Falošné LEGO

Založil Justin, 03.12.2013, 17:55:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

otaznik

Co na to říci? Nechápu, že v tom nevidíš, pro mě zjevné, klapky na očích, které mají lidé, kteří vědomě kupují plagiáty parazitující na originálních stavebnicích (zde LEGO, ale platí to obecně i pro další výrobky), případně na dalších věcech (licence).

Tady nejde o názor, ale o vyloženou podporu takového jednání. Z mého pohledu je to podobné, jako by se chlubili např. vykrádáním aut. Proto jsou moje reakce takové.

RTG

Citace od: Anatyt kdy 10.06.2017, 22:51:46
Citace od: RTG kdy 10.06.2017, 22:38:05
Vyreklamuje mi Lepin poskodeny diel?

Ano.

A vies to aj podlozit? idealne realnou skusenostou, nie len, co sa niekde vyhlasuje? Celkom ma to zaujima, ale stracat cas overovanim a hladanim sa mi nechce.

Citace od: supermachina kdy 11.06.2017, 15:02:34
Dnes za blbu figurku pytaju 4€(!)....a kde to skonci? Ked si budem chciet kupit velky set tak aby som si vybavil uver v banke a rucil domom...a oni budu davat rocne spravy ake maju vysoke zisky!!!!
Ak niekomu narusi rozpocet 50€ krabica, tak by mal asi prehodnotit svoje priority a nielenze nekupovat lego, ale ani napodobeniny a ziadne veci, ktore nesluzia primarne na zabezpecenie prezitia.

Ked im chces dat najavo, ze je to drahe, tak to nekupuj. Ak to urobi viac ludi, nizke predaje budu ovela silnejsim argumentom. Priklad - 10255 sa mi paci, ale niesom ochotny tolko penazi zan dat. Tak si ho nekupim - mam tu fnukat, ako je to drahe? Bud mi to za tie peniaze stoji, alebo nie.

Citace od: Burue kdy 11.06.2017, 23:54:04
Citace od: otaznik kdy 11.06.2017, 20:21:59
Citace od: Burue kdy 11.06.2017, 16:25:05
Přesně tak a v dnešní době internetu má každý z nás možnost  výběru. Je škoda, že Lepin nezverejni kolik má prodaných setu. A na druhou stranu, jak se tady píše o plagiátorství, kolik z Vás má doma stahlej film,hudbu,software a další věci, ale vždyť to už je něco jiného, že jo - to už vlastně nezajímá nikoho, kdo to vymyslel, že to byl taky necij nápad !!!

Citace od: Burue kdy 11.06.2017, 16:35:36
A když si tak vzpomenu,tak u nás v práci byla vo Lego docela velká debata,jak je to drahý a že děcka by to moc chtěli, ale hold si to nemůže každý dovolit.Tak nekecám, jen u nás bylo objednáno přes 20 velkých setu od Lepina technic a verte,že lidi Vám v dnešní době na nějakou značku ..... když na to nemají! !! Tohlencto je prostě život! !!

Prosím tě, už na tohle fórum nechoď. Nikdy.

Je to můj názor na danou věc, každý tady muže napsat co chce - čus

Aj zlodej ma nazor, ze je to len nenavratne pozicanie. Kupis vedome kradnute zbozi? A ked ti tu niekto nalozi, tak zacnes pseudomoralizovat. Ciste pokrytectvo.
Aktualny Pocet dielikov: 47080
                    minifigov:     304

Anatyt

#302
Citace od: otaznik kdy 12.06.2017, 10:40:11
Co na to říci? Nechápu, že v tom nevidíš, pro mě zjevné, klapky na očích, které mají lidé, kteří vědomě kupují plagiáty parazitující na originálních stavebnicích (zde LEGO, ale platí to obecně i pro další výrobky), případně na dalších věcech (licence).

Tady nejde o názor, ale o vyloženou podporu takového jednání. Z mého pohledu je to podobné, jako by se chlubili např. vykrádáním aut. Proto jsou moje reakce takové.

Nemyslím si, že majú klapky na očiach a nevidia temnú stránku veci. Len vysvetlujú, prečo to robia (kupujú klony).

otaznik

Citace od: Anatyt kdy 12.06.2017, 10:46:28
Nemylím si, že majú klapky na očiach a nevidia temnú stránku veci. Len vysvetlujú, prečo to robia (kupujú klony).
Vysvětlují, proč podporují zloděje? Děkuji, to sem (podle mého názoru) opravdu nepatří.

Anatyt

Citace od: RTG kdy 12.06.2017, 10:45:20
A vies to aj podlozit? idealne realnou skusenostou, nie len, co sa niekde vyhlasuje? Celkom ma to zaujima, ale stracat cas overovanim a hladanim sa mi nechce.

Áno. Známemu poslali chýbajúce diely.

Anatyt

Citace od: otaznik kdy 12.06.2017, 10:48:41
Vysvětlují, proč podporují zloděje? Děkuji, to sem (podle mého názoru) opravdu nepatří.

Tak tu sa nezhodneme. Podľa mňa to konkrétne do tejto témy patrí.

ThomasMorta

Jenom bych rád upozornil na to, že ne každý klon je plagiát, ergo ne všichni výrobci klonů jsou zloději.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

supermachina

Z mojej strany nechapem iba to, ze preco musia korporacie (aj TLG) byt take chamtive...a este sa smiat zakaznikom, ze ake maju velke zisky, ked pisu rocne vysledky. Preto si myslim, ze je neeticke ked cinania predavaju klony ( aj ked podla poslednych informacii uz platia dizajnerov, takze by to malo byt OK aj z tejto stranky) ale tesi ma, ze uz maju mensie obraty a dufam, ze casom sa uvedomia a zacnu ist dole s cenou setov.

Faire

Menší prodeje můžou taky znamenat vyšší ceny a menší výběr kvůli poklesu cen z rozsahu :) Ale jasně, taky jsem za to, aby TLG mělo slušnou konkurenci. Purista jsem nikdy nebyl, takže možnost většího výběru při nákupu kostek by mi vyhovovala.

jerzeeg

Citace od: Pool kdy 09.06.2017, 21:11:37
...
Jinak to co jsem napsal ve dvou přísavkách výše, za tím si stojím, teorii mikroekonomiky podniku a tržní chování mám vyloženo správě, aplikace na Lego fabriku je samozřejmě jen moje spekulace, ale nemožné se mi to nezdá.  ::)
Nerad bych, aby to vyznelo hrube, ale krome uspory z rozsahu, ostatni, co pises, jsou uplne nesmysly. Trosku mi to prijde jako nejake centralne-planovaci mysleni :(, jako bys vychazel z nakladove teorie hodnoty, kterou uz snad dneska (mozna krome komunistu) vsichni povazujeme za chybnou.

Na trhu se kazda firma snazi o maximalizaci zisku, nikdo si nedava zadny strop (maximalne to narizuje nejaka regulace)..
Kdyz se firme podari snizit naklady, tak to znamena vyssi zisk.. Na ceny to nebude mit zadny vliv, krome pripadu, kdy se pokusi snizenim cen vyradit konkurenci.

Pracuju pro predni americkou pricingovou firmu, ktera prodava za nemale penize vlastni pricing solution, ma patenty na pricing science, zakaznici jsou spolecnosti jako Siemens, Dell, Henkel, Texas Instruments, atd.. a opravdu zakaznikum neradime, jak si snizit naklady, aby mohli jako nejaci lidumilove snizovat ceny  ;D
Presne naopak na zaklade analyz se hleda, kde je prostor ceny co nejvice nafouknout, aniz by doslo k vyznamne ztrate objemu obchodu.

Jedine, co tlaci ceny dolu, je konkurence. (V horsim pripade jeste mozna nejaka regulace, ale to se nakonec vzdy projevi negativne nekde jinde.)

ThomasMorta

Citace od: supermachina kdy 12.06.2017, 12:18:22
Z mojej strany nechapem iba to, ze preco musia korporacie (aj TLG) byt take chamtive...a este sa smiat zakaznikom, ze ake maju velke zisky, ked pisu rocne vysledky. Preto si myslim, ze je neeticke ked cinania predavaju klony ( aj ked podla poslednych informacii uz platia dizajnerov, takze by to malo byt OK aj z tejto stranky) ale tesi ma, ze uz maju mensie obraty a dufam, ze casom sa uvedomia a zacnu ist dole s cenou setov.
No, TLG rozhodně na stavebnicích neprodělává - ale mám pocit, že stále je spoustu neviditelné práce, za kterou platíš v jejich stavebnicích o které tvrdíš, že jsou chamtiví, když si ji chtějí nechat zaplatit - třeba vývoj ekoplastu, který chtějí nasadit do stavebnic tuším od roku 2020, který má mít vlastnosti jako ABS. To je jako by chtěli udělat veganský hamburger, který bude mít vlastnosti hamburgeru - není to nemožné, ale vývoj je sakra drahý.
Co se týče toho, že Čínské klony platí designerům - silně pochybuji o tom, že designérům z lega chodí tantiemy od LEPINu za to, že kompletně obšlehli jejich stavbu, o licencovaných setech Star Wars nebo SuperHeroes ani nemluvím.

Ale jinak - jak jsem psal, je spoustu legálních klonů - pokud staví vlastní stavebnice, mají smlouvy na licentcované set etc. tak s nimi nemám problém - ale zase o tolik levnější než lego nejsou. Podívejte se, kolik stojí obdoba creatorů od Mega Construxu. Sice tam těch kostek je víc, ale pořád jsou to mnohasetkorunové položky. Levné legální klony jsou obvykle kopie základních kostek, které mají už dlouho prošlou licenci - to je pak jednoduché, když může kdokoli vzít už dobře zdokumentovanou technologii a formičky naplnit už vyvinutým plastem - ale ninjago z toho prostě nepostavíš. Nicméně ok, nemám s tím problém, je to plně legální a nevidím v tom nic neetického...
Přiznám se, že nemám informace o kvalitě kostek od Slubanu - to je v Evropě asi největší low-costová legální konkurence lega.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Mr. Cube

supermachina: Zveřejňování výročních zpráv s uvedením zisku se nerovná vysmívání se zákazníkům.

jerzeeg

Citace od: supermachina kdy 12.06.2017, 12:18:22
Z mojej strany nechapem iba to, ze preco musia korporacie (aj TLG) byt take chamtive..
Subjektivne je muzes povazovat za chamtive a nekupovat od nich.
Objektivne to posoudit nemuzes. Urcovat nekomu, kolik ma vydelat, je arogantni. Tak jako bych ti rikal, ze si v praci mas rict o plat 25k, protoze kdybys chtel 35k, tak uz jsi chamtivy ;D
Kazdy kdo nabizi, prodava, chce ziskat co nejvice. Kazdy, kdo kupuje, chce platit co nejmene.
Jediny zpusob, jak to spravedlive posoudit, urcit spravedlivou cenu, je volny trh, kde prodavajici a kupujici uzavrou dobrovolne smlouvu.

Mr. Cube

#313
Citace od: ThomasMorta kdy 12.06.2017, 12:32:34
Co se týče toho, že Čínské klony platí designerům - silně pochybuji o tom, že designérům z lega chodí tantiemy od LEPINu za to, že kompletně obšlehli jejich stavbu, o licencovaných setech Star Wars nebo SuperHeroes ani nemluvím.

Myslím, že byla řeč o novince, kdy někteří napodobitelé začali platit MOCařům za jejich návrhy. STAR WNRS, SPACE WARS a podobně jsou samozřejmě sprosté kopie.


Citace od: jerzeeg kdy 12.06.2017, 12:47:42
Jediny zpusob, jak to spravedlive posoudit, urcit spravedlivou cenu, je volny trh, kde prodavajici a kupujici uzavrou dobrovolne smlouvu.

Amen.  :D

Burue

Nezlobte se na mně, ale chování některých lidí tady vyjadřování a vyhazování někoho, aby už tady nechodil mi přidejte vážně docela dost chore!  Když někdo nepobere názor jiného člověka a bez hlavě tvrdi jen to sve ikdyž ani sám netuší jak to vlastně v samotne podstatě je - nebo Vy jste tady všichni z top-managementu LEGA ? Všechno tady jsou jenom spekulace,dohady a vlastní názory lidí na danou věc.  Nic proti ale čtete taky starší příspěvky, nebo jine fóra, kde konkrétní lidi popisujou jak se kvalita lega propadla,jaká je nestálost barev,jak jsou ty dilky křehký, že praskají, nedrží u sebe,ze nejsou kompletní stavebnice,viz Porsche za několik tisíc Kč a je tam chyba. To chcete tady ty všechny lidi co mají otevřené oči pobít, jen proto,že se už nechtějí divat na propad v kvalitě lega přes růžové brejle,ze za to co zaplatí chtějí kvalitu a ne za to co se teď vyrábí v Číne.Za tady to všechno si muže samotne vedení Lega a lidi co se vyváží proklate drahych autech a o kvalitě lega nemají ani tušení -hlavně že to sype - tady to mi přesněji říkal kámoš co právě v tom Vašem vysněném legu dela!!! Vy proto,že tady někdo něco napíše proti a má na to opravdu jiný názor jste ho schopni upálit a kdo ví co všechno, ale pro oči a svoji nedotknutelnost už nechcete pobrat pravdu jaká je. Začnete vic čist taky zahraničí fóra, jak Lego už dávno není Legem co se kvality tyče  !!!

mesje

Treba rozlisovat afolov a beznych zakaznikov - tj 95 % ludi. Afol si vacsinou cinsky klon nekupi, lebo 1) pozna detaily a pozadie, takze nechce podporovat zlodejinu a podvodnikov, 2) zbiera len lego, proste si ho vybral, a ignoruje aj inak ciste veci ako playmobil, nie preto, ze by boli nelegalne, ale preto ze zbiera len lego. Tak ako niekto zbiera len znamky Ceskoslovenska a nie Nemecka.
Bezny zakaznik nema sancu zistit, ci ten klon, co vidi v obchode, nieco kopiruje alebo ukradol napad (ak to neni uplne zjavne), netusi, ze je nejaka licencia star wars a ze ju maju len niektore firmy a ine nie (tu je zas nedostatok nasho skolstva, co tlaci ziakom do hlavy zbytocnosti, ale pravne zaklady pre zivot nula bodov). Zakaznik vidi stavebnicu a predpoklada, ze je to legalne, ked je v obchode na regaly. Takze darmo sa tu budeme hadzat o zem, ze je to zlodejina, vacsina ludi to nevie posudit. Stopnut to vedia len na hranici, ale asi to nejako extremne neriesia, ked som videl predavat zjavne kopie aj na letiskach...

Faire

Citace od: Burue kdy 12.06.2017, 14:25:32
...  Nic proti ale čtete taky starší příspěvky, nebo jine fóra, kde konkrétní lidi popisujou jak se kvalita lega propadla,jaká je nestálost barev,jak jsou ty dilky křehký, že praskají, nedrží u sebe,ze nejsou kompletní stavebnice,viz Porsche za několik tisíc Kč a je tam chyba...

Ale o tom tady příspěvky samozřejmě jsou, myslím, že i v tomhle vlákně. Jenom asi většině lidí tady přijde, že to, že nejsem spokojený se službou, znamená, že jí nemám využívat - ne, že začnu dělat něco neetického, abych ten problém obešel ;) A ještě jednou: pozice LEPINu a spol je extremně jednoduchá, vybírají si ty nejprofitabilnější věci, mají minimální náklady a jejich rozsah je v porovnání s legem taktéž celkem omezený. Chtěl bych vidět, kolik by jejich sety stály, kdyby byli s TLG na obdobné pozici - a vsadil bych se, že ty ceny budou srovnatelné (- nižší Čínské platy).

supermachina

Citace od: Faire kdy 12.06.2017, 14:57:13
Citace od: Burue kdy 12.06.2017, 14:25:32


...  Nic proti ale čtete taky starší příspěvky, nebo jine fóra, kde konkrétní lidi popisujou jak se kvalita lega propadla,jaká je nestálost barev,jak jsou ty dilky křehký, že praskají, nedrží u sebe,ze nejsou kompletní stavebnice,viz Porsche za několik tisíc Kč a je tam chyba...

Ale o tom tady příspěvky samozřejmě jsou, myslím, že i v tomhle vlákně. Jenom asi většině lidí tady přijde, že to, že nejsem spokojený se službou, znamená, že jí nemám využívat - ne, že začnu dělat něco neetického, abych ten problém obešel ;) A ještě jednou: pozice LEPINu a spol je extremně jednoduchá, vybírají si ty nejprofitabilnější věci, mají minimální náklady a jejich rozsah je v porovnání s legem taktéž celkem omezený. Chtěl bych vidět, kolik by jejich sety stály, kdyby byli s TLG na obdobné pozici - a vsadil bych se, že ty ceny budou srovnatelné (- nižší Čínské platy).

A co brani TLG oslovit stavitelov MOC aby mohli vyrabat ich sety? Xinbao najnovsie oslovi Lego stavitelov a dohodnu sa, ze budu stavat niekoho model...navrhar je stastny, ze si ludia kupia jeho navrh, ked ho uz TLG okaslalo.... nic viac, nic menej. A verim tomu, ze za rok, dva budu cinania oslovovat viac a viac amaterskych dizajnerov a budu chrlit sety do sveta s malym ziskom ktory im bude stacit a TLG bude robit akurat to, ze bude prosit zanietencov aby vsade iba chvalili lego a za kazdu cenu nicili meno ciny....to je moj nazor

otaznik

Citace od: Burue kdy 12.06.2017, 14:25:32
Nezlobte se na mně, ale chování některých lidí tady vyjadřování a vyhazování někoho, aby už tady nechodil mi přidejte vážně docela dost chore!  Když někdo nepobere názor jiného člověka a bez hlavě tvrdi jen to sve ikdyž ani sám netuší jak to vlastně v samotne podstatě je - nebo Vy jste tady všichni z top-managementu LEGA ? Všechno tady jsou jenom spekulace,dohady a vlastní názory lidí na danou věc.  Nic proti ale čtete taky starší příspěvky, nebo jine fóra, kde konkrétní lidi popisujou jak se kvalita lega propadla,jaká je nestálost barev,jak jsou ty dilky křehký, že praskají, nedrží u sebe,ze nejsou kompletní stavebnice,viz Porsche za několik tisíc Kč a je tam chyba. To chcete tady ty všechny lidi co mají otevřené oči pobít, jen proto,že se už nechtějí divat na propad v kvalitě lega přes růžové brejle,ze za to co zaplatí chtějí kvalitu a ne za to co se teď vyrábí v Číne.Za tady to všechno si muže samotne vedení Lega a lidi co se vyváží proklate drahych autech a o kvalitě lega nemají ani tušení -hlavně že to sype - tady to mi přesněji říkal kámoš co právě v tom Vašem vysněném legu dela!!! Vy proto,že tady někdo něco napíše proti a má na to opravdu jiný názor jste ho schopni upálit a kdo ví co všechno, ale pro oči a svoji nedotknutelnost už nechcete pobrat pravdu jaká je. Začnete vic čist taky zahraničí fóra, jak Lego už dávno není Legem co se kvality tyče  !!!
Mně přijdeš "chorý" ty. Jak jinak nazvat někoho, kdo nechápe, že plagiáty, tvořené podle LEGO setů, jsou zlodějina a kdo je kupuje, tak podporuje zloděje. To vůbec není o kvalitě dílů nebo kompletnosti stavebnic.

Mr. Cube

Citace od: supermachina kdy 12.06.2017, 16:11:00
Citace od: Faire kdy 12.06.2017, 14:57:13
Citace od: Burue kdy 12.06.2017, 14:25:32


...  Nic proti ale čtete taky starší příspěvky, nebo jine fóra, kde konkrétní lidi popisujou jak se kvalita lega propadla,jaká je nestálost barev,jak jsou ty dilky křehký, že praskají, nedrží u sebe,ze nejsou kompletní stavebnice,viz Porsche za několik tisíc Kč a je tam chyba...

Ale o tom tady příspěvky samozřejmě jsou, myslím, že i v tomhle vlákně. Jenom asi většině lidí tady přijde, že to, že nejsem spokojený se službou, znamená, že jí nemám využívat - ne, že začnu dělat něco neetického, abych ten problém obešel ;) A ještě jednou: pozice LEPINu a spol je extremně jednoduchá, vybírají si ty nejprofitabilnější věci, mají minimální náklady a jejich rozsah je v porovnání s legem taktéž celkem omezený. Chtěl bych vidět, kolik by jejich sety stály, kdyby byli s TLG na obdobné pozici - a vsadil bych se, že ty ceny budou srovnatelné (- nižší Čínské platy).

A co brani TLG oslovit stavitelov MOC aby mohli vyrabat ich sety? Xinbao najnovsie oslovi Lego stavitelov a dohodnu sa, ze budu stavat niekoho model...navrhar je stastny, ze si ludia kupia jeho navrh, ked ho uz TLG okaslalo.... nic viac, nic menej. A verim tomu, ze za rok, dva budu cinania oslovovat viac a viac amaterskych dizajnerov a budu chrlit sety do sveta s malym ziskom ktory im bude stacit a TLG bude robit akurat to, ze bude prosit zanietencov aby vsade iba chvalili lego a za kazdu cenu nicili meno ciny....to je moj nazor

Míchají se tu hrušky s jabkama (oslovování MOCařů x kompletní vykrádání stavebnic + licencí). Jinak nechápu tu ublíženost "ked ho uz TLG okaslalo...."...to existuje nějaký obecný nárok na to mít vydanou stavebnici podle vlastního návrhu? LEGO má návrhářů dost a i tam se dá při troše štěstí dostat, pro ostatní je tu šance v podobě IDEAS.

ThomasMorta

Citace od: Burue kdy 12.06.2017, 18:05:38
Chlape je vidět, že tady ta debata vede uplne do sraček, když už to takhle mam napsat. Já jsem tady psal proc k tomu došlo, že lidi masivne kupují plagiát raději než orginal a ty meleš pořád to svoje kolem dokola. (...) Ale kvalita de dolů, ceny jsou ohromne sety jsou chybne a pak stojíš např.  na Chodově před haldou setu od Lega a posloucháš jak rodiče cpou děckam sračky do hlavy jen aby to nemuseli kupovat,bo nikdo nevyhrál ve sportce. Vy jako takový zastánci Lega by jste spíš mneli bombardovat Lego a ne Čínu, že vyuzila situaci na trhu a že Pánové z  top-managementu usnuli na plných penezenkach a ted hazou soudy všudy mozne,bo ty vole ja už nebudu mít svých 300 litrů mesicne.  Tož asi tak a teď hazejte :-)

Tahle debata jde do odpadu především proto, že Tvůj jediný argument jsou peníze - a mezi námi, taky tu pořád dokoloa opakuješ to samé. LEGO produkuje několik set nových stavebnic ročně a jednou za rok dva se stane, že u nějaké technicky velmi náročné stavebnice vyjde méně šťastné řešení. Ok - když se to stalo u WALL-eho z řady IDEAS, tak lego tuším zdarma lidem, kteří si zakoupili první várku, posílali nové součástky a později už vydávali jen opravené řešení. Při masové výrobě se občasné chybě asi nikdo nevyhne a LEGO pokud je mi známo, reaguje velmi rychle v takových případech. To že v nějakém konkrétním setu dojde k chybě je podle mě něco jiného, než že se třeba celá produkce nějakého napodobitele potýká s problémem špatného počítání součástek (mimochodem, na tom se taky docela dobře šetří náklady). A že se občas nepovede nějaká várka součástek? Komu se to nestane? Za poslední tři roky se mi stalo, že my součástky praskly jen u jedné konkrétní stavebnice a to je jedna konkrétní součástka v konkrétní barvě, takže předpokládám, že šlo o chybnou sérii!
To že by šla kvalita dolů je argument, který ničím nepodkládáš - já si naopak myslím, že letošní technic sety přišli ve střední kategorii s velmi příjemnou koncepcí krásných stavebnic které jsou (nepřiznaně) víceméně v minifig měřítku. Podle obrázků mi přijdou povedené i ty velké letní sety. V licencované řadě jsem zvědavý na JUNIORS Cars 3, které byly zařazeny to této kategorie podle mě proto, aby mohli vykročit z DUPLA a zároveň si zachovat velké dílky... Fakt nevím, kde jsi přišel s tím, že by kvalita lega prudce klesala.

Lidé jako afolové by měli především ukazovat, co jde s legem dělat - ať už jsou to soutěže ve stavbě alternativních modelů, nebo projekty vlastních modulárních setů. Psal jsi, že rád podporuješ své děti v kreativitě: A mohu se zeptat jak? Stavíš s nimi vlastní modely? Povubuzuješ je k tomu, aby vymýšleli vylastní stavby? Nebo považuješ za tu podporu, že jim dáš krabici s kompletním návodem, oni si to postaví a pak si to vystaví, nebo s tím jezdí na dálkové ovládání... (a tím netvrdím, že stavbou podle návodů se nic nenaučíš)
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Mr. Cube

#321
Burue: Když si Lepin nebo kdokoliv jiný udělá vlastní model podle vlastního návrhu s kostkama, u kterých vypršely patenty, nebo vymyslí i vlastní speciální kostky a půjde s tím na trh, tak s tím nikdo asi nebude mít problém. Ale tady jde o 1:1 ukradení celého designu - ti plagiátoři nic neriskujou, prostě to obšlehnou a mají s tím minimální náklady. To není o žádné situaci na trhu.

To, že jsou některé LEGO sety s chybnými dílky, nebo že občas se liší kostky barevně, je jiná věc a neměla by určitě zapadnout nebo se zlehčovat. Ale omlouvat tím zloděje, to fakt ne.

supermachina

Zaujimal by ma realny nazor vsetkych....preto by bolo dobre urobit anonymnu anketu, co si kto mysli skutocne o napodobneninach.... urobime anketu, kde sa moze zaskrtnu viac odpovedi typu: kupil si uz napodobneninu (chystas sa kupit), mali by s tym prestat cinania alebo napredovat..... rad by som si pozrel realne vysledky... akurat otazky treba nahodit...

ThomasMorta

Citace od: supermachina kdy 12.06.2017, 18:54:07
Zaujimal by ma realny nazor vsetkych....preto by bolo dobre urobit anonymnu anketu, co si kto mysli skutocne o napodobneninach.... urobime anketu, kde sa moze zaskrtnu viac odpovedi typu: kupil si uz napodobneninu (chystas sa kupit), mali by s tym prestat cinania alebo napredovat..... rad by som si pozrel realne vysledky... akurat otazky treba nahodit...
Prosím, zkus přesně definovat napodobeninu - já zkoušel LASER PEGS, MEGA BLOCKS a různé lego-kompatibilní roboty třetích stran (EDISON, Make Block) a lego-kompatibilní pouzdra na elektroniku (zejména krabičky na Raspberry Pi) a rozhodně mám v úmyslu vyzkoušet i další (chci vyzkoušet SIMBA BLOX, možná Q-Bricks; ale rozhodně mám v plánu vyzkoušet LightStax, Brixo či Flexo).

Můj názor je ten, že jsem velmi vděčný za skutečnost, že patent vypršel a ostatní mohou vyrábět lego-kompatibilní produkty. Podporuji zejména ty, kteří vyrábí něco, co LEGO samo neposkytuje, nebo jen velmi okrajově (ať už v podobě stavebnice jako LightStax, Brixo či Flexo, nebo v podobě konkrétního zařízení jako je SBrick, PFx, nebo třeba velmizajímavý robot EDISON) a potom mám rád propojování LEGA s elektronikou (MICRODUINO nebo třeba různé lego-adaptéry pro Raspberry Pi).
Na druhou stranu jsem nadšený i z nových autodrah Hot Wheels, které umožňují kombinovat kostky s jejich angličáky - ačkoli mám v plánu místo jejich Mega Blocks využít LEGO. Pořádný systém autordáhy je podle mě něco, co se LEGU dlouhodobě nedaří vytvořit (a to i přes to, že se mu daří občas skvělé "angličáky z kostek" se skvělým miniaturním pullback motorkem.
LEGO je pro mě tedy "jen" centrální stavební materiál a nebráním se propojování s jinými systémy. Na druhou stranu nemám žádnou extra motivaci přejít v tomto směru ke konkurenci jako dodavately základních součástek - nevšiml jsem si, že by měl kdokoli jiný tak rozpracovaný ekosystém co se týče obchodu s konkrétními součástkami (BrickLink) nebo výběr z mnoha elektronických nástrojů pro projektování vlastních modelů (LDD, LDraw, Stud.io a mnohé další)... A to nemluvím o tom, že třeba pro LEGO WORLDS je prý možné použít LDD na tvorbu vlastních modelů do hry.

Pro mě je LEGO ekosystém a v tomto směru nevidím nikoho, kdo by mi u nás poskytnul vůbec nějakou alternativu. Předpokládám, že v severní Americe by mohl něco takového poskytnout MEGA Blocks/Construx, ale nikdo jiný mě nenapadá.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

peki

Pište slušně bez vulgarit.



Poco

Citace od: supermachina kdy 12.06.2017, 18:54:07
Zaujimal by ma realny nazor vsetkych....preto by bolo dobre urobit anonymnu anketu, co si kto mysli skutocne o napodobneninach.... urobime anketu, kde sa moze zaskrtnu viac odpovedi typu: kupil si uz napodobneninu (chystas sa kupit), mali by s tym prestat cinania alebo napredovat..... rad by som si pozrel realne vysledky... akurat otazky treba nahodit...
No tak ich nahoď, čo ti bráni?
Za seba: napodobeniny som si nikdy nekúpil, nikdy nekúpim. Ak sa mi zdá niektorý LEGO set alebo minifig drahý, tak ho nekúpim. Nie je čo riešiť. Mám plné zuby Číny a snažím sa tým šmejdom vyhýbať ako sa len dá. (a nič v zlom, to nemyslím len o tovare - každý, kto s nimi musí jednať, ti to iste potvrdí)

Bard

Citace od: Mr. Cube kdy 12.06.2017, 18:47:21
Burue: Když si Lepin nebo kdokoliv jiný udělá vlastní model podle vlastního návrhu s kostkama, u kterých vypršely patenty, nebo vymyslí i vlastní speciální kostky a půjde s tím na trh, tak s tím nikdo asi nebude mít problém. Ale tady jde o 1:1 ukradení celého designu - ti plagiátoři nic neriskujou, prostě to obšlehnou a mají s tím minimální náklady. To není o žádné situaci na trhu.

To, že jsou některé LEGO sety s chybnými dílky, nebo že občas se liší kostky barevně, je jiná věc a neměla by určitě zapadnout nebo se zlehčovat. Ale omlouvat tím zloděje, to fakt ne.

To je stručné a trefné. Mě osobně hodně vadí i obšlehnuté samostatné figurky, kterými jsou některé trhy zahlcené -  foto je z Bulharska. Všimněte si znechuceného výrazu mého dobře vychovaného syna.

Faire

Citace od: supermachina kdy 12.06.2017, 16:11:00
Citace od: Faire kdy 12.06.2017, 14:57:13

Ale o tom tady příspěvky samozřejmě jsou, myslím, že i v tomhle vlákně. Jenom asi většině lidí tady přijde, že to, že nejsem spokojený se službou, znamená, že jí nemám využívat - ne, že začnu dělat něco neetického, abych ten problém obešel ;) A ještě jednou: pozice LEPINu a spol je extremně jednoduchá, vybírají si ty nejprofitabilnější věci, mají minimální náklady a jejich rozsah je v porovnání s legem taktéž celkem omezený. Chtěl bych vidět, kolik by jejich sety stály, kdyby byli s TLG na obdobné pozici - a vsadil bych se, že ty ceny budou srovnatelné (- nižší Čínské platy).

A co brani TLG oslovit stavitelov MOC aby mohli vyrabat ich sety? Xinbao najnovsie oslovi Lego stavitelov a dohodnu sa, ze budu stavat niekoho model...navrhar je stastny, ze si ludia kupia jeho navrh, ked ho uz TLG okaslalo.... nic viac, nic menej. A verim tomu, ze za rok, dva budu cinania oslovovat viac a viac amaterskych dizajnerov a budu chrlit sety do sveta s malym ziskom ktory im bude stacit a TLG bude robit akurat to, ze bude prosit zanietencov aby vsade iba chvalili lego a za kazdu cenu nicili meno ciny....to je moj nazor

Tím se dostanou do legality, a v podstatě i legitimity. Jasně, furt využívají LLG řešení a ecosystému, ale s tím už se TLG musí nějak vyrovnat. Naopak pokud menší firmy budou zasahovat do nik trhu, tak to je jenom dobře pro všechny - i pro TLG, které uvidí, zda jsou méně konvenční stavebnice úspěšné.

Konec konců to není v principu nic jiného, než třeba s-brick, který je taky závislý na TLG ecosystému...

peki

#328
Citace od: supermachina kdy 12.06.2017, 18:54:07
Zaujimal by ma realny nazor vsetkych....preto by bolo dobre urobit anonymnu anketu,..

Anketa není problém, to by mělo jít založit každému. Každá anketa je anonymní.

Já jsem dostal kdysi pro kluka COBI nějaký tank a vrtulník. Asi před 10 lety:
- Dílky (v porovnání s Legem) nepřesné
- Plast působil takovým "levným" dojmem
- barvy takové vyšisované

+ cena cca 1/3 Lega
+ nové dílky např plate mající study z obou stran
+ vojenská tematika, která na úrovni setů v legu není

Zbytky těchto stavebnic jsou někde na půdě. Ostatní (synovo) Lego sety jsem v pohodě rozebral a recykloval do dalších staveb. Osobně mne na těch stavebnicích zajímají dílky, které v legu (zatím) nejsou. U parních lokomotiv jsem také dříve kupoval custom kola

Ještě k té ceně. koukal jsem na historii (Český pohled) kurzu Kč a EUR.  Po intervenci ČNB se držel kurz EUR přes 27 Kč. Pokud by cena klesla na nějakých 25 Kč  Tak cca 10 procent dělá jenom ten kurzovní rozdíl.  Jinak souhlasím s tím že Lego ceny (i když bylo vždy drahé) se dostávají někam (pokud se bavíme o hračkách) co jako rodič nejsem ochotný investovat.

Za cca 1600 Kč můžu např pořídit takovou to autodráhu



Nejlevnější vlak(aby mohl něco ovládat) stojí jednou tolik 3 200 Kč
Za cenu autodráhy pořídím set 60140 vloupání buldozerem.







Burue

Citace od: ThomasMorta kdy 12.06.2017, 18:33:01
Citace od: Burue kdy 12.06.2017, 18:05:38
Chlape je vidět, že tady ta debata vede uplne do sraček, když už to takhle mam napsat. Já jsem tady psal proc k tomu došlo, že lidi masivne kupují plagiát raději než orginal a ty meleš pořád to svoje kolem dokola. (...) Ale kvalita de dolů, ceny jsou ohromne sety jsou chybne a pak stojíš např.  na Chodově před haldou setu od Lega a posloucháš jak rodiče cpou děckam sračky do hlavy jen aby to nemuseli kupovat,bo nikdo nevyhrál ve sportce. Vy jako takový zastánci Lega by jste spíš mneli bombardovat Lego a ne Čínu, že vyuzila situaci na trhu a že Pánové z  top-managementu usnuli na plných penezenkach a ted hazou soudy všudy mozne,bo ty vole ja už nebudu mít svých 300 litrů mesicne.  Tož asi tak a teď hazejte :-)

Tahle debata jde do odpadu především proto, že Tvůj jediný argument jsou peníze - a mezi námi, taky tu pořád dokoloa opakuješ to samé. LEGO produkuje několik set nových stavebnic ročně a jednou za rok dva se stane, že u nějaké technicky velmi náročné stavebnice vyjde méně šťastné řešení. Ok - když se to stalo u WALL-eho z řady IDEAS, tak lego tuším zdarma lidem, kteří si zakoupili první várku, posílali nové součástky a později už vydávali jen opravené řešení. Při masové výrobě se občasné chybě asi nikdo nevyhne a LEGO pokud je mi známo, reaguje velmi rychle v takových případech. To že v nějakém konkrétním setu dojde k chybě je podle mě něco jiného, než že se třeba celá produkce nějakého napodobitele potýká s problémem špatného počítání součástek (mimochodem, na tom se taky docela dobře šetří náklady). A že se občas nepovede nějaká várka součástek? Komu se to nestane? Za poslední tři roky se mi stalo, že my součástky praskly jen u jedné konkrétní stavebnice a to je jedna konkrétní součástka v konkrétní barvě, takže předpokládám, že šlo o chybnou sérii!
To že by šla kvalita dolů je argument, který ničím nepodkládáš - já si naopak myslím, že letošní technic sety přišli ve střední kategorii s velmi příjemnou koncepcí krásných stavebnic které jsou (nepřiznaně) víceméně v minifig měřítku. Podle obrázků mi přijdou povedené i ty velké letní sety. V licencované řadě jsem zvědavý na JUNIORS Cars 3, které byly zařazeny to této kategorie podle mě proto, aby mohli vykročit z DUPLA a zároveň si zachovat velké dílky... Fakt nevím, kde jsi přišel s tím, že by kvalita lega prudce klesala.

Lidé jako afolové by měli především ukazovat, co jde s legem dělat - ať už jsou to soutěže ve stavbě alternativních modelů, nebo projekty vlastních modulárních setů. Psal jsi, že rád podporuješ své děti v kreativitě: A mohu se zeptat jak? Stavíš s nimi vlastní modely? Povubuzuješ je k tomu, aby vymýšleli vylastní stavby? Nebo považuješ za tu podporu, že jim dáš krabici s kompletním návodem, oni si to postaví a pak si to vystaví, nebo s tím jezdí na dálkové ovládání... (a tím netvrdím, že stavbou podle návodů se nic nenaučíš)

Co se tyče kluků doma,tak jsem jim koupil 30 velkých technic setů ,ale je to myšleno jeden set dvakrát. Pač dvojčata mají 6 let a ti stavi přímo to co je od Lega,ale poslední dobou už vymýšlejí sve věci spolu se mnou a dalším 8 a 10 klukama brachama. U nás takhle vznikl jednou boj,když se ti dva starší trhly od mladších s tim,že nechtějí stavět to co děla Lego,ale to co si najdou na netu a nebo nejstarší začal pracovat v Lego programu a chce si stavět hračky podle sebe a začalo u tech starších s rozebíráním postaveny ch setů, pac nebylo kostek a strhla se doma váleční zóna těžkého kalibru a tak jsem za něco dostal v práci odměnu a dokoupil jsem vše ještě jednou a vidět ty kluky , když se den co den do toho vrhnou a ted vymýšlení , přemýšlení a vše kolem je pro mně pecka. Ale jak kluci jdou vývojem do předu a hltaji stránky internetu a narazí na Moc Madocu je prostě pro mně po srande. Podotýkám ze těch 30 setů je orginal Lego,ale prostě kostek je pořád málo. A mně bohužel abych je při tom udržel, když vidím, jak se jejich myšlení a zručnost zvedla a sám delam kolem 30 let v oblasti automatizace a průmyslu a vidím co za mladi  lidi pridou do prace, že to pomalu neumí ani držet šroubovák v ruce a na to aby mne to nezrujnovalo financne. Tak jsem prostě sáhl po levnější variantě Lepina. Jakožto levný zdroj náhradních dílů, super věc a zase klidně mně tady ukrizujte. Ale vemte si když se podivat na nejakej jeho výtvor, což se se samotnym Legem nedá srovnat,nakolik Vás to vyjde origos kostky a tem klukům je to v ten moment úplně jedno od koho to je.