(Vlastní) Liberecká vila II.

Založil Jonas, 25.02.2007, 07:32:28

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jonas

Je tomu přibližně rok, co jsem zde uveřejnil první z řady staveb inspirovaných libereckou architekturou. Ta první byla bílá secesní vila na Husově ulici.

Další, tentokrát žlutá vila pochází ze stejného období a dokonce stojí na stejné ulici poblíž univerzitního areálu. Nedávno byla citlivě opravena, a protože kolem ní denně chodím do práce, nedalo mi to a postupně jsem ji převedl do Lego verze. Zde je foto.



A zde porovnání s předlohou.



Další fotografie najdete zde: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=236364

Nakonec jsem obě vily propojil do jednoho pouličního výjevu




Všechny mé dosavadní MOCy můžete zhlédnout v mé galerii na BS.
Jonas - Můj Brickshelf

Micho

Tak narýchlo, idem na anglinu. Táto tvoja stavba je mi veľmi sympatická!  Tie dve vily sa fakt hodia k sebe. Potom si pozriem to na BS.  8)

TIE

Jsou krásné ( obě dvě ) , ale je tam interier ?

Petrjr


Jonas

Citace od: Petrjr kdy 25.02.2007, 12:04:23
Citace od: TIE kdy 25.02.2007, 11:24:47
Jsou krásné ( obě dvě ) , ale je tam interier ?
Link: Re: (Vlastní) Secesní vila

Interiéry skutečně nejsou a důvody jsem vysvětlil právě v tom linku, na který Petrjr odkazuje.
Jonas - Můj Brickshelf

Dejv

Tak to je paráda.. v té ulici bych chtěl bydlet   Dávám plný počet bodů za vilky, ale ta sanitka v pozadí mi moc do výjevu nesedí ( nějak se tluče s tím veteránem ) ;)

TomG

Technicka, ty vily nemaji vzadu garaz a pripadne nejaky vzjed do dvora? Vetsinou se u domu tohoto typu ceka, ze majitele maji i penize na auto :)
Only the best can survive.

Hansel

Citace od: sparkz kdy 25.02.2007, 13:55:59
Tak to je paráda.. v té ulici bych chtěl bydlet   Dávám plný počet bodů za vilky, ale ta sanitka v pozadí mi moc do výjevu nesedí ( nějak se tluče s tím veteránem ) ;)

Blízko je nemocnice, takže sanity tam jezdí často :)

Taky bych tam chtěl bydlet - na půli cesty mezi školou a městem. Prostě ideální pozice ;)
Mé dílo se rozrostlo o další kus.
I když mírně infantilní :)

Dejv

Citace od: TomG kdy 25.02.2007, 14:12:12
Technicka, ty vily nemaji vzadu garaz a pripadne nejaky vzjed do dvora? Vetsinou se u domu tohoto typu ceka, ze majitele maji i penize na auto :)

Mňo já si myslím, že v době secese moc aut nejezdilo  ;D

TomG

Citace od: sparkz kdy 25.02.2007, 14:15:25
Citace od: TomG kdy 25.02.2007, 14:12:12
Technicka, ty vily nemaji vzadu garaz a pripadne nejaky vzjed do dvora? Vetsinou se u domu tohoto typu ceka, ze majitele maji i penize na auto :)

Mňo já si myslím, že v době secese moc aut nejezdilo  ;D
Ehm mozna si autora nepochopil, ale ta vila byla secesne navrzena a postavena, ale ta budova odrazi jeji stav v soucastnosti, proto je tam ta moderni sanitka. Veteran je tam jiste jen pro ukazku, ze nekdo z okoli nebo odjinud sbira veterany. Mozna dokonce majitel jedne z vil.
Treba me Jonas opravi, ze se pletu :)
Only the best can survive.

Dejv

Já jsem reagoval na příspěvek od TomG, tenkrát se u vil prostě garáže nestavěly, páč nebyly auta. Tak jsem to myslel  ;)

Jonas

Citace od: Hansel kdy 25.02.2007, 14:12:44
Citace od: sparkz kdy 25.02.2007, 13:55:59
Tak to je paráda.. v té ulici bych chtěl bydlet   Dávám plný počet bodů za vilky, ale ta sanitka v pozadí mi moc do výjevu nesedí ( nějak se tluče s tím veteránem ) ;)
Blízko je nemocnice, takže sanity tam jezdí často :)

Těší mě, že Hansel tu vilu okamžitě poznal. Také má pravdu, že sanitky kolem jezdí velmi často do nedaleké nemocnice. Cyklistů po Liberci jezdí také hodně - sám patří mezi ně. No a ten veterán? Zrovna se mi tam mihl, když jsem stavěl.  Můžu za to? ;)
Jonas - Můj Brickshelf

zakm

Tak toto je jeden z najlepších MOCov. Celkovo sa mi páčia tvoje MOCy , hlavne tie domy , ktoré sú v Liberci a podľa nich ich staviaš. Naozaj Klobúk dole :)
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

hobby

Jonasovy vily jsou už známé; pokud bychom měli ve Svitavách větší plochu, tak tam vedle kompaktní uliční zástavby vyrostla i vilová čtvrť. Tak třeba někdy příště. K novému Jonasovu MOCu přidávám pochvalné uznání. Ty MOCy vypadají ve skutečnosti lépe, než na fotkách. Ostatně všechny MOCy, platí to obecně 8).

Rever

Kolem této vily chodím skoro každý den a musím říct, že se výsledek skutečně povedl. Hlavně mě zaujaly ty okna vyrobené z dílku plot, budu se muset někde podívat jakou technikou se to vytváří.

Jonas

Citace od: hobby kdy 26.02.2007, 09:52:08
Jonasovy vily jsou už známé; pokud bychom měli ve Svitavách větší plochu, tak tam vedle kompaktní uliční zástavby vyrostla i vilová čtvrť.

Díky za pochvalu. Hobby má však pravdu, že na současná svitavská kolejiště by se mé vily nehodily. Přece jen jsou větší než Hobbyho domky, které jsou sice realizovány v poněkud podměrečném měřítku, ale lépe vytvářejí dojem rušné nádražní ulice na kolejišti 2x2. Je to věc chytře zvolené optiky.

Popravdě řečeno, i ty mé vily mají daleko ke skutečnému minifigovému měřítku. Snad jedinou budovou v reálném měřítku, kterou jsem měl možnost na vlastní oči spatřit, je model budovy svitavského muzea z dílny Jindroushe a Petera. Ale to už je jiná váhová kategorie. ;) (Má žlutá vila váží jen kolem 3 kg a spolkla skoro všechny žluté kostky, co jsem měl nashromážděné z různých těch Creatorových krabic po 1000 ks. Podobně se mi rozplynula i zásoba střech, hlavně rohových a úžlabinových dílů - jen těch padlo na střechu více než 100.)
Jonas - Můj Brickshelf

hobby

Citace od: Jonas kdy 26.02.2007, 19:38:15
Snad jedinou budovou v reálném měřítku, kterou jsem měl možnost na vlastní oči spatřit, je model budovy svitavského muzea z dílny Jindroushe a Petera. Ale to už je jiná váhová kategorie. ;)
Ano, model svitavkého muzea je dílo, které může být v Legolandu.  8).
Kdežto pro kolejiště je nutno zvolit liberální přístup k proporcím i měřítku, jako ve Svitavách. Jonasovy domy i Michův kostelík jsou vyšší i širší než mé nádraží a větší než činžáky, ale vůbec mi to nevadí. Dokonce to shledávám sympatickým.
A když už jsme (opět) u měřítka, tak objevíme docela absurdity, které se maximálně projeví právě u vlaků: pokud budu vycházet z rozchodu kolejí t.j. 1:38 (pro neznalé - distance mezi vnitřní stranou kolejnic), tak standatdní čtyřosý vagon bude o něco vyšší, 10 studů široký a dlouhý přes půl metru. Pokud zvolím za měřítko geometri (poloměr oblouků), tak naopak vagony budou dlouhé jen asi 2 cm. ;D.

castelL

To hej to je pekná vila tam by pohode mohol bývať prezident.

Aki

Tedy taky se musím přidat k chvále. Tenhle žlutý kvítek je asi nejpovedenější z tvých libereckých domů. Navíc mne těší, že používáš stejné měřítko jako já.  ;)

Ovšem to zasazení do rezidenční ulice je úžasné. Tím jsi mne okouzlil.  ;)

H0636

Jako Liberečák musím říci, že je to moc pěkné. Škoda, že není žádný interiér.
:)

blackrabbit

nádhera  ;) přestože jsem z Moravy tak jsem tu vilu viděl naživo  :)

Jonas

#21
Další kreace inspirovaná secesní architekturou v Liberci - Klášterní ulici.



Jonas - Můj Brickshelf

hobby

Tak jako se mi líbí tvoje kompatkní městská zástavba,  tak se mi líbí i tyto domy z vilové čtvrti. Chceš udělat celý Liberec :D? Je vidět, že u vás ve městě je spousta inspirace (jasně, že ta inspirace je to minimum z minima v celém procesu).