(vlastní) Vozidla z českých cest

Založil kryst.off, 20.02.2011, 22:04:19

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Kiko97

Tak tu je prerobený.  ;)

kryst.off

No vida, hned jsou proporce věrnější  ;)
kryst.off

kryst.off

Po delší době vyšlo pár volných večerů na Lego. První jsem věnoval rozebírání, třídění a několika neúspěšným pokusům, dneska jsem se pustil do stavby veteránu Tatra. Bylo jich hodně podobných, tenhle je asi nejblíž Tatře 54. Třeba ji někdo aspoň pozná  ;)
kryst.off

Ivansliz

Citace od: kryst.off kdy 14.11.2011, 22:54:15
Po delší době vyšlo pár volných večerů na Lego. První jsem věnoval rozebírání, třídění a několika neúspěšným pokusům, dneska jsem se pustil do stavby veteránu Tatra. Bylo jich hodně podobných, tenhle je asi nejblíž Tatře 54. Třeba ji někdo aspoň pozná  ;)

Bomba.   :o To je fakt dobrá ukázka, jak se na malém modelu dá udělat velké divadlo.  ;)
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Kiko97

Nevyzerá zle, iba tá strecha je veľmi kockatá.
;)

Nychrom

Postav te mi někdo Mladoboleslaváka.  :P
Lego je jedna věc, ale důležitější je nápad.

kryst.off

Citace od: Ivansliz kdy 15.11.2011, 15:24:02
Bomba.   :o To je fakt dobrá ukázka, jak se na malém modelu dá udělat velké divadlo.  ;)

Díky. Od tebe chvála potěší  ;)
kryst.off

kryst.off

Citace od: Kiko97 kdy 15.11.2011, 21:51:53
Nevyzerá zle, iba tá strecha je veľmi kockatá.
;)

Ano, taky jsem s ní nebyl úplně spokojen. Naštěstí na to majitelé mysleli a u karosáře Sodomky z Vysokého Mýta si nechali na zakázku udělat verzi kabriolet. Ostatně téměř všechny tatrovky se tehdy dělaly ve více verzích  :)
kryst.off

kryst.off

Citace od: Nychrom kdy 16.11.2011, 17:53:24
Postav te mi někdo Mladoboleslaváka.  :P

Tak se předveď ty. Já mám radši Kopřivnici  8)
kryst.off

Colonel32


kryst.off

#40
Citace od: Colonel32 kdy 19.11.2011, 02:22:56
Přijde mi, že na čelo by se o trochu více hodilo http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=3300 .

Taky jsem to zkoušel, ale bylo to až moc kostrbatý. Proto jsem zvolil tuhle variantu, kde je zlom naznačenej (i když tam není...)
kryst.off

FilipS

Nevypadá to vůbec špatně, malinko se mi nezdají ty přední blatníky, ale model celkově je povedený. Tady sem ti pro další inspiraci ještě našel pár Téček http://farm5.staticflickr.com/4126/5094012269_86c50f1d0f_b.jpg

Nychrom

kryst.off: to nebyl výsměch, jen návrh na nové auto  ;)
Lego je jedna věc, ale důležitější je nápad.

kryst.off

Jedno malé žluté úencéčko (UNC)
kryst.off

otaznik

Tu "lištu" se světly nad koly už bych tam nedával. Jinak pěkné (z boku), zepředu možná moc široké.

peter

Jenže originál ji má. Možná by stačilo ji udělat jen dvě plate tlustou.

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Anatyt


kryst.off

Ahoj, díky za ohlasy. Ta lišta nad koly je podle mě dost charakteristická, určitě bych ji tam nechal. Ale měla by být tenčí, to je jasný. Nemáte někdo nějaký tip jak na její konec dostat světlo, nejlépe ve vzpřímené poloze? Můj dosavadní vývoj zatím ztroskotává právě na tomto technologickém oříšku ??? Třeba bude večer moudřejší odpoledne  :)
kryst.off

germik

No, leda tam dát třeba tile 4x1 a na její konec nakolmo nacvaknout - na jeho spodní stranu tak klikneš třeba round plate coby světlo ;) - bude směřovat dopředu ... Bohužel to teď nevyzkouším, ale mohlo by to fungovat...
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

otaznik

Citace od: peter kdy 04.12.2011, 16:40:49
Jenže originál ji má. Možná by stačilo ji udělat jen dvě plate tlustou.
Já to myslel spíše tak, že vozidlo je potom příliš široké. Tohle by mělo mít plus mínus 4 study.

kryst.off

Vzal jsem si vaše konstruktivní připomínky k srdci a úencéčko předělal (tedy vlastně rozdělal a udělal znovu, jak jinak). Zúžil jsem kola, udělal jinak ramena a jejich uchycení, se kterým jsem nebyl moc spokojený, a pak se věnoval diskutovaným lištám. Vyzkoušel jsem řadu různých "tyček" a technic dílů, ale nakonec bylo nejhezčí a nejjednodušší germikovo řešení. Díky  ;) Spokojen asi nebude jen otazník, protože na lištách má UNC pořád šest studů na šířku, ale snad mi to odpustí. Myslím že s užšími koly vypadá UNC štíhlejší  ;)
kryst.off

Anatyt

Už to vyzerá lepšie. ;) Ešte by som ten Clip na svetlé dal žltý.

kryst.off

Citace od: Anatyt kdy 04.12.2011, 22:58:25
Už to vyzerá lepšie. ;) Ešte by som ten Clip na svetlé dal žltý.


Jasně, to já taky, ale kde ho takhle v neděli večer sehnat?  ;D
kryst.off

otaznik

Vypadá to o dost lépe, teď ještě snížit kabinu a bude to OK.  ;)

kryst.off

Citace od: otaznik kdy 04.12.2011, 23:12:23
Vypadá to o dost lépe, teď ještě snížit kabinu a bude to OK.  ;)

S tím bych si dovolil nesouhlasit. U originálu je výška přibližně stejná jako délka stroje (samozřejmě bez lžíce), stejně tak u MOCu. Ale nebyl by žádný problém ubrat jednu nebo dvě plate  :)
kryst.off

otaznik

Tak možná řidiče trošku podložit platem a sedadlem.

kryst.off

S tím už souhlasím, je dost utopenej. Ale výš už být nemůže, nevměstnal by ruce vedle ramen bagru... Příležitostně vyzkouším snížit kabinu, máš pravdu že to asi bude vypadat líp. Teď je tam velká "díra" mezi hlavou a třechou  :)
kryst.off

kryst.off

Při archivaci fotek ze starého počítače jsem našel polozapomenutý projekt... pokus o "dvanáctsettrojku". Výsledek neodpovídá vynaloženému úsilí, byl to velký boj, pořád se něco měnilo a maska pořádně nedržela na zbytku auta. Nakonec jsem to rozebral dřív než dodělal. No, snad je aspoň k poznání :)
kryst.off

Systematik

Citace od: kryst.off kdy 13.02.2013, 00:49:55... No, snad je aspoň k poznání :)
Docela jo, škoda, že jsi to nedal jako hádanku, odpovědi by ti poskytly validnější data  ;D