Co vše lze postavit z pár Lego dílů -do 30.9.2013

Založil Hana129, 10.06.2013, 21:14:36

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hana129

Co vše lze postavit z pár Lego dílů                            
aneb postavte si svůj miniset a vyhrajte!
Soutěž nejen pro děti!

Jakékoliv libovolné téma – vlastní originální stavba je omezená jen počtem použitých dílků, může obsahovat maximálně 40 jakýchkoliv dílků.
Soutěžní příspěvek (meil) bude obsahovat 1-2 fotky stavby, nejlépe z různých úhlů + fotku rozložených dílů, ze kterých je tato stavba postavena.

Aby nedocházelo k zaslání fotografií stažených z webu, musí být, alespoň na jedné fotce (např. v rohu fotografie ) 2  kostky 1*1 v jakékoliv barvě.

Dílo může (ale nemusí) obsahovat i minifigurky ( figurkové díly jsou započítávány jako běžné díly).

Do soutěže se lze přihlásit mailem, zaslaným na  soutez@varko.cz .
V předmětu mailu uveďte název díla a číslo(tipněte si z kolika dílků celkem budou postaveny všechny soutěžní stavby dohromady)  Ve zprávě pak  uveďte Vaše jméno a adresu  , název a popis  díla + počet dílků, ze kterých je Vaše stavba složena + v příloze nejvíc 3 fotky.

Soutěžní příspěvky budou zařazeny o nejlepší vzniklou Lego stavbu, kde bude hodnocena originalita modelu, design, stavební techniky, využití  dílů. Díla  budou hodnoceny nezávislou porotou. Výsledky budou zveřejněny 8. 10. 2013.

Soutěž začíná 10.6.2013  a bude ukončena 30.9.2013.

Přihlášovacím meilem zároveň dáváte souhlas se zveřejněním fotek.

Ceny o nejlepší stavbu:
1. místo kredit 800,-- Kč na nákup Lego
2. místo kredit 500,-- Kč na nákup Lego
3. místo kredit 300,-- Kč na nákup Lego
4-5 místo kredit 100,-- Kč na nákup Lego


Tipovací soutěž – kolik z kolika dílů celkem budou postaveny všechny soutěžní stavby dohromady – (číslo musí být uvedeno za názvem stavby – v předmětu meilu)

1. nejbližší číslo – 500,-- CZK kredit na nákup Lego
2. nejbližší číslo – 300,-- CZK kredit na nákup Lego
3-5 nejbližší číslo – 100,-- CZK kredit na nákup Lego

germik

Není mi jasné to s tím tipnutým číslem - co když víc lidí tipne stejné číslo nebo když to správně netipne nikdo - nebo je to jen taková bonusová "disciplína a hlavní bude kvalita díla? ???
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Hana129

#2
Tak cenu dostane každý, kdo to číslo uhádne, když uhádne 50 lidí tak bude 50 cen, když neuhádne nikdo tak nebudu vydávat výhry žádné  ;D.
Právě jsem uvažovala jak to udělat, aby to bylo co nejspravedlivěji "vylosované" a nedalo se losování ovlivnit. Tak tímto způsobem to neovlivním ani sama. 

ale asi to upravím na:
Výhru získá  každý kdo uhádne v předmětu meilu vylosované číslo v 1. tahu sportky  dne  1. 9. 2013 .


Kvalitu díla si zatím nedovedu představit hodnotit, pro tu se pravděpodobně rozhodnu až v průběhu soutěže.


DarkDrago

Chtěl bych se zeptat jak to je s předělávkami "setu". Jestli je možno z dílků, které si zvolím udělat více variant (v jedné fotografii a popsány v popisku), aby bylo vidět, že z těchto dílků dá sestavit opravdu hodně věcí. Něco jak to bylo na Lipno soutěži.

Jinak se obávám, že někteří kostkaři jsou schopní poslat 50 modelů (za jeden den  ;D ) a opravdu kvalitních

Ještě bych se chtěl zeptat jaké hlavní ceny budou, ať je motivace.
Dračí páni s mocí ohně...

BlueRose

Pozor pozor pozor na zákon 202/1990 Sb. o loteriích a jiných podobných hrách - je to hned v úvodním ustanovení.

Protože soutěž je zamýšlena v souvislosti s provozem e-shopu, v navržené podobě se může jednat o spotřebitelskou loterii, pokud by hodnota výher za kalendářní rok přesáhla 200.000 Kč. Teoreticky to může nastat - stačí, když 2001 účastníků uhodne číslo a využije slevu 100 Kč. Spotřebitelské loterie jsou zakázány. V případě, že souhrn výher nedosáhne částky 200.000 Kč za rok, soutěž lze konat, ale podléhá oznamovací povinnosti finančnímu úřadu.

VYhnout se oznamovací povinnosti je možné, je ale nutné ze soutěže vyloučit prvek náhody - v tomto případě ji udělat čistě kreativní, ocenění získávají nejlepší modely.

Na netu je k tomuto tématu řada rozborů od známých advokátních kanceláří, např. zde nebo zde.

Hana129

#5
Děkuji za upozornění, této komplikace s vyhlášením "loterie" jsem si vědoma nebyla, takže vyhlášením soutěže to ještě budu muset předělat a pravděpobně ze "spravedlivého" neovlivnitelného losování vzdát.  :'(

Martins

Zdravím,
"spravedlivého" se vzdát nemusíte, losování ano. Způsob získání ceny musí být jasně definován a pokud říkáte, postavte model a tipněte výsledek, tak vím, že když to splním tak, vyhraji... a se mnou každý, kdo to také splnil. Tohle není loterie, tohle je asi v pořádku.

William

Popřípadě předělat na klasické: Tipněte si, kolik bude účastníků soutěže, to není losování ani loterie.

Hana129

#8
Díky za rady a tipy, tak po úvahách a poradách jsme soutěž trochu upravili - aktualizován byl první příspěvek.  Hlavní soutěž bude hodnotící a zároveň bude i malá tipovací. Loterii jsme vynechali.
Pokud se najde někdo kdo by se chtěl přihlásit do poroty, ať se ozve, ráda přivítám další porotce.  ;)

Ondrej


Hana129

Soutěž probíhá do 30.9. 2013, ale soutěžních příspěvků mám zatím hodně málo. Tak se nebojte zapojit, je velká šance vyhrát. Díky za aktualizaci.  :)

JaM203

#11
Zdravím,

zaujala mě tato soutěž, ovšem nějak jsem si nevšiml, jak je to s kolečky...

Počítá se guma + násada na kolo jako dva odlišné díly nebo jako jeden?

Hana129

Tak jsou to dva díly, ale je pravda, že jsem to nikde neuvedla a tak pokud se bude jednat o takovýto rozpor v počtu a vzhledem k tomu, že to je i soutěž po děti budu to počítat jako jeden.


Hana129

Ještě pár dnů na zaslání  soutěžních příspěvku  ;). Ukončení je již 30.9.2013.




DarkDrago

Teď když už je soutěž uzavřená tak bych se chtěl zeptat jaká byla účast a v jaké míře se účasnili AFOLové z kostek  :D
Dračí páni s mocí ohně...

Hana129

#15
Tak soutěž je uzavřená: fotky byly přidány na http://www.varko.cz/www-pemale-cz/10-Fotogalerie-ze-souteze

Dílek bylo velice málo - 17 účastníků, hodnocení probíhá.

Hodnocení  můžete podpořit a zjednodušit  rozhodování porotcům v albu na https://www.facebook.com/#!/media/set/?set=oa.441917129262383&type=1 potvrzením "to se mi líbí"

Počet prostavěných dílků byl 647 dílů

Nejbližší výsledky byly : 690, 700 a 800.

Výherci budou kontaktování po ukončení vyhodnocovací soutěže 8.10.2013.

DarkDrago

Chtěl bych se zeptat, co přesně je ten odkaz na to fb (co pod ním má být). Když ho já rozkliknu tak, mi vyskočí profil a "přidat do přátel" a žádná složka s fotkami, jak bych čekal tam není...
Dračí páni s mocí ohně...

Hana129

Byl vložen, špatný odkaz, omlouvám se, ale už by to mělo fungovat. Mělo by se zobrazit, album fotek.

danyboy

Jsem jediný komu nefunguje likování?
Žádné tlačítko like se mi u fotky nezobrazuje. ;)

DarkDrago

To bude asi hlavně z toho důvodu, že se nejdřív musíš přihlásit do skupiny  ;)
Dračí páni s mocí ohně...

danyboy

Citace od: darkdrago kdy 03.10.2013, 21:29:54
To bude asi hlavně z toho důvodu, že se nejdřív musíš přihlásit do skupiny  ;)

A jó no. Ta lidská blbost.  ;)

Hana129

Tak na facebooku to všechno dělala dcera, sama se v něm totiž skoro nevyznám a zatím nevím jak to vše funguje.  :-[

Hana129


Hana129

Dnes jsem zpracovala výsledky všech hodnocení a zveřejnila již výsledky na http://www.varko.cz/www-pemale-cz/9-Soutez .

Všem zúčastněným stavitelům i hodnotitelům děkuji.

danyboy

Moc děkuji za uspořádání této soutěže.
Gratuluji vítězi...

DarkDrago

Ještě bych uvítal nějakou tabulku bodů jak tomu bylo k Lipno soutěži, aby bylo poznat proč některé modely měly navrh  :D
Dračí páni s mocí ohně...

Hana129

#26
Přikládám tabulku.

Hodnotitelé vybrali 1-5 místo, kdy za 1. místo bylo 5 bodů,za 2. - 4 atd.

Jediný porotce z kostek svému pořadí hodnocení přidal soutěžícím do tabulky dvojnásobný počet bodů, tedy za 1.místo 10,8,6....

Like na facebooku byl za 1 bod

Počet bodů v hodnocení na kostkách  = počtu bodů.

Součet = výsledek.


Hana129

Slovní hodnocení proč kdo dal takové pořadí mám jen z kostek, u dalších hodnotitelů jsem "další" rozebírání proč zvolili, které dílo na ono místo nevyžadovala.
U většiny děl mě mrzely hodně špatné fotky, z důvodu jejich velikosti a taky, že jedna fotka byla podepsaná jsem je všechny ořezala, aby bylo hodnocení jednodušší.


DarkDrago

Tak to už chápu proč to dopadlo jak to dopadlo a ty viditelně zdařené se na bednu dívali někde zespod, když to bylo jen líbí nelíbí.
Nechápu proč se vybíralo jen prvních pět. Kdyby bylo v soutěži padesát modelů, tak to chápu, ale u sedmnácti si každý z hodnotících mohl dát tu pětiminutovou práci a napsat to až do konce...
Dračí páni s mocí ohně...

Hana129

#29
Bylo 5 cen, proto jsem nechala 5 míst, nějak jsem nepokládala za nutné to víc rozebírat a ani mě nenapadlo zabývat se tím jak to ovlivní pořadí.
Hodnotitelé byli různí, navíc i neafolové,  z kostek se mi přihlásil jen Peter, kterému za to velice děkuji.