Zákaz lega.

Založil Dan0102, 24.07.2008, 22:36:25

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Dan0102

čau hele poraďte mi co mám dělat když mi máma nechce dovolit lego... dřív sem ho zbíral a pak mi ho dala pryč a teď nic nemám... a máma mi říká že sem na to už starej a to je mi 16.. je to normální v tomhle věku ho zbírat...?.. poraďte mi co mám dělat... :-[

Colonel32

Citace od: Dan0102 kdy 24.07.2008, 22:36:25
čau hele poraďte mi co mám dělat když mi máma nechce dovolit lego... dřív sem ho zbíral a pak mi ho dala pryč a teď nic nemám... a máma mi říká že sem na to už starej a to je mi 16.. je to normální v tomhle věku ho zbírat...?.. poraďte mi co mám dělat... :-[

Ne, neni to normalni. V tomto veku mas mit dark-ages.

technicka: zbira se se "S"


MwK

Citace od: Dan0102 kdy 24.07.2008, 22:36:25
je to normální v tomhle věku ho zbírat...?.. poraďte mi co mám dělat... :-[
No,myslím že Lego môžeš zbierať v akomkolvek veku,vôbec na veku nezáleží,presne ako pri iných zbierkach...(nevravím to len preto lebo mám 16 ::))
A to že nemôžeš presvedčiť rodičov(mamu),respektíve ich nemáš takých tolerantných,v tom ti asi nikto z nás nepomôže a budeš natom musieť asi zapracovať sám,a dokázať že je to pre teba dôležité.Ale akou formou,to by si mal vedieť len ty...
Len mi pripadá choré že ho "dala pryč"...veď čo ti raz kúpila a je tvoja hračka by ti aj mala nechať,keby zakázala predať pochopím ale sama zobrala?
Pripadá mi to ako z roku päť... :P
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Dan0102

no ale když mi je 16 a na těch krabicich je napsano věk do 12 tak vy si ho kupujete i když vám je třeba 20?

Colonel32

ja si to kupuju, protoze se mi to libil, a jestli je na krabici napsano 5-8 nebo 16+ je mi srdecne jedno.

MwK

#5
Citace od: Dan0102 kdy 24.07.2008, 22:59:57
no ale když mi je 16 a na těch krabicich je napsano věk do 12 tak vy si ho kupujete i když vám je třeba 20?
Myslím že väčšina ľudí z tochto fóra si tie krabice(akékoľvek)bude kupovať dokým bude dýchať,to jest 12,16,20,30 ale aj kludne 100 rokov a na krabici bude päť rokov...
Ako som napísal,keď niečo zbieraš,môže ti to byť jedno... ::)

EDIT na Colonela:
To som myslel... ;)

EDIT na Dartha:
To pomáha aj umňa,lenže mne otec povie že radšej mi dovolí a prispeje na lego,ako by ma mal vidieť niekde sfetovaného a spitého... ;)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Darth

Citace od: Dan0102 kdy 24.07.2008, 22:36:25
čau hele poraďte mi co mám dělat když mi máma nechce dovolit lego... dřív sem ho zbíral a pak mi ho dala pryč a teď nic nemám... a máma mi říká že sem na to už starej a to je mi 16.. je to normální v tomhle věku ho zbírat...?.. poraďte mi co mám dělat... :-[

Když mě něco říkají na Lego, tak se zeptám, jestli by radši, kdybych místo sbírání Lega chodil po hospodách. To je většinou umlčí.

otaznik

#7
Citace od: Dan0102 kdy 24.07.2008, 22:59:57
no ale když mi je 16 a na těch krabicich je napsano věk do 12 tak vy si ho kupujete i když vám je třeba 20?

Zkus si projít profil u některých členů fóra a uvidíš. Možná by nebylo od věci forum ukázat i mámě.

Darth

Citace od: otaznik kdy 24.07.2008, 23:07:42
Citace od: Dan0102 kdy 24.07.2008, 22:59:57
no ale když mi je 16 a na těch krabicich je napsano věk do 12 tak vy si ho kupujete i když vám je třeba 20?

Zkus si projít profilu některých členů fóra a uvidíš. Možná by nebylo od věci forum ukázat i mámě.

Jo, třeba stařešinové jako já a otazník  ;D

tazzy

#9
Citace od: MwK kdy 24.07.2008, 23:03:19
To pomáha aj umňa,lenže mne otec povie že radšej mi dovolí a prispeje na lego,ako by ma mal vidieť niekde sfetovaného a spitého... ;)

Presne tohle rika i muj tatik, ze je lepsi lego nez abych nekde tvrde fetoval apod.

Skyder

#10
Citace od: Colonel32 kdy 24.07.2008, 23:02:29
ja si to kupuju, protoze se mi to libil, a jestli je na krabici napsano 5-8 nebo 16+ je mi srdecne jedno.
Podobne. Tiez mam 16 a tych krabic mam doma vela, a je mi to uprimne jedno.  ;)
Skyder

Dan0102

no nevim no, ňák zkusím mámu přemluvit ale ona si furt myslí že to je jen pro malý děti...

danny01

A potom je druha skupina ludi: clenovia rodin, a ti riesia podobny problem s partnermi  ;D Ale je to boj, nic nieje zadarmo ;)

Citace od: Dan0102 kdy 24.07.2008, 23:16:46
no nevim no, ňák zkusím mámu přemluvit ale ona si furt myslí že to je jen pro malý děti...
tak to by som jej ukazal nieco z Technicu alebo Mindstorms... Zagoogluj a pozri nejake roboty... ;)
Danny

Colonel32


Holkamodrooká

Nech mamku, ať se koukne na tyhle stránky, třeba dostane rozum a prohlédne  :o.  Mě bude 30, mé drahé polovičce 36 a prckovi 5. Přes Lego doma zakopáváme a vůbec nám to nevadí a co si myslí okolí (proč cpou tolik peněz do blbých kostek, když potřebují novou koupelnu... jsou fakt trapný, v jejich věku...) je nám šumák!!!!!!!!!
Ta horší varianta je, že budeš muset počkat, až odejdeš z domu, budeš bydlet jinde a dělat si, co sám uznáš za vhodné.  8)
Jedinečný Absolutně Nezničitelný Inteligentní Cizinec na Kastraci Agentů

Dan0102

Zkusím mámu ňák ukecat, tátovi to nevadí kdybych ho zbíral ale nevim proč to vadí mámě.... teď pojedu do Německa tam mi máma říkala že mi to možná dovolí...

Jarmila

Posaď mamku vedle sebe, najeď na výstavy lega ve Svitavách (loni) a v Brně (letos) a ukaž jí, že to je zábava a smysluplné využití volného času pro všechny, ne jen pro malé děti.
Mně bude už hodně, pravděpodobně víc než Tvé mamce a postupně se ze  mne coby pouhého kupce lega pro syna stává kupec lega pro sebe a začínám si po večerech pro sebe stavět. Je fakt, že nevím, jaký seriál běží v televizi, ale nijak mne to nermoutí.
Nebo na to "běž od lesa". Jestli bude mamka říkat, že nemá čas si s Tebou prohlížet nějaké "kostky", tak jí navrhni, že jí s něčím pomůžeš, aby ten čas měla. Alespoň chvilku. třeba jí dojde, že je lepší chrastit s kostičkami než s igelitkou plnou lahváčů. :-)
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Ondra

No jestli má blbé připomínky to ještě jde snést, ale jestli ti lego schovala (Nezlob se na mně) tak si zaslouží pár facek.Omezenost lidí nezná mezí, bohužel je to většinou případ generací narozených před rokem 1980.P.s.:Jestli dostáváš kapesné nebo si vyděláš peníze brigádou, tak ji prostě ignoruj...

Colonel32

Citace od: Ondra kdy 27.07.2008, 12:17:32
...Omezenost lidí nezná mezí, bohužel je to většinou případ generací narozených před rokem 1980...

Omezenost lidi rozhodne neni ohranicena vekem, a prave takovyto komentar by se teoreticky dal povazovat za znak omezenosti - naprosto zbytecne neucty prave k narozenym pred r. 1980.

Citace od: Ondra kdy 27.07.2008, 12:17:32
Jestli dostáváš kapesné nebo si vyděláš peníze brigádou, tak ji prostě ignoruj...

A jak si pomuze? Za vydelane penize si koupi nove lego, a matka mu to zase schova  ;D

btw, vtipne je, ze ve chvili, kdy uz jsem mel napsany navod, jak prat lego v pracce, (vychazeje tedy hlavne z Jindrousovych zkusenosti) jsem lego prat v pracce stale jeste nesmel, s oduvodnenim, ze se muze lego i pracka poskodit, a min. jeste pul roku mi trvalo zbytek rodiny v podobe matky presvedcit, ze je to naprosta blbost.

niessnet

Souhlasím v obou bodech s Colonelem.
Radši diplomaticky přesvědčuj, než aby sis dělal rozbroje v rodině. Ostatně k tomu budeš mít v tomhle věku nejspíš ještě spoustu důležitějších důvodů, než je sbírání Lega. ;)
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

Lord.obiv

Tak co Dan0102 ? Už jsi mamku přemluvil? :), Nebo ještě ne? Být v tvé kůži tak ji překecávám od rána do večera, přijít o možnost stavět si z lega je pro mě strašlivá představa. Já jsu na legu závislej ;D, ale je lepší být závislej na lego než být zavislej na drogách atd..
Budiž LEGO

Marty713

Můžeš bejt závislej na obojím...

Pamatuju, jak jsme jednu noc u kámoše, kterej suveréně sklízí a pěstuje na několika lokacích v okolí, v noci vytáhli LEGO ze sklepa a stavěli si vláčky se všim všudy - kolejí měl teda dost  >:D

otaznik

Citace od: Ondra kdy 27.07.2008, 12:17:32
No jestli má blbé připomínky to ještě jde snést, ale jestli ti lego schovala (Nezlob se na mně) tak si zaslouží pár facek.Omezenost lidí nezná mezí, bohužel je to většinou případ generací narozených před rokem 1980.P.s.:Jestli dostáváš kapesné nebo si vyděláš peníze brigádou, tak ji prostě ignoruj...

Tvoje vlastní tvrzení zároveň tímto "skvostným a inteligentním" příspěvkem vyvracíš.  :-X

Colonel32

Citace od: Dan0102 kdy 28.07.2008, 23:24:42
Tak máma mi to nakonec dovolila zbírat, příští tejden si du koupit ňáký lego... a dokonce říkala že mi něco i koupí...

to uz je podruhe.  :P ::)

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 28.07.2008, 23:27:16
to uz je podruhe.  :P ::)

Je to potřetí. Mně tedy ještě výrazně nevyhovuje patvar "ňák"....  :-X

Colonel32

<a> Ty seš vůl chtěl sem dát krok spět jaks mi radil ale ctrl+s ukládá!!!
<b> poradilo by ti, kdybych ti řek, že zpět se píše se "z"?
<a> ty demente ja chci o krok spět!!!

lamer - nezklame

okerol23

#26

Tak prehovor mamku, resp. nech sa pozrie na fórum a jedno je isté, že Lego neni len pre deti, ale v podstate je na tvorbu a rozvíjanie hlavičky po celý život. :)

Marty713

#27
Citace od: Dan0102 kdy 28.07.2008, 23:24:42
Tak máma mi to nakonec dovolila zbírat, příští tejden si du koupit ňáký lego... a dokonce říkala že mi něco i koupí...

Tak gratuluju :) mám radost za tebe. To je vítězství, ne?

Dan0102

poté co mi máma dovolila zbírat lego sem si přes 120 euro v německu koupil toto: 7654, 7655, 7656, 7660, 7663 a 7681 klidně sem přidam i fotky

MasterWindu

Citace od: Dan0102 kdy 28.08.2008, 20:00:24
poté co mi máma dovolila zbírat lego sem si přes 120 euro v německu koupil toto: 7654, 7655, 7656, 7660, 7663 a 7681 klidně sem přidam i fotky
Tak to ti gratulujem ... fotky postni do topicu "Nove prirustky ...atd"  ;)
Dark ages forever ...