Děti, díly, náhrady

Založil Králick, 04.10.2006, 14:16:41

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Llevelyn

Sběratelské lego je něco, co nepůjčím dítěti ani omylem :) bo ta mrcha dílek stojí 10 dolarů a mají to jen v Americe :) kdyby mi to zničil, nebo zašantročil, tak mě klepne. Tak to má přece většina sběratelů..přece děcku ke hře na poštu nepůjčím Modrýho Mauricia, ne? ;D ;D ;D

Stavět se z toho může, může to zůstat zabalený v krabce, může to být napytlíčkované s cedulkou...podle šílenosti sběratele.

Když to máš těžký, tady jsou všichni blázni..nebo většina. >:D >:D

My máme lego naše.. /hromadu/ a dětské/ žádné/..... syn má Duplo  ;D ;D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Králick

OK, já mi to jasné. To byla jen taková malá provokace, testík. Já mám sbírku úplně něčeho jiného, s čím si děti taky rády hrají, a také mi na to nesmí. Ale všechno Lego co je doma je jejich, ať stálo co stálo.
Dílek za 10 dolarů? To se divím, že se nedělají falzifikáty - jednorázovka forma by pár set dílů zvládla  >:D

Petrjr

#32
Citace od: Králick kdy 04.10.2006, 21:50:06
Dílek za 10 dolarů? To se divím, že se nedělají falzifikáty - jednorázovka forma by pár set dílů zvládla  >:D
Ono zase tolik takových dílků není - a ostatně, napodobenin lega je více než dost, ale většinou je kvalita poznat na první pohled/omak/použití. Takže to asi nebude tak jednoduché.

Poco

Citace od: Králick kdy 04.10.2006, 21:50:06
Dílek za 10 dolarů? To se divím, že se nedělají falzifikáty - jednorázovka forma by pár set dílů zvládla  >:D

... a hlavne taký dielik sa nepredá až tak ľahko...

Cavelon

Citace od: Králick kdy 04.10.2006, 21:50:06
Já mám sbírku úplně něčeho jiného, s čím si děti taky rády hrají, a také mi na to nesmí.

Čo je to, ak to nie je prísne tajné? :D

Citace od: Králick kdy 04.10.2006, 21:50:06
Dílek za 10 dolarů? To se divím, že se nedělají falzifikáty - jednorázovka forma by pár set dílů zvládla  >:D

Drahšie dieliky zháňajú väčšinou ľudia, čo sa v tom aspoň trochu vyznajú. A keby sa taký predajca objavil, viac by od neho AFOLovia už nekupovali... Kto chce napr. fungovať na BL, by toto určite neriskoval. ::)

Králick

Citace od: Cavelon kdy 04.10.2006, 22:09:33
Citace od: Králick kdy 04.10.2006, 21:50:06
Já mám sbírku úplně něčeho jiného, s čím si děti taky rády hrají, a také mi na to nesmí.

Čo je to, ak to nie je prísne tajné? :D

Drahšie dieliky zháňajú väčšinou ľudia, čo sa v tom aspoň trochu vyznajú. A keby sa taký predajca objavil, viac by od neho AFOLovia už nekupovali... Kto chce napr. fungovať na BL, by toto určite neriskoval. ::)

Tajné to samozřejmě není, jen to sem nepatří. Stačí si kliknout na můj weblink. Právě díky svému koníčku vím, že se hračky, které jsou žádány sběrateli, opravují nebo přímo falšují. Vyrobit přesnou klasickou kostku jednoduché není, zato u různých doplňků bych ani neřekl. Za falzifikát ovšem nepovažuji čínskou kopii, ale skutečný padělek. Třeba obyčejnou kostku s dodatečným potiskem, nebo nově vylisovanou helmu. I s logem.

Hana129

#36
Citace
Skoro by to vypadalo, že se to vylučuje. Je to obtížná představa, že tamto ve vitrínce je téměř nedotknutelné a hromada kostek (skoro totožných) je k dispozici. Neříkám, že to tak nemáme, ale je to celkem k ničemu. Smysl těch kompletních setů se jaksi vytrácí. Když po padesáté montuji na bradavickém hradu upadlé otočné schody, přestávám ho mít rád. Možná kdybychom dovolili rozpustit ho v přepravkách, všem by se doma ulevilo.


I naše věčná polemika děti, dílky...nepoztrácejí dílky, nepolámou? Vždyť to a to jen těžce seženu nebo to stojí tolik.
A když teda dneska řeším problém dát či nedat dětem lego na hraní, nechat rozebrat sety   na hromadu napospas osudu.
Tak si položím otázku, zda-li raději dopadnu jako  tato paní ?
" tak tahle sklenička mě bude stát 2400,--, protože nemám ráda neúplné servisy...." 
Nebo tato:
,, třicet let kolem těch skleniček  chodím, oprašuji, koukám a ještě jsem se  z těch skleniček ani nenapila a teď, jak se mi drkotají ruce jsem jednu rozbila"

A  lego bez stavění a ,,sesypané hromady dílků" prostě není lego, kouzlo a krásu mu dají právě až postavená dílka dětiček(i odrostlých), splácaná z jakýchkoliv kostiček.  ;)



Hana129

Citace od: Llevelyn kdy 04.10.2006, 20:34:57


My máme lego naše.. /hromadu/ a dětské/ žádné/..... syn má Duplo  ;D ;D

Tak pokud toto je pravda, tak si žádám o adopci  ;D - chudák synáček - takové týrání!! Tolik lega doma mít a ani na něj nesáhnout  :D :D :D



Králick

Citace od: Pemale kdy 05.10.2006, 10:24:07


I naše věčná polemika děti, dílky...nepoztrácejí dílky, nepolámou? Vždyť to a to jen těžce seženu nebo to stojí tolik.
A když teda dneska řeším problém dát či nedat dětem lego na hraní, nechat rozebrat sety   na hromadu napospas osudu.
Tak si položím otázku, zda-li raději dopadnu jako  tato paní ?
" tak tahle sklenička mě bude stát 2400,--, protože nemám ráda neúplné servisy...." 
Nebo tato:
,, třicet let kolem těch skleniček  chodím, oprašuji, koukám a ještě jsem se  z těch skleniček ani nenapila a teď, jak se mi drkotají ruce jsem jednu rozbila"

A  lego bez stavění a ,,sesypané hromady dílků" prostě není lego, kouzlo a krásu mu dají právě až postavená dílka dětiček(i odrostlých), splácaná z jakýchkoliv kostiček.  ;)


U nás ale i když je Lego rozpuštěné v dílech, tak je roztříděné v zásobnících na spojovací materiál a kontejnerech a i děti ví, kam s povalujícím se dílem. O lámání ani nemluvím, to je hrdelní zločin. A některé sety se po rozebrání zase vrací do krabiček. Je to asi o 300% horší na úklid, ale jiná cesta není, nebo končí páry kily kiloware někde v bazaru na internetu.

Hana129

Citace od: Králick kdy 05.10.2006, 10:38:04
Citace od: Pemale kdy 05.10.2006, 10:24:07



U nás ale i když je Lego rozpuštěné v dílech, tak je roztříděné v zásobnících na spojovací materiál a kontejnerech a i děti ví, kam s povalujícím se dílem. O lámání ani nemluvím, to je hrdelní zločin. A některé sety se po rozebrání zase vrací do krabiček. Je to asi o 300% horší na úklid, ale jiná cesta není, nebo končí páry kily kiloware někde v bazaru na internetu.


Tak to u nás taky máme dílky pečlivě roztříděné podle druhů a účelu, v krabičkách, jinak se asi ani pořádně nedá stavět. Tou "hromadou" je myšleno, že jsou ke stavbám používané všechny dílky z různých setů. Sety jsou tudíž smíchané dohromady a z toho se staví. Až jednou budem chtít sbírat a postavit všechny sety origo, tak věřím tomu, že 99% dílků tam najdu ve 100% stavu. A i to 1% nebude třeba poničeno  nebo ztraceno s úmyslem. Ale to už je tedy o tom zda-li se děti dokážou  chovat k věcem OK nebo né.

Králick

Citace od: Pemale kdy 05.10.2006, 10:24:07


Tak to u nás taky máme dílky pečlivě roztříděné podle druhů a účelu, v krabičkách, jinak se asi ani pořádně nedá stavět. Tou "hromadou" je myšleno, že jsou ke stavbám používané všechny dílky z různých setů. Sety jsou tudíž smíchané dohromady a z toho se staví. Až jednou budem chtít sbírat a postavit všechny sety origo, tak věřím tomu, že 99% dílků tam najdu ve 100% stavu. A i to 1% nebude třeba poničeno  nebo ztraceno s úmyslem. Ale to už je tedy o tom zda-li se děti dokážou  chovat k věcem OK nebo né.

No vida, jak to pěkně funguje ... a někteří tady by se zdráhali dát dětem na hraní svou sbírku  ;D A přitom mají všechno 3x - jednou postavené, podruhé v otevřené krabičce leč v zatavených sáčcích a nakonec ještě jako MISB  ;D ;D

Raistlin M

Citace od: Králick kdy 05.10.2006, 11:03:48
Citace od: Pemale kdy 05.10.2006, 10:24:07


Tak to u nás taky máme dílky pečlivě roztříděné podle druhů a účelu, v krabičkách, jinak se asi ani pořádně nedá stavět. Tou "hromadou" je myšleno, že jsou ke stavbám používané všechny dílky z různých setů. Sety jsou tudíž smíchané dohromady a z toho se staví. Až jednou budem chtít sbírat a postavit všechny sety origo, tak věřím tomu, že 99% dílků tam najdu ve 100% stavu. A i to 1% nebude třeba poničeno  nebo ztraceno s úmyslem. Ale to už je tedy o tom zda-li se děti dokážou  chovat k věcem OK nebo né.

No vida, jak to pěkně funguje ... a někteří tady by se zdráhali dát dětem na hraní svou sbírku  ;D A přitom mají všechno 3x - jednou postavené, podruhé v otevřené krabičce leč v zatavených sáčcích a nakonec ještě jako MISB  ;D ;D

Na jednu stranu je pravda, že Lego by se dětem dávat do ruky mělo. Je to přecijen hračka. Je ale potřeba rozlišovat co.
Dítěti je jedno, jestli si hraje s raritním setem, nebo hromadou, třeba i zajímavých, kostek. Proto dám dítěti na hraní dílky navíc. Rozhodně ne sběratelský kousek. Je to totiž hazení perel "maminkám od selátek". Dítě neocení, že dostalo něco specielního. Ocení možnosti a barevnost a variabilitu a zajímavost na pohled. Na to stačí kýbl kostek a panáčci.
Až když se dítě dostane do nějakého rozumného věku, je možné mu podobné věci pujčit.

U nás je to tak, že dítě má sice k volnému použití Duplo, jak psala Llevelyn, ale spolu, tedy pod mým dohledem, stavíme skoro všechno. Kupříkladu panáčky do setů prostě stavět nesmím. To by bylo zle.  ;D

(Občas něco roztáhnu večer, když dítě spí a rebeluju...stavim panáčky sám. ;))

Králick

Záleží na věku dětí. Kluci mají 5 a 8. Tomu staršímu bych svěřil cokoliv, malému občas shoří v ruce plochý pant z design setu a sem tam někde upustí díl a pak zapomene, že upadl. Ale staví tak výborně, že je to přijatelná oběť. Musím se omluvit, že jsem trochu ryl do sběratelů vzácných setů, přestože jim jako sběratel rozumím. Chtěl jsem jen naznačit, že většina dílků je nahraditelná a mimo Bionicle nemáme doma skoro žádné stavebnice, u kterých by byly výjimečné díly a neměli jsme nějaký ten kousek navíc v zásobě.

Petrjr

Citace od: Králick kdy 05.10.2006, 10:06:18
Za falzifikát ovšem nepovažuji čínskou kopii, ale skutečný padělek. Třeba obyčejnou kostku s dodatečným potiskem, nebo nově vylisovanou helmu. I s logem.
Jak říká Poco a Cavelon. Byl by problém takové padělky dlouhodobě prodávat. Možná by to prošlo jednou, párkrát, ale domnívám se, že by se na to rychle přišlo a pak už by si neškrt. Ono totiž čistých sběratelů lega je dost málo, raritních věcí je málo, a jsou relativně levné (do těch cca $10 za kus). A častokrát od raritky existuje stejně funkční dílek pouze jiné barvy (který postačí většině ne-pure sběratelů).
Takže se to prostě finančně nevyplatí - forma, úvodní náklady, atd, kontra možnost podvodného výdělku.

Králick

#44
Citace od: Petrjr kdy 05.10.2006, 15:31:56
  Jak říká Poco a Cavelon. Byl by problém takové padělky dlouhodobě prodávat. Možná by to prošlo jednou, párkrát, ale domnívám se, že by se na to rychle přišlo a pak už by si neškrt. Ono totiž čistých sběratelů lega je dost málo, raritních věcí je málo, a jsou relativně levné (do těch cca $10 za kus). A častokrát od raritky existuje stejně funkční dílek pouze jiné barvy (který postačí většině ne-pure sběratelů).
Takže se to prostě finančně nevyplatí - forma, úvodní náklady, atd, kontra možnost podvodného výdělku.
Podle popisu situace souhlasím s tím, že by se to nevyplatilo. Dílek by si nekoupilo dost zájemců.  Ale nemyslím si, že by se na to jen tak přišlo. Podmínka je mít možnost srovnání, a to je s rostoucím stářím stavebnice, ze které díl pochází, stále obtížnější. Taky bych nepodceňoval psychologii celé věci; pokud by šlo o opravdu obtížně sehnatelnou věc, "sběratelé" pak často nechtějí nic slyšet o možnosti neoriginálního původu objektu, který si pracně našli a draze zaplatili.
Pokud jde o rozkřiknutí se věci, tak situace by byla stejná jako v jiných sběratelských oborech.  Ano, ví se, že se nabízejí padělky. Nakupujte jen u zaručených prodejců. Ceny u nich budou dvojnásobné. Každý si může vybrat  >:D

otaznik

Citace od: Králick kdy 05.10.2006, 16:25:21
Podle popisu situace souhlasím s tím, že by se to nevyplatilo. Dílek by si nekoupilo dost zájemců.  Ale nemyslím si, že by se na to jen tak přišlo. Podmínka je mít možnost srovnání, a to je s rostoucím stářím stavebnice, ze které díl pochází, stále obtížnější. Taky bych nepodceňoval psychologii celé věci; pokud by šlo o opravdu obtížně sehnatelnou věc, "sběratelé" pak často nechtějí nic slyšet o možnosti neoriginálního původu objektu, který si pracně našli a draze zaplatili.
Pokud jde o rozkřiknutí se věci, tak situace by byla stejná jako v jiných sběratelských oborech.  Ano, ví se, že se nabízejí padělky. Nakupujte jen u zaručených prodejců. Ceny u nich budou dvojnásobné. Každý si může vybrat  >:D
Myslím, že jsi v tomto úplně mimo.
Jenom forma by stála více, než bys kdy na těch dílcích vydělal. To není jako housky v krámku na náměstí.
Navíc je to podvod a krádež, doufám, že jsi o tom reálně neuvažoval, mě to přijde naprosto nenormální.

betakaroten

Vždyť to nemusí být forma "profesionální" ... existují i amatérské technologie, např. odlévání do lukoprenu.

Ale prodávat to jako originál je skutečně podvod. Když už, tak pod svou značkou (viz třeba "Big Ben Bricks"), a v případě kopírování zásadně bez symbolů "LEGO" a "Pat.pend.".

Králick

Citace od: otaznik kdy 05.10.2006, 17:02:52
Myslím, že jsi v tomto úplně mimo.
Jenom forma by stála více, než bys kdy na těch dílcích vydělal. To není jako housky v krámku na náměstí.
Navíc je to podvod a krádež, doufám, že jsi o tom reálně neuvažoval, mě to přijde naprosto nenormální.
Děkuji tisíckrát za poučení  ::) Jsem strojař, technolog, o vstřikování plastů toho vím poměrně hodně stejně jako o výrobě forem. To víš že jsem neuvažoval o prodávání padělaných věcí. Na rozdíl od tebe nejsem obchodník, toto jsem vůbec neřešil. Prostě jsem jen přemýšlel o technické stránce věci. Housky v krámě ... ;D

otaznik

Citace od: Králick kdy 05.10.2006, 17:29:05
Děkuji tisíckrát za poučení  ::) Jsem strojař, technolog, o vstřikování plastů toho vím poměrně hodně stejně jako o výrobě forem. To víš že jsem neuvažoval o prodávání padělaných věcí. Na rozdíl od tebe nejsem obchodník, toto jsem vůbec neřešil. Prostě jsem jen přemýšlel o technické stránce věci. Housky v krámě ... ;D
OK. Fajn.