společný projekt elfí vesnička

Založil peki, 05.02.2021, 09:52:11

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

peki

#390
Pro účastníky společného projektu, kteří ještě nemají postavené moduly neplatí zítřejší státní svátek (žádné lenošení). Natáhnout budík a hned ráno začít stavět (modul do projektu).  >:D

Také tu s Milanem a Icewalkerem postrádáme dokumentaci k modulům a jejich popis. Tvoříme mapu, tak nám s tím prosím pomáhejte.

Dejte vědět jak to bude s distribucí vašeho modulu.

danyboy

Elfí snowpark, předběžné foto. Zítra na něm budu pracovat, dodám figurky elfů apod.

peki

Super, ještě návrh nešel by dát do momentálně zadní části zamrzlý rybníček/louže kde budou 2 skřítci a 2 daňové hrát hokej? Tou louží by to bylo pohledově ve předu.

danyboy

Citace od: peki kdy 28.10.2021, 09:00:23
Super, ještě návrh nešel by dát do momentálně zadní části zamrzlý rybníček/louže kde budou 2 skřítci a 2 daňové hrát hokej? Tou louží by to bylo pohledově ve předu.

To bylo mířeno na mě? Pokud ano, obávám se, že ani mini louzicku tam už nenarvu.  Můžu však udělat další modul třeba 16x 32?

peki

#394
Myslel jsem místo těch stromů,  tam mi to přišlo takové málo akční. Ale modul 16x32 který bude před tím bude taky pěkný.

danyboy

Citace od: peki kdy 28.10.2021, 11:36:57
Myslel jsem místo těch stromů,  tam mi to přišlo takové málo akční. Ale modul 16x32 který bude před tím duté taky pěkný.

Něco už jsem načnul

peki

Super. Kdyby se to vešlo na 32x32 obojí tak to nemá chybu. Ale vezmu i takto 32x32 a16x32 :)

Kdo další se pochlubí ? I pracovní neformální verze pomůže. Potřebuju mít představu co a jak s vaším modulem.

hawran

Ahoj, především se všem omlouvám za "pozdní" reakci, v práci to teď u nás byl fakt mazec...
Odpoledne jsme se do toho s juniorem pustili a tohle je výsledek... Trochu něco na způsob pařezové chaloupky v zimním hávu a místo K+V je tam pejsek, ježek a sova...
Modul 16 x 32
Bricks Forever!

skywalker007

Omlouvám se že reaguji až teď, model dodám ,fotky pošlu do pondělí. Mám teď místo na stavění zastavěné věcmi a nemohl jsem několik měsíců stavět. O víkendu model postavím a pošlu fotky.

Petronel

Hawrane u tebe už začíná jaro ne? >:D

peki

#400
Citace od: Petronel kdy 28.10.2021, 23:59:29
Hawrane u tebe už začíná jaro ne? >:D

Musím říci že na mobilu (včera ) jsem nebyl schopný identifikovat o co jde. No obecně chaloupka OK. Dnes na počítači s větším monitorem z toho taky moc moudrý nejsem  ;D

Jedna technická, prosím ubrat tu zeleň (ideálně snížit zelenou na naprosté minimum). Bude to v celku jako pěst na oko. Kytky a zeleň (vyjma vánoční dekorace) roste pouze ve sklenících:
WAF


peki

peki

Včera jsem z volných dílků vytvořil k wafovi ještě další skleníkový modul. Tentokrát jsem použil dílky z loďky v láhvi. V první části skleníku se pěstují lízátkovníky. V druhé části rostliny pro tvorbu vánoční dekorace.


peki

sihaja, skywalker dejte co nejdříve fotky (stačí pracovní jako včera dany). Aby bylo případně možné doladit detaily.

linhi ? ? ?

milanv

Sluj: blížíme se do finále, počet minifigů už přesáhl sedmdesátku. Cena čepiček na lokálním trhu (tj. na našem pracovním stole) roste raketově vzhůru. Vlak je hotový - přijela mašinka od pekiho a u nás dostala dva vánoční plošinové vagónky i s dárky. Zadní nosná konstrukce pod letiště je kompletní. Osvětlení už jede ze zásuvky. Dárky už se nakládají do výtahu i do... překvapení. Chybí poslední detaily, nafotíme až s nimi, ať to vypadá pěkně. Zatím posíláme jednu "žánrovku" :)  (A ano, běžně stavíme i za svitu čelovek.)
Pán na Žlutém hradě

Hardegon

Citace od: milanv kdy 29.10.2021, 10:47:51
Sluj: blížíme se do finále, počet minifigů už přesáhl sedmdesátku. Cena čepiček na lokálním trhu (tj. na našem pracovním stole) roste raketově vzhůru. Vlak je hotový - přijela mašinka od pekiho a u nás dostala dva vánoční plošinové vagónky i s dárky. Zadní nosná konstrukce pod letiště je kompletní. Osvětlení už jede ze zásuvky. Dárky už se nakládají do výtahu i do... překvapení. Chybí poslední detaily, nafotíme až s nimi, ať to vypadá pěkně. Zatím posíláme jednu "žánrovku" :)  (A ano, běžně stavíme i za svitu čelovek.)

Vy jste fakt skvělý... Máte jen malý náhled na velký model, ale už jen z těch pár detailů je poznat, že to máte zase promakaný...

Přidávam fotku z méého pokroku. Včera jsem zasněžoval zbytek kopce. Skřítci začali odklízet...
Mam hotovo na 90%. Jen dodělam detaily, figurky a vánoční strom.

poMOCník

Citace od: milanv kdy 29.10.2021, 10:47:51
Sluj: blížíme se do finále, počet minifigů už přesáhl sedmdesátku. Cena čepiček na lokálním trhu (tj. na našem pracovním stole) roste raketově vzhůru. Vlak je hotový - přijela mašinka od pekiho a u nás dostala dva vánoční plošinové vagónky i s dárky. Zadní nosná konstrukce pod letiště je kompletní. Osvětlení už jede ze zásuvky. Dárky už se nakládají do výtahu i do... překvapení. Chybí poslední detaily, nafotíme až s nimi, ať to vypadá pěkně. Zatím posíláme jednu "žánrovku" :)  (A ano, běžně stavíme i za svitu čelovek.)

To je hemžení! Vypadá to, že i když jsem se snažil, stejně mě překonáte v počtu detailů na čtvereční cm (nebo spíš krychlový)! A taky mi došly čepičky, ale naopak mám hodně batohů navíc. Ještě jedna jeskyně by se hodila, kde by se skladovaly.

poMOCník

Citace od: Hardegon kdy 29.10.2021, 11:08:04

Přidávam fotku z méého pokroku. Včera jsem zasněžoval zbytek kopce. Skřítci začali odklízet...

Vtipný, ještě bych tam dodělal jak stéká roztavený sníh do toho svahu a mění se v led. (To kdyby ti zbyl o víkendu čas  >:D )

milanv

Hardegon, poMOCnik: já se už nemůžu dočkat, až to spojíme dohromady! Jeskyni jsem měl možnost vidět naživo a kopec s domečky vypadá úžasně na fotkách. Fakt se těším.

Jo, a úklid sněhu "vyšším tempem" je fakt vtipný :) No jak říkám, těším se!
Pán na Žlutém hradě

milanv

Citace od: peki kdy 27.10.2021, 16:28:49
Také tu s Milanem a Icewalkerem postrádáme dokumentaci k modulům a jejich popis. Tvoříme mapu, tak nám s tím prosím pomáhejte.
Popisy v prezentačním vlákně pořád chybí!
Podotýkám, že budou potřeba i pro mapu (i mapa potřebuje popisky, legendu), takže prosím doplňte popisy svých modulů, příp. s fotkama, kdo už má. Díky.
Pán na Žlutém hradě

peki

#409
Domácí úkol na tento víkend (připomínám že v úterý instalujeme)

1) prezentace modulu
sihaja (aspoň prac. fotka)
skalwalker007 (aspoň prac. fotka)
Linhi (bude? nebude = vrátit lugbulk viz podmínky)

2) popis modulu do mapy vesničky
všichni
díky
vlákno zde

PS: všem co nestíhají jsem v neděli zařídil (posunutím času) hodinu navíc  ;) tak ne že jí prochrápete  >:D

Matthes_CS

Bohužel kmen, co jsem měl postavený byl moc křehký a nepodařilo se zpevnění, takže jsem začal od nuly. Ale už zbývají jen uhelné magazíny a balení uhlí.
Hasiče, když už jsem měl, tak jsem zakomponoval taky.
V příloze pracovní fotky.

peki

#411
OK. Počítej s pohledovostí pouze z jedné strany, takže ten sob z druhé strany moc (asi vůbec) vidět nebude, nechal by jsem ho někde jinde (na jimém modulu pást).

Dále modul bude úplně vzadu vedle domků na stromě ( černá kostička s hnedou výplní) v mapě za černám Clermontem. Tak snad budeš vyšší než Clermont. Jinak oceňuji že i když stejné téma, tak to vypadá (jak jsme předpokládal) úplně jinak než Clermont.


hawran

Zelenou co je ted na zemi dáme v maximální míře pryč nicméně ten břečťan co se plazí po baráku už pryč nedám protože je součástí stěn :(
Takový ty vánoční lístky s červenou květinkou můžou zůstat? (vánoční hvězda?)
Bricks Forever!

peki

Foto napoví. Jde o to aby to v zasněžené krajině nezpůsobilo jako příchod jara. Vánoční dekorace je OK, pokud evokuje dekoraci. I zeleň může zapadat sněhem :)

hawran

Hawraní chaloupka R2... Všemožná (nikoli však všechna) zeleň nahrazena rampouchy i ze země roztoucími a střecha upravena...
Bricks Forever!

peki

#415
Výroba jmelí

Modul vznikl předěláním setu Medvídek Pú 21326. V elfí vesničce je mnoho stromů, ale jmelí roste pouze na tomto jediném. Jmelí je nutné napřed v koruně stromu osekat. Osekané jmelí skřítkové sbírají a potom ho pomocí tajné receptury obarvují do zlatova. Při tom hemžení dole je třeba dávat pozor, stačí chvilka nepozorností a jmelí ze stromu vám spadne přímo na hlavu. 




danyboy

Ahoj, je možné ještě postavit nějaký další modul? Změnily se mi plány a zítra budu u lega, takže  můžu ještě něco složit.

peki

#417
Jasně. Spíše menší 32x16 a 16x16
Nebo by se hodila ta záložní přistávací dráha.
32x16 + 32x32
Dráha na 32x16 + 32x16
V zadní části modulu 32x32 nějaká malá letištní stavba.

HD

@ jmelí: "Povídám, házej!"  >:D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Stimpi

Jj u jmelí by to chtělo i p. Křečka :D