(vlastní) Eskalátor

Založil betakaroten, 07.11.2005, 19:51:54

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

betakaroten

Do metra, nebo do obchodního domu...

Colonel32

no, jeste do toho vraz nejakej technic, aby to jezdilo...

Mellory

To jo no, já taky čekal, že to bude funkční.
Nothing is true. Everything is permitted.

muzzo

Mně to příjde dost dobrý a vzhledem k nefunkčnosti i realistické  ;D

Micho

Nedá aj mne nepochváliť batakarotena. Veľmi realistické, páči sa mi to, aj keď to je nefunkčné. Keby sa ti podarilo to zfunkčniť, tak to by bola vec! 8)

peter

Postavit funkční eskalátor nebude asi zrovna jednoduché, ale zkusit by se to mohlo. Pro začátek to ale chce sehnat nějaký obrázek, kde by bylo vidět, jak to vlastně funguje. Nevíte někdo o nějakém?
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Rob

online zdroj žádný, ale doma knihu Proč a Jak s výbornými ilustracemi od Maláka.

Je to v podstatě řetěz, na který jsou na horním konci napojeny stupně. Čili by to jít mělo - pokud máte dostatek Technic chain linků.

víc asi tady: http://science.howstuffworks.com/escalator1.htm

Rob

peter

No je to pěkné, ale asi jsem natvrdlej, protože mi to moc jasný stejnak neni :'(



Největší guláš mi tam dělá ta červená čára. Není mi jasné co to je. Z obrázku je patrné, že to není pevně přichyceno k jednotlivým stupňům Jinak by se to nemohlo pohybovat po sousedících hranách jednotlivých schodů, ale jak to tam tedy drží?
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Cavelon

Citace od: peter kdy 08.11.2005, 13:32:35
červená čára. Není mi jasné co to je. Z obrázku je patrné, že to není pevně přichyceno k jednotlivým stupňům Jinak by se to nemohlo pohybovat po sousedících hranách jednotlivých schodů, ale jak to tam tedy drží?

Ja si myslím, že tá červená čiara je reťaz, ktorá je pripevnená na každom schode v nejakom otáčavom kĺbe.

Rob

#9
To červený je ve skutečnosti dráha pro vedení koleček.

Každý stupeň má dvě sady koleček, přičemž "horní" sada koleček je udělaná tak, že se za sebe ty jednotlivý stupně zaháknou. "řetěz" je tedy tvořen vlastně jednotlivými stupni.
Ozubené kolo tahá za jednotlivé stupně.

To je jen po paměti. Až budu doma, podívám se po té knížce abych si to oživil.

Až pojedeš metrem, koukni na nějakej eskalátor v opravě. To je asi nejlepší ilustrace..


EDIT: tak jsem se trapně pomýlil. Na tom serveru píšou, že nahoře je každej schod přichycen na řetěz, který probíhá celou dráhou. Takže to asi bude řetěz a Cavelon měl pravdu.
Rob

betakaroten

#10
Asi záleží na technologii výrobce. Přednedávnem dost masivně opravovali eskalátor na I.P.Pavlova - sice jsem to nemohl podrobně prohlédnout (ve špičce je to tam o život), ale měli několik horních schodů vyndaných, ostatní byly na místě, takže se kloním spíše k variantě vzájemně zaháknutých schodů. Stejně tak pro ni mluví i příběh jedné nehody v Moskvě - na eskalátoru něco testovali za provozu (!) a odmontovali brzdu. Jenže se jeden schod dole zasekl, ostatní nad ním "vykolejily" a padaly jeden po druhém dolů téměř volným pádem ... několik lidí se zabilo.

OPRAVA: Tak tam nakonec jsou 2 kolejničky & řetěz, ale do řetězu jsou schody jen zaháknuté, takže jdou vyndat.
Foto z metrowebu:

betakaroten

Dokončeno!

myth

Perfektné. ;) Plánuješ to zakomponovať do nejakej väčšej stavby?
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Colonel32

vite, co bych udelal tedka? dokoncil oblouk tunelu, vcetne osvetleni (12 nebo 9 v), pridelal nahoru kolejnici, a k ni prichytili mikrokameru, a pomalu bych ten tunel projel, a natocil video.. to by byl narez....