Pravidla silničního provozu

Založil Jarmila, 24.08.2005, 12:00:53

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jarmila

Synek vznesl dotaz: Proč na nových zatáčkách není plná, nepřerušovaná čára, když přece v zatáčkách se nesmí předjíždět a měla by tam být. Neuměla jsem mu, byť řidič, logicky odpovědět. Poraďte mi, co mu mám odpovědět, abych nebyla za ... Jsou ve světě jiná pravidla silničního provozu, která dovolují předjíždění v zatáčkách?
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

rdk

V přehledných zatáčkách s dobrým rozhledem se podle mě předjíždět může. (Je-li tam přerušovaná čára.)

KLF

 ;D ;D ;D ;D No jo, ale LEGO zatacky su dost ostre a navyse ak na rohu postavime dom, tak aj neprehladne. ;) Cize by tam mala byt plna. ;)
Inak ale fakt mohli cesty spravit tak, ze by na rovine bola prerusovana a v zakrutach plna. Ako kedysi. Dodalo by to na realnosti.
Terminated.

rdk

Jestli chce předjíždět, nesmí tam postavit ani dům, ani les ;D ;D

Jindroush

Jarmilo, nevysvětluj, popadni svou sadu na francouzskou manikýru a udělej bílým lakem na nehty čáru plnou.  ;D ;D ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jarmila

Citace od: rdk kdy 24.08.2005, 12:07:20
V přehledných zatáčkách s dobrým rozhledem se podle mě předjíždět může. (Je-li tam přerušovaná čára.)
Na tuto odpověď mi "neskočil". Protiargumentem bylo, že zatáčka je ostrá a v takových se předjíždět nesmí!
Citace od: KLF kdy 24.08.2005, 12:14:35
;D ;D ;D ;D No jo, ale LEGO zatacky su dost ostre a navyse ak na rohu postavime dom, tak aj neprehladne. ;) Cize by tam mala byt plna. ;)
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

rdk

(5) Řidič nesmí předjíždět
a)nemá-li před sebe rozhled na takovou vzdálenost, která je nutná k bezpečnému předjetí,
b)jestliže by se nemohl bezpečně zařadit před vozidlo nebo vozidla, která hodlá předjet,
c)jestliže by ohrozil nebo omezil protijedoucí řidiče nebo ohrozil jiné účastníky provozu na pozemních komunikacích,
d)na přechodu pro chodce a bezprostředně před ním,
e)dává-li řidič vpředu jedoucího vozidla znamení o změně směru jízdy vlevo a není-li možné předjetí vpravo podle odstavce 1 nebo předjetí v dalším volném jízdním pruhu vyznačeném na vozovce v tomtéž směru jízdy,
f)na křižovatce a v těsné blízkosti před ní; tento zákaz neplatí pro řidiče jedoucího po hlavní pozemní komunikaci, nebo jde-li o předjíždění vpravo podle odstavce 1; na křižovatce s řízeným provozem smí předjíždět jen při světelném signálu nebo pokynu "Volno",
g)na železničním přejezdu a v těsné blízkosti před ním.

Nic o ostrých zatáčkách se tam nepíše.  ;D ;D

Jarmila

Citace od: Jindroush kdy 24.08.2005, 12:19:33
Jarmilo, nevysvětluj, popadni svou sadu na francouzskou manikýru a udělej bílým lakem na nehty čáru plnou.  ;D ;D ;D
Malovat na silnice? ??? :o :o
Teď jsem na 5 minut omdlela a museli mě křísit.
To už bych raději řešila proužkem samolepící tapety. Ale mně ani tak nejde o to udělat plnou čáru z přerušované, na to moje IQ ještě stačí, ale o věrohodnou, logickou a nevyvratitelnou odpověď.
A mimochodem, francouzskou manikýru bych u sebe hledala dost těžko, zato tu samolepku nebo štětec s barvou bych měla při ruce hned.  :P
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Jarmila

Citace od: rdk kdy 24.08.2005, 12:25:12
(5) Řidič nesmí předjíždět
a)nemá-li před sebe rozhled na takovou vzdálenost, která je nutná k bezpečnému předjetí,
b)jestliže by se nemohl bezpečně zařadit před vozidlo nebo vozidla, která hodlá předjet,
c)jestliže by ohrozil nebo omezil protijedoucí řidiče nebo ohrozil jiné účastníky provozu na pozemních komunikacích,
d)na přechodu pro chodce a bezprostředně před ním,
e)dává-li řidič vpředu jedoucího vozidla znamení o změně směru jízdy vlevo a není-li možné předjetí vpravo podle odstavce 1 nebo předjetí v dalším volném jízdním pruhu vyznačeném na vozovce v tomtéž směru jízdy,
f)na křižovatce a v těsné blízkosti před ní; tento zákaz neplatí pro řidiče jedoucího po hlavní pozemní komunikaci, nebo jde-li o předjíždění vpravo podle odstavce 1; na křižovatce s řízeným provozem smí předjíždět jen při světelném signálu nebo pokynu "Volno",
g)na železničním přejezdu a v těsné blízkosti před ním.

Nic o ostrých zatáčkách se tam nepíše.  ;D ;D
To je ono!!! Tohle než přečte, porozumí čtenému a sesumíruje ve své 8leté hlavě, tak je tak na půl hodiny klid. Pak začne vznášet další odborné dotazy.  ;D ;D ;D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Maci

CitaceInak ale fakt mohli cesty spravit tak, ze by na rovine bola prerusovana a v zakrutach plna. Ako kedysi. Dodalo by to na realnosti.
Jestli si chcete vychutnat "reálnosti" silničního provozu tak to vás zvu k nám do obce. Za ní je série naprosto nepřehledných zatáček a -  jak jste již asi všichni správně odhadli -  zdobí je krásná přerušovaná čára. Takže se firma lego inspirovala asi u nás, vždyť že je zatáčka ostrá nebo nepřehledná není podstatné, důležité je momentální umělecké rozpoložení maníků co to na ty silnice malují.. ;D

Mates

Jarmilo, docela jsem se bavil při čtení tohoto příspěvku, jen mi chybí konec...
Jak to tedy dopadlo se synem? Stačilo mu přečtení argumentace od rdk, nebo se neubránil položení další "odborné" otázky? :D ;D >:D

Jarmila

#11
Než jsme se tu vypovídali, tak změnil okruh svého zájmu. Teď má starosti s piráty a rychločlunem a zkouší na mně vymámit MŮJ HP Záchranný autobus.
Ale on si na to zase vzpomene a to už budu připravená.

A navíc teď už zase chodí do školy a to už nebude mít čas vymýšlet záludné otázky na svou maminu.
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Mates

No aby si se nedivila, ve škole se dějou věci... :D ;D
Za chvíli bude mít zase další otázky, otázkou je, z jaké oblasti budou... >:D ;D