Samolepky

Založil otaznik, 02.09.2004, 09:19:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

otaznik

Chtěl jsem se zeptat, jak zacházíte se samolepkama, které jsou k některým setům. U samolepky na jednu kostičku to je jasné, ta se nalepí a pak se na kostičku dává trošku větší pozor, ale co u samolepek, které jsou přes více kostiček?

Když jsou to 2 stejně velké kostičky na sobě a přes ně samolepka, tak je to OK, ale co třeba u Santa Fe (10020) ta samolepka vpředu? Buď tam budu mít samolepku jen při prvním sestavení, nebo ty díly nikdy nerozeberu.

Jak to řešíte vy?

peter

Hmm, no já na kostičky lepím jen samolepky, které jsou jen na jednu kostku. Samolepky, které jsou přes více kostek nechávám na aršíku.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

gruzinec

No v dětství jsem to lepil, také to tak dopadlo :( Teďko na to kašlu, teda jak kde, 7470 jsem si nepolepil. SantaFe mám polepené, naštestí mám náhradní aršík.

Jindroush

Samolepky vůbec nelepím, dokonce už ani ty jednodílný. Akorát se to pak blbě hledá, součástka se nedá znovupoužít, odlepuje se to a vůbec.

Ale na ty mnohodílný je taky řešení - velmi ostrý nožík a na sestaveném modelu velmi opatrně rozřezat - není to skoro vidět. Je ovšem lepší, pokud se jedná o ty fóliové samolepky, než takové ty papírové.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

gruzinec

Mezi nama takovej Red Baron bez samolepek vypada fakt dost hnusne :(

Jindroush

Áááále, to mi říkali o Sopwithu taky a není to zdaleka taková trága.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

gruzinec

No nevím, u toho Sopwithu to ještě jde, ale křídla u Barona bez samolepek jsou fakt hnusný...

otaznik

Já myslel, že navrhnete nějaký řešení a vy samolepky nelepíte... Já, když to jde, tak je rozříznu, aby se kostky pak zase dali rozebrat, ale u některých to fakt nejde...

Jindroush

#8
Nojo, ale to je prostě taky řešení, ne? Specificky, jak tu řikal gruzínec, třeba pro to Discovery mi ty samolepky připadaj téměř uplně k ničemu. Pokud si chceš vobčas zalítat, tak Discovery poznáš. Pokud to chceš mít ve vitríně, tak si je nalep. Ale IMO je neslučitelný mít oboje.

Tak jsem právě prohráb návodovou krabici a mám nepoužitý:
Sopwith, Millenium Falcon, Úkryt vznášedla, nějakej malej Technic, něco z Harryho Pottera, Discovery, UCS X-Wing, UCS Tie Fighter, Darth Vadera, 80% Code Pilota, 50% Space Shuttle. Přesto se odvážím tvrdit, že ty modely vypadají dobře.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

gruzinec

No co se týče Discovery, tak se tam ty samolepky prostě hlavně nehoděj, jsou hnusný. Nelíběj se mi. Zato u toho SantaFe jsou moc hezký, tam je to bez nich hnusný. Jedině mě napadlo si je oskenovat a vytisknout na fólie, což není problém, ale je to na nic, když na samolepce je bílá barva :(

Když jsme u toho neviděl jste někdo nějakou stránku, kde by se dali nasosat samolepky? Našel jsem na figurky z hradů, tedy díky velkovezírovi Jindroushovi....

Jindroush

#10
Ó velký vezír Jindroush, hlava pomazaná, slunce vaše jasné, má oči všude  ;D

Proto zná stránku
http://www.hccamsterdam.nl/brick/

kde je čudlík i na samolepky
http://www.hccamsterdam.nl/brick/stikkers/index.htm

8)

A ještě jsem našel tohle, pro Space
http://www.marutan.net/legotiles/index.php
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

gruzinec

Óóóó, jak jsi všemocný, můj pane! HCCAMSTRDAM znám. Také má pěkný ftp přístupek a hezky se z něj sosají scany :-) Ten space je moc hezký. Konečně si nahradíme modré 1x2 kostky s Classic space logem...

otaznik

A úplně nejhorší se samolepkama je to u 10022 a 10025. Tam je několik samolepek na jeden díl, takže bych je musel sundavat a nandavat... No, radši si seženu víc dílů, aby na každý byla jen jedna samolepka.

gruzinec

CitaceA úplně nejhorší se samolepkama je to u 10022 a 10025. Tam je několik samolepek na jeden díl, takže bych je musel sundavat a nandavat... No, radši si seženu víc dílů, aby na každý byla jen jedna samolepka.

No já to vyřešil jinak, koupil jsem si to celkem 5x a mám teďko každý vagónek jiný.

Trochu off topic:
Ty vagóny jsou těžký jako kráva, jedna lokomotiva na jeden motor je prostě neutáhne :( Musím to posilovat další lokomotivou :(

Jindroush

Doporučuji zakoupit balónky a héliovou bombičku a nacpat to dovnitř ;-)))
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Citace

No já to vyřeąil jinak, koupil jsem si to celkem 5x a mám teďko kaľdý vagónek jiný.


No, to taky plánuju, ale jaksi ne hned, přecejen to není úplně nejlevnější.
BTW: oni asi vědí, proč v legoshopu nabízejí SanteFe kit se dvěma lokomotivama :-))

KLF

No ono ta suprava Santa-fe v skutocnosti nie je tahana ciste tou lokomotivou, ktora je k tomu, ale aj tzv. tendrom. Ten je zapojeny hned za lokomotivou a je vo farbach lokomotivy. Inak niekto ho aj krasne spravil na Brickshelfe.
Terminated.

Mičánek

Kdysi jsem koupil  několik větších stavebnic u kterých byly nalepeny samolepky přes několik kostiček. Když jsem tyto stavebnice rozebíral, došel jsem k problému co s tím. Nechal jsem to nalepené. U nových stavebnic zásadně samolepky nenalepuji. Samolepku uložím k plánku a plánek zařadím podle čísla do šanonu. Udělal jsem ale světlou výjimku. Polepil jsem stavebnici č. 3741+3742 (parní lokomotiva s uhlákem) kterou chci umístit na čestné místo mezi nerozebírané stavebnice.

cembry

Samolepky lepim a lepit budu, kdyz se to dobre nalepi tak to i dobre drzi. Kdyz je to na vice kostek najednou, taxe to proste ziletkou rozrizne a je to. Vypada to celkem slusne a da se to i udrzet. Mam takhle treba 6382 (pozarni stanice) a vsecko vypada i po dvaceti letech velice dobre.

Nevite o nejaky dalsi strance, kde by se daly najit samolepky? Shanim stitky na 6372 a 6695 a nejaxe to nedari.

KLF

Myslis kupit samolepky, alebo nascanovane samolepky ?
Terminated.

otaznik

Citace od: KLF kdy 24.05.2005, 13:21:53
Myslis kupit samolepky, alebo nascanovane samolepky ?


Já bych bral obojí.

betakaroten

Citace od: gruzinec kdy 03.09.2004, 11:00:11
CitaceA úplně nejhorší se samolepkama je to u 10022 a 10025. Tam je několik samolepek na jeden díl, takže bych je musel sundavat a nandavat... No, radši si seženu víc dílů, aby na každý byla jen jedna samolepka.

No já to vyřešil jinak, koupil jsem si to celkem 5x a mám teďko každý vagónek jiný.

Trochu off topic:
Ty vagóny jsou těžký jako kráva, jedna lokomotiva na jeden motor je prostě neutáhne :( Musím to posilovat další lokomotivou :(
Hm, tak z výše popsaných důvodů jsem je zrovna nelepil ... obecně se dá říci, že se postupně samolepek zbavuju; jakmile se začne trochu odchlipovat, dolů s tím!!! (docela mě zarazily červeno-žluté dveře ze 7722: měl jsem na nich neoriginální nálepky a když "odešly" a čistil jsem je benzinem, tak z jedněch dveří šel dolů i kus červené barvy)

Pokračování trochu off-topicu ;): v tom případě je dobré dát motor do vagonu a lokomotivu nechat bez pohonu (pokud to není takový tank jako moje quasi-7740 z dvouřadových Basic-kostek)

cembry

Kdyby samolepky bylo možný najít naskenovaný... vůbec bych se nezlobil.

Colonel32

no, Ben psal, ze si vsechny obtisky pred aplikaci skenuje... vzhledem k tomu, ze nejakou dobu drzel svetovy rekord v nejdelsim vlaku tvorenem z identickych vagonu.... jaka cisla potrebujes, ze bych se ho zeptal.. ;D

KLF

Do kelu, viem, ze na nejakej holandskej stranke boli, ale neviem to ani za ten svet najst. ;(
Terminated.

cembry

Hodilo by se mi 6372 (town house) a 6695 (tanker truck). Chtěl bych si postavit některý starší sety s osmdesátých let, ale kupovat to komplet bude drahý. Takže  to dám dohromady po kostičkách a kdyby se pak někde objevily i samolepky, tak by to bylo super.

Mates

Citace od: KLF kdy 24.05.2005, 15:48:15
Do kelu, viem, ze na nejakej holandskej stranke boli, ale neviem to ani za ten svet najst. ;(

Nechci nic říkat, ale kdyby jsi se podíval o stránku vpřed, tak to tam najdeš, psal to Jindroush ....  ::) ;D >:D

kde je čudlík i na samolepky
http://www.hccamsterdam.nl/brick/stikkers/index.htm

KLF

Jo, to je ono. ;) Nemam moc cas prezerat vsetky stranky tu, takze som sa nepozrel. ;/ Ale v tom pripade ani ten co to tu zhanal sa nepozrel. ;P
Terminated.

cembry

Já jsem se tam třeba podíval, ale to co jsem hledal tam bohužel nebylo.  :(