Nominace Muzea LEGA Tábor na "Nejlepší turistické místo v Jihočeském kraji"

Založil MLT, 26.08.2013, 17:02:32

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

MLT

Ahoj všem

Naše muzeum LEGA bylo nominováno do soutěže Jihočeské trefy o nejlepší turistické místo v JČ.
Máte-li zájem a chuť naše muzeum podpořit svým hlasováním, můžete využít odkaz uvedený níže.

Hlasovat se může i opakovaně, a to každý den, avšak maximálně 3 x denně.

Za každý hlas předem děkuji :-)

Dušan

Odkaz pro možnost hlasování :

http://www.jihoceskatrefa.cz/


MeNadruhou

Doufám že se podaří zvítězit. Když už mám u tebe pár modelů ;)
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

MLT

Citace od: MeNadruhou kdy 26.08.2013, 17:19:07
Doufám že se podaří zvítězit. Když už mám u tebe pár modelů ;)


Snad ano, 3 týdny jsme se drželi na prvním místě, a teď ta jeskyně :-)

Starosta Chýnova to měl údajně nechat vyhlásit místním rozhlasem, aby všichni občané hlasovali......
A rázem z posledního místa se již 2 dny drží na prvním místě, bohužel netuším kolik mají hlasů, ale dle odhadů jim tam přibývá denně něco kolem 3 tisíc hlasů....

Díky za podporu.

MeNadruhou

Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

DarkDrago

Tak každý denně 3 hlasy a máme to v kapse  ;D
A když se to vyhlásí i v Táboře tak by to mělo jít.
Dračí páni s mocí ohně...

Anatyt

Citace od: darkdrago kdy 26.08.2013, 18:39:09
Tak každý denně 3 hlasy a máme to v kapse  ;D

Ak sa neurazíte, nebudem "každý" a hlasujem za Chýnovskú jaskyňu. Vlani som mal tú česť ju navštíviť a stálo to za to.

MÍLA

Já budu rád "každý 3x denně", v jeskyních jsem sice byl naposledy přibližně před 16 lety, ale ty jen tak nezmizí, muzeum může zmizet za pár let.

MLT

Citace od: darkdrago kdy 26.08.2013, 18:39:09
Tak každý denně 3 hlasy a máme to v kapse  ;D
A když se to vyhlásí i v Táboře tak by to mělo jít.


No snad ano :-)
Kdyby to vyhlásil Tábor, tak by to bylo OK, ale bohužel..... Takovéto věci jdou pouze asi na vesnici či malém městě, nedokážu si vůbec představit, že by Tábor něco takového mohl udělat, ani nevím, na koho se v tomto směru obrátit :-)

Nehledě na to, že z Tábora a jeho regionu jsme nominováni 3 turistické atrakce, tak by musel podpořit všechny :-)

MLT

Citace od: Anatyt kdy 26.08.2013, 18:41:40
Citace od: darkdrago kdy 26.08.2013, 18:39:09
Tak každý denně 3 hlasy a máme to v kapse  ;D

Ak sa neurazíte, nebudem "každý" a hlasujem za Chýnovskú jaskyňu. Vlani som mal tú česť ju navštíviť a stálo to za to.


Pochopitelně každý má právo hlasovat pro to, co se mu líbí, nebo co ho zajímá.
I já byl před dvěma lety v Chýnovské jeskyni, a opravdu je velice pěkná.

Kdyby nebylo nominováno naše muzeum, mám i zde já svého favorita, který je až dle mého názoru překvapivě "pozadu"

MLT

Citace od: EM4CZ kdy 26.08.2013, 22:27:14
Já budu rád "každý 3x denně", v jeskyních jsem sice byl naposledy přibližně před 16 lety, ale ty jen tak nezmizí, muzeum může zmizet za pár let.


Díky :-)

Darth

Koukám, že už jste zase na čele. Asi pan starosta Chýnova bude muset zneužít obecní rozhlas znovu.

MLT

Citace od: Darth kdy 27.08.2013, 08:37:30
Koukám, že už jste zase na čele. Asi pan starosta Chýnova bude muset zneužít obecní rozhlas znovu.


Asi ano  ;D
Jen tedy věřím, že uvedené pořadí odpovídá skutečnému pořadí (i když dle mne by to tak být nemělo, aby byla soutěž zajímavější).

Uvidíme, zda se zadaří  ;)

MLT

Citace od: Darth kdy 27.08.2013, 08:37:30
Koukám, že už jste zase na čele. Asi pan starosta Chýnova bude muset zneužít obecní rozhlas znovu.


Kdepak, už jsme třetí  >:(

Darth

Citace od: MLT kdy 27.08.2013, 09:02:02
Citace od: Darth kdy 27.08.2013, 08:37:30
Koukám, že už jste zase na čele. Asi pan starosta Chýnova bude muset zneužít obecní rozhlas znovu.


Kdepak, už jsme třetí  >:(

Před chvílí, když jsem hlasoval, jste byli na prvním místě. Vypadá to, že obecní úřady v Chýnově a Hluboké přišly do práce a jako první museli zaměstnanci odklikat  ;D

MLT

Citace od: Darth kdy 27.08.2013, 09:04:13
Citace od: MLT kdy 27.08.2013, 09:02:02
Citace od: Darth kdy 27.08.2013, 08:37:30
Koukám, že už jste zase na čele. Asi pan starosta Chýnova bude muset zneužít obecní rozhlas znovu.


Kdepak, už jsme třetí  >:(

Před chvílí, když jsem hlasoval, jste byli na prvním místě. Vypadá to, že obecní úřady v Chýnově a Hluboké přišly do práce a jako první museli zaměstnanci odklikat  ;D

Chýnov asi ano :-)
U Hluboké pochybuji, to je jen přeci něco jiného, s několika set vyšší návštěvností než-li muzeum lega....
Mno, uvidíme  ;)

otaznik

Není to celé trošku laciný marketing? Je to opravdu zapotřebí? Přijde mi to trošku "pod úroveň".

Tomtombuy

Citace od: otaznik kdy 27.08.2013, 21:26:37
Není to celé trošku laciný marketing? Je to opravdu zapotřebí? Přijde mi to trošku "pod úroveň".
Také se nemohu zbavit toho dojmu...

P4tr1cius

Absolútne v tom nevidím "lacný" problém. Dokonca aj zo Slovenska, Múzeum podporujeme. Veď, kto má rád tie maličké plastové kocky, nemôže neťuknúť (preboha, až taká námaha to nieje)... Aspoň sa to dostane do povedomia širšej verejnosti, a nebudeme tu ako banda uzavretého "uleteného" klubu.

PS: Asi je to ale ťažko pochopiteľné pre niekoho, kto iba "kliká časenkou v práci" a v živote nepričuchol k vlastnému podniku. Takže asi vždy tu bude dvojaké chápanie "lacného marketingu"..  (no offense)

Darth

Myslím, že výhra v podobné soutěži krajového rádia bude o dost účinnější, než třeba billboard u dálnice. Já tomu chci rozhodně pomoct (vždyť jádro mé sbírky skončilo právě v tomto muzeu). A kdoví, třeba právě návštěva MLT přivede k Legu nějakého budoucího AFOLa a skvělého stavitele, novou krev pro Kostky  ;D Kolik malých lidiček si vydupe na vánoce nějaký setík právě v důsledku návštěvy tohoto nebo podobného muzea? Proč tedy nepomoct?


MLT

Citace od: otaznik kdy 27.08.2013, 21:26:37
Není to celé trošku laciný marketing? Je to opravdu zapotřebí? Přijde mi to trošku "pod úroveň".


Vůbec v tom nevidím "laciný marketing" , maximálně formu levnějšího marketingu.
A nerozumím (nebo možná nerozumí někdo jiný) formulaci "pod úroveň".
Kdo nic nikdy nezkusil, nemá ani tušení, co to vše obnáší.......
A s formulací "pod úroveň" se setkávám nejen v tomto podnikání téměř denně, ale to je úplně jiné kafe, o kterém se Vám ani nezdá, co jsou lidé vše udělat pro "nějakou" věc..... Toto bych pak nazval "pod úroveň".

Vyhrát Jihočeskou trefu by byla pro naše muzeum prestiž, která by (možná) přivedla více návštěvníků. A na návštěvnosti je právě provoz muzea postaven, nebudou-li návštěvníci, nebude ani muzeum.
Nebudu tu rozebírat náklady na roční provoz muzea, ale jedná se o šestimístné číslo, a to ještě nezačíná jedničkou..............
A pak přidejme náklady na reklamu a marketing a ouha, opět šestimístné číslo...... a bude to vůbec stačit ????
Takže skutečně návštěvnost je hodně důležitá. Ani já jsem si nikdy nedovedl představit, co je to být "závislý" na turistickém ruchu - když brečeli provozovatelé ski areálů, že bylo málo sněhu.... provozovatelé koupališť, že hodně pršelo.......
A dnes si opravdu vážím každého "povedeného" dne.
Letos v červnu povodně, více jak 50% škol Vám zruší zájezdy, na začátku července takové pařáky, že všichni leží u vody..... (a Tábor má vypuštěný Jordán, takže se není skoro kde koupat). A ve městě probíhá rekonstrukce Křižíkova náměstí (měla skončit do konce května), tudíž strávíte 2 hodiny v koloně, a možná díky špatnému značení trefíte do historického centra a navštívíte nějakou tu zajímavost, ale určitě ne všechny, jelikož už to nestihnete.....

Nechci tady "brečet" a stěžovat si, jen zde chci naznačit, že kdo nic nezkusil, nemá nejmenší tušení o co se jedná.

Takže mi jsme rádi za jakoukoli "podporu" formou nějaké reklamy, propagace či mediální kampaně, která muzeu jen pomůže.

Já to zde na kostkách ani nechtěl uvádět, protože přesně takovéto reakce jsem očekával.
Kdyby se nám povedlo vyhrát i bez podpory zdejšího fóra, měl jsem v plánu to zde oznámit, třeba by to pár členů potěšilo, no a pár zase vyburcovalo k nějakým příspěvkům......

Já zde nikoho nenutím aby hlasoval pro naše muzeum, jen jsem to zde zveřejnil a s tím rizikem, že jsou tam uvedeni ostatní nominované zajímavosti a že někdo bude hlasovat pro jinou zajímavost. Ať už z důvodu, že tam byl a líbilo se mu tam, nebo i úmyslně, aby to právě naše muzeum nevyhrálo.....
S tímto jsem se již také setkal, konkrétně v tomto hlasování, když jiná atraktivita která s námi první 3 týdny soupeřila o prvenství se propadla a následně zcela veřejně žádá svoje FB přátele a další, aby podpořili kohokoli jiného, jen ne naše muzeum  :o
Třeba o tomto si myslím, že je to chování "pod úroveň" a že poškozují jen sami sebe, ale .....

Tak snad jsem se moc nerozepsal, doufám, že jsem zde někoho neurazil nebo nenaštval.

pokud chce někdo naše muzeum podpořit, budu rád a předem děkuji.
pokud chce někdo podpořit jinou turistickou zajímavost, nechť tak učiní
Dále je snad i možné "nominovat" i jinou celoroční tur. zaj. z JČ - tak si jim tam můžete přidat.

Díky všem a krásný zbytek večera


branio

Ja nemám problém zahlasovať každý deň, pred nejakým časom som s MLT komunikoval, priamo v múzeu je aj kúsok mojej práce  8)  Verím, že sa tam niekedy dostanem a budem si to môcť prezrieť osobne.
Len by ma zaujímalo, je tam niekde aspoň odkaz na fórum? Ako sa tu už spomínalo, možno aj návštevou múzea vzíde nový AFOL, možno by nejaké usmernenie sem nezaškodilo  :)

MLT

Citace od: branio kdy 28.08.2013, 08:18:37
Len by ma zaujímalo, je tam niekde aspoň odkaz na fórum?



Není, ale to je bezva nápad.
Když mi někdo pošle meilem aktivní banner, můžeme ho dát i na náš web, aby se přes něj jen proklikem dostal na fórum.

Jinak pochopitelně když u nás někdo vystavuje, je jeho jméno, respektive přezdívka z kostek rovněž uveřejňována.

např. na kudy z Nudy   http://www.kudyznudy.cz/Aktivity-a-akce/Akce/Vystava-LEGO-Technic-modelu---vlastni-vytvory.aspx


branio

Mi napadlo niečo typu:

CitaceLEGO rád stavím a pak sdílím s ostatními na www.kostky.org

ale kľudne do mňa, mne to v češtine takto asi nalepšie znie...

otaznik

Citace od: MLT kdy 27.08.2013, 23:32:11
Vůbec v tom nevidím "laciný marketing" , maximálně formu levnějšího marketingu.
A nerozumím (nebo možná nerozumí někdo jiný) formulaci "pod úroveň".
Kdo nic nikdy nezkusil, nemá ani tušení, co to vše obnáší.......

...

Díky všem a krásný zbytek večera

To jsme si asi nerozuměli.
Já to myslel tak, jestli opravdu muzeu něco přinese to, když se účastní a případně klidně i vyhraje takovou podivnou "soutěž", kde může každý hlasovat v podstatě kolikrát chce. Má to vůbec nějaký význam?

"Pod úroveň" jsem myslel tak, jestli za to stojí, být ve skupině s těmi, kteří udělají "vše", jen aby vyhráli.

Rozumím všem objektivním důvodům, které zde byly napsány, nicméně to nic nemění na mém pohledu na věc.

Citace od: P4tr1cius kdy 27.08.2013, 21:47:51
PS: Asi je to ale ťažko pochopiteľné pre niekoho, kto iba "kliká časenkou v práci" a v živote nepričuchol k vlastnému podniku. Takže asi vždy tu bude dvojaké chápanie "lacného marketingu"..  (no offense)
Nechápu, proč jsi tohle připojil pod příspěvek, kterým jsi mi odpovídal, protože to na mě rozhodně neplatí.

VocucBat


Darth

Otazník: Já si myslím, že to svůj smysl má a muzeu to může hodně pomoct. Vezmi si reklamu v tisku - ke kolika lidem se dostane? A kdo ji v tisku ještě vůbec vnímá? Reklama v TV? Jednak strašně předražená a spousta lidí ji vnímat přestává, prostě po dobu reklamy vypne a ani nevnímá, co reklama říká. Internetová reklama? Pro spoustu lidí je internet stále ještě jen e-mail a první stránka seznamu.

Zato rádio poslouchá v práci snad polovina všech lidí z daného kraje (danou stanici jistě méně, ale i tak). Stačí, když redakce párkrát na soutěž upozorní (a že upozorňují), zmíní první tři pozice (kde se muzeum pohybuje). Lidem to už v podvědomí zůstane a když se budou rozhodovat, kam s rodinou na víkend, bude to jedna z prvních alternativ. A navíc se nejedná o otravnou reklamu v rádiu, ale o jejich soutěž, takže lidé tu informaci budou vnímat jinak, než by vnímali reklamu.

Jaký lepší nástroj pro zviditelnění muzea bys ty viděl?

MLT

Citace od: branio kdy 28.08.2013, 12:48:16
Mi napadlo niečo typu:

CitaceLEGO rád stavím a pak sdílím s ostatními na www.kostky.org

ale kľudne do mňa, mne to v češtine takto asi nalepšie znie...

Já měl na mysli jen banner s logem kostek, jako je na titulce našeho webu (dole) např. taborcard.
www.muzeumlegatabor.cz
Klikneš na to a přesměruje tě to přímo na daný web, takto by se mi to zdálo asi nejlepší.
Ale k tomu bych potřeboval právě (asi vyrobit ? ) ten aktivní banner, a náš chlápek co spravuje web by to tam mohl dát.
Nevím taky, zda nepotřebujeme nějaký písemný souhlas od provozovatele webu kostek, myslím si že ano.

MLT

Citace od: otaznik kdy 28.08.2013, 17:12:55
Citace od: MLT kdy 27.08.2013, 23:32:11
Vůbec v tom nevidím "laciný marketing" , maximálně formu levnějšího marketingu.
A nerozumím (nebo možná nerozumí někdo jiný) formulaci "pod úroveň".
Kdo nic nikdy nezkusil, nemá ani tušení, co to vše obnáší.......

...

Díky všem a krásný zbytek večera

To jsme si asi nerozuměli.
Já to myslel tak, jestli opravdu muzeu něco přinese to, když se účastní a případně klidně i vyhraje takovou podivnou "soutěž", kde může každý hlasovat v podstatě kolikrát chce. Má to vůbec nějaký význam?

"Pod úroveň" jsem myslel tak, jestli za to stojí, být ve skupině s těmi, kteří udělají "vše", jen aby vyhráli.

Rozumím všem objektivním důvodům, které zde byly napsány, nicméně to nic nemění na mém pohledu na věc.

Citace od: P4tr1cius kdy 27.08.2013, 21:47:51
PS: Asi je to ale ťažko pochopiteľné pre niekoho, kto iba "kliká časenkou v práci" a v živote nepričuchol k vlastnému podniku. Takže asi vždy tu bude dvojaké chápanie "lacného marketingu"..  (no offense)
Nechápu, proč jsi tohle připojil pod příspěvek, kterým jsi mi odpovídal, protože to na mě rozhodně neplatí.


Tak to jsme se vážně asi nepochopili, ale Dart na to níže odpovídá za nás  ;)

MLT


MLT

Citace od: Darth kdy 28.08.2013, 19:33:22
Otazník: Já si myslím, že to svůj smysl má a muzeu to může hodně pomoct. Vezmi si reklamu v tisku - ke kolika lidem se dostane? A kdo ji v tisku ještě vůbec vnímá? Reklama v TV? Jednak strašně předražená a spousta lidí ji vnímat přestává, prostě po dobu reklamy vypne a ani nevnímá, co reklama říká. Internetová reklama? Pro spoustu lidí je internet stále ještě jen e-mail a první stránka seznamu.

Zato rádio poslouchá v práci snad polovina všech lidí z daného kraje (danou stanici jistě méně, ale i tak). Stačí, když redakce párkrát na soutěž upozorní (a že upozorňují), zmíní první tři pozice (kde se muzeum pohybuje). Lidem to už v podvědomí zůstane a když se budou rozhodovat, kam s rodinou na víkend, bude to jedna z prvních alternativ. A navíc se nejedná o otravnou reklamu v rádiu, ale o jejich soutěž, takže lidé tu informaci budou vnímat jinak, než by vnímali reklamu.

Jaký lepší nástroj pro zviditelnění muzea bys ty viděl?

Ano, to je v podstatě moje odpověď  :)

Vyzkoušeli jsme snad již všechny možné reklamy (tištěnou, TV reklamy, reklamy na multiledkách, FB reklamu, internet, roznášení letáčků na akcích atd....)
Vždy nejúčinnější reklamou byla právě reklama v rádiu.
Je to sice stanice Kiss jižní Čechy, ale u nás je asi nejposlouchanější. V podstatě veškeré placené reklamy (nejen naše) právě probíhají přes tuto stanici. Můžu zde připomenout i výstavu na Lipně, kdy veškeré reklamní spoty a upoutávky na Lipno běží rovněž právě na této stanici.
Ano, i na Kissu právě tuto soutěž propagují ( na webu trefy lze najít i historii soutěží předcházejících), a nyní i informují posluchače o atrakcích na prvních 3 místech (pro naše muzeum = reklama zdarma). 
Reakce jak na odvysílaný spot či nyní probíhající soutěž "vidíme" okamžitě i zvýšenou návštěvností po několika málo sekundách na našem webu.
Za naše muzeum říkám - když reklama (i placená), tak jedině v rádiu.
Ostatní forma propagace jsou téměř vyhozené peníze, ale také to musí být......