Stupnice kvality?

Založil Jindroush, 11.04.2005, 15:42:43

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jindroush

Hojte,

myslíte, že je možno objektivně stanovit něco jako stupnici kvality dílů? Mě to napadlo, když jsem teď prohlížel soukromou inzerci - výměnu dílů. ani tak nejde o to, když je někdo úmyslně nepoctivý (to tady snad nikdo není), spíš že různí lidé mohou mít různou citlivost na různý stupeň ojetí dílu.

Napadlo mě něco takovéhoto:
1 - nové
2 - jako nové, stěny kostek lehce zmatnělé jemným poškrábáním
3 - několik malých 'kousanců', popř. ťuklé hrany nebo rožky nebo slabě zažloutlé
4 - výrazně ohlodané, silné škrábance, nebo silně zažloutlé (bílá, modrá, šedá)
5 - prasklé, a nepoužitelně poničené díly

Komentáře? (skla, potisky, panáci...)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

peter

No zajímavý nápad a jistě užitečný. Přeci jen je lepší onomu člověku napsat i kvalitu svých dílků, které mu hodlám předat ;) Jen bych snad ještě doplnil ohledně toho bodu 5. Jsou praskliny a praskliny.

Některé praskliny jsou malé a funkčnosti dílků nijak nebrání (nejčastěji se vyskytují na čirých dílcích jako např. Plate 1x1 Round, ty bych zařadil do kategorie 3 ("prasklinky"). Ty ostatní, kdy je dílek výrazně poškozen a hrozí jeho dalším použáním jeho destrukce, tak ty samozřejmě do bodu 5 patří. Takhle to aspoň vidím já a i tak s dílky zacházím.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Aki

Zhruba takto to cítím i já.
Je ale fakt, že by se to psalo jinak jako stav: 1 nebo 3 a tak. Zkrátka bychom udělali jednotnou stupnici a tu bych navrhoval jako tlačítko k inzerci.  ;D :-*