Výstava v Brně

Založil Jindroush, 13.11.2007, 23:37:25

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jarmila

No tak se o trošku více projdu a vystoupím na Hlavním nádraží. Když už je cestou hezčí procházka.  ;) Snad se neztratím.  :D
A do Brna nejedu nakupovat, ale čumákovat.  ;D Ale vyloučeno to nakupování není. Když bude výrazná sleva.  :D

Lístek na tramvaj=šalinu se dá koupit od řidiče nebo ji budu muset mít předem?
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Dejv

Citace od: Jarmila kdy 08.04.2008, 20:17:38
No tak se o trošku více projdu a vystoupím na Hlavním nádraží. Když už je cestou hezčí procházka.  ;) Snad se neztratím.  :D
A do Brna nejedu nakupovat, ale čumákovat.  ;D Ale vyloučeno to nakupování není. Když bude výrazná sleva.  :D

Lístek na tramvaj=šalinu se dá koupit od řidiče nebo ji budu muset mít předem?
Dá se i u řidiče, ovšem za větší peníz. Doporučuji trafiku. Nejvíc se vyplatí celodenní jízdenka, ale to už si musíš určit sama, jak moc budeš využívat MHD  ;)

Jarmila

Jednou tam a pak zase zpátky. A jestli to bude o něco dražší u řidiče mi nevadí. Budu v Brně po 20 letech, tak to snad nebude důvod k mému osobnímu bankrotu.  ;D Si dám menší svačinu a bude to zpátky ve šrajtofli.  ;D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Dejv

Citace od: Jarmila kdy 08.04.2008, 20:29:33
Jednou tam a pak zase zpátky. A jestli to bude o něco dražší u řidiče mi nevadí. Budu v Brně po 20 letech, tak to snad nebude důvod k mému osobnímu bankrotu.  ;D Si dám menší svačinu a bude to zpátky ve šrajtofli.  ;D

Já myslel, aby ti zbylo víc na suvenýr... Nějaký ten památeční setík z Brna..

Jarmila

Citace od: sparkz kdy 08.04.2008, 20:33:46
Citace od: Jarmila kdy 08.04.2008, 20:29:33
Jednou tam a pak zase zpátky. A jestli to bude o něco dražší u řidiče mi nevadí. Budu v Brně po 20 letech, tak to snad nebude důvod k mému osobnímu bankrotu.  ;D Si dám menší svačinu a bude to zpátky ve šrajtofli.  ;D

Já myslel, aby ti zbylo víc na suvenýr... Nějaký ten památeční setík z Brna..

Z Brna mi posílá sety ve výrazných slevových akcích můj oblíbený kostkáč, moje moravský zlatíčko.
A jinak já jsem sic ze Zapadlé Lhoty, ale jsem civilizovaná a platím kartou, kde to jde.  ;D Takže v tom problém nevidím.
Cestu do Brna a zpět mám bezplatně a ještě mi zaplatí za 8 hodin práce.  ;D
A na Výstavišti si u podnikového stánku vytáhnu z lednice nějakou tu plechovku nebo lahvinku.  ;D
Jó, drzý čelo lepší poplužního dvora.  ;D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Darth

Mno hned nad hlavnim vchodem do vystaviste je automat na listky myslim.

Jamesek

Citace od: Darth kdy 08.04.2008, 21:09:52
Mno hned nad hlavnim vchodem do vystaviste je automat na listky myslim.
A na zastávce šaliny výstaviště a hlavní nádraží také ;)

Jarmila

Tak hlásím návrat. Nohy mám s jedním puchýřem, záda otlačený od knih z Levných knih, svačinu jsem snědla cestou tam, KFC je všude stejný  ;D, cesta přes Batelov mne dovedla k mé hromádce lega štosované u jiného kostkáče v koutě.  ;D

Výstava:
Paní pokladní příjemná, ještě mi povídala, že jsem se měla ke kostky.org přihlásit dřív, že bych nemusela platit. Ta dvacka vstupného snad nikoho nezruinuje. Mašinky jezdily podle plánu, jen před nádražím je mimo kolej a nejezdila. Ale to už se ví. Mtronovo impozantní dílo hned u vchodu mi vyrazilo dech. Hlavně při porovnání s loňskem. Mákli jste i na ostatním. Ten posun je vidět u všeho. A Vasykův parníček je pověstnou třešničkou na dortu. Okolo toho jsem lehce našlapovala a snažila se nemít hubu dokořán. To bude škoda rozebrat, ale toho stavebního materiálu, co tam je. Joj.

Paní pokladní povídala, že tam byl přede mnou nějaký starší pán z Pardubic, který tvrdil, že tedy proti minulé výstavě ve Svitavách to žádný velký rozdíl není, že to je skoro stejný. Měl štěstí, že jsme se nepotkali. Bych mu to asi vybarvila.

Přítomné dětičky byly nadšené z jezdících vláčků, byla tam i paní s kočárkem, žádný problém, návštěvníků kolem 10-15 střídavě, ale bylo to mezi 12 - 13 hodinou, to bývají maminy doma u plotny a špinavého nádobí.

Chlapečkové se nemohli odtrhnout od hracích stolečků.

Technická připomínka:
Jízdné jsem v tram neplatila. Měla jsem vstupenku z výstavy TECHAGRO a u ní je útržek platící coby volná jízdenka na MHD Brno v daný den.
Navíc u té vstupenky je volňásek na vstup do Technického muzea v Brně. Mám dvě. Jestli je neztratím, tak je s sebou přivezu do Brna příště, platí do 31. 8. 2008. Třeba se budou někomu hodit.
Další výstava, kde se bude účastnit zaměstnavatelský podnik bude v druhé polovině dubna, mohla bych mít další volňásky.

Rýpací připomínka: hledala jsem stopy prachu. A našla.  ;D Budete mít co čistit.  ;D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

peki

Citace od: Jarmila kdy 09.04.2008, 20:30:46

Rýpací připomínka: hledala jsem stopy prachu. A našla.  ;D Budete mít co čistit.  ;D


Koleje čístí Jura cca 1 týdně  ;D.

peki

Citace od: Jura kdy 01.04.2008, 14:43:35
...návštěvnost - opadla, ale furt chodí přes 100 lidí denně, celková přesná čísla za březen ještě nemám, ale odhad je k 5-ti tisícům

Podle posledních informací byla návštěvnost za březen 6 500 lidí  ;D

Darth

#70
Právě jsem se vrátil z hradu... teda z výstavy  ;D

Je to super, hromada prcků u stolků (já teda spíš koukal po maminách a po Legu). Nějaký taťka podával vysvětlení, kde co je (buď to byl někdo z Kostek, nebo už na to koukali na fotkách... "A tady je ta bitva...").

Co mě překvapilo a s čím jsem nepočítal, byla ta hromada detailů, které fotky nezachytí/člověk si jich na fotkách nevšimne. Šel jsem tam s tím, že už mě nemůže nic překvapit. ALE.

Suprové ztřeštěnosti, jako oběšenec u hradu nebo strašák na poli (i když v pozadí u studny se povaloval snad rybář s udicí, který by patřil spíš k řece - pokud teda moc nebubmal a nechtěl lovit ve studni).

Policajti s hnědým round brickem byli vyfoceni u Cafe Corneru už zblízka, ti nepřekvapili (ale nápad je to skvělý), ale další detaily už jo - ať je to člověk pojídající rohlík před obchodem s pečivem, nebo dva businessmani potřásající si rukama, či tři dělníci transportující rouru :o)

Chrám je absolutně impozantní, na fotkách vypadá menší. Stejně tak spousta dalších modelů včetně kolejiště (teda až na chybějící zarážky na konci koleje, takže jeden vůz sjel mimo kolejiště).

Občas je něco shozeno (zahradník se sekačkou ve Fabulandu buď spadl, nebo si dává šlofíka na boku a zapoměl pustit sekačku).

Kanálova letištní katastrofa sice moc pro děti nebude, ale je tam spousta skvělých nápadů (ukládání kostlivců, "brutální doktor", nebo človíček filmující ohořelou končetinu.

Westernové městečko je taky bašta, pravý saloon, zloději skládající u banky hromadu dynamitu - schválně jdu ještě jednou prohlídnout fotky, jestli jsou tam zachycené ty detaily, co jsem si všimnul až v muzeu.

Za ten dvaciáš to stálo, myslím že v dnešní době by se na vstupné na takovou super akci dalo dát i vyšší vstupné (ale to si rozhoduje muzeum).

A když sem vylezl ven, tak kolem zrovna šly tři maminy a jedna prohlásila, že se tam s děckama chystá.

EDIT samozřejmě nesmím zapomenout na Vasykův kolos a Robbedův star destroyer. U všech modelů platí, že někdy díly, které bych ani nepředpokládal, dokáží u modelů vytvořit tak skvělé detaily, že nad tím zůstává rozum stát (na to bohužel nikdy mít nebudu) - ať už hasičské sekerky na ocase destroyeru, ruce robotů na vytvoření zábradlí u farmy v podhradí, jablka v chrámu, velbloudi, nebo použití technic dílků pro netechnic situace (roura u Cafe corneru).

MwK

Tak,zajtra budem už aj ja patriť k tým štastným čo uvideli výstavu v Brne na vlastné očí.... ;D
Už mi nezabráni zápal priedušiek,ani pokazené auto(to bolo minulí týždeň)vidieť tú nádheru ktorú ste tam postavili... :)
Strašne sa teším,fakt,ani neviem či zaspím... ;D
Ale inak,vybavil som sa preistotu dvoma foťákmi(ak aj nabitá baterka zlyhá,budem fotiť druhým),ktorý má každý 1GB pamäťovku + záložnú 128MB...
Takže tak... :)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Jura

- čištění kolejiš't provedeno  :P  karambol odstraněn

- víkendová návštěvnost opět přes 1000 osob, hodně z nich  jsou "přespolní"

5o

Tak aj ja sa konečne chystám do Brna, predpokladám že pôjdem vlakom, aspoň si trochu pospím a nemusím maturovať s parkovaním v centre. A autobusári väčšinou berú len ľudí, ktorý cestujú až do najvzdialenejšej zastávky. A to nechcem riskovať že sa mi neujde miesto a čakať ďalších pár hodín na ten správny spoj. Tak som si pozrel mapu Brna, pre istotu skontroloval cez satelit a som milo prekvapený, že z Hlavnej stanice je to do múzea iba na skok. Čiže sa asi prejdem pešo, pokiaľ náhodou dovtedy nenájdem niečo lepšie, prípadne sa tu nedočítam výhodnejšiu trasu. Len dúfam, že tá Hlavná stanica je tá stanica kde mi zastaví vlak z Bratislavy a odvezie ma aj späť, keď už je to tak blízko.
Preto lebo Lego...

Skyder

Citace od: 5o kdy 15.04.2008, 18:04:07
Tak aj ja sa konečne chystám do Brna, predpokladám že pôjdem vlakom, aspoň si trochu pospím a nemusím maturovať s parkovaním v centre. A autobusári väčšinou berú len ľudí, ktorý cestujú až do najvzdialenejšej zastávky. A to nechcem riskovať že sa mi neujde miesto a čakať ďalších pár hodín na ten správny spoj. Tak som si pozrel mapu Brna, pre istotu skontroloval cez satelit a som milo prekvapený, že z Hlavnej stanice je to do múzea iba na skok. Čiže sa asi prejdem pešo, pokiaľ náhodou dovtedy nenájdem niečo lepšie, prípadne sa tu nedočítam výhodnejšiu trasu. Len dúfam, že tá Hlavná stanica je tá stanica kde mi zastaví vlak z Bratislavy a odvezie ma aj späť, keď už je to tak blízko.
Ja som isiel rovnakym sposobom z BA na vernisaz, je to fakt blizko, ides hned po prejdeni cesty na namestie po centre takze myslim ze inak sa tam ani nedostanes. Prajem pekny zazitok.
Skyder

Jarmila

Citace od: 5o kdy 15.04.2008, 18:04:07
Tak aj ja sa konečne chystám do Brna, predpokladám že pôjdem vlakom, aspoň si trochu pospím a nemusím maturovať s parkovaním v centre. A autobusári väčšinou berú len ľudí, ktorý cestujú až do najvzdialenejšej zastávky. A to nechcem riskovať že sa mi neujde miesto a čakať ďalších pár hodín na ten správny spoj. Tak som si pozrel mapu Brna, pre istotu skontroloval cez satelit a som milo prekvapený, že z Hlavnej stanice je to do múzea iba na skok. Čiže sa asi prejdem pešo, pokiaľ náhodou dovtedy nenájdem niečo lepšie, prípadne sa tu nedočítam výhodnejšiu trasu. Len dúfam, že tá Hlavná stanica je tá stanica kde mi zastaví vlak z Bratislavy a odvezie ma aj späť, keď už je to tak blízko.

Když už jsem to ušla já pěšky, která jinak víc než 50 metrů z lenosti neujde a raději popojede autem, tak to už zvládne pěšmo každý. :-)
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Darth

#76
Mno z nástupiště tě to vykopne pravděpodobně do podchodu (pozor na peněženku, je tam vždycky hromada lidí), z podchodu vystoupej někam nahoru (buď se dostaneš do hlavní haly vlakáče nebo na tamvajový ostrůvek před hlavní halou). Pokud půjdeš až na konec podchodu (ve směru, kam tě to vykopne), tak narazíš na eskalátory. První eskalátor a doprava je mezi ťamanama východ na ulici, ocitneš se na druhé straně ulice, než je hlavní nádraží (tam se stejně potřebuješ dostat) - stačí se dát doprava a první ulicí znovu doprava nahoru na náměstí svobody. Nebo můžeš nastoupit na druhý eskalátor, tím se dostaneš do jedné boční uličky v centru, po východu z eskalátoru stačí se dát doleva a po asi 50-100m narazíš na tu hlavní ulici vedoucí nahoru na náměstí. Proplétání se uličkama vysvětlovat nebudu, taky to jde, ale je to složitější.

Cesta zpátky už nevede podchodem, ale přechod před tramvajovými ostrůvky, do hlavní haly a tam po schodech dolů na nástupiště, z kama ti vlak pojede (já prvně bloudil na prvním nástupišti a nevěděl jak se dostat na 4ku).

STARHAWK

dotatz:

u nas je 8.5.2008 sviatok - je aj u vas ? je 8.5. vystava otvorena ? mozno by som si skocil na vylet do Brna v tento den

peki

Citace od: STARHAWK kdy 30.04.2008, 08:12:09
dotatz:

u nas je 8.5.2008 sviatok - je aj u vas ? je 8.5. vystava otvorena ? mozno by som si skocil na vylet do Brna v tento den

Dobré odpoledne,
muzeum bude v tyto svátky 1.5 a 8.5 přístupné jako ve všední dny, tzn. od 9. do 17. hodiny.

Jiří Macháček
kastelán Paláce šlechtičen.

Jura

návštevnost výstavy za duben 7093 osob

Jindroush

Konečně se mi podařilo dokončit výběr fotek do galerie na Brickshelfu.
Už by měla být moderovaná zde: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=318256
Snad je to jistý reprezentativní průřez.

Fotky dodali: Blake, Hamec, Jindroush, Mondak, Michal Moučka, Peki, Rever, Robbed, Togaran, Vasyk.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

***Banana.com

Citace od: Jindroush kdy 12.05.2008, 10:06:16
Konečně se mi podařilo dokončit výběr fotek do galerie na Brickshelfu.
Už by měla být moderovaná zde: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=318256
Snad je to jistý reprezentativní průřez.

Fotky dodali: Blake, Hamec, Jindroush, Mondak, Michal Moučka, Peki, Rever, Robbed, Togaran, Vasyk.

Dobrá práce. Dík patří všem fotografům, co nebyli líní fotky poslat, a Tobě za upload na BS, protože to musel být nehorázný opruz...

Petrjr

Hluboce se kaji že jsem nic nedodal, nestíhám stahovat ani vlastní fotky z foťáku. Naháním už pár měsíců termíny a odkládám vše co není nutné udělat hned - odkládám na zítřek. A tak každým dnem.  :-[

Mates

Citace od: Jindroush kdy 12.05.2008, 10:06:16
Konečně se mi podařilo dokončit výběr fotek do galerie na Brickshelfu.
Už by měla být moderovaná zde: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=318256
Snad je to jistý reprezentativní průřez.

Fotky dodali: Blake, Hamec, Jindroush, Mondak, Michal Moučka, Peki, Rever, Robbed, Togaran, Vasyk.
Na mě jsi zapomněl, nebo jsi žádnou nevybral... ::) >:D

Jindroush

Chcíp mi stroj a galerii jsem dodělal dřív, než jsem obnovil 100% ze záloh, takže tvoje fotky sice mám, ale z časových důvodů jsem je nepoužil (i když by se hodily).  :-\
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Mates

OK, já jsem nevěděl, zda jsem je k tobě protlačil, nebo ne ;) :D

Darth Giovanni

rád bych se zeptal kdy bude další výstava, protože ať se snažim jak se snažim nemohu zde najit nic konkrétního o další(ch) výstavách >:(
Darth Giovanni

zakm

Citace od: Darth Giovanni kdy 20.05.2008, 16:34:54
rád bych se zeptal kdy bude další výstava, protože ať se snažim jak se snažim nemohu zde najit nic konkrétního o další(ch) výstavách >:(

Pokiaľ viem tak sa uvažovalo niečo u nás v SR , ale to boli len úvahy, na konkrétne vyhásenia je ešte dobre skoro hlavne tým , že niektorý ( hlavne stavitelia ) sú za to aby sa dala chvíľu pauza , ale osobne mi je to jedno , má to svoje výhody aj nevýhody , výhody : budú sa môcť pripraviť novšie MOCy , pre ludí sa to stane vzácnejším a nevýhoda: absťák je absťák  ;D
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

Colonel32

Pry se uz ozvalo i nekolik muzei, ktere by mely zajem dalsi rok takovouto vystavu hostovat, ale je potreba nekoho za kostky, kdo zajisti organizaci a komunikaci, kostkare, kteri by staveli, a muzeum, ktere nam vyjde vstric. To se zacne resit nejdrive po skonceni aktualni vystavy.

linhi

Já se na novou výstavu již těším.Mám milion nápadů na nové mocy a tak bych se rád zase dostal o krůček dál ve svém stavitelském umění.Ale vím že organizace je těžká.