společný projekt elfí vesnička

Založil peki, 05.02.2021, 09:52:11

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 8 Hosté prohlíží toto téma.

Matthes_CS

Já od zítra stavím, mám na to dovolenou, tenhle týden sem nestíhal.

Icewalker

Citace od: poMOCník kdy 22.10.2021, 22:00:19
Ukázka "prázdných" modulů pouze se zmrzlou vegetací.

Toto provedení sněhu je přímo geniální. Vypadá to s těmi "study", jako by to bylo prošlapané skřítky a jinou havětí, přitom kolem flóry je sníh skoro hladký jak v reálu (ale zase samotné dlaždice by nevypadaly tak dobře).  ;D
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

poMOCník

Citace od: Icewalker kdy 23.10.2021, 19:01:25
Citace od: poMOCník kdy 22.10.2021, 22:00:19
Ukázka "prázdných" modulů pouze se zmrzlou vegetací.

Toto provedení sněhu je přímo geniální. Vypadá to s těmi "study", jako by to bylo prošlapané skřítky a jinou havětí, přitom kolem flóry je sníh skoro hladký jak v reálu (ale zase samotné dlaždice by nevypadaly tak dobře).  ;D

Samotnýho mě to překvapilo. Já jsem to plánoval použít spíš na stromy, někde jsem našel tenhle způsob stavění stromů a chtěl jsem ho vyzkoušet:


Ale pak měli na brickmanii slevu, tak jsem jich vzal víc. (Mimochodem inzerovaná kvalita "new" to rozhodně nebyla, ale většina se dala použít.)

poMOCník

#363
Tady je dokumentace "prázdných" modulů. Nakonec jich mám 6 + pár stromků navíc.








Hardegon

Citace od: poMOCník kdy 24.10.2021, 23:46:54
Tady je dokumentace "prázdných" modulů. Nakonec jich mám 6 + pár stromků navíc.


Hmmm, to vypadá docela luxusně.

Sihaja

Ja jsem v procesu vystavby lazni, mam hotovy baracek, ted dalsi detaily a cele to sesadit.

Popis:
Městské lázně Ledovka
Jak je dobrým zvykem všude, čistota je půl zdraví i v předvánočním období. Vánoční skřítci nezanedbávají ani odpočinek a navštěvují pravidelně městské lázně, aby se pak plní sil a voňaví mohli věnovat přípravě a expedici vánočních dárků.

peki

#366
Kontrola domácích úkolů.

Dejte vědět jak jste na tom. Někteří "účastníci" tu neprezentovali vůbec nic.  Nevím jestli něco staví nebo ne. Za týden budeme instalovat. Nikdo nikoho do společného projektu nenutil, přihlásili jste se dobrovolně. Modul o velikosti 32x32 sice nevznikne za pár minut, ale nedělejme z toho zakázkovou stavbu na člověkoměsíce  ;)

Jak je na tom Ostrava? Od Boruna vím že bylo předáno Chairudovi. Co ale nevím co vše bylo předáno.

Tohle vniklo? Bylo předáno? Máme s tím počítat nebo ne?

Ostrava
=====
Citace od: honzicek22 kdy 04.10.2021, 13:58:15
Stavím ftipný (doufám) modul se sobem a saněmi. Předpokládám 32x16. Pokud se nevejdu rozšířím na 32x32.

Citace od: danyboy kdy 06.10.2021, 09:22:12
32 x 32. Zkusím elfí snowpark

ČB(peki)
======
Citace od: linhi kdy 07.10.2021, 14:20:47
Stavím modul 32x32,domek ve starém vraku lodi.

Praha
====
Citace od: hawran kdy 08.10.2021, 10:50:29
Ahoj, omlouvam se, mam fofr v praci... Nereaguju zcela pružně...
Pocitam s tim ze bych udelal modul 16 x 32 pokusim se udelat neco jako zemljanku vykykujici ze zeme.

Citace od: skywalker007 kdy 08.10.2021, 12:38:02
Omlouvám se, postavím modul 16x32 asi nějaký domeček.

Skála
====
Pomocníku/Chairudo
Je skála (celá OK) včetně pozemků? Horní letiště (plocha po Ongonovi) staví Igorus, jsem s ním v kontaktu to vznikne. Všechny ostatní pozemky jsou obsazené? Ptám se raději 2  krát :)

Hardegon

Házim jen ilustrační fotku současného stavu. Sice nemam moc času stavět a dochází mi šedé i bílé díly, ale blížim se konci. ;)

honzicek22

Citace od: peki kdy 25.10.2021, 10:02:35
Kontrola domácích úkolů.

Modul dodám, dofinišujeme ho o jarních prázdninách. Ještě musím vymyslet dopravu. V pondělí pojedu přes Olomouc, tak se zkusím domluvit s Chairudem. Jinak asi precizně zabalit a pošta.

peki

#369
Bílé dílky - mám ještě hodně eráru od LEGA na bílé zasněžení. Plate 1x1 a různé plate modifikované. Chápu že není ideální to řešit na místě při instalaci, ale podle mých zkušeností, než se připraví výloha a podstavce tak nějaký prostor bude.

Pokud by to tedy pomohlo mohu vzít s sebou.

Kolik Bricků jsi nastoupal?

Ta žlutá s tou fialovou mi tam nějak barevně nesedí, ale jako celek to vypadá parádně  :)

peki

Citace od: honzicek22 kdy 25.10.2021, 10:22:34

Modul dodám, dofinišujeme ho o jarních prázdninách. Ještě musím vymyslet dopravu. V pondělí pojedu přes Olomouc, tak se zkusím domluvit s Chairudem. Jinak asi precizně zabalit a pošta.

Chairudo je nyní v letadel bude cca po 14:00. Měl by jet na instalaci, takže poslat po něm by bylo ideální. Hoď jsem taky fotku a popis (to může být hned). Dík

peki

Citace od: Daniel kdy 21.10.2021, 00:17:42
Dělo asi nějaké vyštrachám doma.

Finalizaci modulu skály pod Grinčem komplikuje zdařilá víkendová operace slepého střeva. Takže slovy klasika (J.C. - Dobytí severního pólu) : Stavěj a srůstej :)

Věřím že všichni ostatní jste v pohodě. 

danyboy

Ahoj, cestuju teďka s chairudem z Norska, v úterý budu v Ostravě, zapomněl jsem model doma vyfotit. Model bych ideálně dodal přímo na instalaci.
Honzicek model můžeš dodat přes mě.

Igorus

Citace od: peki kdy 25.10.2021, 10:02:35
Kontrola domácích úkolů.
....
Horní letiště (plocha po Ongonovi) staví Igorus, jsem s ním v kontaktu to vznikne. Všechny ostatní pozemky jsou obsazené? Ptám se raději 2  krát :)

Co se týká letiště tak jen potřebuju dořešit světýlka a následně bude hotovo. Jak jsem psal, na instalaci dovezu a budu na ní i participovat.

milanv

Sluj: hotová téměř celá stavba, chybí pár drobností a poslední 3 scénky minifigů (jedna z toho je vlak - odárkovat ho, k tomu ještě dvě scénky o patro výš) Osvětlení je také nainstalované, chybí spájet kablíky na připojení na trafo.
Fotky dodám až si vzpomenu za světla :)
Pán na Žlutém hradě

peki

Citace od: Igorus kdy 25.10.2021, 10:51:03
Co se týká letiště tak jen potřebuju dořešit světýlka a následně bude hotovo. Jak jsem psal, na instalaci dovezu a budu na ní i participovat.

Když je hotovo fotit umíš? Jestli ne řekni dceři :)

Hardegon

Citace od: peki kdy 25.10.2021, 10:26:08
Bílé dílky - mám ještě hodně eráru od LEGA na bílé zasněžení. Plate 1x1 a různé plate modifikované. Chápu že není ideální to řešit na místě při instalaci, ale podle mých zkušeností, než se připraví výloha a podstavce tak nějaký prostor bude.

Pokud by to tedy pomohlo mohu vzít s sebou.

Kolik Bricků jsi nastoupal?

Ta žlutá s tou fialovou mi tam nějak barevně nesedí, ale jako celek to vypadá parádně  :)

Dílkově to zvládnu pokrýt, jen jsem si předem nedovedl představit spotřebu. Ale díky za nabídku. Kdyby byl problém, dám vědět.

Do výšky to jde docela dost. Vrchní domky mají pod sebou cca 30 bricků.

Co se týče barev, tak jsem zachytil zadání "pastelové barvy". Těch domečků tam mam hodně blízko sebe. Pastelových barev zase tolik neni a nechtěl jsem, aby to bylo tak jednolité. Takže některé trochu vybočují z doporučené palety, ale až se to schová sněhem a vánoční výzdobou, bude to lepší ;)

Igorus

Citace od: peki kdy 25.10.2021, 10:55:08
Citace od: Igorus kdy 25.10.2021, 10:51:03
Co se týká letiště tak jen potřebuju dořešit světýlka a následně bude hotovo. Jak jsem psal, na instalaci dovezu a budu na ní i participovat.

Když je hotovo fotit umíš? Jestli ne řekni dceři :)

Až bude hotovo, řeknu Katce a bude i foto  >:D

poMOCník

Citace od: peki kdy 25.10.2021, 10:02:35

Skála
====
Pomocníku/Chairudo
Je skála (celá OK) včetně pozemků? Horní letiště (plocha po Ongonovi) staví Igorus, jsem s ním v kontaktu to vznikne. Všechny ostatní pozemky jsou obsazené? Ptám se raději 2  krát :)

Horní letiště neřeším, ostatní pozemky jsou obsazené:
Žlutá (16x16): Chairudo - rozhledna (zatím neprezentována, staví se společně se skalním modulem pod ní)
Světle modrá (32x16): miho - domek ve skále
Zelená (16x32): Chikos -  továrna na hračky
Červená (32x16): stimpi - kontrolní věž

poMOCník

Citace od: Hardegon kdy 25.10.2021, 10:14:49
Házim jen ilustrační fotku současného stavu. Sice nemam moc času stavět a dochází mi šedé i bílé díly, ale blížim se konci. ;)

Ta různorodost a rozházenost domků i skály a jak je to prorostlé skrz ten kopec, to je přesně jak jsem si to představoval. Moje skála je spíš holá drsná horská příroda a tady nahoře z ní najednou vyroste město.

Úplně mi to připomnělo jak jsem byl v Lisabonu.

Icewalker

Prosím jedince, kteří zde ještě neprezentovali finální podobu svého modulu a mohou, aby tak učinili. Bude mi třeba k výrobě mapy (viz příslušné vlákno). Trochu např. ještě nevím, jak pojmout tu sluj vpravo dole ;D Vesměs jsou tu ale fotky dostačující :)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Vasyk

Citace od: Icewalker kdy 26.10.2021, 19:13:24
Prosím jedince, kteří zde ještě neprezentovali finální podobu svého modulu a mohou, aby tak učinili. Bude mi třeba k výrobě mapy (viz příslušné vlákno). Trochu např. ještě nevím, jak pojmout tu sluj vpravo dole ;D Vesměs jsou tu ale fotky dostačující :)

Dodám tak do dvou dnů.

honzicek22

Ještě doladím pár detailů a zítra večer předám k transportu.

peki

Citace od: honzicek22 kdy 26.10.2021, 20:10:37
Ještě doladím pár detailů a zítra večer předám k transportu.

No pár detailů:
1) asi nemám smysl pro humor, ale vůbec jsem to nepochopil
2) není mi jasné kam bych to umístil.


Co to představuje?


honzicek22

Představuje to Santu co to se saněmi nevybral a skončil v bilboardu.

Vasyk

#385
Tak jsem nakonec něco stihl zbastlit.

Jakože AT-AT sobíci připraveni ke startu. (Inspirace sérií Microfighters - setem 75298 a strojem AT-AT ze světa STAR WARS)

Rozměry 16 x 80

peki

Citace od: Vasyk kdy 27.10.2021, 10:16:39
Rozměry 16 x 80

80 bude asi problém, uvidíme. Psal jsem moduly 32x32 nebo 32x16. Když tak to rozpojíme  >:D

Vasyk

Citace od: peki kdy 27.10.2021, 10:55:24
Citace od: Vasyk kdy 27.10.2021, 10:16:39
Rozměry 16 x 80

80 bude asi problém, uvidíme. Psal jsem moduly 32x32 nebo 32x16. Když tak to rozpojíme  >:D

Ok, mám tedy 2 moduly 32x16 a 1 modul 16x16  >:D
Ne, v pohodě, vleze vleze, nevleze nevleze.

poMOCník

Citace od: Vasyk kdy 27.10.2021, 10:16:39
Tak jsem nakonec něco stihl zbastlit.

Jakože AT-AT sobíci připraveni ke startu.

Rozměry 16 x 80

Ty zvířata jsou teda vtipný (ať už je to cokoliv)! A dobrý je, že myslíš i na rasovou diverzitu u těch skřítků. Za to bychom mohli od Lega dostat plusový body.

Vasyk

Citace od: poMOCník kdy 27.10.2021, 11:33:06
Citace od: Vasyk kdy 27.10.2021, 10:16:39
Tak jsem nakonec něco stihl zbastlit.

Jakože AT-AT sobíci připraveni ke startu.

Rozměry 16 x 80

Ty zvířata jsou teda vtipný (ať už je to cokoliv)! A dobrý je, že myslíš i na rasovou diverzitu u těch skřítků. Za to bychom mohli od Lega dostat plusový body.

Doplněno co je to za zvířata  :D

Jakože AT-AT sobíci připraveni ke startu. (Inspirace sérií Microfighters - setem 75298 a strojem AT-AT ze světa STAR WARS)