modernizace loga kostek

Založil peki, 02.06.2017, 09:45:48

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Martins

Citace od: Jindroush kdy 27.11.2017, 09:29:40
Citace od: Martins kdy 27.11.2017, 07:47:31
Vypadá to příšrně, sorry. Neberte prosím nápady někoho a nesnažte se to vylepšít, zpravidla to dopadne ještě hůř.
Bylo tohle na mě?

Ano, a nejen na tebe.  ;) Budu konkrétnější...

Mě osobně se nelíbí, když se nějaké písmeno zaměňuje symbolem a není z toho jednoznačně patrné, o jaké písmeno jde. Problém nastane zéjmena v okamžiku, kdy někdo na zahraniční výstavě nás bude chtít oslovit a nepozná, jak se ten náš LUG jmenuje a bude to všelijak komolit K.stky, KSTKY apod... Češi to asi poznají, ale já prostě preferuji, když je to jednoduše čitelné a není o tom pochyb.
Druhá věc je, že ten symbol rozbíjí grafickou podstatu toho nápisu a symbol působí hrozně těžce a logo díky němu "kulhá". Řekl bych, že zatím nikdo, kdo se o to pokusil, toto neudělal dobře.

Jindroush

Takto konkrétně se s tím už dá diskutovat.
Máš určitě pravdu, když narážíš na ty pokusy místo písmenek nacpat celou tu kostku - to je bez kontextu nečitelné.

Tomu jsem se snažil vyhnout tím, že tam vrazím ten stud, který je zároveň písmenem O. Když se podíváš na ten první návrh, 4 položka, kde je ta "kostka" tak zvětšená, že O zůstává ve stejné velikosti, myslím, že část tvých argumentů padá. Až bude čas, zkusím tu verzi monochromatickou s tím zvětšeným symbolem, uvidíme, zda bude stále (moc) kulhat. Ale ano, chápu ten argument.

Proč se mi ta verze s kostkou 1x1 místo O líbí:
a) je to podle mě stále čitelné
b) je to použitelné jako ikonka, i jako samostatný grafický prvek, i když primitivní (tvých 6 kostek vedle sebe podle mě tohle třeba nesplňuje)

Zkusím ještě rozpracovat ten můj první příspěvek, poslední tři. Dám to do 3x2 (uvidím, zda se to bude číst dobře) a použiju ty barvy trikolór.
Jen aby z toho nebylo něco jako Domino Pizza
https://www.google.sk/search?client=firefox-b-ab&dcr=0&biw=1920&bih=1031&tbm=isch&sa=1&ei=JdkbWqT_KY2ckwWQ76_ABQ&q=logo+domino+pizza&oq=logo+domino+pizza&gs_l=psy-ab.3..0j0i30k1l3j0i8i30k1l6.163905.167241.0.167288.17.13.0.1.1.0.249.2825.2-12.12.0....0...1c.1.64.psy-ab..4.13.2980...0i67k1.0.1jLSoKYiU-8
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Martins

Citace od: Jindroush kdy 27.11.2017, 10:28:55
Tomu jsem se snažil vyhnout tím, že tam vrazím ten stud, který je zároveň písmenem O. Když se podíváš na ten první návrh, 4 položka, kde je ta "kostka" tak zvětšená, že O zůstává ve stejné velikosti, myslím, že část tvých argumentů padá. Až bude čas, zkusím tu verzi monochromatickou s tím zvětšeným symbolem, uvidíme, zda bude stále (moc) kulhat. Ale ano, chápu ten argument.

Nojo, ale tady zase mícháš pozitiv a negativ... navíc ta barevná kombinace působí spíš jak označení válečný letadel. Není to jednoduché...

Citace od: Jindroush kdy 27.11.2017, 10:28:55Proč se mi ta verze s kostkou 1x1 místo O líbí:
a) je to podle mě stále čitelné
b) je to použitelné jako ikonka, i jako samostatný grafický prvek, i když primitivní (tvých 6 kostek vedle sebe podle mě tohle třeba nesplňuje)

Ikona je ok, já s ní také pracuji, stejně jako s "hravými" variantami do čtverce apod. Je to o té komplexnosti a použitelnosti v různých situacích. Na mobilech se dnes dělá vše do kruhu... brzy to asi zkončí, ale zrovna teď je to trendy...

Bojuj!

milanv

Zkusil jsem zkombinovat návrhy, abych se přiblížil vlastnostem, co jsem od loga chtěl:

* "uzavřenost" (drží pohromadě, nerozpadá se)
* přehlednost - nepřeplácávat moc grafických prvků na jednom místě
* nejít proti LEGOlogice (pruhy na kostce shora apod.)
* příjemný poměr šířka/výška
* jasně čitelný nápis (viz Martinovu poznámku)

Je to první návrh tohoto stylu, detaily by se mohly ještě vypracovat, např. jak přesně bude vypadat ČB verse.
Pán na Žlutém hradě

milanv

Mně se ten nápad s O jako studem líbil, tak jsem nebyl schopný myšlenku opustit :)
Ale je pravda, že bez toho to může být zarovnanější.
(A taky ten brick z plates bychom mohli mít jako tu ikonu.)
Pán na Žlutém hradě

Robkteryten

Citace od: milanv kdy 27.11.2017, 23:05:20
Mně se ten nápad s O jako studem líbil, tak jsem nebyl schopný myšlenku opustit :)
Ale je pravda, že bez toho to může být zarovnanější.
(A taky ten brick z plates bychom mohli mít jako tu ikonu.)

Takto zkombinované logo se mi líbí nejvíc ze všech.

Bez toho čtverečku to je o dost lepší. Zkus ohraničit každý plate, takhle to vypadá jak pomalovaný brick.
Škoda, že to na stránky pak nejde dát jako "hravé" logo aby se ty plate rozložily a pak složily do slovenské trikolory a zase z5.

Osobně bych nechal Kostky.org je to takové zažité a doteď jsme se k tomu všude hlásily. Pokud se dotáhne ta webová stránka bude i lepší mít celou adresu v logu.

peki

Citace od: milanv kdy 27.11.2017, 23:05:20
Mně se ten nápad s O jako studem líbil, tak jsem nebyl schopný myšlenku opustit :)
Taky se mi to líbilo, ale pravdou je že ta druhá varianta mi příde taková přehlednější, střídmá.

Technická místu LUG bych uváděl RLUG (recognize)

Daniel

Já vám nevím s tou barvou té kostky (pokud vycházím z toho, že to vystihuje vlajku, jak vždy bylo) - trošku se obávám, abychom pak nebyli označováni za ruské fórum, které si ani neumí dát správně pořadí barev své vlajky... ;D

peki

Pro inspiraci jak se s tím popasovali Poláci.

Pak mne zarazila při procházení amb. LAN v sekci jaké je vaše logo tato poznámka  :(


milanv

Přidal jsem ohraničení plate, LEGO barvy podle LDRAW tabulky a "RLUG". Kostku jsem trochu odsadil od textu, byla moc nalepená.
Pán na Žlutém hradě

milanv

Poznámka bokem aneb "kostky" vs. "kostky.org" v logu a google: až budeme mít vlastní aktualizovaný web, včetně SEO, tak se nám nestane, aby na dotaz "kostky rlug" google odpověděl nějakými šrouby apod. a až na šestém místě nějaké náhodné vlákno o minecraftu na kostkách.
Pak tedy nebude potřeba mít celou adresu v logu, je to lepší řešení.
Pán na Žlutém hradě

Drobuliatko

Vam sa vazne tie navrhovane loga pacia? Bez urazky, ale vsetky vyzeraju akoby ich robili ziaci 1. stupna ZS. Sucasnemu logu nesiahaju ani po patu. Naopak sucasne logo je podla mna pekne a plne postacujuce. Mi to pride, ako robit zmenu, len aby sa nejaka zmena spravila.

Villa Legina

Stručne: Je to veľmi zlé. Vyzerá to ako soľnička. Farby navyše rozbíjajú tvar, proprocie zlé.

milanv

Na tebe jsem se těšil  >:D Ale aspoň jsi napsala něco konkrétního, tak tedy: jaké proporce máš na mysli, když proporce bricku odpovídají bricku a barvy jsou také použité ve správných proporcích, podle plates? A když to tak rozbíjejí, to ti přijde, že čistě bílý ten brick by vypadal míň jako solnička???
Nicméně pokud máš návrh na konkrétní úpravu nebo úplně vlastní nápad, sem s ním.
Pán na Žlutém hradě

Martins

Ahoj,
před časem jsem na základě některých vašich připomínek udělal ještě další návrhy. Někteří to již viděli a děkuji zejména Ville za dlouhou diskuzi, oponenturu i pomoc. Detaily použití jsou v přiloženém PDF. Na poslední straně PDF jsou barvy, první dvojice jsou LEGO barvy, pak barvy státní vlajky a pak ty barvy, které používám v návrhu - jsou si obecně dost podobné... Nejspíš to dopadne tak, že zvolím LEGO barvy a bude.... ale to ještě musíme promyslet vzhledem k použití. Vypadají hezky, ale tisknout CMYKem nepůjdou...

PDF ke stažení zde

Jezevec

To logo vlevo nahoře je docela dost libový. ;)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

VojtaBeton

Ze všech, co jsem tu viděl, se mi nejvíc líbí od "Martins" Vlevo druhé od vrchu.

Ondrej

Citace od: Martins kdy 28.11.2017, 14:55:19
PDF ke stažení zde

To poslední na fotce mi přijde moderní a osobně se mi líbí nejvíc.

matka

Návrh, který oslovil mě, je od Martina prostřední v pravé řadě. Jako jediný vyjadřuje podstatu lega, hravost. Tohle přece není fórum usedlých páprdů, ale prima lidí, co si nezapomněli hrát. Proč se k tomu hrdě nepřihlásit.

Další plus je za autora. Martin jako jeden z nemnohých skutečně ví, o čem to je, má zkušenosti.
Paní na Žlutém hradě

HD

#2, nebo (možná raději) #7 (číslování z .PDF.
A osobně jsem pro čb varianty, ale to jsem asi v menšině.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

peki

Ještě k restrikcím :

I'll do a quick check-in with legal so we have the latest and hopefully final stance on the LEGO name on studs.

@Jetro de Château | HispaBrick Magazine

The LEGO name can appear on studs when it is a photo.

So drawn and digital bricks cannot have the LEGO Name on the studs, but a photographed brick can.

Also these guidelines are invalid if the community decides to register their logo as a trademark, then the regular trademark rules apply and that's a whole lot different.

davroman

#201
Citace od: matka kdy 28.11.2017, 20:37:24
Návrh, který oslovil mě, je od Martina prostřední v pravé řadě. Jako jediný vyjadřuje podstatu lega, hravost. Tohle přece není fórum usedlých páprdů, ale prima lidí, co si nezapomněli hrát. Proč se k tomu hrdě nepřihlásit.

Další plus je za autora. Martin jako jeden z nemnohých skutečně ví, o čem to je, má zkušenosti.

Padlo mi do oka úplně stejné logo jako Ditě. Je to veselé a hravé.  ;)

EDIT: Ještě doplním, že ze zkušenosti na non-Lego výstavách podporuji text pod logem "Czech & Slovak RLUG". Nebudou pak padat otázky typu: "To je LEGO nebo náhrada KOSTKY.ORG ?". 
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

milanv

Ten nápis RLUG bych tam taky dal, ale nevím, jak ti to pomůže na těch výstavách - lidi ten pojem vůbec neznají, tak nevím, co jim řekne.
Jo, kdyby tam bylo "CZ & SK skupina LEGO fandů" (pro zvýšení vtipnosti možno přidat "registrovaných") tak to by byla jiná!

Jinak já na Martinova loga koukal na všechna a každé má něco. Nakonec jsem zjistil, že preferuju jednoduchost a zároveň se mi líbí ty kostičky v červené, bílé a modré. Proto jsem zkusil v podobném duchu udělat vlastní verzi, zkombinovat, co se mi líbilo na různých.

Překvapuje mě vaše podpora toho "rozlítaného" - to bylo u mě první vyřazené :) Holt každý má své favority. Já raději nějaké pěkně navazující, vyrovnané. Hravost raději dotvořím (pokaždé jinou) na tom konkrétním plakátě na výstavu. Logo má být podle mě právě unverzální, aby umožňovalo různá použití - a i tu hravost pokaždé jinou.

Taky celý nápis "kostky.org" podle mě není ani nutný (to jsem zdůvodňoval už výše) ani praktický - strašně roztahuje logo do šířky. Přiznám se, že mě okamžitě a nejvíc upoutalo to Martinovo logo vlevo nahoře, od prvního momentu, co jsem ho viděl. Pořád ho beru za zajímavou variantu.
Ale chybí mu některé vlastnosti, které jsem vzal zase z jiných: není na něm nic jako "ikona" (fungující i bez textu), není tak výrazné.
Pán na Žlutém hradě

Martins

Ahoj, děkuji za reakce!

Koukejte do toho PDF, většinou tam jsou i varianty bez .ORG, různé velikosti písma i použití kostek jako alternativního symbolu... V tom obrázku jsou jen náhledy.
Jinak si vemte, že když dosud říkáte kdo jsme, tak říkáte "Kostky org". Jinak URL lze dávat i do podtextu - ten můžeme obecně měnit podle potřeby, takže na české výstavě tam budou fanoušci LEGO, na zahraniční RLUG, na posteru ww.kostky.org... Jak je libo, není to součást loga, jen jeho dodatek. Více v PDF.


Cavelon

Mne teraz napadlo niečo, čo by vyjadrovalo hravosť/kreativitu (prsty spájajúce kocky) + LEGO (typické kocky) + nápis KOSTKY.ORG a CZ&SK RLUG.
Ospravedlňujem sa za čmáranicu, nie som maliar, ide o myšlienku. Tak nejako mi to došlo:

Strider

Citace od: davroman kdy 29.11.2017, 14:39:40
[Padlo mi do oka úplně stejné logo jako Ditě. Je to veselé a hravé.  ;)
Pokud je na tom návrhu něco veselé, tak je to jen ten rozpustilý font. Jenže budí trochu dojem laciného templatu a hlavně je nezapamatovatelný. Naopak kostky působí dost smutně - poslušně seřazené vedle sebe (případně v jiných klonech tohoto návrhu přísně podle barvy na sobě) jsou tam tak nějak do počtu a nic hravého vlastně netvoří. Odstíny barev jsou také neveselé - tmavé. Když bych tomu měl dát veselost tak aspoň něco v tomto smyslu (ta ubraná kostka kvůli "y" je něco na pomezí sympatické drzosti a  znouzecnosti) :) :

Martins

Ale no ták, neprzni cizí návrhy, já ti do tvých taky nemaluju... ale jinak díky za reakci.

Foton

Taky se mi zamlouvá víc ten Martinsův návrh s "drzým" y.
A přikláním se (stále) k názoru "trikolory pryč". Použijme jiné barvy, klidně i obskurní.
A když už to pak nemusí být trikolory, proč nenahradit haldu 1x1 plates mixem 1xX plates. Zjednodušší to samotné logo bez nápisu, navíc se do toho projeví "stavitelská provázanost" i "pestrost členů/kostek/možností ....".
Např:
Horní řada:     3+2         2+3
Dolní řada:     1+3+2     3 + 1 + 2

Prznit cizí návrhy nebudu, nechám to na autorech.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

milanv

Citace od: Martins kdy 30.11.2017, 09:13:25
Ale no ták, neprzni cizí návrhy, já ti do tvých taky nemaluju... ale jinak díky za reakci.
Promiň, Martine, ale s tímhle nemůžu souhlasit - já to vůbec neberu jako prznění, ale jako nejefektivnější způsob diskuse. Jak jinak než obrázkem ukázat, že by se mi líbilo tohle z tohoto loga a tohle z jiného a tohle úplně jinak? Barvitě popisovat tisícem slov? To mi nepřijde dobré, obrázek je mnohem lepší, každý hned vidí výsledek. Samozřejmě se můžeš ohradit, že jsou to "tvoje loga" a já to budu respektovat. Ale chtěl jsem ti říct, jak to jde vidět jinak než jako "prznění" nebo "kradení nápadů" (další argument, co může někoho napadnout). Já to beru jako společné hledání, co by se nám líbilo.
Pán na Žlutém hradě

Martins

Milane promiň, je to prznění... Máme tady hodně návrhů, absolutně se nedokážeme shodnout a diskuzi vedeme stylem "tohle je blbě". Já to vidím tak, že zrovna tento návrh, který se někomu líbí, je znevažován a haněn. Lepší by bylo, kdyby se každý vyjádřil a řekl co se mu líbí nebo podal svůj návrh. Když mi přes SZ napíšeš, co bys chtěl abych změnil tak to zvážím a povedu s tebou diskuzi. Hrozí také, že ti to rovnou zamítnu... ale to je riziko.

Těch 6 návrhů (mimo ten poslední - původní) jsem dělal právě na základě požadavků od vás (i od tebe). Byly to požadavky na změnu písma, na mínusky, na změnu barev, počtu prvků, na tenčí linie, na silnější linie... přitom jsem otočil svůj původní symbol a celé to rozehrál jinak a zase jsem nechtěl (a pořád nechci) opustit trikolory atd atd. Celé mi to trvalo několik dní, trápil jsem se tím, chtěl jsem vyjít vstříc, šlo to, nešlo to... A pak mi to tady někdo za pár minut po...  :)

Pokud přijde podnět, který mi nebude připadat hloupý, budu se jím rád zabývat... Já třeba hravost v tom logu (ve všech variantách) vidím a vnímám, a na logo Kostek mi to stačí, jestli jí tam chcete víc, ok, dejte podnět...