jak na vlastní lego filmy

Založil tomik13, 11.05.2008, 16:07:22

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

tomik13

Chtěl bych se zeptat jak vytvořit lego film (alespoň jakým programem) díky za pomoc

Shmade

No záleží hlavně na tom, co máš k dispozici za techniku... Jestli máš jenom foťák, tak prostě nafotíš sérii snímků, který pak v nějakým gif animátoru naskládáš za sebe a máš to :)  Ale mnohem lepší je když máš kameru s možností nahrávání záznamu po snímcích. To pak pokud nechceš dělat nějaký střihačský kouzla ani žádnej program nepotřebuješ. A nebo ty "střihy " můžeš taky rovnou natočit. :) Ale každopádně se připrav, že to není zábava na pět minut. Vím, že půlminutový snímek jsem vytvářel třeba klidně osm hodin.

Janek3b

Nejlepší program na animování je zoner gif animator. Úpravu a jednoduché triky ve windows movie makeru.

nerow

#3
No asi nejdůležitější věc je dodržení snímkové frekvence přesně 24 Hz. Tzn. jedna sec. filmu je tvořena 24 snímkami. Je to norma pro formu stop-motion. Viděl jsem spousta LEGO stop-motion, ale většině chyběla správná snímková frekvence, nebo když už byla dodržená, tak zas bylo špatné rozvržení pohybů. Tak či onak to má za následek trhaný, nepřirozený pohyb. Další důležitý faktor, až budete fotit je tzv. aspect ratio, což je poměr horizontálního rozměru k vertikálnímu rozměru. Nejlépe zvolit rozlišení jednotlivých snímků na plných 1920 x 1080 pixelů. Ne každý je milovník SD kvality. Já určitě ne a na vysokém rozlišení si vždy potrpím, ať jde o cokoliv. Potom už spojit nafocené snímky a celé video nadabovat a ozvučit. Výsledný video soubor ze snímků si vždy nechat i v nekomprimované podobě. Protože z některých videí na internetu je až na zvracení, ale to drtivé většině lidí ani nepřijde, když nepřišla do styku s kvalitní zobrazovací technikou a filmy a seriály na BluRay discích :) Takový výsledek v nekomprimované podobě, či encodu, kde není rozdíl mezi "source" a "encode" je radost si stáhnout a podívat se televizi. :)