Po 20ti letech zase u LEGA

Založil McMagic, 28.12.2011, 15:33:14

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

McMagic

Zdravím,

jsem tu nový a tak bych se měl asi trošku představit.

S legem jsem se setkal někdy před 89 rokem, kdy jsem dostal malý bagr. Poté následovalo porevoluční období, kdy jsem dostával lego k narozeninám, vánocům a dalším příležitostem. Pamatuji si že co jsem nedostal (a bylo toho tedy hodně co jsem chtěl ale Ježíšek nepřinesl), tak jsem stavěl dle fotek v katalogu. Bohužel někdy v letech 1994-1996 jsem veškeré lego předal mladšímu sourozenci a věnoval se jiným pro mne v té době asi dospělejším aktivitám (lego skončilo někde nenávratně v bazaru po tom co "dospěl" i mladší sourozenec...).

Teď po +- 20ti letech se žena díky bohu zbláznila a dostal jsem pod stromeček Star Wars set. Protože jsem pořád v obchodech po legu pokukoval, ale nebyl jsem schopný se nějak dokopat k nákupu, tak to učinila drahá polovička:)

Lego jsem postavil během ani ne 30ti minut a vše jsem dělal nějak automaticky - ani návod nebyl skoro třeba. A vzbudilo se ve mě to co jsme zažíval ve 12ti s tím rozdílem, že už nejsem vázán na finanční situaci rodičů apod.

Takže doma už je další SW set + na cestě poštou jsou další tři SW sety + středověká tržnice. (omlouvám se za možné špatné označení - bez čísel atd.).
Doufám, že do začátku bude těch pár kostek stačit abych se dostal do budovatelského stavu a osvojil si vše co jsem možná i pozapomněl.

A snad sem mezi Vás i časem zapadnu.

McMagic

P4tr1cius

Tak Ťa tu medzi nami vítam.
To čo píšeš, som ja presne prežíval pred rokom. Tiež ma k LEGU nepriamo opäť priviedla priateľka a tiež po veľmi dlhej dobe (18 rokov).
Takže Ti držím palce a prajem hodne chuti do zbierania a stavania LEGA.

Kucis

Vidím že máme podobný osud. Taky se teď dostávám zpět k Legu v dospělosti, poté co jsem objevil tyto stránky, zjistil jsem. že jsem AFOL.  A na Bricklinku jsem si splnil svůj dětský sen- Barracudu  ;D

Snad jeden rozdíl je v tom, že jsem o svoje dětské sety nepřišel  :)

pavel1980

U mě je to taky to samé, asi před rokem jsem si prohlížel staré Lego katalogy z 80. let, které jsem dostal jako dítě a zažíval jsem opravdové deja-vu  :) Prostě jsem se úplně vrátil do dětských let. Naštěstí všechny moje staré sety ještě mám, tak dávám jednotlivé stavebnice do kupy (měl jsem všechno sesypáno v jednom pytli) a samozřejmě dokupuji nové, jak sety, tak kiloware. Něco brouzdání na netu a objevil jsem Kostky, Bricklink, Peeron, zjistil jsem, jaké existují fantastické MOCy (už se těším, až budu mít dostatek kostek a začnu stavět nějaké svoje), prostě mě Lego zase chytlo jak když mi bylo těch 10-12...

BTW, teď mám tříletého synka, zatím je na klasické kostky moc malý (zatím pilně staví a bourá Duplo), ale už se těším, až si spolu postavíme třeba nějaké pořádné město.

McMagic

Tak to jsem rád, že podobný osud nepotkal jen mě:)
Jen je škoda těch setů z dětství.

McMagic

#5
Zdravím,

jelikož dávám dohromady stavební materiál - zatím tak nějak všeobecně (abych mohl něco budovat/testovat).

Rozhoduji se zdali má cenu kupovat tyto sety:

(Říkám si tak +-3 kousky - kvůli castle dílkům)

Tento jeden do zásoby.
----
Dále jsou nějaké sety (za rozumnou cenu), které obsahuji opravdu hodně stavebních a využitelných dílků?
Zatím jsem byl nejvíce spokojen s

i zde jsem nalezl celkem použitelné dílky

----

linhi

10193 je jednoznačně perfektní set na dílky,pokud hodláš stavět něco středověkého je to bezva volba...

Colonel32

http://www.morelega.cz/vyprodej-sleva-az-50-278/?osCsid=1s4nhce8tmv5f4itqas5e99qq1

Zvážil bych tu hasičskou zbrojnici. Je tam dost zajímavých dílů v DarkRed a DarkTan, což je jedna věc. A tak za 5 let ten set bude mít cenu přes 10,000 korun, takže v případě nouze ho budeš vždycky moct prodat.

McMagic

Lákají mne dvě témata:
1. SW + sci-fi
2. Středověk/fantasy

10193 + 7965 již mám. U toho 10193 silně zvažuji druhý kousek:) Ale prvně koupím mlýn 7189.

SpCasPi000

10193 a 5929 sú pre mňa totálne bomby na diely, oplatia sa hlavne ak sú v zľave a ak z nich vieš využiť takmer všetko. Treba si to jednoducho spočítať, myslím že toto sú pekné prípady keď sa za určitých okolností neoplatí kupovať všetky diely a figy z nich na BL.

supermachina

#10
A ja som sa dostal tiez len nahodou k LEGO. V patnastich som odlozil stavebnice do pivnice a boli tam patnast rokov. Potom som sa nudil v robote a cez kostky som si kupil tri modely naraz za dobru cenu: 8145, 8653 a 8285. Doma som sa na seba hneval, ze som vyhodil tolko penazi za blbosti. Tak vecer nahnevany som si sadol za stol s poharom vina a otvoril som set 8285. Ako som si prezeral navod, sacky so suciastkami a nalepky...som si povedal, ze po patnastich rokoch skusim poskladat podvozok aby som mal predstavu aky je to velky model. Zacal som o piatej s rozbalovanim sacikov a prezeranim si novych dielov ( s liftarmami som sa vtedy stretol prvy krat) a skoncil som o stvrtej nad ranom s poskladanym tahacom....to bolo pred styrmi rokmi a odvetdy mam vsetky velke sety od techic-u a mam v tom dost velky balik penazi... :'(

McMagic

Ta hasičská zbrojnice vypadá moc dobře, když procházím obsah - doufám, že bude ještě nějakou dobu v prodeji...

Musím se krotit během týdne jsem za lego utratil přes 10.000,- :/

Jinak děkuji moc za rady.

Systematik

#12
Citace od: McMagic kdy 03.01.2012, 15:00:23
Musím se krotit během týdne jsem za lego utratil přes 10.000,- :/
  ;D no jo, to je hned... já proti tobě troškařím, ale lepší když kape ;D

Mě k legu dostala neteř, která mi věnovala žlutej záchrannej člun http://peeron.com/inv/parts/30086 s jedním legáčkem.
No a měsíc-dva nato jsem v Intersparu koupil slevněný http://www.brickset.com/detail/?Set=7748-1, pak přišly
Collectable minifigures a už to jede  ;D ;D ;D

tereza

ja to mam pres svyho 11ti letyho syna....milujem star wars a on uz ma docela slusnou sbirku...sbirame od roku 2006.ja ho v tom podporuju a nakupuju a utracim!!! :)
doufam ze si tu taky brzo zalozi svuj profil a pochlubi se modely...

Rewolt

Citace od: tereza kdy 04.01.2012, 12:36:50
doufam ze si tu taky brzo zalozi svuj profil a pochlubi se modely...

Hlavně to ne. Stačilo nám videjko. :-X
It's a trap!

Colonel32


otaznik

Citace od: tereza kdy 04.01.2012, 12:36:50
doufam ze si tu taky brzo zalozi svuj profil a pochlubi se modely...
Doufám, že ne, dnes už jsem zvracel...

Matošo


Systematik

Citace od: Matošo kdy 06.01.2012, 08:39:26
pánové, pánové...  ::)
Přesně tak, nechme kalhoty tam kde jsou, dojdeme-li k brodu, uvidíme (a rozhodneme se) až tam...  ;)

otaznik

Citace od: Matošo kdy 06.01.2012, 08:39:26
pánové, pánové...  ::)
Viděls jeho "videa"? Pokud ano, tak lze jen potvrdit, že jsem byl ve svém vyjádření ještě příliš opatrný. Pokud ne, tak se na ně podívej a bude ti vše jasné.

Fifo

No neviem či sa tu ešte Tereza objaví. Po takej vlne kritiky a zhrozenia sa už asi dielami svojho syna chváliť nebude.

P4tr1cius

Ja som si pustil dva videá, na viac som nemal chuť. Ale aj napriek tomu, ukrižovanie týchto dvoch ľudí, čo ste tu predviedli,.. . No, vždy je najjednoduchšie poslať niekoho do prd..le, ťažšie je už rozumne mu dohovoriť, aby svoj "omyl" (nikto z Kostiek, určite v živote žiaden neurobil) dal na správnu mieru a bol nabudúce "normálny". Rozhodne sa tu nikoho nechcem zastávať, ale po zopár videách (aj keď nechutných) zaradiť týchto dvoch do kategórie Mansonovej rodiny, to je pre mňa nepochopiteľné.

Anatyt

Citace od: Fifo kdy 06.01.2012, 10:40:24
No neviem či sa tu ešte Tereza objaví. Po takej vlne kritiky a zhrozenia sa už asi dielami svojho syna chváliť nebude.

To dúfam!

Citace od: P4tr1cius kdy 06.01.2012, 10:48:59
Ja som si pustil dva videá, na viac som nemal chuť. Ale aj napriek tomu, ukrižovanie týchto dvoch ľudí, čo ste tu predviedli,.. . No, vždy je najjednoduchšie poslať niekoho do prd..le, ťažšie je už rozumne mu dohovoriť, aby svoj "omyl" (nikto z Kostiek, určite v živote žiaden neurobil) dal na správnu mieru a bol nabudúce "normálny". Rozhodne sa tu nikoho nechcem zastávať, ale po zopár videách (aj keď nechutných) zaradiť týchto dvoch do kategórie Mansonovej rodiny, to je pre mňa nepochopiteľné.

Príde mi ujeté rozumne dohovárať dospelej osobe, ktorá je navyše matkou. Ja ani otcom nie som, čiže sa na to ani necítim, aby som učil matku, ako ma vychovávať syna. Ale ak niekto katanou znehodnocuje jedlo, tak som nekompromisný!

killco

10 rokov a rozumu menej ako môj 7 ročný syn. :'(   To sú také deti pri ktorých výchova zjavne zlyhala.

otaznik

Citace od: P4tr1cius kdy 06.01.2012, 10:48:59
Ja som si pustil dva videá, na viac som nemal chuť. Ale aj napriek tomu, ukrižovanie týchto dvoch ľudí, čo ste tu predviedli,.. . No, vždy je najjednoduchšie poslať niekoho do prd..le, ťažšie je už rozumne mu dohovoriť, aby svoj "omyl" (nikto z Kostiek, určite v živote žiaden neurobil) dal na správnu mieru a bol nabudúce "normálny". Rozhodne sa tu nikoho nechcem zastávať, ale po zopár videách (aj keď nechutných) zaradiť týchto dvoch do kategórie Mansonovej rodiny, to je pre mňa nepochopiteľné.
Ty idealisto!
Navíc je omyl a omyl - ty prezentované prasárny jsou daleko za hranicemi, když ne u desetiletého, pak u jeho rodičů určitě (tedy by alespoň měly být).

Matošo

Citace od: otaznik kdy 06.01.2012, 10:37:09
Viděls jeho "videa"? Pokud ano, tak lze jen potvrdit, že jsem byl ve svém vyjádření ještě příliš opatrný. Pokud ne, tak se na ně podívej a bude ti vše jasné.

Videa jsem viděl, přišly mi špatný, ale pořád v tom nějak nevidím důvod chovat se jako hulvát a buran...

otaznik

Citace od: Matošo kdy 07.01.2012, 19:17:36
Videa jsem viděl, přišly mi špatný, ale pořád v tom nějak nevidím důvod chovat se jako hulvát a buran...
Přišly ti "jen" špatný? Aha, tak to pak dost vysvětluje.

tereza

opps,vsem ktery ty detsky srandicky urazily se omlouvam...komentare na kostkach bych cekala k lego tematum..
a  jen prosim ty ktere to asi doopravdy nadzvedlo aby nepsaly vulgarni vzkazy memu synovi...myslim ze to k dobremu stylu nepatri.deti tim filmem o kureci peceni nechtely nikomu ublizit..piste me,ja tu kritiku preziju :D

otaznik

Citace od: tereza kdy 07.01.2012, 21:03:27
opps,vsem ktery ty detsky srandicky urazily se omlouvam...komentare na kostkach bych cekala k lego tematum..
a  jen prosim ty ktere to asi doopravdy nadzvedlo aby nepsaly vulgarni vzkazy memu synovi...myslim ze to k dobremu stylu nepatri.deti tim filmem o kureci peceni nechtely nikomu ublizit..piste me,ja tu kritiku preziju :D
Proboha, ale o tom to je! Já v těch videích vidím zejména to, že dotyčný nemá absolutně smysl pro hodnoty, dělá si, co chce a je tak "trošku" rozmazlenej. On ještě neví, že je to problém, ale rodiče by to měli vědět a měli by s tím, podle mého, něco dělat, dokud to ještě jde.
Pokud někdo očekával, že tady pochválíme videa podobných témat (teď mluvím o těch videích, kde tu smutnou úlohu oběti odehrálo LEGO), tak to se VELMI spletl. Jak sem něco podobného vůbec dospělý člověk mohl odkázat? Nepochopím.

Rewolt

Citace od: tereza kdy 07.01.2012, 21:03:27
...myslim ze to k dobremu stylu nepatri.
Obávám se že my máme o ''stylu'' zcela jiné představy  :P
It's a trap!