Falošné LEGO

Založil Justin, 03.12.2013, 17:55:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hacislav

Citace od: papluh kdy 28.10.2016, 14:11:47
k Light Stax - mám tie klasické 2x2 a 2x4 z Kickstartera, časom spravím recenziu. Plast je najviac podobný asi niektorým starším priehľadným dielom, príde mi tak nejak tvrdší a "ostrejší". Akurát z dávky 50 dielov je asi 4-5 v momentálnom stave nepoužiteĺných na zastavanie - sú moc široké. Ono káždá tá kocka je zložená z dvoch dielov kvôli elektronike a niektoré evidentne nesadnú, takže najskôr rozobrať a pilník...

Viděl jsem je prodávat v Praze v Hamleys.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Borekity

Ze zajímavosti jsem si přes aliexpress koupil neoriginální lego. Byla to kopie 8065 B-model. Kvalita byla hrozná, použitý plast byl na dotek jiný, byly tam ostré hrany, otřepy. Tolerance vyráběných kostek byla veliká, některý díl šel nasunout lehce, jiný dost těžce a jen pár jich bylo co šly spojit dobře, tak jak mají. To mě utvrdilo, že si neoriginální lego už nikdy nekoupím, cena je sice příjemná, ale nestojí to za to, nikdy bych ty kostky nesmíchal s originálními.

A ještě chci upozornit na falešné lega vydávané za originální na sbazar a bazoši. Jde o tu samou stavebnici od stejného prodejce, ale nikde na fotce nejde vidět ani jedno logo LEGO.
https://www.sbazar.cz/sysel.tom/detail/21425738-lego-technic-zavodni-tahac-2-v-1
https://deti.bazos.cz/inzerat/70875237/LEGO-Technic-Zavodni-tahac-2-v-1.php
Jinak na aliexpressu stojí kopie 42041 něco kolem 650 Kč.

ThomasMorta

Citace od: Borekity kdy 06.02.2017, 15:00:14
A ještě chci upozornit na falešné lega vydávané za originální na sbazar a bazoši. Jde o tu samou stavebnici od stejného prodejce, ale nikde na fotce nejde vidět ani jedno logo LEGO.
https://www.sbazar.cz/sysel.tom/detail/21425738-lego-technic-zavodni-tahac-2-v-1
https://deti.bazos.cz/inzerat/70875237/LEGO-Technic-Zavodni-tahac-2-v-1.php

Inezáty je možné nahlásit jako podvodné/porušující podmínky inzerce - což jsem taky udělal. U toho technicu tvrdí, že nemá originál krabici, přitom mi přijde, že ví moc dobře, že to není LEGO a snaží se to zamaskovat.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Borekity

Citace od: ThomasMorta kdy 06.02.2017, 15:12:07
Citace od: Borekity kdy 06.02.2017, 15:00:14
A ještě chci upozornit na falešné lega vydávané za originální na sbazar a bazoši. Jde o tu samou stavebnici od stejného prodejce, ale nikde na fotce nejde vidět ani jedno logo LEGO.
https://www.sbazar.cz/sysel.tom/detail/21425738-lego-technic-zavodni-tahac-2-v-1
https://deti.bazos.cz/inzerat/70875237/LEGO-Technic-Zavodni-tahac-2-v-1.php

Inezáty je možné nahlásit jako podvodné/porušující podmínky inzerce - což jsem taky udělal. U toho technicu tvrdí, že nemá originál krabici, přitom mi přijde, že ví moc dobře, že to není LEGO a snaží se to zamaskovat.

To mě na tom štve nevíce, že ti lidí ví odkud to mají a stejně to vydávají za originální.

ThomasMorta

Citace od: Borekity kdy 06.02.2017, 15:16:28
To mě na tom štve nevíce, že ti lidí ví odkud to mají a stejně to vydávají za originální.

Ne všichni - někdy je očividné, že nějaký rodič dá do bazaru hromadu kostek po potomkovi a neřeší původ. Někdo považuje lego za obecné slovo a klidně k tomu napíše i značku napodobeniny... Ti mi nevadí, i když je třeba kvůli tomu pořádně pročítat inzeráty. Ale když se někdo chová nápadně podezřele, tak mě to dokáže naštvat.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Aichel

Citace od: Borekity kdy 06.02.2017, 15:00:14
Ze zajímavosti jsem si přes aliexpress koupil neoriginální lego. Byla to kopie 8065 B-model. Kvalita byla hrozná, použitý plast byl na dotek jiný, byly tam ostré hrany, otřepy. Tolerance vyráběných kostek byla veliká, některý díl šel nasunout lehce, jiný dost těžce a jen pár jich bylo co šly spojit dobře, tak jak mají. To mě utvrdilo, že si neoriginální lego už nikdy nekoupím, cena je sice příjemná, ale nestojí to za to, nikdy bych ty kostky nesmíchal s originálními.

A ještě chci upozornit na falešné lega vydávané za originální na sbazar a bazoši. Jde o tu samou stavebnici od stejného prodejce, ale nikde na fotce nejde vidět ani jedno logo LEGO.
https://www.sbazar.cz/sysel.tom/detail/21425738-lego-technic-zavodni-tahac-2-v-1
https://deti.bazos.cz/inzerat/70875237/LEGO-Technic-Zavodni-tahac-2-v-1.php
Jinak na aliexpressu stojí kopie 42041 něco kolem 650 Kč.

Kluci čínský z Lepinu se teď docela polepšili. Kvalita šla nahoru.

Darth

Tak už i Mattel fušuje do napodobenin Lega - Mattel Mega Construx:

http://news.toyark.com/2017/02/19/toy-fair-2017-mattel-mega-construx-243983

papluh

#187
To je Mega Bloks, akurát to mierne premenovali. Pôvodný Mega Bloks vyzerá byť už len pre tie najmenšie deti, ešte väčšie kocky ako Duplo štýl.
Mega Construx sú tie licencované rady.

ThomasMorta

Citace od: Darth kdy 20.02.2017, 17:14:30
Tak už i Mattel fušuje do napodobenin Lega - Mattel Mega Construx:

http://news.toyark.com/2017/02/19/toy-fair-2017-mattel-mega-construx-243983

Jak píše papluh, tohle je licencované, mají licence s danými firmami řádně nasmlouvané a tvar kostek je podle mezinárodního soudu veřejný vzor, takže i když si můžeme myslet o kvalitě kostek, co chceme, nedopouštějí se ničeho špatného a nejde o zloděje, ani o morálně špatnou věc.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Borekity

Zase jsem narazil na inzerát na bazoš.cz, který se vydává za Lego, ale je to Decool. Ale nejvtipnější na tom je to, že přímo na fotce je napsané Decool a stejně je to vydávané za Lego.  ;D
Už jsem to nahlásil, tak uvidíme jak dlouho to tam zůstane. Jinak jdou ty stavebnice koupit na aliexpressu za necelých 250 kč.

https://deti.bazos.cz/inzerat/72810216/Lego-Technic-Warrior-formule-na-setrvacnik.php
https://deti.bazos.cz/inzerat/72810156/Lego-Technic-Warrior-bugina-na-setrvacnik.php

supermachina

Citace od: Borekity kdy 06.02.2017, 15:00:14
Ze zajímavosti jsem si přes aliexpress koupil neoriginální lego. Byla to kopie 8065 B-model. Kvalita byla hrozná, použitý plast byl na dotek jiný, byly tam ostré hrany, otřepy. Tolerance vyráběných kostek byla veliká, některý díl šel nasunout lehce, jiný dost těžce a jen pár jich bylo co šly spojit dobře, tak jak mají. To mě utvrdilo, že si neoriginální lego už nikdy nekoupím, cena je sice příjemná, ale nestojí to za to, nikdy bych ty kostky nesmíchal s originálními.

A ještě chci upozornit na falešné lega vydávané za originální na sbazar a bazoši. Jde o tu samou stavebnici od stejného prodejce, ale nikde na fotce nejde vidět ani jedno logo LEGO.
https://www.sbazar.cz/sysel.tom/detail/21425738-lego-technic-zavodni-tahac-2-v-1
https://deti.bazos.cz/inzerat/70875237/LEGO-Technic-Zavodni-tahac-2-v-1.php
Jinak na aliexpressu stojí kopie 42041 něco kolem 650 Kč.

Chcel som porsche 42056 v zelenej ale len Decool ho mal v ponuke. Tak som ho so stiahnutou ritou kupil za 75€ vratane postovneho z Ciny. Poskladal som ho a bohuzial musim konstatovat, ze vsetky diely do seba krasne sadli, nic neplantalo. Navod bol zrozumitelny, ziadne chyby som v nom nevidel...dokonca musim povedat, ze Lego sety co mam, maju sklon k nerovnomernosti farieb (napr. ENZO je z troch odtienov cervenej, co dost nahneva, ked si pozriem, ze ma stal skoro 170€)a decool mal vsetky diely v jednom odtieni. Keby som ho dal niekomu do ruky tak si vsimne, ze to nie je lego len podla toho, ze diely nemaju nikde logo. A teraz hura na moje ukamenovanie. Teraz idu cinania cestou, ze Lego modely robia v inych farbach. Napr. BMW R1200 maju v cervenej.

Faire

Tak pokud to chceš slyšet tak ano, je to prasárna, byť o něco chytřejší prasárna, než když model jen obšlehnou :). Je zajímavé, jak daleko se s kvalitou Čína dostala.

tomaslambo

Citace od: Faire kdy 27.03.2017, 13:27:31
Je zajímavé, jak daleko se s kvalitou Čína dostala.

Když se u nich vyrábí už snad úplně všechno, tak ta kvalita jde ruku v ruce s tím, jaké know how se k nim dostane. :'(

Citace od: supermachina kdy 27.03.2017, 13:06:33
Chcel som porsche 42056 v zelenej ale len Decool ho mal v ponuke. Tak som ho so stiahnutou ritou kupil za 75€ vratane postovneho z Ciny. Poskladal som ho a bohuzial musim konstatovat, ze vsetky diely do seba krasne sadli, nic neplantalo. Navod bol zrozumitelny, ziadne chyby som v nom nevidel...dokonca musim povedat, ze Lego sety co mam, maju sklon k nerovnomernosti farieb (napr. ENZO je z troch odtienov cervenej, co dost nahneva, ked si pozriem, ze ma stal skoro 170€)a decool mal vsetky diely v jednom odtieni. Keby som ho dal niekomu do ruky tak si vsimne, ze to nie je lego len podla toho, ze diely nemaju nikde logo. A teraz hura na moje ukamenovanie. Teraz idu cinania cestou, ze Lego modely robia v inych farbach. Napr. BMW R1200 maju v cervenej.

Jestli to takhle půjde dál (myslím tím, že si i lidé zde na fóru budou kupovat fejky), půjde Lego brzo do kopru a pár zarytých AFOLů puristů na tom bohužel nic nezmění. Každý takovýto nákup je voda na čínský mlýn.
Už teď je problém koupit něco na netu bez toho, aby se člověk bál jestli mu náhodou nedorazí nějaká čína.

ThomasMorta

Citace od: tomaslambo kdy 27.03.2017, 17:10:50
Jestli to takhle půjde dál (myslím tím, že si i lidé zde na fóru budou kupovat fejky), půjde Lego brzo do kopru a pár zarytých AFOLů puristů na tom bohužel nic nezmění. Každý takovýto nákup je voda na čínský mlýn.
Už teď je problém koupit něco na netu bez toho, aby se člověk bál jestli mu náhodou nedorazí nějaká čína.

Je to klasický konkurenční boj podle evolučních zákonů - LEGO tu bude, dokud bude poskytovat něco navíc. Podle srovnávacích videí se čínským napodobitelů daří stále navyšovat kvalitu součástek a právě Decool je už teď na úrovni "použitelných" součástek.
Je obrovský problém mezinárodního práva, že nedokáže dosáhnout na ty výrobce, kteří naprosto sprostě obšlehnou sady, které vymyslelo LEGO, což bohužel LEGU dost snižuje konkurenční výhodu. Navíc je situace taková, že za odliv zákazníků platí právě Ti poctiví a pokud bude LEGO skokově zdražovat, jako to předvedlo letos, tak bude stále více těch, kteří si kostky nakoupí u konkurence. Další výhodou falzifikátorů je to, že klidně nasadí na trh dlouho nedostupné modely, které mají v podání LEGA už sběratelskou přirážku.

Takže na poli koncového spotřebitele je to LEGO, kdo platí přední designéry, kteří to vymyslí a konkurence to pak prostě obšlehne. Na druhou stranu si myslím, že LEGO by se mohlo ještě dlouho udržet na úrovni vzdělávacích institucí - zatím jsem neviděl, že by někdo padělal LEGO Education, nebo že by čínští falzifikátoři vymýšlely učební curricula.
Zároveň si lego vyhazuje samo trumfy z ruky, když výrobu robotických komponent licencuje třetím stranám - jsem zvěfavý, jestli se něco změmí s LEGO Boost a jestli jim v tom jakkoli pomůže proprietální koncovka k PF2.0

Ano, je pravda, že Čínští falzifikátoři hrají špinavou hru, ale z hlediska teorie her se chovají racionálně a vzhledem k tomu, že západní civilizace není schopná zamezit porušování autorských práv, tak se TLG buď přizpůsobí, nebo zanikne - a je jedno, že si tu situaci nezapříčinili vlastní vinou, prostě se změnili podmínky obchodního prostředí. Oni se totiž z hlediska teorie her chovají racionálně i Ti, kteří nakupují falsifikáty - právě z toho důvodu, že u některých levných kopií je už kvalita kostatek dostatečná na to, aby některým modelářům stačila (zejména těm, kteřý chtějí stavět modely používaté outdoorově, kde stejně dochází k poškozování součástek používáním).
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Anatyt

Pekne napísané!

Pool

Já osobně se domnívám, že ten vzestup kvality padělků je jen díky Lego závodu, co v Číně postavili. Ty dílky a i ten jejich potisk je tak kvalitní, že to by dle mého bez Lego know-how nedokázali.  Mezi novými zaměstnanci se jim vloudilo pár špiónů, kteří se naučili technologie výroby a pak už stačilo u Lepinu nakoupit shodné stroje jako má Lego. No a pak se není čemu divit, že kvalita jejich současné produkce je s Legem téměř totožná  :-\. Ale to měli očekávat, já si už před pár lety říkal, že jsou padlí na hlavu, když staví v zemi, kde tohle kopírování vláda přímo podporuje.

mesje

Prave staviam Assembly square a neskutocne ma vytocilo, ako je mozne, ze v 240 eurovom sete maju kocky rozne odtiene sand green.
Pokial toto je cesta TLG - znizovat kvalitu a zaroven zvysovat cenu - tak je to cesta do pekla. Dokazem tolerovat X-nasobne ceny oproti klonom, ak to je za cenu spickovej kvality, ale nie naopak. Mna ako zakaznika absolutne nezaujima, ake maju vyrobne procesy a ake neskutocne prekazky ich stretaju pri distribucii, mna zaujima pomer cena / vykon / dostupnost. Ak dokazu cinania urobit porovnatelny produkt za zlomok ceny, tak niekde je chyba. Iste, setria na dizajneroch, ale to je tak 1 euro na set pri vacsom objeme. Ak dokazu mat vlastnych dizajnerov (ako napr megablocks), tak ludia nebudu mat zabrany kupovat vo vacsom tieto klony + postupne sa mozu este viac rozsirit aj u nas. V dobe 3D tlaciarni, schopnosti cinskych fabrik behom dni menit vyrobny program a zdokonalovani distribucie mi pridu tie neustale nareky o nestihani produkcie lega a zlozitosti distribucie uplne smiesne. Momentalne sa TLG rochni v ziskoch a konkurencnych klonov je vela a roznej kvality, ale staci, aby to jeden z nich vzal vazne a poriadne to TLG moze osladit. Zaplatit dizajnerov neni problem, na uvod staci pokupit navody od nadsencov a zacat to chrlit. V takej Azii TLG prevalcuju pri tej urovni cien, co tam lego ma. Kvalita lepsich klonov je urcite vyssia ako ten cenovy rozdiel.

tomaslambo

Citace od: Pool kdy 27.03.2017, 21:01:32
Já osobně se domnívám, že ten vzestup kvality padělků je jen díky Lego závodu, co v Číně postavili. Ty dílky a i ten jejich potisk je tak kvalitní, že to by dle mého bez Lego know-how nedokázali.  Mezi novými zaměstnanci se jim vloudilo pár špiónů, kteří se naučili technologie výroby a pak už stačilo u Lepinu nakoupit shodné stroje jako má Lego. No a pak se není čemu divit, že kvalita jejich současné produkce je s Legem téměř totožná  :-\. Ale to měli očekávat, já si už před pár lety říkal, že jsou padlí na hlavu, když staví v zemi, kde tohle kopírování vláda přímo podporuje.

Kvalita se odráží zejména na tom na jaký trh se ta či ona stavebnice má dodávat. Jestliže firmy jako Lepin, Decool atd chtějí konkurovat na evropské a americkém trhu musí logicky zvednout kvalitu výroby. V jejich případě to neznamená nic jiného než že zlepší kvalitu forem a požitého materiálu. Na to ale nemusí mít ani žádné ukradené know how od TLC. Stačí se jen podívat na kdejaký mobilní telefon, většina plastových dílů je vyrobena v Číně, vše dokonale lícuje a to tam jsou obvykle daleko jemnější detaily než na kdejaké Lego kostce.

Jediné know how, které má v tomto případě cenu krást jsou samotné stavebnice. Je až zarážející, že jsou schopní začít prakticky ještě před oficiálním začátkem prodeje Lego setu, dodat tu svou napodobeninu. Zatím co já, kdybych si chtěl oficiální cestou třebas jen prohlédnou stavební návod na nový set i s B-variantou, tak si musím ještě nějaký ten týden počkat než si ho budu moci z Lego webu stáhnout.

mesje

Citace od: tomaslambo kdy 27.03.2017, 22:21:45
Je až zarážející, že jsou schopní začít prakticky ještě před oficiálním začátkem prodeje Lego setu, dodat tu svou napodobeninu. Zatím co já, kdybych si chtěl oficiální cestou třebas jen prohlédnou stavební návod na nový set i s B-variantou, tak si musím ještě nějaký ten týden počkat než si ho budu moci z Lego webu stáhnout.

U nas je to este zabavnejsie v tom, ze Cinan vie vyrobit napodobeninu skor, ako sa k nam dostane oficialnou distribuciou jeho lego predloha :-)

Pool

Pánové (myslím mesje a tomaslambo), jste oba dost mimo. Ale frčím spát, tak si to vysvětlování nechám až na zítra  >:D

MLT

Já podobné diskuse o klonech, napodobeninách atd. čtu na různých místech a hodně dlouho.
Bohužel musím konstatovat, že za poslední 2-3 roky se skutečně začíná jednat o velice zdařile a kvalitní kousky.

Osobně mne to strašně mrzí a štve, že se něco takového vůbec děje, ale tady to těžko vyřešíme  :-[ a nedokážeme s tím nic udělat.

U mne to určitě nehrozí a nikdy to nedopustím, ale když se na to "podívá" někdo z obchodní stránky..... určitě se do toho někdo / a nebude to dlouho trvat/ ve velkém pustí a rozjede to nejen na našem trhu, ale pustí to po celé Evropě.

Všichni tady nadáváme a pláčeme, že jsou různé odstíny barev, že chodí sety z lego shopu poničené, že jsou drahé, že nám ruší objednávky pro překročení limitu atd.

No a až se toho nějakej obchodník chytne, tak dle mého názoru to lehce rozjede.

Zase podotknu, že u mne to určitě nehrozí - abych si to sám koupil, nebo snad abych to začal prodávat !!!

Ale podívejte se sami, kolik ČR klasických e-shopů, co se specializovali pouze na LEGO, už nabízí i jiné značky hraček.....
Vypisovat je zde nebudu, ale zkuste najít český e-shop, který prodává skutečně jen LEGO. Myslím si, že je spočítáte na prstech jedné ruky....
A to možná většina z nich toto forum tak nesleduje a "neví" o Decool, LEPINu atd.

Škoda, že právní oddělení TLG s tím nedokáže nic udělat, když nás všechny ostatní tady téměř za každou hloupost ".uzerují"



Futurion

A co by s tím měli dělat? V Číně se ničeho dovolají, tam to mají na háku a tamější továrny a export ven ve velkém podporují.

MLT

Citace od: Futurion kdy 28.03.2017, 00:07:42
A co by s tím měli dělat? V Číně se ničeho dovolají, tam to mají na háku a tamější továrny a export ven ve velkém podporují.


Je to strašně ale opravdu strašně jednoduché, rychlé a velice účinné.
Jen to nikoho nenapadne..... každý se s plagiátory soudí /byť je to hned na začátku prohraný boj/. Stačí se jen zamyslet  ;D
Před cca 10-ti až 15-ti lety jsme s něčím podobným začínali, já jsem z toho odešel, bývalý partner to dělá stále s úspěšností 100%.
A jak na to ? To se dozví jen skuteční zájemci, až když je fabrika plagiátora zavřená.

papluh

Citace od: MLT kdy 27.03.2017, 23:07:09
...
U mne to určitě nehrozí a nikdy to nedopustím, ale když se na to "podívá" někdo z obchodní stránky..... určitě se do toho někdo / a nebude to dlouho trvat/ ve velkém pustí a rozjede to nejen na našem trhu, ale pustí to po celé Evropě.
...
Škoda, že právní oddělení TLG s tím nedokáže nic udělat, když nás všechny ostatní tady téměř za každou hloupost ".uzerují"

Ak sa do toho niekto pustí vo väčšom ako ukrývať sa pod osobný predaj, tak veľmi rýchlo zistí ako LEGO cíti voči štátu v Číne, keď tu na neho pošlú svojich právnikov. Ono asi bude dôvod prečo "nikto nedostal ten skvelý nápad" a nepustil sa do toho napr na Amazone či eBay a pod.

Ešte aj na nemeckých stránkach kde si vymieňajú rady ako objednávať tieto klony bez toho aby im ich zahabali sa s nováčikov čo prídu s takýmto nápadom ako rýchlo zbohatnúť vysmievajú...


Mr. Cube

papluh: Vygoogli si "kompatibilní lego", nebo mrkni i přes Heureku, nejede to jen přes Bazoš nebo Aukro, ale i oficiálně přes e-shopy (a teď nemyslím vlastní stavebnice klonových značek, využívající princip LEGO kostek, ale 1:1 kopie, hlavně licencovaných témat). Pravda, většinou jen figurky, ale i tak...

mesje: Zaručí mi clone brand zdravotní nezávadnot (ftaláty a jiné srandy) a trvanlivost kostek při delším stáří/namáhání? Pošle mi clone brand chybějící dílek do pár dnů poštou?

supermachina

#205
Cinske firmy decool a lepin to robia mierene, cielavedome a pomaly krok za krokom:
1) zacali s napodobnovanim malych setov. Diely nezapadali do seba, farebne odtiene boli velke, suciastky maly vela neduhov. Ceny boli naozaj minimalne .... kto si ich kupil bol naozaj sklamany
2) zacali pracovat na kvalite suciastok, ktore uz pekne zacali dosadat do seba a aj farebne neboli take rozdiely a odvazili sa na vacsie sety. Vysledkom bolo, ze na forach sa zacalo hovorit o zvysujucej sa kvalite co nadsenci lego razantne odcudzovali
3) a je tu sucasnost. Nebojim sa povedat, ze kvalitou dielov a odtienov farieb su na tom na urovni lego. Pustili sa do najvacsich setov a odvazili sa ukradnut velke vytvory MOC ( a ano, je to velmi neeticke ale dnesny obchod sa neriadi uz nejakou cestnostou a etikou!). Prisli so setmi v inych farbach. Ceny sa odvazili zvysit na desiatky az do sto €. Na forach sa o nich viac pise, kde sa odvazlivci odhodlali kupit cinsky fake a nelutovali to a boli milo prekvapeni kvalitou
4) co bude nasledovat? Dostali sa do povedomia v pozitivnom zmysle...viac a viac ludi sa odhodla kupit nieco od nich ( ci kvoli tomu, ze od lego je to predrazene,  chcu model v inej farbe, chcu model, ktory uz lego nrvyraba a na BL su velmi drahe, kupit si len tak nieco a poskladat si ci malemu dietatu, ktore aj tak postraca vacsinu dielov...) a dostanu sa k bobu, ze sa nebudu bat zamestnat dizajnerov co budu robit originalne velke modely...a lego bude mat uz iba tych najzaritejsich fanusikov a tych co nemaju hlboko do vrecka...a este fotky co teraz vyrabaju....uz aj black cat 5571:

Faire

Po pravdě řečeno, pokud bude kvalita srovnatelná A budou mít vlastní design, tak si něco klidně koupím od jiné firmy. To už mi přijde morálně neutrální.

tomaslambo

Co říkáte na tento produkt:


Bard

#208
Ad Lepin a Decool: Věřím tomu, že kvalitou dílků se blíží Legu. Nevěřím tomu, že se v blízké době (řádu několika let) dostanou do situace, kdy začnou designovat vlastní sety. Nejsem ekonom, ale to by muselo podstatným způsobem jednak zvýšit náklady a jednak zvýšit míru nejistoty, že se výrobky budou prodávat. Takhle jedou víceméně na jistotu. Očekával bych, že jejich vlastní produkty by byly invenčně někde jinde než originál LEGO.
Protože žiju hudbou, zkusím přirovnání z hudební oblasti. V 80. a 90. letech se v Čechách vyrojily metalové kapely, které hrály covery kapel, které tehdy byly uznávanými fenomény žánru (Metallica, Accept, Twisted Sister, Helloween apod.). Některé z kopií byly strašné, ale některé dokázaly zahrát opravdu dobře, zněly srovnatelně s originálem. Ty kapely se neprosadily, protože, když začaly prezentovat vlastní věci, tak ty byly o několik levelů níž než kopie.

EDIT: Kopii Kirkova domu považuju za drzost nejvyššího kalibru.

Anatyt

Vyzerá to, že Lepin je nezastavitelný! >:D My AFOLOVIA môžeme prskať na fórach, ale to je tak všetko čo môžeme. ;D Realita hrá v prospech Lepinu a ďalších klonov!