Diskuse k Lipno soutěži

Založil grohl, 31.03.2013, 18:13:21

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

grohl

Zde posílejte své dotazy ohledně  vyhlášené soutěže.

Tomik

Mám dotaz, je možné v průběhu soutěže upravovat svůj příspěvek se soutěžním modelem? Mám na mysli doplňovat postupně fotografie, případně odkaz na video, nebo musí příspěvek zůstat tak, jak jsem ho tam vložil?
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

grohl

Soutěž budu uzavírat 15. 5. o půlnoci a do té doby si příspěvek upravuj, jak budeš potřebovat.  Jen poprosím kvůli přehlednosti o toto: 1 příspěvek = 1 model. Samosebou čím lepší prezentace, tím lépe pro tebe. Kdyby se sešly stejné nápady z jedné stavebnice u více soutěžících, body za originalitu samosebou dostane vyšší ten první zveřejněný bez ohledu na provedení.

peki

Soutěží ještě někdo? Já už mám skoro postaveno  ;) Lego set z roku 2012-2013 má dome kde kdo. Postavit z toho něco jiného je opravdu zábava. Zejména když začínají docházet kostky  ;D

Zde mohou soutěžit i ti co se na Lipno nedostanou - tedy všichni.

Měch

Já soutěžím, ale myslím, že času je ještě dost....o víkendu to chci mít dokončené a pak už jenom udělat video.
A myslím, že nikomu nebude vadit, když zmíním, že dělám model z 9398. aspoň mě nikdo nemůže nařknout z kopírování.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

peki

Tak to jsme už 3 (já dělám alternativní stavbu z horizont expresu   ;D  ). Času je sice ještě dost, ale aby to nedopadlo s účastí jako v jiných soutěžích. Téma je naprosto univerzální. Pravidla troufnu si říci jasná a prostinká : postav z origo Lego setu  (z roku 2012-2013) něco jiného, vyfoť to, ukaž kolik dílků ti zbylo. Ceny dle mého také pěkné. Tak se sám sebe ptám kde to vázne v čem je problém  ???

Petronel

Zvládne pořadatel a jediný člen poroty objektivně posoudit všechny stavby,když jsou ze všech kategorií? Hlavně tedy Lego technic vs vše ostatní. Technic mají jiné možnosti,dílo je zcela odlišné a můžou udělat třeba i pěkný mechanismus,jako u žraloka. Obtížně se to bude srovnávat. Nestálo by za to první cenu,která je i technic věnovat za nej technic stavbu a zbylé dvě za nej stavby z normálních dílků?

Bojím se taky, jestli má vůbec šanci nějaký z malých, či mini setů i když bude dobře vymyšlen.

Ale já se rozhodně také účastním, už mám i nějaké malé srandičky postavené. Ale stavím spíš z těch malých setů.

otaznik

Citace od: Petronel kdy 19.04.2013, 12:44:11
Zvládne pořadatel a jediný člen poroty objektivně posoudit všechny stavby,když jsou ze všech kategorií? Hlavně tedy Lego technic vs vše ostatní. Technic mají jiné možnosti,dílo je zcela odlišné a můžou udělat třeba i pěkný mechanismus,jako u žraloka. Obtížně se to bude srovnávat. Nestálo by za to první cenu,která je i technic věnovat za nej technic stavbu a zbylé dvě za nej stavby z normálních dílků?

Bojím se taky, jestli má vůbec šanci nějaký z malých, či mini setů i když bude dobře vymyšlen.

Ale já se rozhodně také účastním, už mám i nějaké malé srandičky postavené. Ale stavím spíš z těch malých setů.
To nech na pořadateli soutěže, určitě si s tím poradí.  ;)

peki

Citace od: Petronel kdy 19.04.2013, 12:44:11
Zvládne pořadatel a jediný člen poroty objektivně posoudit všechny stavby,když jsou ze všech kategorií? ................

Četl jsi zadání?
Citace od: grohl kdy 31.03.2013, 18:13:34

Na velikosti ani druhu stavebnice nezáleží. .........
Hodnocen bude:
- design,
- stavební techniky,
- využití nabízených dílů
-  originalita modelu.


Upřímně jsem čekal reakce typu já také stavím, ale fotky dám až na poslední chvíli.  Ne z odpuštěním přihlouplé řečnické otázky nad kompetencí poroty  ;D  Zvláště když se jedná o člověka, který  se zde na kostkách zapsal právě takovými to  variacemi z malých setů.

Druhou věcí je (a to zde bohužel postrádám dlouhodobě) že se nějak vytrácí (bohužel) takové to  není důležité vyhrát ale zúčastnit se, zvláště když si můžu přitom pohrát s Legem.

Měch

Mám otázku k soutěži. V mnoha stavebnicích je přibaleno pár dílků na stavbu B-modelu přestože se v A-modelu nevyskytnou. Např. v 42010 a 42011 jsou navíc ozubená kolečka a šneky do jejich společného B-modelu.

Jde mi o to, že bych potřeboval do svého modelu protlačit ještě dva tyto liftarmy. V modelu jsou pouze dva a já bych pro lepší pocit potřeboval 4. Vyhovovala by tahle změna pravidlům soutěže ?
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

DarkDrago

Já se taky připojuju do soutěže. Právě jsem dotáhnul ke konci přestavbu 9397  :D

Co se týče úpravy pravidel, tak bych za sebe maximálně dopsal, že je možné zaměnit díly jednoho tipu za jinou barvu, aby model nebyl jak leták z tesca  ;D i když já to až tak nepotřebuju.
Co se týče přidávání dílků, tak je to docela nefér., když někdo potřebuje jednu hřídelku a jiný by tam dotáhnul zase Liftarm 5 x 11, aby zpevnil konstrukci.
Pokud by se měly pravidla v tomto směru přepisovat, tak by mělo být určeno množství přidaných dílů (třeba podle velikosti setu) a taky jejich využití. Samozřejmě pak by byly zohledněny stavebnice bez přídavků.
Víceméně proti tom až tak nejsu, ale řekl bych, že na tom je ta soutěž postavená. Zajít do obchodu koupit set, zalistovat návodem a říct, že dokážu postavit ještě lepší model.
Věřím, Měchu, že potřebuješ ty dílky jen na zlepšení vzhledu.
Dračí páni s mocí ohně...

grohl

Citace od: malý Měch kdy 21.04.2013, 12:07:03
Mám otázku k soutěži. V mnoha stavebnicích je přibaleno pár dílků na stavbu B-modelu přestože se v A-modelu nevyskytnou. Např. v 42010 a 42011 jsou navíc ozubená kolečka a šneky do jejich společného B-modelu.

Jde mi o to, že bych potřeboval do svého modelu protlačit ještě dva tyto liftarmy. V modelu jsou pouze dva a já bych pro lepší pocit potřeboval 4. Vyhovovala by tahle změna pravidlům soutěže ?

Bohužel, vařit se musí jen z toho, co je v sáčcích. Pokud krabice obsahuje díly navíc  určené ke stavbě B modelu, nemám s tím problém, ale přidávání vlastních dílů beru jako porušení pravidel.

To samé platí pro záměnu barev. Používejte pouze díly z dané stavebnice v dostupných barvách.

Věřte mi, že ani stavba oficiálních alternativních modelů k setům, které jste nenavrhovali, není žádný med. :)

peki

Citace od: grohl kdy 21.04.2013, 22:49:28

Bohužel, vařit se musí jen z toho, co je v sáčcích. Pokud krabice obsahuje díly navíc  určené ke stavbě B modelu, nemám s tím problém, ale přidávání vlastních dílů beru jako porušení pravidel.

Týká se to i kolejí, které jsou použity na dokreslení scénky?

grohl

Tady asi ne, protože nejsou součástí modelu. Stejně jako bych neměl problém s tím, vyfotit třeba model auta před řadou modular domů.

VocucBat

Můžou se představovat i alternativní modely polybagů?

grohl

Došlo-li k jejich vydání v loňském či letošním roce, pak ano.

peki

Citace od: grohl kdy 31.03.2013, 18:13:34

2) Start 1.4. 2013, konec 15.5. 2013 o půlnoci.


Zatím jsem tu pouze 4 z toho 3 technic. Pár lidí položilo dotaz. Nechce se mi věřit, že nikdo další není schopen postavit alternativu k továrnímu setu z roku 2012-2013. Z novu opakuji akce je otevřená pro všechny členy kostek, tedy i pro ty kteří na Lipno nepojedou.   

Kuba

Škoda, že to bylo omezeno na roky 2012 - 2013. Nové sety nevlastním  :-\ .

otaznik

Ne každý chce prezentovat svoje soutěžní dílo v předstihu, uvidíme, jaká bude finální účast.

MÍLA

Opravdu se počítaj všechny z 2012-2013 ?

4208 změněný na skutečnou CASku.

peki

Citace od: otaznik kdy 30.04.2013, 14:43:15
Ne každý chce prezentovat svoje soutěžní dílo v předstihu, uvidíme, jaká bude finální účast.

Já jen, aby to nebyl stejný trapas jako v té space soutěži. Což některých reakcí jako, že nemám žádný set z roku 2012 a 2013 zatím hrozí  ::)

Kuba

Peki já to zle nemyslel. Ale prostě mi nic nové sety neříkají. Nejnovější set co mám doma, mám z roku 98. To málo co si mohu měsíčně dovolit investovat do lega raději použiji na nákup kostek, co potřebuji na stavby. Spíše bych apeloval na ty uživatele, co ve velkém přispívají do vláken o stavebnicích roku 2012 a 2013  ;)   ...možná o víkendu najdu trochu času a fantazie, tak bych se pokusil mimo soutěž postavit něco například z westernu.

peki

Citace od: Jukuruku kdy 01.05.2013, 11:58:24
Peki já to zle nemyslel.

Já také ne. To bych soutěž nedomlouval. Minikreatory stojí něco přes stovku. Dá se s nimi doslova čarovat viz vlákno zde.. Čili investice minimální. Nedávno se diskutovalo o nějaké soutěži pro děti AFOLů, tohle mi přide jako vhodná aktivita pro rodinný tým (ale asi se pletu).

grohl

Ještě k soutěži:
Zatím máme pouze jednoho soutěžícího, co splnil všechny  podmínky, a tím je Tomik.
Peki Nezapomeň včas smazat fotky z fóra a přidat fotku částečně rozebraného modelu.
malý Měch Chybí foto částečně rozebraného modelu. Postačí, když očešeš panely.
darkdrago Prosím nasdílet odkazy na požadované fotografie a smazat fotku uloženou na serveru fóra.

Kuba

Citace od: peki kdy 01.05.2013, 12:25:04

Nedávno se diskutovalo o nějaké soutěži pro děti AFOLů, tohle mi přide jako vhodná aktivita pro rodinný tým (ale asi se pletu).


Na mimču pilně pracujeme   ;D   

tomaslambo

hlásím že se také této soutěže budu účastnit. Darkdrago mě sice předběhl s 9397kou, ale beru to pěkně od podlahy, takže to doufám nebude vadit.

DarkDrago

Tak protože bych byl rád aspoň trošku originální a použil nějakou stavebnici jako jediný, tak přihlásím ještě jeden soutěžní model. Jak to vypadá, tak nebudu mít konkurenci, co se týče zbytkových dílků  ;D ale v jiných věcech ho každý překoná.
Dračí páni s mocí ohně...

tomaslambo

Promiň draku, že jsem ti takhle nalezl do zelí. Nebyl to úmysl.  :D

DarkDrago

No já s tím asi moc nesvedu   :D
Třeba ale vyhraju s tím Ninjagem, to by byla sranda  ;D
Dračí páni s mocí ohně...

Foton

Pokud nedej Bože vyhraji, dostanu cenu i když na Lipno nepojedu?
Že bych si s někým kdo tam bude domluvil převzetí a dovoz.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.