Pomoc NXT

Založil Koudy, 20.06.2010, 19:00:13

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Koudy

Chci se zeptat jak mám naprogramovat v originálním softwaru NXT, aby páka která je na motoru se vždy vrátila na své místo když s ní pohnu.

Shmade

#1
No možností je víc, nevim jestli to chceš blok po bloku, tak to ti asi nepomůžu, protože se mi to teď nechce dělat, ale ve zkratce tě snad navedu.

1. návrh

na motor dáš vačku (technic cam), nebo cokoliv jinýho, co ti bude v tý základní poloze do který chceš aby se to vracelo, mačkat dotykovej senzor, program pak může vypadat třeba takhle:  když je senzor zmáčknutej motor zastaví, když neni zmáčknutej (hýbeš s pákou) tak tam nastavit nějakou prodlevu wait(time) aby si měl čas pohnout kam chceš, po prodlevě, motor točí dokud neni dotykovej senzor zmáčknutej, tam se pak zastaví, když ho necháš točit pomalu, tak bych řek, že i docela přesně.  Pak záleží na tom, jestli páku vychyluješ do obou stran, jestli jen na jednu, tak je to jednodužší, to jen nastavíš na kterou stranu se má motor vracet, jestli vychyluješ na obě strany, tak bys musel senzorem otáček snímat třeba konečnou hodnotu polohy páky a porovnávat jí s počáteční a tim zjišťovat, na kterou stranu si pohnul. Ale to už by bylo asi lepší to udělat jinak viz 2. návrh

2. návrh

v základní poloze kam chceš aby se motor vracel, vyresetuješ senzor otáček motoru, pohneš pákou kam chceš, přečteš hodnotu senzoru a vrátíš se o tu hodnotu motorem zpět. Tohle je jen taková kostra, musel bys ještě rozpoznávat, jestli už došlo k nějakému pohybu a tam zas nechat nějakou dobu na realizaci pohybu, nebo rozpoznávat, jestli se motor ještě hýbe, kdyby už ke změně otáček, resp teda uhlu nedocházelo, tak by se motor vrátil do původní polohy...





Koudy

Díky i za toto, ale já to myslel, že ta páka bude mít pořád odpor a když dám ruku pryč tak se vrátí.

Shmade

No tak to je v podstatě to samý jako jsem psal, ale nedávej tam žádný čekání a motoru dej menší sílu ať se s nim nemusíš tolik prát a v základní pozici nedávej brake, ale coast...

Na co to chceš použít? Co to má mít za funkci? Přijde mi to jako "neupotřebitelné" :)