(Vlastní) Garážová vrata

Založil Jindroush, 01.01.2005, 19:47:15

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jindroush

Protože pořádných garážových vrat je málo (lamelová prakticky nejsou, a kupovat kvůli nim letiště za pár tisíc se mi nechtělo), přemýšlel jsem o nějakých jiných. Nakonec jsem se rozhodl napodobit výklopná vrata, která používáme v naší garáži.

Fotky jsou mizerný, měl jsem na ně tak 2 minuty. Model je zatím pořád jenom prototyp. Hrozně se mi nelíbí to zamykání v uzavřené poloze, součástky jsou celkem namáhaný (ovšem ne natolik, aby se polámaly).

Rozměry vrat: šířka 12 čudlů, výška 10 čudlů.
Rozměry otvoru: šířka 12 - 2 čudly (ramena), výška cca 7 kostek
Mechanismus zabírá ještě 2 čudly do stran, takže mezi dvěmi garážemi musí být 4 čudly místa.
Gumičky vrata samy dootevřou. Se vzdálenostmi bushů na rameni, počtem a sílou gumiček budu ještě experimentovat.


Zde je vidět pohled do pootevřených vrat. Na boku jsou vidět technic ramena 1x7 a červené gumičky.


Pohled zevnitř, při plně otevřených vratech. Gumičky jsou teď naprosto uvolněné. Středový pin je 3L.


Pohled zevnitř při plně zavřených vratech. Gumičky jsou maximálně napnuté. Vpravo nahoře je vidět vodící lišta vrat, technic pin with friction už není na hladké, takže zapadne dolů a částečně zamyká pohyb. Technic bush je vyloženě narvaný na strop té rýhy, takže uzamkne vrata, ale za cenu značného pnutí. Je lehký problém s otevíráním vrat. Je nutno vynaleznout nějaký lepší způsob zamykání.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

#1
No, trochu jsem to modifikoval na rozměr 12x12 a pokusil se to nakadit  ;D Touhle dírou už projedou ty nový 6ti čudlový auta bez problémů.
Je to můj vůbec první MLcad výtvor, tak prosím o shovívavost. Upozorňuji, že se nejedná o návod k sestavení, ty dveře a gumičky se musí do výsledné stavby strčit včas.

http://www.kostky.org/data/mocs/gd.mpd

Jindroush myslel naCADit - pro ty, kteří se cítí zaskočeni - pozn. moderátora
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)