Po 20ti letech zase u LEGA

Založil McMagic, 28.12.2011, 15:33:14

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

McMagic

Koukám, že můj vstupní příspěvek na kostky.org se nějak zvrtnul...

Ivansliz

Citace od: McMagic kdy 07.01.2012, 22:34:15
Koukám, že můj vstupní příspěvek na kostky.org se nějak zvrtnul...

To je pravda, ale naštěstí se to prakticky vůbec netýká tebe.  ;D

Citace od: tereza kdy 07.01.2012, 21:03:27
opps,vsem ktery ty detsky srandicky urazily se omlouvam...komentare na kostkach bych cekala k lego tematum..
a  jen prosim ty ktere to asi doopravdy nadzvedlo aby nepsaly vulgarni vzkazy memu synovi...myslim ze to k dobremu stylu nepatri.deti tim filmem o kureci peceni nechtely nikomu ublizit..piste me,ja tu kritiku preziju :D

Řekněme, že pominu (ale jen teoreticky) všechny ty prasárny na legu s Herkulesem včetně znehodnocování potravin apod... Ale u videa "Vaření s Maniakem:Polévka à la maniac" jsem se začal bát i o bezpečí samotných dětí. Patří dětem skutečná ostrá katana do rukou? Váš syn (ten, co uvádí video) v některých momentech dává kamarádovi ruku prakticky pod katanu, když tam sekají brambory a jiné věci... No nechtěl bych domýšlet následky... Doufám, že vás aspoň toto donutí se trochu zamyslet nad některými skutečnostmi. Jinak už fakt nevím, myslím, že je zbytečné něco dál dodávat....
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

nerow

...stejně jako diskuse o oblíbených animátorech :)

Jinak jak jsi psal, který set se vyplatí na součástky. Tak určitě Medieval Market Village. Jestli jeden máš, určitě si kup další. Já si jeden nadělil k vánocům a brzo si koupím asi ještě jeden. Nebo alespoň na BL zásadní součástky z něj. Jako krávy, jablka apod. A těším se, jestli v blízké budoucnosti zkusíš zabrousit s nějakým MOCem do Castle :)

Tomtombuy

Ahoj,

já to měl podobně jako ty, první set jsem dostal asi ve 3 letech, tak 1988, a zažil jsem dle mého nejlepší období castle ze začátku 90. letech. O lego jsem naštěstí nepřišel, a v minulém roce jsem se k němu vrátil, i když např. lego katalogy jsem sbíral stále. Pořizuji si nové City, na sestavení čeká Grand emporium apod. Hrozně rád se probírám starými katalogy, jsem rád že Lego zase vypadá pěkně po letech cca z přelomu tisíciletí a pozdějších...  :D

McMagic

Medieval Market určitě plánuji ještě jednou.

Na Castle zatím pilně trénuji - zde je ukázka tréninku na terén:)
+ doufám, že jsem přišel na zajímavou techniku, kterou chci otestovat až na finální stavbě.
Zatím jsem ji ještě neviděl nikde použitou.

nerow

Zkoušel jsi udělat vodu z bricků na SNOT? A narušit white plates? Vypadá to lépe než studovitá varianta.

Jinak co se týče vody, se mi asi nejvíce lidí tato technika :) O něco dražší než SNOT, ale výsledek je úchvatný.
http://www.flickr.com/photos/45244184@N04/sets/72157627731013869/

Na tvojí castle stavbu se moc těším.

McMagic

Vím co máš na mysli, ale nezkoušel - zatím jsem si jen tak hrál - jak by to šlo udělat apod.

Ta technika s transparent plates je moc moc dobrá - mám to vše už pár dní stažené a zkoumal jsem to - dle mne je to také nejlepší vodní technika (po vizuální stránce).

U castle neplánuji zatím žádný hrad (člověk ale nikdy neví:) ) zatím spíše nějakou farmičku.

Hodně rozhodne zítřejší pošta - co přesně bude za kousky v kw, dle toho se pustím do stavby.

nerow

#37
Nemáš lepší spíš na BL kupovat součástky co přímo potřebuješ?


McMagic

Citace od: nerow kdy 08.01.2012, 14:16:16
Nemáš lepší spíš na BL kupovat součástky co přímo potřebuješ?

To určitě ano (už jsem i vyzkoušel) , ale neodolal jsem nakoupit 10-12kg castle dílků/setu apod. za 2600,-

McMagic

Když už jsem u toho kw - jak kostky čistíte (dle všeho tam je lego i 7 let staré, a rád bych to vše pořádně vyčistil).
Jen teplou vodou osprchovat a vydrhnout ve vaně?

Colonel32

Nejpoctivější je vyřazený zubní kartáček na study (tam se prach drží nejvíc). Dřív jsem se zastával pračky, ale postupem času už jsem is to zase rozmyslel, protože se tím ty kostky zase o něco více poškrábou.

nerow

#41
Dělám to ve dvou. Jeden si napustí teplou vodu (ne vařící) třeba do nějaké plastové krabice. Přidá se jar. A na etapy aspoň 5 minut máchat. A pak ve druhé nádobě (vlažná voda) oplach.
A nechat osušit. Nejvíce se mi osvědčilo s každou součástkou zatřást, aby se ze spodku dostalo co nejvíce vody. A pak vyskládat jednu vedle druhé na ručník. A většinou stačí 12 hodin, někdy 24 a je naprosto suché.

A na zažraný prach ten kartáček, jak psal C32.

Pokud z oplachovací lázně naházíš na hromadu tak to je na déle. Ten sušící proces. Ale zas je s tím méně práce.

Jsem právě včera prohnal lázní model z KŽ a z nedostatku místa na vyskládaní to mám na ručníku asi ve dvou vrstvách. A schnout to bude ještě hodně dlouho.

Jinak těch 10 kg za takovou cenu to je pěkná cena. Když se normálně 1 kg prodává kolem 350 Kč..

Johny650

Ještě doporučím opláchnout dílky buď v dešťové vodě, nebo destilce a na dílkách nejsou stopy.

Colonel32

Citace od: nerow kdy 08.01.2012, 17:43:53
Jinak těch 10 kg za takovou cenu to je pěkná cena. Když se normálně 1 kg prodává kolem 350 Kč..

Vždy je diskutabilní zda je to dobrá cena nebo ne, a závisí to na obsahu a stavu. U blejoniklů je hodně i stovka za kilo, naopak pokud by to měla být sbírka rytířů a příslušenství, tak není problém dát i 1000kč/kilo. Píše se že je to castle KW, ale pokud bude každý druhý štít sedřený potisk, každý druhý fig prasklé torzo a bardingy s ulámanými clipy...

nerow

To je pravda. Já to bral ze zkušeností na aukru. Kde většinou běží vytříděné zbytky town, space..takže nějaký skla, kola, bricky, plates...A to se pohybuje kolem 350 Kč.

No však nás pak poinformuj kolik % z toho použiješ.


McMagic

Díky moc za rady s očistou lega.
----
Jinak neměli by to být nějak vytříděné dílky, ale komplet lego po dítěti co už si s legem nechce hrát (je tam Castle nejvíce %, pak i City atd.).

Zatím mám jen tyto fotky (viz příloha) + až to dorazí tak určitě nafotím více roztříděné:)