modernizace loga kostek

Založil peki, 02.06.2017, 09:45:48

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

jerzeeg

#150
To od Chairuda se mi zdá nejlepší, u všech ostatních mě "něco ruší" :)
To Chairudovo na mě působí hravě, nenuceně.

Chairudo

Citace od: jerzeeg kdy 18.09.2017, 10:21:46
To od Chairuda se mi zdá nejlepší, u všech ostatních mě "něco ruší" :)
To Chairudovo na mě působí hravě, nenuceně.

;D ;D ;D díky
No ten můj font se hodí spíše do komiksu, ale kdyby Mr. Cube zkusil upravit jeho poslední logo, jen přehodit mou kostku 1x1, tak to bych hrdě nosil na každém tričku které mám :D
Je moderní, výrazný, stylový, no víc už lobovat nemůžu :'(
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Villa Legina

#152
Citace od: Martins kdy 17.09.2017, 21:08:44
Ahoj Villa Legina,
plně respektuji, že se ti to nelíbí... Nebudu zde svůj návrh obhajovat, ale myslím, že si nepochopila... Jsme parta cca 40-50 stavitelů,... Jsou tam muži i ženy, děti i senioři, vzdělanci i nevzdělanci, češi i slováci... bohužel, asi žádný profesionální grafik. Máme rádi LEGO a stavíme z něj,...A protože to děláme pod hlavičkou tohoto fóra, chceme aby ta značka trochu vypadala. Některým z nás se ta 10 let stará už nelíbí a pokud se někde objeví mezi jinými značkami, je to trochu chudý příbuzný.

Ale na těch výstavách jsou většinou naše kostky a tak chceme, aby se ty KOSTKY nějak prezentovaly... nic víc. Víme také, že bude problém se shodnout, takže sorry, ale tím že z nás ze všech uděláš úplné debily nám nijak nepomůžeš....

My tady ale nebudujeme Adidas...my chceme jen hezčí, modernější značku. Nevím, proč by kostek ve značce mělo být 5 nebo 4, to je nějaká blbost, stejně jako že v kytici má být lichý počet kytek? A písmo? Možná se tvůrci výše uvedených značek také inspirovali na komunistických veřejných záchodech, protože také zvolili klasický Avantgard nebo jeho blízkou odvozeninu...

Čo to tady táráš pre boha?  ;)

Vraťme se prosím k normální diskuzi...

Martins, je mi ľúto, môjmu príspevku si zjavne neporozumel, inak by si nenapísal to, čo si napísal. Haló, mne sa Tvoj návrh páči!!!! Tvoj nápad- samotné logo je geniálne a má tú úroveň ako logá svetových značiek. Urobil si ho ako profesionál a vyjadrila som sa, že keby si ním bol tak by Tvoja robota mala cenu akú som napísala.

Ja veľmi dobre viem kto ste, a veľmi dobre som porozumela o čo ide. Práve preto.  Chcete aby značka bola moderná a dobre vyzerala. Opakujem tie kocky sú geniálne, zrkadlia duch času - atmosféru súčasnej doby - digitalizácia, technológie, moderný vek,  - to je symbolicky obsiahnuté v tom znaku - kruh ovládnutý, zarámovaný štvorcom, neviem či si to uvedomujete.

Štandardné 4 preto, pretože dielik o dĺžke 4 study (2x4) je tradične najvžitejší. A keď trváte na čs farbách tak zľava by to bola b-m-č (b) a sprava zasa b-č-m-(b). Pri 5 kockách by sa dalo zas nad farebným usporiadaním porozmýšľať.

Na vyváženie tohto minimalistického znaku som sa nazdávala, že by sa k tomu hodilo písmo, v ktorom by bolo niečo ľudské - to je písmo, ktoré by prezrádzalo ruku človeka. Aj vy pracujete s neživým materiálom kockami, ale ste ľudia  - a preto by logo malo odzrkadľovať aj túto stránku vášho spolku. Preto som napísala, že by sa mi tam hodil nejaký pekný font imitujúci písané písmo. Čiže taký font, ktorý neevokuje nič iné iba to že - písal to človek a nie stroj.

To, čo navrhuje Chairudo silne pripomína cirkus, clownov - nemocničných clownov - tých čo chodia s červenými nosmi navštevovať choré deti v špitáli. To písmo sa snaží byť veselé, hravé, ale je to strašne ideovo prázdne a - otrepané.

Je mi ľúto, že neviem Vám inak pomôcť, iba pocitovo opísať.

Martins

Ok, Villa, vráťme se k normální diskuzi. V tom svém příspěvku si u všeho neuvedla své důvody a ty, které si uvedla, nebyly pro mě relevantní.  :D To, co si napsala teď už alespoň diskuzi připouští.
Zareaguji na 2 věci - kostky a písmo.

Kostky: já osobně v tom logu nehledám prvoplánově kostky LEGO. Nepotřebuji, aby je tam každý viděl. Kontext a nakonec i text KOSTKY.ORG to sami napoví. Nepotřebuji tedy ani vycházet ze základních kostek. Já tam vidím sílu v těch trikolórách, je to spojení (lidí a kostek), které přetrvalo "věky". Ta skládačka mi zase dovoluje si s tím hrát tvarově a je to pro mě důležitě. Málokdo si tady uvědomuje, že jedna z aplikací loga, bude malý potisk na tričku minifiga. A tam mám 2! varianty, které budou čitelné, jasné a zrealizovatelné! Jo - čtverce a kruhy - to jsou základní geometrické tvary, je to matematika, je to prostě LEGO... nemusím si na nic hrát.

Písmo: zkoušel jsem jich několik, finální podoba je taková, že písmena "oeadpbg" atd. jsou kruhová (inu Avantgard). V názvu KOSTKY.ORG jsou 3 a ty jejich kruhy mi hrají s kruhy v kostkách. Je to spíš o optické sounáležitosti než o čemkoli jiném (síla čar je problém... viz výše). Jiné písmo mi tam neladilo... Další kategorií jsou písma zdobná, která se sama snaží na sebe upoutat pozornost. Ty jsem rovnou vyloučil, protože je pro mě důležitější ten symbol a písmo já chci mít jen hezky čitelné. Jsem tedy v kategorii log, postavených na symbolu. Písma psaná nemám rád, problém je většinou s čitelností a potom jejich digitální interpretace dost pokulhává za předlohou. Ano, dalo by se požádat někoho, kdo to umí, ať nám ten nápis udělá rukou. To je ale opět varianta, která už sama o sobě nepotřebuje žádný symbol. Nechám tuto kreativu na někom jiném...  ;)

A teď trochu obecně: nemáme úplně jasno v zadání. Co vlastně chceme, aby logo vyjadřovalo? Každý to vidíme jinak. Pro mě logo, které navrhl Chairudo a nazval ho katastrofa je nepřijatelné. Co je ale obecně pro nás všechny přijatelné? A co podtitul, má tam být? Jak bude ve spojení s Chairudovým návrhem vypadat? Kde budeme logo používat, jaké mám mít minimální parametry?

No nic, diskutujme nad návrhy, jen abychom se nezacyklili...

Díky všem za názor!

Villa Legina

#154
Citace od: Martins kdy 18.09.2017, 11:53:21
Ok, Villa, vráťme se k normální diskuzi. V tom svém příspěvku si u všeho neuvedla své důvody a ty, které si uvedla, nebyly pro mě relevantní.  :D To, co si napsala teď už alespoň diskuzi připouští.
Zareaguji na 2 věci - kostky a písmo.

Kostky: já osobně v tom logu nehledám prvoplánově kostky LEGO. Nepotřebuji, aby je tam každý viděl. Kontext a nakonec i text KOSTKY.ORG to sami napoví. Nepotřebuji tedy ani vycházet ze základních kostek. Já tam vidím sílu v těch trikolórách, je to spojení (lidí a kostek), které přetrvalo "věky". Ta skládačka mi zase dovoluje si s tím hrát tvarově a je to pro mě důležitě. Málokdo si tady uvědomuje, že jedna z aplikací loga, bude malý potisk na tričku minifiga. A tam mám 2! varianty, které budou čitelné, jasné a zrealizovatelné! Jo - čtverce a kruhy - to jsou základní geometrické tvary, je to matematika, je to prostě LEGO... nemusím si na nic hrát.

Písmo: zkoušel jsem jich několik, finální podoba je taková, že písmena "oeadpbg" atd. jsou kruhová (inu Avantgard). V názvu KOSTKY.ORG jsou 3 a ty jejich kruhy mi hrají s kruhy v kostkách. Je to spíš o optické sounáležitosti než o čemkoli jiném (síla čar je problém... viz výše). Jiné písmo mi tam neladilo... Další kategorií jsou písma zdobná, která se sama snaží na sebe upoutat pozornost. Ty jsem rovnou vyloučil, protože je pro mě důležitější ten symbol a písmo já chci mít jen hezky čitelné. Jsem tedy v kategorii log, postavených na symbolu. Písma psaná nemám rád, problém je většinou s čitelností a potom jejich digitální interpretace dost pokulhává za předlohou. Ano, dalo by se požádat někoho, kdo to umí, ať nám ten nápis udělá rukou. To je ale opět varianta, která už sama o sobě nepotřebuje žádný symbol. Nechám tuto kreativu na někom jiném...  ;)

A teď trochu obecně: nemáme úplně jasno v zadání. Co vlastně chceme, aby logo vyjadřovalo? Každý to vidíme jinak. Pro mě logo, které navrhl Chairudo a nazval ho katastrofa je nepřijatelné. Co je ale obecně pro nás všechny přijatelné? A co podtitul, má tam být? Jak bude ve spojení s Chairudovým návrhem vypadat? Kde budeme logo používat, jaké mám mít minimální parametry?
...

Ešte Ti odpoviem, ale ma to už nebaví, keď dostanem hubovú polievku za to, že jednak pochválim a na ostatné vyjadrím svoje pocity, vlastne sa ma to ani netýka, nemala som vôbec reagovať, je to vaša vec.

Kostky: ale veď to je absolútny súhlas od začiatku, tá filozofia je správna a ja to pociťujem rovnako. Stále nechápem, za čo si mi vynadal? Ale stačí 4, max 5 kociek, to je ideálne na vyjadrenie  -6 kociek vedľa seba je už veľa. Vysvetlím prečo: nabiehajú negatívne asociácie: chronické opakovanie, stereotyp, reťazová reakcia, strach, diktát, disciplína, uniformita. Možno je to niektorým na smiech, ale mi je to jedno... tak vnímam tých 6 kociek vedľa seba.

Písmo: ozdobné písmo nie je dobrá varianta, súhlas, že to nevyzerá dobre, príkladov je dosť. Mám na mysli písmo, z ktorého je cítiť človeka...neviem to inak vyjadriť... Martins, skúsil si variantu kde by boli všetko len malé písmená, prípadne k tomu ešte v kurzíva? Písmo by malo byť elegantné...

Martins

ta húbová polievka byla za toto:

Citace od: Villa Legina kdy 16.09.2017, 01:54:03
...kocky čo vytvoril Martins, sú to najlepšie...
Akurát problém je, že ich je nezmyselne 6....
Problém je font, ktorý je otrasný....

a já to překládám tak, že to nejlepší co je, je vlastně "nezmyselná a otrasná" hrůza... a tedy pokud to tak je, tak to ostatní je hrůza všech hrůz...
Podle mě to prostě bylo velmi destruktivní. Poté co si nám to vysvětlila jsem to vrátil k normální diskuzi... a zapomněl jsem poděkovat za poklonu, takže Ďakujem!   :)

Pojďme dál, chceš po mě něco, co já nechci a co asi neumím. 6 kostek ve mě neevokuje to, co u tebe. Dokonce bych rád tento motiv používal i jako nekonečný proužek nebo strukturu. Nemám s tím problém.
Písmo jsem zkoušel, mínusky by se mi také líbily, ale problém jsou spodní dotahy y a g, proto verzálky... Pokud chceš jiný font, musím zahodit ten kockatý nezmysel a jít jinudy. Ať se tím trápí někdo další... Díky!

HD

To si žádá hlasování. Ve vší úctě ke všem zúčastněným, nelze kvůli absenci jiných názorů podřizovat tvorbu jedinému zveřejněnému, tedy oficiálně existujícímu. :)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Luky1987

Přihodím taky trošku do mlýna.
Je to vlastní originální font, kostka odpovídá reálným rozměrům a barvy jsou z české vlajky.
Mám to k dispozici i v křivkách, od profesionální grafičky.

Strider

Citace od: Villa Legina kdy 18.09.2017, 13:15:37
Ešte Ti odpoviem, ale ma to už nebaví, keď dostanem hubovú polievku za to, že jednak pochválim a na ostatné vyjadrím svoje pocity,
Trochu se zde projevují kulturní rozdíly. Česká povaha je proti slovenské podstatně citlivější na tón sdělení. Proto ta čočka (=hubová polievka), co jsi dostala a nechápeš proč. Denně řeším v práci vhodnost formulací, aby si nikdo z adresátů nevysvětlil komunikaci špatným způsobem. Dost to unavuje a zdržuje (je to přece jen pouhá vnitrofiremní komunikace), ale vyplatí se si s tím trochu pohrát, než abych doživotně ztratil něčí ochotu spolupracovat. Morava tón už tak moc neřeší a Slováci ještě míň. Nic se proti tomu nedá dělat, je to naše kulturní dědictví a je nám to vrozené. Snad jen uvědomit si, že ne všichni jsou stejní jako my ;)

Mr. Cube

To druhé logo se mi moc líbí.

Luky1987

Ještě dvě varianty, jedna s tenkou linkou, jedna s linkou v tloušťce plate, obě s přehlednějším nápisem.

Mr. Cube

To je podle mě ještě lepší! Obě verze.

Villa Legina

Citace od: Darthstrider kdy 19.09.2017, 21:59:45
...Denně řeším v práci vhodnost formulací, aby si nikdo z adresátů nevysvětlil komunikaci špatným způsobem. Dost to unavuje a zdržuje (je to přece jen pouhá vnitrofiremní komunikace), ale vyplatí se si s tím trochu pohrát ....

Áno to poznám, a firma musí platiť o ďalšieho šéfa naviac, ktorý zamestnancovi vychádzajúcemu z riaditeľovej kancelárie vysvetlí, že nie, nebol práve povýšený, ale prepustený.

Nikoho nechcem osobne atakovať, ale tie návrhy písma sú nemoderné, aj tento posledný pripomína PC hry a la tetris z prelomu 80ych a 90ych rokov. Veď to mi nesedí, takí stavitelia a - vôbec ste tu ste takí progresívni ľudia nažhavení na všetko nové a moderné a toto tu - no nesedí mi to na vás... Ale už mlčím.


Mr. Cube

O pár příspěvků výše jsi zmiňovala kurzívu a eleganci. A já si právě myslím, že vzhledem ke kostkám, jakožto základním stavebním prvkům a stavbám z nich postavených, by to písmo mělo působit solidně, stabilně a pevně - zkrátka - "aby se nerozsypalo". :) Pro logo firmy prodávající třeba parfémy a krajky bych se tou kurzívou a elegancí ale určitě zabýval. A ohledně té modernosti - spousta dnes moderních záležitostí může rychle zestárnout, v tomto ohledu mi nějaký jednoduchý font (i to písmo od Lukyho) přijde spíše nadčasové, než nemoderní. Koneckonců - i ty základní kostky už mají stejný tvar x desítek let.

Hacislav

Pro mne je numero uno Logo od Mr. Cube:
Citace od: Chairudo kdy 13.09.2017, 20:48:03
Mě osobně se nejvíc líbí toto, moderní stylové, hned bych to dal na triko.
http://www.kostky.org/forum/index.php?action=dlattach;topic=50893.0;attach=157921;image
Tak kostička na koso mi v tom evokuje určitou hravost.

Citace od: HD kdy 13.09.2017, 20:51:27
@Chairudo: Osobně, jestli se můžu zamíchat do debaty, bych byl pro kostku nedávat přímo pod úhlem 45°. To může evokovat nechtěné asociace s jinými obrazci. Geometrickými.
Viz víše mě se líbí. Čtvercový brick 2x2 mi příjde celkem rozumě "sterilní" vůdči evokacím. Čverec není kosočtverec. Zvláště když jsou na něm ty čtyři study.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

Na Martinsovu logu se mi moc líbí ta jednoduchá promyšlenost a funkčnost. Je to kvalitní návrh, u mne je na druhém místě. Mám vůdči němu jedno ale...
Moc mě neuchvátil ten font. Hlavně to, že mi příjdou písmena moc tenka/hubená.

Citace od: Martins kdy 15.09.2017, 19:47:53
Pro představu... to první má nasílené čáry dle fontu, to druhé má zvolen font regular, který je stále maličko silnější... ale je to hodně blízko...
Srovnání tlouštěk čar nic moc nevyřešilo. U silnějších se hubenost písmen zlepšila jen malinko, zato kostky najednou působí na mě nějak "těžce".
A hubenější verze je prostě jen hubenější...

Z Log od Lukyho mne nejvíce zaujalo to s ORG na červeném podkladu.
Ale i na mě působí krapet dojmem dob retro atari grafiky. Přičemž to je spíše jako pachuť než jako dojem nadčasovosti...
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Foton

Citace od: Hacislav kdy 20.09.2017, 21:51:52
Viz víše mě se líbí. Čtvercový brick 2x2 mi příjde celkem rozumě "sterilní" vůdči evokacím. Čverec není kosočtverec. Zvláště když jsou na něm ty čtyři study.

Pro sichr ho stačí natočit ne o 45 ale třeba jen o 33 stupňů. Přidá to takový "znepokojující" prvek "nestability".
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Foton

Poslouchám Vaše názory a tak mě napadlo zkombinovat oba nejvíce ceněné návrhy.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

otaznik

Citace od: Foton kdy 22.09.2017, 09:40:53
Poslouchám Vaše názory a tak mě napadlo zkombinovat oba nejvíce ceněné návrhy.
Z čeho jsi usoudil, jaké návrhy jsou nejvíce ceněné? Žádná anketa tu zatím nebyla a ani diskuze se příliš lidí neúčastnilo.
Měl by se určit nějaký deadline, dát návrhy do jedné řady (včetně aktuálního loga) a nechat hlasovat, abychom se někam posunuli. Vítězný návrh(y) nemusí být nutně finální, můžou se třeba dále rozpracovat.

Jindroush

#169
Po letech spánku něco z mé strany:
1) Logo musí být jednoduché, ploché. Podívejte se na všechna moderní loga, případně modernizace stávajících log - všechny daly pryč skeumorphismus, takže 3D je dneska retro návrat do devadesátých let (sorryjako)
2) Bylo by dobré, aby barev bylo málo, a asi by přímo neměly odkazovat na trikolóru, protože CZ a SK se liší a jedna z toho nelze udělat.
3) Černobílá verze je potřeba pro některá použití.
4) Velmi nízké rozlišení je také vhodné, např. do ikon apod., proto zase žádné složitosti, ideálně zjednodušitelné do čtvercového formátu
5) Pokusil jsem se zakomponovat CZ a SK jako samostatné entity.
6) .org není nutně součástí textu, je to prostě jen doména

Níže uvedené věci vycházejí z některých, které už byly uveřejněny dříve a snad splňují ty výše uvedené ideje. Nic z toho není finální a zvládnuté do poslední drobnosti, na to jsou tu asi lepší grafici.
Poslední tři návrhy jsou možná až moc radikální, ale dala by se udělat i 3x2 verze.

PS: Rozklikněte si to, než budete komentovat ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jezevec

#170
Jako asi do toho moc nemám co mluvit, vzhledem k mému krátkému působení zde. Ale tak jen řeknu můj názor, snad mně za to nikdo hlavu neukopne. První černobílé mně připadá, jak logo krematoria a druhé hlavně s tím "O" v barvách zase nějaký střelecký klub, připomíná to terč. Nejvíce se mně líbilo logo, co tu navrhoval výše z vlastní tvorby Luky1987 nebo nějaká jiná variace na podobný typ.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Petronel

Naprostý souhlas s Jezevcem - není to špatné, ale ty kruhy mě bijí celkem do očí a připomínají terč nebo něco podobného.
Také jsem pro aby to bylo něco jednoduchého, líbí se mi ten co připomněl Jezevec:


Nebo třeba z tohoto spodní varianta se slabšími linkami, od Martina

Jindroush

No, to modré logo bych škrtnul, neplní dost podmínek uvedených výše, a ten font...

Já jsem právě vycházel z toho martin.s loga, s kostickou 1x1 shora, která ovšem ve vás (dvou) budí dojem terče.
Zkusil jsem se slabšími liniemi, a českou trikolórou, ale ta neplní podmínku.

Ještě jsem přidal jen modernizovanou verzi stávajícího loga, ale ta taky neplní podmínku dobře.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

milanv

Ten terč na mě působil taky tak kvůli chybějícímu orámování. Zatímco teď ten první nápad mi přijde velmi životaschopný, pokud by se rozvedl.
Pán na Žlutém hradě

Jezevec

#174
Tak jsem v rychlosti jen něco uplácal v malování - není to návrh na logo, ale spíš taková moje vize, v jakém smyslu by se mně logo líbilo, kdyby tak nějak vypadalo podobně. Dvě kostky lego jako symbolika lega, ale vypadá to i jako vrh kostkama (hra, zábava), navíc to i symbolizuje doslovně náš název Kostky.org. Jedna by byla modrá, druhá červená - barvy vyskytující se na obou vlajkách našich zemí. No a jednoduché mně to taky připadá.  :)
edit: Ještě se mně docela dost líbí něco na ten druhý způsob - Kostky.org a O nahradit legovým brickem, taky to je jednoduché, ale má to podle mě něco do sebe.  :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Chairudo

Určitě bych na logo navrhl tučnější font, ty teňoulinké nitky se moc nehodí, a nedržel bych se nezbytně v černé, modrá mi přijde stylovější. viz mé oblíbené

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Jezevec

 :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Strider

#177
Trochu to připomíná vlajku Grónska. :)
Nemohla by ta kostička, co představuje "O" stát normálně?

Martins

Vypadá to příšrně, sorry. Neberte prosím nápady někoho a nesnažte se to vylepšít, zpravidla to dopadne ještě hůř. Jestli máte k nějakému návrhu připomínky, tak požádejte autora, ať to zkusí někam posunout... Dík

Jindroush

Citace od: Darthstrider kdy 27.11.2017, 01:25:16
Nemohla by ta kostička, co představuje "O" stát normálně?

Jestli myslíš prostě zboku, tak to pak postrádá smysl toho studu jako "o".

Citace od: Martins kdy 27.11.2017, 07:47:31
Vypadá to příšrně, sorry. Neberte prosím nápady někoho a nesnažte se to vylepšít, zpravidla to dopadne ještě hůř.
Bylo tohle na mě?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)