Společný projekt - Městečko Friends

Založil Igorus, 15.08.2016, 10:43:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

papluh

Nejak sa tam nevidím. Ale A11 vyzerá použiteľne.  >:D

Igorus

Citace od: papluh kdy 01.12.2016, 16:09:08
Nejak sa tam nevidím. Ale A11 vyzerá použiteľne.  >:D

Tak v příštím schématu se uvidíš :) Díky

waf

Za mě ok, jen místo radnice to bude spíše ve stylu letohrádku v parku

Igorus

Citace od: waf kdy 01.12.2016, 17:12:47
Za mě ok, jen místo radnice to bude spíše ve stylu letohrádku v parku

Fajn. A nechceš si rovnou vzít i ten park? Hardegonovi bych pak přiřadil něco jiného :)

waf


Chairudo

Teď nevím, jestli už jsme někde probírali barvu povrchu, moje část parku bude u pláže, tak bych ji udělal jako takový písečně travnatý přechod mezi pobřežím a normální zeminou, to se asi budeme muset individuálně domluvit se sousedy.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

milanv

Tak já jsem celkem přemístěný, tak si na novou lokaci teprve zvykám.
(Petroneli promiň, náš plán s cestičkou je tímto ohrožen, jak vidím...)

Hlavně se chci zeptat, jakou máš představu o komunikacích v oranžóvé zóně. Nejen jaké (silnice/cestičky) ale i přibližně odkud kam by měly vést. Já počítal s tím, že ke stájím povede silnice, aby to bylo logické. Tak nemusí, ale aspoň cesta. A když jsem tak daleko od "civilizace" na obě strany, tak jak se mám napojit?

Mimo jiné jsem chtěl ty jezdecké soutěže pojmout částečně jako pouť, něco jako když je víkend na ranči s jezdeckými soutěžemi. Takže i stánky s občerstvením, tribuny... A to taky musím nějak napojit.

(Napoj mi má milá mého koníčka...)
Pán na Žlutém hradě

Izabella08

Já se tam také nemohu najít...mám tržnici 2x baseplate:)

Robkteryten

Citace od: papluh kdy 01.12.2016, 16:09:08
Nejak sa tam nevidím. Ale A11 vyzerá použiteľne.  >:D

a zrovna jsem si říkal, že bych to trošku natáhl.
Jinka představa hloubky tech "modulárů" kolik chceš tu promenádu a tu malou uličku ?

Igorus

Citace od: Chairudo kdy 01.12.2016, 18:00:03
Teď nevím, jestli už jsme někde probírali barvu povrchu, moje část parku bude u pláže, tak bych ji udělal jako takový písečně travnatý přechod mezi pobřežím a normální zeminou, to se asi budeme muset individuálně domluvit se sousedy.

Ne, nikde se to neprobíralo. U toho zábavního parku bych nešel nutně do přechodu mezi pláží a plochou. Ta tvoje může být klidně zelená, ohraničená plotem. Na Martinovi je pak jak se popere se svojí částí. Tam by ten přechod mezi zelenou klidně mohl být.

Igorus

Citace od: milanv kdy 01.12.2016, 18:34:24
Tak já jsem celkem přemístěný, tak si na novou lokaci teprve zvykám.
(Petroneli promiň, náš plán s cestičkou je tímto ohrožen, jak vidím...)

Hlavně se chci zeptat, jakou máš představu o komunikacích v oranžóvé zóně. Nejen jaké (silnice/cestičky) ale i přibližně odkud kam by měly vést. Já počítal s tím, že ke stájím povede silnice, aby to bylo logické. Tak nemusí, ale aspoň cesta. A když jsem tak daleko od "civilizace" na obě strany, tak jak se mám napojit?

Mimo jiné jsem chtěl ty jezdecké soutěže pojmout částečně jako pouť, něco jako když je víkend na ranči s jezdeckými soutěžemi. Takže i stánky s občerstvením, tribuny... A to taky musím nějak napojit.

(Napoj mi má milá mého koníčka...)

Pokud jste se domluvili s Petronelem o logickém napojení, pak vám ve štěstí bránit nebudu... Není problém přesunout Petronela od hotelu na jih.

Co se týká cest tak tam moje představa je daná z plánku. Pokud by jsi si chtěl ubral proužek či pruh z tvojí části, tak opět, nemám nic proti. Chtěl jsem ti ušetřit materiál :) A nebo by se to dalo pojmout jako celek (což jsem i chápal z té tvojí diskuze s Cavelonem), že je to jako jeden areál. Jako takový společný projektík ve společném projektu.

A ono to samozřejmě platí na celý projekt jako takový, pokud máte někdo nápady, jak se sousedy udělat logické propojení (hlavně to platí pro zelenou část), tak jen do toho :)

Igorus

Citace od: Izabella08 kdy 01.12.2016, 18:36:49
Já se tam také nemohu najít...mám tržnici 2x baseplate:)

Víme, řešíme přes SZ umístění ;)

Igorus

Citace od: Robkteryten kdy 01.12.2016, 18:52:30
Citace od: papluh kdy 01.12.2016, 16:09:08
Nejak sa tam nevidím. Ale A11 vyzerá použiteľne.  >:D

a zrovna jsem si říkal, že bych to trošku natáhl.
Jinka představa hloubky tech "modulárů" kolik chceš tu promenádu a tu malou uličku ?

Mno představa. Ono se to taky odvíjí od toho, co chcete před domy udělat. Jako pokud chceš posezení, pak může být prostor klidně 16 studů. Pro úsporu materiálu pak klidně může být uprostřed vnitroblok. Nemůžu za vás všechno vymyslet  ;) ;D >:D

Sihaja

Já klidně yvládnu minigolf na 2 baseplates, takže pokud nikdo nechce to pode mnou, tak se tam ráda roztáhnu

MÍLA

Ahoj, Igorusi to označení nemocnice není úplně přesné, zatím na těch dvou návrzích je jen část pro záchranná vozidla a v budově menší ošetřovna a dispečink, na nemocnici by to muselo byt větší, možná když by se ta budova vzala do délky na A6 tak by se vesla i nemocnice s výběhy, do současné velikosti se vejdou tak dva nebo tři kotce pro malá zvířátka.

Igorus

Citace od: Sihaja kdy 01.12.2016, 21:55:20
Já klidně yvládnu minigolf na 2 baseplates, takže pokud nikdo nechce to pode mnou, tak se tam ráda roztáhnu

To pod tebou je Chairudova pouť, která je na dvě baseplate. Minigolf bych nechal na té původní velikosti, tedy jedna baseplate.

Igorus

Citace od: MÍLA kdy 02.12.2016, 02:47:13
Ahoj, Igorusi to označení nemocnice není úplně přesné, zatím na těch dvou návrzích je jen část pro záchranná vozidla a v budově menší ošetřovna a dispečink, na nemocnici by to muselo byt větší, možná když by se ta budova vzala do délky na A6 tak by se vesla i nemocnice s výběhy, do současné velikosti se vejdou tak dva nebo tři kotce pro malá zvířátka.

Neřeš označní, řeš realizaci. A k té máš k dispozici parcelu A7 (jen).

MÍLA

Na které straně by to bylo ke zdi ?

Realizace musí chvilku počkat budou vánoce, jako návrh můžeš brát tu část o rozšíření.

milanv

Citace od: Igorus kdy 01.12.2016, 20:40:38
Pokud jste se domluvili s Petronelem o logickém napojení, pak vám ve štěstí bránit nebudu... Není problém přesunout Petronela od hotelu na jih.
S Petrem jsme se domlouvali, že zůstane na místě. Byl to totiž nápad, že od silnice bude u mě odbočovat cesta, na té odbočce bude turistický rozcestník a cesta bude pokračovat přes Petrův modul směrem na vyhlídku. Stěhovat jen Petra tedy nemá smysl. Ale šlo by to protáhnout, kdyby byl zájem - viz níže.
Citace od: Igorus kdy 01.12.2016, 20:40:38
Co se týká cest tak tam moje představa je daná z plánku. Pokud by jsi si chtěl ubral proužek či pruh z tvojí části, tak opět, nemám nic proti. Chtěl jsem ti ušetřit materiál :) A nebo by se to dalo pojmout jako celek (což jsem i chápal z té tvojí diskuze s Cavelonem), že je to jako jeden areál. Jako takový společný projektík ve společném projektu.
Jo, já jsem svou představu poslal a jak jsem psal, jsem otevřený spolupráci. Tou změnou umístění se ale právě dost mění a musíme vymyslet rozmístění a návaznosti znova. Nejen já s Cavelonem mezi sebou, ale i třeba právě cesty, napojení na zbytek projektu. Já hodně stojím o to, aby to fungovalo opravdu jako zábavní areál, jak jsme vymýšleli původně. Takže právě i se stánky, přístupem pro návštěvníky... Tak co kdybych postavil směrem k hotelu i jakoby "bránu do areálu" a skrz ní by právě vedla ta cesta pro návštěvníky? A ta cesta by pak mohla pokračovat nejen k hotelu, ale i jako turistická pak přes ZOO a Petronelův modul nahoru na vyhlídku. Ale to už je v režii někoho jiného, jen dávám nápad.

Cavelon: zkusím načrtnout nějaký obrázek, když už známe umístění do projektu.
Pán na Žlutém hradě

Cavelon

Citace od: milanv kdy 03.12.2016, 15:49:45
Cavelon: zkusím načrtnout nějaký obrázek, když už známe umístění do projektu.

To by bolo fajn, čakám už (dnes práve) mesiac na obrázky... >:D

milanv

Citace od: Cavelon kdy 03.12.2016, 16:21:16
To by bolo fajn, čakám už (dnes práve) mesiac na obrázky... >:D
Však mně to bude ještě nějakou chvíli trvat. Teprve teď vím, jak bude fungovat nové umístění (a ani to ne zcela), a ještě jsou tam novinky jako např. že z pohledové strany jsou ty baseplate za sebou, takže si budou stínit.
Pán na Žlutém hradě

Igorus

#171
Citace od: milanv kdy 03.12.2016, 23:28:46
Citace od: Cavelon kdy 03.12.2016, 16:21:16
To by bolo fajn, čakám už (dnes práve) mesiac na obrázky... >:D
Však mně to bude ještě nějakou chvíli trvat. Teprve teď vím, jak bude fungovat nové umístění (a ani to ne zcela), a ještě jsou tam novinky jako např. že z pohledové strany jsou ty baseplate za sebou, takže si budou stínit.

Tak jinak, pokud bude tvoje parcela umístěna takto:

bude to v pořádku a nebudeš muset překopávat tvojí myšlenku? Nejdřív odladíme tvoje umístění a pak budeme řešit napojení (viz tvůj jiný příspěvek)

@ Cavelone - za tebe cajk?
@ oba - napišete přehled, co za "atrakce" budete na vašich modulech mít

patkutil

Ahoj, počítá se i se mnou s jednou baseplate?...mám předmluvený discoclub...spíše takovou párty pod širým nebem situovanou do přírody 8)
patkutil

Cavelon

Citace od: Igorus kdy 05.12.2016, 10:46:35
@ Cavelone - za tebe cajk?

Jasné, nemám problém sa prispôsobiť. ;)

Citace od: Igorus kdy 05.12.2016, 10:46:35
@ oba - napišete přehled, co za "atrakce" budete na vašich modulech mít

Sem som už dávnejšie vystavil prvý nástrel toho ako by to mohlo vyzerať:
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=50296.0

Igorus

Citace od: patkutil kdy 06.12.2016, 06:16:54
Ahoj, počítá se i se mnou s jednou baseplate?...mám předmluvený discoclub...spíše takovou párty pod širým nebem situovanou do přírody 8)

Rozhodně počítá  ;)

milanv

Já se zamýšlím nad oběma verzema, ono nechci stínit ani Cavelonovi :) Spíš aby to navazovalo.

Obsah už jsem předběžně taky psal, detaily se ještě budou ladit. V zásadě jde o ranč, kde se koná rodeo, čili soutěže ve Westernových jezdeckých disciplínách. Takže tam bude ohrada, kde se budou konat soutěže. V ní mimo jiné auťák s přívěsem/valníkem, protože právě probíhá soutěž Trailer loading. V ohradě dva jezdci na koních a kráva, kterou se snaží navést do toho valníku. Vedle rozhodčí hlídající čas, kolem tribuny (nějaké nízké, abych právě moc nestínil - stejně Friends postavičky neumí pořádně sedět). K tomu hlavní budova s registrací soutěžících apod. O kus dál stáje, za nimi pastvina/výběh a okolo toho všeho stánky s potřebami pro koně a jezdce a stánky s občerstvením.
Pán na Žlutém hradě

waf

K podobě silnic: navrhuji dbg tiles, hlavně žádné bricks naležato :)

Robkteryten

Citace od: waf kdy 10.12.2016, 22:36:41
K podobě silnic: navrhuji dbg tiles, hlavně žádné bricks naležato :)

jsem pro LBG, jelikož jsem si jich udělal zásobu od Chairuda. Alespoň na tu promenádu.

MÍLA

Já bych se taky přidal k tiles, barvu neřeším, hlavně to dejte včas vědět abych mohl nakoupit.

waf

Citace od: Robkteryten kdy 10.12.2016, 22:54:52
Citace od: waf kdy 10.12.2016, 22:36:41
K podobě silnic: navrhuji dbg tiles, hlavně žádné bricks naležato :)

jsem pro LBG, jelikož jsem si jich udělal zásobu od Chairuda. Alespoň na tu promenádu.

já bych byl z podobného důvodu pro dbg :) a bohužel tam těch cest okolo mám dost :(