chválím všechny stavitelé modulů 32x32 nebo 32x16. Když jsme to tam dali dohromady tak to jako celek samo od sebe zafungoval jako jedem sladěný MOC.
Vašíkovo sochy to už je taková třešeň.

Tohle jsou Kostky :)

milanv

Byla to skvělá akce. Díky, peki, za zorganizování všeho. Je to přesně jak píšeš, tohle jsou Kostky - už mi to chybělo! Užil jsem si jak společnou instalaci s vámi všemi, tak ten pohled na výsledek. Je to jednoduše nádhera. Na "naši"pravou část už jsem se dlouho těšil, představoval jsem si, jak to bude vypadat, až dáme spolu dohromady celý ten terén. Zato levá část z modulů pro mě byla velkým překvapením, nedokázal jsem si představit předem vůbec, jak to dopadne. Ani nevím, jestli všichni opravdu tady prezentovali svůj modul. V každém případě to dopadlo suprově, posun od Perníčků je velký, až jsem koukal!

Jako ochutnávku posílám společnou fotku po dokončení instalace. Fotky jednotlivých částí musím teprve zpracovat.
Pán na Žlutém hradě

Foton

Na fotky se těším, ale jak to tak vychvalujete, tak se snad dojedu do Prahy osobně podívat!
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Hardegon

Je to skvělej model. Gratulace a poděkování všem, kteří se zúčastnili.

Dodám osobní díky pekimu za organizaci.

Vasyk

Klobouček všem stavitelům, vypadá to neskutečně. Kdo bude mít možnost, určitě se zajeďte podívat. A palec nahoru Pekimu, tohle ukočírovat chce více než dobré nervy.

peki

Poděkování od LEGo ČR
Dobrý den pane Pekárku,

Chtěl bych Vám a celému AFOL týmu moc poděkovat za všechny instalace, které jste letos připravili. Každým rokem je vidět neskutečný progres. Podobné instalace jsou vidění snad jen v LEGO Housu😉.
Klobouk dolů. Věřím ale, že největší radost uděláme hlavně dětem.

Moc díky a budeme se těšit na další roky.

Hezký den,



Matthes_CS

Včera jsem zapomněl si vzít foťák, takže jen mobilovky. Před instalací jsem se stavil ještě podívat na výlohu v Chodově:
https://flic.kr/s/aHsmX3JWV8

Bruno

To je uplna nadhera, luxusní!

Igorus

Rozhodně Bambule bude muset najmout novou pracovní sílu na leštění výlohy, protože na ní budou nejen děti doslova přilepený.

Kromě parádních modelů a modulů byla včerejší akce zase klasická prima kostky.org slezina. Navíc s množstvím gymnastických vložek (díky MilanV) a nácviku na stavění z kiloware (díky Chikos a nevím kdo tam ještě u toho byl)  >:D

Každopádně jsem zvědav, s čím Peki přijde příští rok ;)

poMOCník

Taky mám pár fotek z mobilu, ale vyfotit se to moc nedá, to měl Milan pravdu. Uvidíme, co bude mít on :)

https://photos.app.goo.gl/pSF4L4dPMmcopo4D9

HD

Mockrát díky Pekimu za organizaci a neznámému dobrákovi za prominentní parcelu s výhledem na celou vesnici.  ;D
Příště budu stavět menší chaloupky.  >:D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

peki

Citace od: HD kdy 03.11.2021, 15:20:00
Mockrát díky Pekimu za organizaci a neznámému dobrákovi za prominentní parcelu s výhledem na celou vesnici.  ;D
Příště budu stavět menší chaloupky.  >:D

Neznámi dobrák je opět peki. Původně to bylo ve vesnici, ale opravdu to bylo měřítkově mimo. U toho skřítka bylo volno, tak jsem to tam zkusmo postavil a vypadalo to dobře. Vedle skřítka (od Vašíka) byla ta chalupa najednou malá.

Jinak stavba (stejně jako loni perník Chairuda) pěkný tomu není co vytknout. Jako samostatný MOC supr. Ale v tom společném projektu to bylo rozměrově mimo. Škoda že jsi nestavěl dům na stromě. Limit pro velikost stromu nebyl :)

milanv

Pán na Žlutém hradě