(Vlastní) Pirátská loď "Křik smrti"

Založil Ryxe, 09.06.2013, 11:16:49

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ryxe

Započal jsem stavbu pirástké brigy do pirátského dioramatu. Stavba je tak někde v půlce. Zatím je téměř hotový trup, chybí už jen dodělat pod kajutou, položit chybějící části palub a jejich vybavení a začít dělat plachty, žebříky, lanoví. A zde vyvstává otázka:Použít standartní plachty a žebříky od LEGA, nebo je vytvořit sám pro realističtější dojem? Osobně bych volil asi druhou variantu.
Určitě budu rád, za jakékoli nápady, připomínky, kritiku, neb je to má první stavba LEGO lodi. ;)

Jamesek

Jednoznačně druhá varianta bude lepší. Pěkná loď :)

danyboy


frantoka

veľmi pekná loď, teším sa na výsledok. ;)

Hardegon

Paráda. I u mě se naplno pracuje na lodi. Jestli tam nakonec ale necháš růžové ksichtíky, budu vás muset v bitvě poslat ke dnu  >:D

Daniel

Vršek lodi je parádní, ale ten spodek se mi líbí obvykle víc, když jsou použity origo lego trupy - jsou šířky 16 a ty máš 18 (jestli správně počítám), což už není takový rozdíl ;). Ale chápu, že by jsi pak neměl toto zúžení zádi...

Ryxe

Díky za ohlasy. ;) Co se týče spodku trupu snažil jsem se, aby horní část měla co nejrealističtějí proporce. Osobně nejsem moc zastáncem velkých LEGO dílů a tak jsem zkouel udělat základnu svou. Taky to jetě není úplně podle mých představ a přemýlím, jak ji alespoň trochu vyhladit, aby vypadala více přirozeně. Předpokládám i, že ať bude voda jakákoli, dá se kolem trupu udělat pěna, či vlny, které by případné nedokonalosti trochu zakryly. Nicméně snad mě do Lipna napadne nějaký malý zlepšováček.

Jinak ksichtíky určitě na výstavu "přebarvíme". Růžoví zůstanou jen pro soukromou prezentaci ;D

DarkDrago

Pěkná lodička  :D

No možná by se dal spodek zahladit lomením klasických bricků, nebo spojováním trojúhelníkových plate.
Dračí páni s mocí ohně...

šipka

Koukám, že jsi rychlík. Moc pěknej začátek  ;)  Já používám pouze standardní trupy, tuto  cestu jsem také zkoušel ale vždy jsem se vrátil k osvědčené klasice. V  lanoví jsem  se také pokoušel o "provázkovou modelařinu" ale nějak to nebylo ono, tak jsem zůstal u pure lego řešení i když to také není úplně ono.  Naštěstí se posléze objevily http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=47996  v černé barvě, takže ideální k černým polovičním http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=6057.
Pouze jsem většinou použil pár provazů na dodělání několika lan aby to alespoň trochu vypadalo.  Plachet je celkem dobrej výběr, tam jsem neexperimentoval. Jsem zvědav jak se s tím popereš.   :D už se těším na výsledek

Systematik

Zatím to vypadá parádně, jsem zvědav, zda změří síly s ryxeho brigou ;)

Edit: možná ten čelen trošku níž...

Ryxe

Stavba zaznamenala menší posun. Spodek trupu jsem předělal, přijde mi to takhle lepší. Zadní paluba je už skoro hotová i se vstupem do kapitánské kajuty a záď už je také skoro kompletní. Přemýšlím, že do krajů zádě bych dal ještě menší lampičky.

danyboy


Ryxe

Dnes loď dostala trochu jinou vizáž. Původní myšlenka sice zůstala, ale vyhrabal jsem starý trup z Caribian cliperu, doobjednal další tři díly trupu, na které teď čekám a zkusil loď postavit na těchto originálních trupových dílcích. Největší změnu oproti původní verzi asi zaznamenala záď a vůbec celá zadní nástavba, tak můžete posoudit, zdali změna proběhla k lepšímu či horšímu ;).

Tomtombuy

Velký rozdíl, posun rozhodně k lepšímu! :-)

Ryxe

LOĎ jde pomalu do finále. Ještě zbývá pár drobností na doladění a udělat plachty a lanoví, se kterým jsem už trochu začal. Jako klounová figura se už definitivně ustálila smrtka v rozedraném plášti. Dnes jsem byl pro nítě a začnu s vyšíváním plachet ;D. Už se těším...

Izmael10


šipka

Krása pohledět  ;)   jsem zvědav jak se popasuješ s plachtovím. Jak budeš dělat provazové žebříky?

Zde je odkaz na modelový shop kde mají všechno možné, provazy atd.  třeba k něčemu pomůže.

http://www.radekshipmodels.cz/cz/

Luky1987

Pěkné, ty se musíš při tom Vítovi děsně nudit  ;D

peter

Citace od: Luky1987 kdy 25.07.2013, 12:02:46Pěkné, ty se musíš při tom Vítovi děsně nudit  ;D

Taky si říkám, kde na to berete tolik času. Já jestli mám hoďku volného času ze dne, tak je to hodně a to už se mi moc do stavění nechce :'(
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Ryxe

Citace od: Luky1987 kdy 25.07.2013, 12:02:46
Pěkné, ty se musíš při tom Vítovi děsně nudit  ;D

No, rozhodně se nenudím  ;D, jen se snažím dodělat to, co mám téměř hotové, abych se s tím nemusel do budoucna zabývat a abych jí mohl odlifrovat na tu výstavu do Fenixu, případně potom i někam jinam, když vymyslím kam, aby nezabírala zbytečné místo v bytě. Za čtrnáct dní se stěhujem, tak tam chci mít volno na Víta a na sannin ostrov, se kterým pak bude začínat.

Citace od: šipka kdy 25.07.2013, 10:56:53
Krása pohledět  ;)   jsem zvědav jak se popasuješ s plachtovím. Jak budeš dělat provazové žebříky?

Zde je odkaz na modelový shop kde mají všechno možné, provazy atd.  třeba k něčemu pomůže.

http://www.radekshipmodels.cz/cz/
Díky, žebříky budu dělat klasicky, ze špendlíků na prkně si udělám konstrukci pomocí které budu natahovat hlavní lana a mezi nimi provlékat a uzlíkovat "stupátka" (nevzpomenu si teď jak se tomu říká). plachty budou z plátna, které se bude po celém obvodu obšívat.
Mám zkušenosti se stavbou dřevěných modelů historických plachetnic, tak se to pokusím trochu zůročit ;).
Jinak díky za link, tento shop neznám, tak se podívám, zda by se něco nehodilo.

P4tr1cius

Sťažne extrémne dĺhé....
Loď, sa priznám, ma vôbec nenadchla... Skôr som čakal oveľa viac..., ale na druhej strane, ako si dovolím kritizovať staviteľa, ktorý postavil "Hlbokú"...., ktorá bola (a je!!!) absolútnym vrcholom Lipna! ...

germik

Takhle na fotce asi moc nevynikne - je pravda že mi tam přijde až moc béžové - s plachtami a naživo to ale asi bude lepší ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Ryxe

Právě jsem loď dokončil a zabalil pro převoz :D. Zatím takové předběžné fotky. Zítra při instalaci v Berouňě udělám lepší fotky ...
Takže posádko lodi "Red Queen" Těš se!!! ;D

arnold

Krásná loď. Černá barva plachet je super!! Už se teším na další fotky  :)

Aki

Dnes jsem tu šalupu viděl naživo a musím říci, že se mi líbila mnohem víc než na fotkách. Super.
Stejně si ale myslím, že by při střetu s galeonou měla mířit spíše od ní, než k ní.  >:D

Ryxe

Dnes jsme se šipkou v Berouně instalovali menší pirátské diorámko.
Ano, moje briga si opravdu troufá na mnohem větší a vyzbrojenější šipkovu galeonu, ale pirátská posádka se velkých výzev nebojí ;D
jako součást dioramatu jsme použili i Danův ostrov, který bude součástí i Lipenského velkého dioramatu.

Daniel

#26
Většinou se mi líbí čistě LEGO věci, ale když tady porovnám ty dvě lodě, tak je vidět, že custom plachty jsou jen ku prospěchu věci...minimálně proporčně to vypadá daleko lépe ;)

DarkDrago

Loď se mi strašně líbí, ale plachty jsou hrozné. Určitě by vypadaly líp bez obšívání...
Dračí páni s mocí ohně...

peter

Citace od: darkdrago kdy 16.02.2014, 17:08:52Loď se mi strašně líbí, ale plachty jsou hrozné. Určitě by vypadaly líp bez obšívání...

Také se mi to obšití nelíbí. Každopádně neboj, ta loď se konce výstavy nedožije. Vojenská ji rozstřílí na padrť ;D a nebo možná projede jen skrz ní a rozpůlí ji vejpůl. Holt teď piráti přestřelili a vzali si až moc velké sousto ;D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Mr. Cube

Mě se to obšívání naopak líbí.