Má smysl přispívat do Peeronu?

Založil Leguán, 22.02.2006, 13:32:45

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Leguán

Citace od: Leguán kdy 15.01.2006, 20:16:02
Pokud jste puntičkáři a chcete mít seznam dílů opravdu přesný, tak berte Peeron s rezervou, protože je tam docela dost chyb - nejvíc v identifikaci barev, zejména těch méně obvyklých. Jeden a ten samý dílek je v jednom setu uveden jako ChromeSilver, v jiném jako MetallicSilver, apod.

Konkrétní příklad: 8657 ATR 4 - všechny světle modré dílky jsou tam uvedeny jako DoveBlue a světle šedé jako LtStone, přitom alespoň v mém MISB byly samé MdBlue a MdStone.

Jen pro úplnost: Jo, poslal jsem jim opravu (tohohle příkladu), ale (zatím) nic nezměnili. Nemám ale čas kontrolovat každý set co mám. Odhaduju, že nějaká chybka je zhruba v každém třetím setu.

Tak na Peeronu stále žádná změna. A to byl jenom jeden set se špatně uvedenými dílky/barvami, těch chyb jsem tam našel daleko víc.

Mám taky několik setů, které na Peeronu nemají inventář nebo tam nejsou vůbec uvedeny, ale bohužel nevidím žádný důvod se s tím babrat a posílat jim to... :(


Posílal jsem jim e-mail na adresu inv zavináč peeron.com s následujícím textem. Pokud se někomu chce, zkuste to přeposlat, třeba to z jiné adresy projde. Pro mě by to ale i tak znamenalo, že se nemusím snažit, když to z mé adresy neprojde...


//please do not publish my e-mail etc.

//All DoveBlue colors in this set inventory are in fact MdBlue.
//All LtStone colors in this set inventory are in fact MdStone.
//below is a list of the changes described above.

-1   3023      DoveBlue   Plate 1 x 2   (the color is not DoveBlue but MdBlue)
1   3023      MdBlue   Plate 1 x 2
-1   3022      DoveBlue   Plate 2 x 2   (the color is not DoveBlue but MdBlue)
1   3022      MdBlue   Plate 2 x 2
-1   3795      DoveBlue   Plate 2 x 6   (the color is not DoveBlue but MdBlue)
1   3795      MdBlue   Plate 2 x 6
-2   30602      DoveBlue   Slope Brick Curved Top 2 x 2 x 1   (the color is not DoveBlue but MdBlue)
2   30602      MdBlue   Slope Brick Curved Top 2 x 2 x 1
-4   6014b      DoveBlue   Wheel Wide with Notched Axlehole   (the color is not DoveBlue but MdBlue)
4   6014b      MdBlue   Wheel Wide with Notched Axlehole
-1   43719      DoveBlue   Wing 4 x 4 with 2 x 2 Cutout   (the color is not DoveBlue but MdBlue)
1   43719      MdBlue   Wing 4 x 4 with 2 x 2 Cutout
-2   44728      LtStone   Bracket 1 x 2 - 2 x 2   (the color is not LtStone but MdStone)
2   44728      MdStone   Bracket 1 x 2 - 2 x 2
-1   3022      LtStone   Plate 2 x 2   (the color is not LtStone but MdStone)
1   3022      MdStone   Plate 2 x 2
-1   50948      LtStone   Wedge 4 x 3 Curved with Cutout and Two Studs   (the color is not LtStone but MdStone)
1   50948      MdStone   Wedge 4 x 3 Curved with Cutout and Two Studs

Mates

Citace od: Leguán kdy 22.02.2006, 13:32:45
Má smysl přispívat do Peeronu?
Zřejmě NE!!! >:D ;D

Vím o několika případech, kdy změnu neakceptovali :-X. I já jsem na několik případů narazil, ale pokud mi někdo řekne, že něco pošle a peeron se na to v*****, tak nevidím důvod, proč se tím zdržovat.
Přijde mi to ale dosti hloupé a nesystémové řešení z jejich strany... :-\ :-X >:(

Raistlin M

Docela by mě zajímalo, kolik lidí se tam tím zabývá. Je klidně možné, že na to nemají kapacity. Samozřejmě je to neomlouvá, ale docela si dovedu představit, že to má na starosti jeden člověk a opravovat po kdekom, při tom počtu setů a na to navazující logické procento chyb, je práce pro vraha :).

TomG

Ja posilal doplnky a upravy nekolikrat a nikdy se nic z toho na peeronu neobjevilo, nejvic me to vytocilo kdyz jsem inventarizoval basic set o 1200 kostkach. Ale to uz je jina vec, docela me zajima co nam k tomu rekne jindroush (pokud se nepletu ma znamosti mezi tvurci peeronu), i kdyz tohle tema se tu jiz drive probiralo.
Only the best can survive.

Jindroush

Dělaj to dva lidi a všechny moje změny jsou většinou provedeny do 24 hodin...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

TomG

#5
Citace od: Jindroush kdy 22.02.2006, 13:50:59
Dělaj to dva lidi a všechny moje změny jsou většinou provedeny do 24 hodin...

No nevim trosku mi to zavani protekci :)
Only the best can survive.

Jindroush

Pochybuju, že ve 'frontě' požadavků je jaksi vidět, kdo to poslal  ;)

Proto, když si někdo myslí, že mu to na peeron nejde, pošlete to mě, já to nějak zabešteluju...  8)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Mates

jj, všichno jsme si rovni, ale někdo je rovnější... :-* >:D :o ;D

Takže případné změny posílat tobě a ty to procpeš do opravy, jo? ;D

otaznik

Já posílal asi tři změny a všechny proběhly.

Lomax

Posílal jsem fotku a byla tam do 24 hodin. Pak jsem si to rozmyslel, vyrobil lepší, ;) poslal znovu, a zase do 24 hodin byla online.

Ale fotka k dílku, kde zatím fotka není, je asi něco dost jiného, než změna v existujícím inventory...
Před odesláním příspěvku jej obohaťte automaticky o odkazy na Lugnet, nebo dokonce o české názvy, ceny a výpočet slevy.
Nechte svůj Firefox vyhledávat sety pravým myšítkem na serverech Lugnet, Peeron a dalších.

betakaroten

U mě je to tak padesát na padesát. Něco se pohne, něco ne.
Třeba u setu 4563 jsou dvě varianty (základní rozlišovací znak je díl 2924 nebo 2924b ). Posílal jsem jim komplet všechno najednou, textový popis, úpravu inventáře, fotky dílu 2924b, scany lišících se stránek ... až za hoodně dlouhou dobu se tam objevily fotky dílu, jenže od někoho jiného.
Na druhou stranu, fotky jiných dílů prošly bez problémů, stejně tak scany sáčků od oblíbených "pudingových bonusů". Taky jsem inventarizoval 10128 a 550, ale ty zas pro změnu nikdo nechce verifikovat.

Jindroush


Citace
To: inv@peeron.com
Date: 24.2.2006 13:34
Subject: Fix for 7071-1

+1   47976   tan   (total 1)

(Haven't checked whole inventory, just noticed the missing base brick)


Citace
From: Clark Stephens <[censored]@peeron.com>
Date: 25.2.2005 3:49
Subject: Re: Fix for 7071-1
Added. Thanks,
Clark


Takže asi tak...  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Leguán

No a máš pro to nějaké vysvětlení? Jak to, že někomu to projde za den, jinému za týden, a jinému vůbec?

Mě napadá jenom nějaký antispamový e-mailový filtr, ale to, že by k němu neměli white list s adresami registrovaných uživatelů Peeronu by mi od nich přislo přinejmenším hodně hloupé.

Leguán

Tak jsem udělal další pokus... Uvidíme.

CitaceOdesláno: 26. února 2006 11:25
Komu: inv@peeron.com
Předmět: Inventory fix for 4506-1: Deep Sea Predators

-1   3680c01      Black   Turntable 2 x 2 Plate (Complete)
+1   3680c02      Black   Turntable 2 x 2 Plate with MdStone Top (Complete)

Jindroush

Spad si zase do koše ::) Nechal jsem tě zařadit do whitelistu (kvůli množství emailů nelze zařazovat automaticky všechny uživatele), takže odfčíl už ti to půjde.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

TomG

Ze bych mel stejny problem, pze mam dojem, ze se neobjevila na peeronu jedina oprava co sem poslal.
Only the best can survive.

Leguán

Citace od: Jindroush kdy 26.02.2006, 17:15:20
Spad si zase do koše ::) Nechal jsem tě zařadit do whitelistu (kvůli množství emailů nelze zařazovat automaticky všechny uživatele), takže odfčíl už ti to půjde.

Dík, ale stejně to nějak nepomohlo. Zkoušel jsem to posílat znova a nic :(

Pomohlo mi až použití jiného SMTP serveru. Nevím ale, jak jsi dokázal že ti to opravili už druhý den, u mě jim to trvalo dva týdny od poslání (přes ten jiný server).

Je škoda že v tom mají takový nepořádek, protože ne každý je tak vytrvalý a spoustu lidí to odradí od přispívání, a těch chyb je tam bohužel dost. Nedávno jsem si tam přidal dva nové sety (7267: Paramedic a 4891: Highway Haulers) a zase měly oba chyby v inventáři :(

Jindroush

Chyby jsou nevyhnutelný a neexistuje jiný řešení, než je prostě tvrdohlavě opravovat. Jinak mi bylo řečeno, že pokud se oprava zadá přes webový formulář, měla by se zadat přímo do fronty oprav a tudíž by to mělo být daleko spolehlivější...

(BTW: Co je blbě na tom doktorovi, to se snad ani zmotat nedá?)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Mates

Citace od: Jindroush kdy 27.03.2006, 16:32:22
Chyby jsou nevyhnutelný a neexistuje jiný řešení, než je prostě tvrdohlavě opravovat. Jinak mi bylo řečeno, že pokud se oprava zadá přes webový formulář, měla by se zadat přímo do fronty oprav a tudíž by to mělo být daleko spolehlivější...

(BTW: Co je blbě na tom doktorovi, to se snad ani zmotat nedá?)
Tento dílek tam není 1 x 4085c MdStone Plate 1 x 1 with Clip Vertical - Type 3
je tam tento dílek 'Plate 1 x 1 with Clip Horizontal' http://www.peeron.com/inv/parts/6019

Jindroush

Vtip je v tom, že na obrázku je vertical... Tak a teď babo raď? Máte to jinak, než je to na obrázku, nebo máte jinou verzi setu?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Colonel32

doktoru mam asi 15, a vsechny mely clip horizontal

co kdyby otaznik napsal na lego, ze ma u doktora jinej clip nez je na obrazku, a at mu poslou ten spravnej? pravdepodobne bychom se dozvedeli, jakej tam skutecne patri

Jindroush

Patří tam vertical. Máte to zmršený, napište si na service  ;D ;D ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Mates

Citace od: Jindroush kdy 27.03.2006, 17:02:48
Patří tam vertical. Máte to zmršený, napište si na service  ;D ;D ;D
To já vím, že tam má být vertical, ale také mám doktorů nemalé množství a u každého je horizontal :D
Možná by stálo za to, jim tam napsat... ;)

Numbi2

už z obrázku je jasné, který dílek tam patří ... IMHO výměnu horizontal -> vertical service asi neprovede ... určitě se jim celá série doktorů nepovedla a tak to cpou k pudinkům (tu nebo tu a já nevím, kde ještě) a ke všemu jako akci !!!) ...

... prostě z nedostatku udělají přednost - lego manager rulez >:D
... back on track - ale chvíli to trvalo :) ...

Jenčula

#24
Citace od: Jindroush kdy 27.03.2006, 16:49:59
Vtip je v tom, že na obrázku je vertical... Tak a teď babo raď? Máte to jinak, než je to na obrázku, nebo máte jinou verzi setu?

Když se pořádně podíváte na balení s pudingama, tak je tam doktor vyobrazený 2x. Jednou na samotném sáčku s LEGEM, podruhé na vrchním přebalu pudingů (tuším že je to trojúhelníková kartička hned pod ig. sáčkem). Na jednom obrázku je tam clip horizontal (myslím, že na tom kartonovém obrázku) a clip vertical je vyobrazený na přebalu sáčku s doktorem. Nebo naopak. Alespoň já to tak měl. Aby v tom byl ještě větší guláš...
Můj RELAX

Petrjr

Citace od: Mates kdy 27.03.2006, 17:05:28
To já vím, že tam má být vertical, ale také mám doktorů nemalé množství a u každého je horizontal :D
Někdy před rokem byla podobná akce u Mainla. K balíčku 10 pudinků za něco kolem 50 Kč byl buď jeden doktor nebo jeden dinosaurus. Krabička s pudinky jiná (aby ne, bylo jich tam 10), balíček lego stejný jako teď - i tam byl vyfocen vertical ale dodán horizontal. Takže je to "dlouhodobá" záležitost.

betakaroten

Citace od: Jindroush kdy 27.03.2006, 16:49:59
Vtip je v tom, že na obrázku je vertical... Tak a teď babo raď? Máte to jinak, než je to na obrázku, nebo máte jinou verzi setu?
Na obrázky není spoleh. Někdy se na obrázku objeví prototypový díl, který se nikdy nedostane do setu (tady je to evidentní: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=1101725 ). Nejspolehlivější zdroj inventáře je podle Peeronu MISB, což tu máme potvrzeno mnohokrát.

Numbi2

jako dobrá funkce se zdálo ověření, zda některý set můžu postavit ze svých kostek ... dost mě pak pobavilo, že podle peeronu nemůžu postavit ani set, který kompletně vlastním ... ;D ... kde je problém ??? ???
... back on track - ale chvíli to trvalo :) ...

betakaroten

Píše se tam někde "ignoring that you own" ... to znamená, že to zkoumá, jestli ten set nemůžeš postavit ještě jednou, mimo toho, který máš.

Numbi2

... tak takhle to taky nejspíš na 100 % nefunguje, protože když jsem ten konkrétní "ignorovaný" set vyřadil z mé sbírky, hned mi místo 9 chybělo 31 kostiček ...
... back on track - ale chvíli to trvalo :) ...