Jak nakupujete?

Založil GNOSIS, 04.04.2005, 15:56:22

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

GNOSIS

Mám dotaz chci koupit 4403 LEGO Designer Set Vzdušné síly za 1430,- prý slevněno o 360,- ale neznám původní cenu je to z roku 2003. Ale v německu to mají o 27% lacinější což se mě zdá hodně. Mohl by mě někdo poradit jestli to má cenu koupit nebo je to předražené?

Micho

#1
Cena 4403 podľa českého katalógu 2004 - strana 22 - 1.789,-Kč. Sú tam veľmi dobré diely ... (aspoň pre mňa). Ja som to kúpil za polovičnú cenu v Metro Košice ešte koncom januára - ledna (z 2.299,-Sk na 1.094,-Sk). Chcel som po týždni zobrať ešte jedno - už nemali. Zatiaľ je odložené - čaká ... keď bude nejaká príležitosť pre chlapcov. Inde som ho v akcii nevidel.

Po tomto sete som inak pokukoval ešte keď mal plnú cenu - ale mal som pocit, že príde naň rada ... Zaujalo ma v ňom množstvo aj obsah dielov, napr. toto červené okno - 16 ks a ďalšie iné ...


GNOSIS

Že jsem na tebe nedal a dřív než jsem objednal 4403 u scandimexu. Ale zarazil mě ten leden a nepředpokládal jsem, že tu ve Zlíně může být. Byl jsem včera v Makru pro 4423 + 4782 a 4422 + 4783 vše za 997Kč a uviděl 4403 za 830,- málem jsem se složil, protože je to o 600,- lacinější! :-\ Měli tam 4 kusy a ještě poslední 4404 za 930,-.
Ještě bych se tě Micho zeptal jak nakupuješ, jestli máš v hlavě nějaké lega, které by se ti líbily a pak je koupíš nejlépe za slevněnou cenu, nebo koupíš to co se ti líbí i s oficiální cenou?

Micho

Citace od: GNOSIS kdy 08.04.2005, 09:23:43
Ještě bych se tě Micho zeptal jak nakupuješ, jestli máš v hlavě nějaké lega, které by se ti líbily a pak je koupíš nejlépe za slevněnou cenu, nebo koupíš to co se ti líbí i s oficiální cenou?

Zhruba mám preštudované z akých dielov sa jednotlivé sety skladajú, resp. ktoré diely zháňam a v ktorých setoch sú. Treba trpezlivosť, veľa vecí zlacnie - a samozrejme pravidlene to sledovať. Hlavne tu z fóra ide veľa dobrých tipov ...Prípadne keď na niečo naďabím zlacnené za super cenu tak to väčšinou hneď beriem (napt. Carrefour mal v lednu tretinové ceny ...). To som sa naučil za posledný rok - len toľko robím s Legom a vrazil som do neho cez stotisíc slovenských - hlavne tie vlaky veľa stoja ... ;D

chadzi

Micho: jj, lego je drahy jak peklo, nejhorsi je ze kdyz zacinas od znova tak je porad co kupovat (hlavne starsi sety). Ja jsem sice nejakou sbirku s detsvi mel, ale za posledni 4 mesice jsem ji aspon zpetinasobil...

Colonel32

100,000 slovenskych? Ty jsi docela drsnej...

chadzi

mno, ono se to nezda colonel, jen si spocitej koliks do toho nasazel ty. Pochybuju ze min jak 2000 EUR...

Colonel32

to je sice pravda, ze prezeme ty prachy protekly, ale rozhodne nemuzu rict, ze bych z tech 2000 euro mel vsechno pro sebe...... spis naopak

chadzi

aha, ale podle fotek co jsi daval to vypada na slusnou sbirku (ty auta, letadla a vlaky). ja uz v tom zacinam mit binec, musim se soustredit na jednu oblast, vsechno se neda posbirat (teda da ale za strasnej pytel penez).... town + vlaky jsou best

Colonel32

to jo, neco mam, ale vetsina je z prvni ruky...

Micho

Tá investícia asi odrážala moju túžbu znova postaviť nejaké obrovsko koľajisko (mal som ako študák veľmi peknú zbierku vláčikov bývalej NDR - TT). Súčasne som chcel to hlavne pre decká - aby sme mohli spolu niečo stavať ... A chytilo ma to.

Pozháňal som pár vlakov a chýbali nám koľajnice, výhybky, budovy, cesty, autá ... Tak som to dopĺňal ... Sem tam som z tých výpredajov zablúdil aj do iných tém - SW a testoval to na chlapcoch ako sa chytia. Som hlavne rád, že sa mi stredný synátor (10 r.) chytil a vymýšľa, stavia ...

chadzi

jj taky chci postavit kolejiste a mesto, jenze to je prave to nejdrazsi co je (8 koleji za 500 atd...) jinak taky obcas zabrousim jinam - hrady, pirati...
Dcerka je na to jeste mala ale uz mi do toho leze takze nemam strach ze se ji to nebude libit  ;)