Chatrnost Lega

Založil ulrike, 22.06.2006, 21:29:45

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

ulrike

Nevím ale mam takovej dojem,že lego je stále více chatrnější a vůbec odfláklé.
vybalím si nový set roztrhám sáčky, vysypu kostky a stavím podel návodu. Jsem nadšenej do ty doby než postavím "jádro" setu. Pak se tam začínají po obvodě navalovat mraky kostek, ktere jsou hrozne nesoudržné a odpadávájí. Na mysli mám plno stavebnic, tak ani žádnou konkrétně neuvádím, jinak bych se musel akorát rozčílit. Nedovedu si představit, že bych si s tím měl hrát jako malej, to bysme s kamošema jen pořád opravovali a sestavovali upadený části. Ještě že Lego mám jako sbírku.

fuli

Nevím jak které, ale já před chvílí létal se svým B-Wingem(6208) a TIE Interceptrem(6206) po pokoji ;D a nic neupadlo. Akorát u TIE se neesteticky hejbou křídla, ale neupadávají.
Uč se z chyb druhých. Nikdy nebudeš žít tak dlouho, abys je stihl všechny udělat sám.

***Banana.com

Citace od: ulrike kdy 22.06.2006, 21:29:45
Nevím ale mam takovej dojem,že lego je stále více chatrnější a vůbec odfláklé.
vybalím si nový set roztrhám sáčky, vysypu kostky a stavím podel návodu. Jsem nadšenej do ty doby než postavím "jádro" setu. Pak se tam začínají po obvodě navalovat mraky kostek, ktere jsou hrozne nesoudržné a odpadávájí. Na mysli mám plno stavebnic, tak ani žádnou konkrétně neuvádím, jinak bych se musel akorát rozčílit. Nedovedu si představit, že bych si s tím měl hrát jako malej, to bysme s kamošema jen pořád opravovali a sestavovali upadený části. Ještě že Lego mám jako sbírku.

Souhlas...teď jsem stavěl MISB set, a některé kostky jak od sekery, nedržely na sobě, nebo nepasovaly..takové POS ze zlatých 80 tých let nepamatuji..

ulrike

Hm ty old lega byli pevný, ty něco vydrželi.TeĎ se to drolí v rukách, mám namysli zejména exo-force a to je zaměřený na hraní. Už to není taková ta magie stavění jako dřív.

J_BOB

no napr licencie su celkom pevne...ale tie exoforce...som to tam rozbil nahodou ked osm to testoval v draciku...chytim...hop ulomilo sa..ide po figurku....kua pada to...ulamuje sa to....:)
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

tazzy

Citace od: ulrike kdy 22.06.2006, 21:29:45
Nevím ale mam takovej dojem,ľe lego je stále více chatrnějąí a vůbec odfláklé.
vybalím si nový set roztrhám sáčky, vysypu kostky a stavím podel návodu. Jsem nadąenej do ty doby neľ postavím "jádro" setu. Pak se tam začínají po obvodě navalovat mraky kostek, ktere jsou hrozne nesoudrľné a odpadávájí. Na mysli mám plno stavebnic, tak ani ľádnou konkrétně neuvádím, jinak bych se musel akorát rozčílit. Nedovedu si představit, ľe bych si s tím měl hrát jako malej, to bysme s kamoąema jen pořád opravovali a sestavovali upadený části. Jeątě ľe Lego mám jako sbírku.

Souhlasím, zrovna jsem si včera jezdil se svým 4404 a dvakrat jsem ho musel davat dohromady

Llevelyn

Taky se přidám... nové věci jsou skoro všechny bez předělávky nehratelné. Postavit, vystavit.. a když stavím v kuchyni, mám problém to donést do police v ložnici vcelku. Výjimkou jsou Dino a Viking´s, ty jsou v pohodě. Jinak Racers totální propadák, kupujem to mladýmu na hraní a každou chvíli z toho něco odpadne, nebo se celé auto rozlomí. Na cenu " šmejd roku" navrhuju všechny SW.. ty je problém i jen umístit do police.

Naprostá jednička je Duplo.. ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Hansel

Citace od: tazzy kdy 23.06.2006, 08:13:17
Citace od: ulrike kdy 22.06.2006, 21:29:45
Nevím ale mam takovej dojem,ľe lego je stále více chatrnějąí a vůbec odfláklé.
vybalím si nový set roztrhám sáčky, vysypu kostky a stavím podel návodu. Jsem nadąenej do ty doby neľ postavím "jádro" setu. Pak se tam začínají po obvodě navalovat mraky kostek, ktere jsou hrozne nesoudrľné a odpadávájí. Na mysli mám plno stavebnic, tak ani ľádnou konkrétně neuvádím, jinak bych se musel akorát rozčílit. Nedovedu si představit, ľe bych si s tím měl hrát jako malej, to bysme s kamoąema jen pořád opravovali a sestavovali upadený části. Jeątě ľe Lego mám jako sbírku.

Souhlasím, zrovna jsem si včera jezdil se svým 4404 a dvakrat jsem ho musel davat dohromady

S tím souhlasím, 4404 už je velikostně na hranici možností soudržnosti. Náraz ho zlikviduje. Líbí se mi hlavně designem a i vzhledem k absenci zatáčení je to model spíše na pohled než na hraní. Jeho největší potenciál ale vidím v kostkách, je to perfektní zásobárna pro další stavění.
Mé dílo se rozrostlo o další kus.
I když mírně infantilní :)

rdk

Fakt nechápu, co vás žere. ;)

Nezapomeňte, že se snaží o čím dál méně pravoúhlé modely. Což i díky použití méně obvyklých stavebních technik nevyhnutně vede k "chatrnější" konstrukci.

Snad nechcete, aby to začali lepit. ;D ;D

tazzy

Ale Model Team byl stabilní a přitom hratelný, ne? (bohužel jsem s ním doposud neměl tu čest) A ještě byl krásný.

MwK

Citace od: fuli kdy 22.06.2006, 21:59:58
Nevím jak které, ale já před chvílí létal se svým B-Wingem(6208) a TIE Interceptrem(6206) po pokoji ;D a nic neupadlo. Akorát u TIE se neesteticky hejbou křídla, ale neupadávají.
IMHO to neesteticke hybanie kridel ma fakt stve...a skus s nim lietat po izbe vetsou rychlostou a "strelaj" po povstalcoch pri vrteni...no rozpadne sa ti v rukach!!! :P
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

***Banana.com

Pamatuji si, když jsme s bratrem v letech 86-90 pořádali Lego bitvy a simulace havárií tím stylem, že jsme dva sestavené modely aut rozjeli proti sobě vší silou, či podobné simulace pádů letadel z metrové výšky na letištní plochu (zdržte se komentáře o barbarství, v 6-10 letech to člověk vnímá jinak ;)) a většinou bez úhony....někdy se ten model ani nerozpadl, bylo-li vše pevně sestaveno....

fuli

Citace od: MwK kdy 23.06.2006, 16:25:43
Citace od: fuli kdy 22.06.2006, 21:59:58
Nevím jak které, ale já před chvílí létal se svým B-Wingem(6208) a TIE Interceptrem(6206) po pokoji ;D a nic neupadlo. Akorát u TIE se neesteticky hejbou křídla, ale neupadávají.
IMHO to neesteticke hybanie kridel ma fakt stve...a skus s nim lietat po izbe vetsou rychlostou a "strelaj" po povstalcoch pri vrteni...no rozpadne sa ti v rukach!!! :P
Při zatáčkách ve vyšší rychlosti se mi rozpadá kabina(to bych nechtěl zažít v reálu ;D)
Uč se z chyb druhých. Nikdy nebudeš žít tak dlouho, abys je stihl všechny udělat sám.

Hansel

Citace od: rdk kdy 23.06.2006, 10:24:15
Fakt nechápu, co vás žere. ;)

Nezapomeňte, že se snaží o čím dál méně pravoúhlé modely. Což i díky použití méně obvyklých stavebních technik nevyhnutně vede k "chatrnější" konstrukci.

Snad nechcete, aby to začali lepit. ;D ;D

Mě osobně to třeba tak nežere, protože stavebnici kupuji kvůli dílkům, ale jako dítě by mě to pořádně štvalo. I teď když něco stavím (MOC) a rozpadá se mi to, koušu se do ruky, abych to nerozmlátil... Natož oficiální model, byl jsem vzteklé dítě a brzy by mě to omrzelo. No co, možná jsem psychicky méně stabilní ;D
Mé dílo se rozrostlo o další kus.
I když mírně infantilní :)

Blake

#14
Citace od: banana.com kdy 23.06.2006, 16:44:34
Pamatuji si, když jsme s bratrem v letech 86-90 pořádali Lego bitvy a simulace havárií tím stylem, že jsme dva sestavené modely aut rozjeli proti sobě vší silou, či podobné simulace pádů letadel z metrové výšky na letištní plochu (zdržte se komentáře o barbarství, v 6-10 letech to člověk vnímá jinak ;)) a většinou bez úhony....někdy se ten model ani nerozpadl, bylo-li vše pevně sestaveno....

To znám  ;D, též jsem testova nárazy na kolmou stěnu   :-X ! Jediné co odcházelo, když jsem kompletoval sety po letech bylo viz níže. Jinak kostky jako nové, z novýma to odzkouší synek   :o >:( ::) :-[

otaznik

S tímhle nemám problém, nedávno mi dokonce upadl jeden set z kolekce City 2006 a neodpadlo z něj téměř nic.
Opravdu si nemůžu vybavit žádný ze svých setů, který by se při hraní rozpadal. Sbírám Town, Trains a Technic.

Hansel

Když jsem viděl, co se tady rozebírá, docela jsem skřípal zuby. Jak to ty kostky vydrží?
Tohle je téma spíše o konstrukci než materiálu, ale nedá mi nepřispět. Při stavbě Microbusu mi popraskaly bricky 1x1 a 1x2. Paradoxně dva z nich jsou úplně nové, nejspíše ze setu 4780. Nejsou součístí nijak zvlášť namáhavé konstrukce. Vím, že skladování LEGA ve složeném stavu má destruktivní důsledky, ale takhle to vypadalo už po měsíci od sestavení :(

Mé dílo se rozrostlo o další kus.
I když mírně infantilní :)

otaznik

Citace od: Hansel kdy 26.06.2006, 17:55:37
Když jsem viděl, co se tady rozebírá, docela jsem skřípal zuby. Jak to ty kostky vydrží?
Tohle je téma spíše o konstrukci než materiálu, ale nedá mi nepřispět. Při stavbě Microbusu mi popraskaly bricky 1x1 a 1x2. Paradoxně dva z nich jsou úplně nové, nejspíše ze setu 4780. Nejsou součístí nijak zvlášť namáhavé konstrukce. Vím, že skladování LEGA ve složeném stavu má destruktivní důsledky, ale takhle to vypadalo už po měsíci od sestavení :(


Tak to je opravdu smutné! To je asi i na reklamaci.

ulrike

Když mám soudit materiál,tak se mi zdá že už není jako dřív, vypadá to jako by do lisovače dávali mín hmoty, dřív kostky byli hutnější. Mám jich sice pár prasklích , byli teda křehčí jak ted, ale lepší jak pologumovy kostky a atipický odlitky současnosti, ktere  nejsou variabilní pro dalčí stavby, však na zadních stranách krabice se už žádný nevyskytujou. A v navodu nanejvíš a občas jedna taková nemastná neslaná. Ale musí se to brát asi tak že se doba mění a lego s ní.

Hansel

Citace od: ulrike kdy 26.06.2006, 21:18:01
Když mám soudit materiál,tak se mi zdá že už není jako dřív, vypadá to jako by do lisovače dávali mín hmoty, dřív kostky byli hutnější. Mám jich sice pár prasklích , byli teda křehčí jak ted, ale lepší jak pologumovy kostky a atipický odlitky současnosti, ktere  nejsou variabilní pro dalčí stavby, však na zadních stranách krabice se už žádný nevyskytujou. A v navodu nanejvíš a občas jedna taková nemastná neslaná. Ale musí se to brát asi tak že se doba mění a lego s ní.

Variabilita mi přijde stále perfektní. Byly doby, kdy vládlo U.F.O. a podobné, kdy alternativní model nebylo možné postavit. Ale třeba dnešní designérské sety mi přijdou variabilní ažaž. Jen ten plast je takový měkký a praskací. Abych se bál mít model delší dobu postavený...
Mé dílo se rozrostlo o další kus.
I když mírně infantilní :)

Petrjr

Spekulace: Napadá mne, jestli ten přechod barev stará-nová u šedé a hnědé byl důsledek nové směsi, tak jestli nebudou problémy v té nové směsi. Možná, že se směs změnila u všech barev, (jen jinde zůstal zachován odstín) a zároveň s tím se změnila resp. zhoršila kvalita.

J_BOB

#21
Citace od: Petrjr kdy 26.06.2006, 21:37:10
Spekulace: Napadá mne, jestli ten přechod barev stará-nová u šedé a hnědé byl důsledek nové směsi, tak jestli nebudou problémy v té nové směsi. Možná, že se směs změnila u všech barev, (jen jinde zůstal zachován odstín) a zároveň s tím se změnila resp. zhoršila kvalita.
jj, zda sa mi, ze to tu uz dakto spominal, ze sa zmenil plast...dakto tiez pisal, ze ked sa daco (uz neviem co) spravi oldgray tak vyzera jak bley...takze v tych bley asi daco chyba

EDIT: dakto je Llevelyn....sry, pamat az tak dobre nesluzi a nevedel som si spomenut kde to bolo, ze by som to pozrel :)
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Llevelyn

Citacedakto tiez pisal, ze ked sa daco (uz neviem co) spravi oldgray tak vyzera jak bley...

Dakto jsom ja.. stačí old gray máchat déle než je nutno v kysličníku, když odstraňuješ zažloutlost, a máš bléšedou vcukuletu... >:D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Aki

Citace od: Llevelyn kdy 27.06.2006, 19:17:12
stačí old gray máchat déle než je nutno v kysličníku, když odstraňuješ zažloutlost, a máš bléšedou vcukuletu... >:D
Tak mne napadá, že to je možná zajímavý způsob jak doplnit menší druhové množství blé dílů!  ;D ;D >:D

MildaPajda

Citace od: Aki kdy 27.06.2006, 21:03:12
Tak mne napadá, že to je možná zajímavý způsob jak doplnit menší druhové množství blé dílů!  ;D ;D >:D

Filajovou, bledemodrou, bezovou, tmave cervenou a ruzovou z toho stejne neudelas... ;)
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

Llevelyn

Šak já na to přijdu jak udělat žůžovou z jiných nezajímavých barev....zdraví  Malý chemik. >:D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Jindroush

Řešení dámské: lak na nehty a hodně trpělivosti.

Řešení pánské: autolak ve spreji (netuším, jestli existujou růžový auta  ;D)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

TomG

Citace od: Jindroush kdy 28.06.2006, 09:31:14
Řešení dámské: lak na nehty a hodně trpělivosti.

Řešení pánské: autolak ve spreji (netuším, jestli existujou růžový auta  ;D)

Urcite existuji. Obcas, kdyz jedu rano do prace, vidavam takove male auto (znacka asi ford nakupni taska) v nem blondyna a to auticko je pekne ruzovoucke.
Only the best can survive.

Tomášek

U nás na ulici je pán, který pracuje pro jakousi firmu Mammer ( ??? ) a má služební auto Hyundai SantaFe v růžové barvě s velkou modrou nálepkou Mammer.
Procházím DARK AGE.

MwK

Citace od: Tomášek kdy 28.06.2006, 12:52:38
U nás na ulici je pán, který pracuje pro jakousi firmu Mammer ( ??? ) a má služební auto Hyundai SantaFe v růžové barvě s velkou modrou nálepkou Mammer.
Ta firma sa vola Manner a ma ruzove absolutne vsetko...(od topanok az po kamiony... ;D)
A este u nas chodi maly Smart ruzovej farby a rozdava pizzu...teda aspon dakedy chodil... :P
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...