Hromadný nákup na BL

Založil killco, 10.05.2012, 16:44:01

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

killco

Shop:kockabolt

Nemá niekto záujem sa pridať? Chcem nejaké brick 2x6 v tan. Obchod ich má za najlepšiu cenu na BL v násobkoch 100ks. Min. buy má však nastavený na 50 dolárov a až toľko toho zas nechcem.

honzicek22

O tomhle obchodě jsem už párkrát uvažoval, ale na můj vkus má vysoké poštovné.

P4tr1cius

No nekúp to!

Jediné UCS čo majú je iba za 900,-. Čo tam poštovné...

Vidím, že niektorí "podnikatelia", chcú sa cez LEGO dostať do blahobytu. A to bez srandy. Tak nech žije trhové hospodárstvo.

Měch

Citace od: P4tr1cius kdy 10.05.2012, 19:05:04
No nekúp to!
Jediné UCS čo majú je iba za 900,-. Čo tam poštovné...
Vidím, že niektorí "podnikatelia", chcú sa cez LEGO dostať do blahobytu. A to bez srandy. Tak nech žije trhové hospodárstvo.

Napřed si zjisti cenu nového než začneš něco psát  ::)
http://www.bricklink.com/catalogPG.asp?S=10129-1
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

honzicek22

Teď napíšu něco ot, ale co je na tom setu tak drahé ? Pominuli pár kostek s potiskem/nálepkami, které pokud se nahradí tak to setu moc na kráse neubere a cena jen za kostky bude jinde. Jasně, nebude to unikát, ale na polici až tak vidět nepůjde.

P4tr1cius

Citace od: malý Měch kdy 10.05.2012, 19:09:19
Citace od: P4tr1cius kdy 10.05.2012, 19:05:04
No nekúp to!
Jediné UCS čo majú je iba za 900,-. Čo tam poštovné...
Vidím, že niektorí "podnikatelia", chcú sa cez LEGO dostať do blahobytu. A to bez srandy. Tak nech žije trhové hospodárstvo.

Napřed si zjisti cenu nového než začneš něco psát  ::)
http://www.bricklink.com/catalogPG.asp?S=10129-1

Tak to yo, najprv som normálne nevedel akou cestou pôjde moja odpoveď, keď si ma dal tak dole...
Ale po zhodnotení toho, že nemám náladu vypisovať to podrobne, len toľko:

Mal tam dať 1200,- USD, pretože vždy sa nájde nejaký idiot, ktorý aj za nezmysel zaplatí fúru peňazí.

(a je mi jasné, že na túto vetu môže teraz prísť asi 1000 variant rôznych odpovedí, kto si čo a za koľko cení)

Ale už sa nikdy nestane, to sľubujem, aby som si dovolil napísať svoj vysoko subjektívny názor na cenu nejakého setu, aby som si predtým nepozrel jeho cenu na bricklink.com, pretože iba tam sú relevantné a presné ceny, ktoré vyjadrujú réalnu hodnotu každého LEGO setu, PRE KAŽDÉHO JEDNÉHO Z NÁS. Bez ohľadu či si fanúšik TECHNICu, TOWNu, SWu alebo iného.

STARHAWK

Tak aby som to vratil z tej OT debaty o cenach setov a inich veci na BL.....

Nedavno som u neho nakupil a prave tie TAN 2x6 - som mu to znizil rovno o 2000ks. Tie mal fakt za bezkonkurencnu cenu.
Postovne som mal zdarma a doslo mi to tusim za 4 dni kurierom.

Uvidim ked uz sa konecne poriadne pustim do stavania ci este nejake nedokupim.

otaznik

Citace od: honzicek22 kdy 10.05.2012, 19:24:32
Teď napíšu něco ot, ale co je na tom setu tak drahé ? Pominuli pár kostek s potiskem/nálepkami, které pokud se nahradí tak to setu moc na kráse neubere a cena jen za kostky bude jinde. Jasně, nebude to unikát, ale na polici až tak vidět nepůjde.
Tohle je fórum stavitelů a sběratelů LEGA, v tomto kontextu je tvůj výše zmíněný příspěvek velmi úsměvný.

honzicek22

#8
Citace od: otaznik kdy 11.05.2012, 00:02:38
Tohle je fórum stavitelů a sběratelů LEGA, v tomto kontextu je tvůj výše zmíněný příspěvek velmi úsměvný.

Jsem rád, že jsem rozesmál. Taky mám doma pár setů vyloženě do sbírky a také mám plno setů, kde jsem raritní/atypickou kostku nahradil jinou a žádná z návštěv to nepoznala. Všem se set líbil i modifikovaný. Schválně jsem prošel diskuzi sw a našel několik modifikací USC setů, které vypadají stejně pěkně či lépe než originály. Tou otázkou jsem spíše chtěl vyslovit povzdech nad "cenou" za raritní kousky a neschopností TLC vydat reedici něčeho o co je zájem. Protože dát stejně za aršík nálepek jako za modulární dům mi přijde dost ujeté. Nehledě na to, že barevnou laserovou tiskárnu má doma nebo v práci kdekdo a samolepící folie do ní stojí 20 Kč. Na závěr bych se rád omluvit za ot příspěvek, ale nedalo mi to nereagovat.

Colonel32

Citace od: honzicek22 kdy 11.05.2012, 07:02:06
Tou otázkou jsem spíše chtěl vyslovit povzdech nad "cenou" za raritní kousky a neschopností TLC vydat reedici něčeho o co je zájem.

Ach jo. Cena raritních kouksů je dána právě tím, že jsou raritní. Že je více zájemců než objektů. TLC by reedici schopné vydat bylo, tomu věřit můžeš. Ale asi k tomu má dobré důvody, že to neudělá. Možná ten křik po reedicích pochází jen od pár jedinců, a neprodali by dost, aby se to vůbec zaplatilo. A možná by to nebylo fér vůči lidem, kteří ten set koupili za sběratelsky tržní cenu, a pak bum, lego to prodává 4x levněji... takoví lidé si taky můžou říct, že na tohle fakt nemají náladu a že s legem seknou.

mesje

Nemyslím si, že by bol problém predať dostatok exclusives setov, ak by ich TLC vydalo znovu. Od vydania mnohych totiz ubehlo dost vela casu a vyrastla nova generacia AFOLov, resp. starších deciek, ktorí by si ten set kúpili lebo sa im páči. Naviac tie náklady by boli nižšie, keďže dizajnéri už nemusia nič vymýšlať a bricky už raz vylisované boli.
A pochybujem že TLC berie ohlad na zberateľov, že si už daný set kúpili draho. Skôr by malo brať ohlad na tých, čo sú nútení kupovať to draho od predajcov, čo s tým kšeftujú - a 400 % zisk ide im a nie TLC. Okrem toho vydalo TLC už vela setov, kde teda vôbec nebrali ohlad na to, či už niekto vysolil vela peňazí na pôvodný set či figúrku - viď nový Jabbov palác. A že je politika TLC dosť chaotická ukazuje aj reedícia Sopwith Camel - nemám pocit, že by bol extra veľký dopyt práve po reedícii tohto setu, skôr ludia zháňajú ISD, UCS falcona, modulars, a pod. A pri tomto lietadle vôbec neriešili a nebrali ohľad na zberateľov, čo si kúpili pôvodný set. Síce ide o prerobený set, ale aj tak zamáva s cenami pôvodného setu v neprospech tých, čo to kúpili draho.

Colonel32

Citace od: mesje kdy 11.05.2012, 12:39:14
Skôr by malo brať ohlad na tých, čo sú nútení kupovať to draho od predajcov, čo s tým kšeftujú - a 400 % zisk ide im a nie TLC.

Což je argument naprosto zcestný - protože TLC by ten zisk 400% nikdy nevidělo. Nebo bys koupil Cafe Corner za 20 tisíc korun - přímo od Lega?

Mimochodem, ten Camel bych nepovažoval ani tak za reedici, jako spíše druhý camel do vitríny.

mesje

Citace od: Colonel32 kdy 11.05.2012, 12:42:52
Citace od: mesje kdy 11.05.2012, 12:39:14
Skôr by malo brať ohlad na tých, čo sú nútení kupovať to draho od predajcov, čo s tým kšeftujú - a 400 % zisk ide im a nie TLC.

Což je argument naprosto zcestný - protože TLC by ten zisk 400% nikdy nevidělo. Nebo bys koupil Cafe Corner za 20 tisíc korun - přímo od Lega?

Samozrejme by tých 400 % nevidelo, ale videlo by normálny zisk napr. 30-40 eur za set, čo pri väčšom počte je viac ako keď predajca získa ojedinelý ale vysoký. Teraz vidí nulu, to som tým chcel povedať.

Colonel32

#13
Ne, teraz vidí nějakých 80e, které za ten set už dávno dostal, když ho ten prodejce tehdy koupil od něj.

Stále nerozumím tomu, proč je fér, aby lego na prodeji Lego setů vydělávalo, ale obchodník nesmí. 

Matošo

Citace od: mesje kdy 11.05.2012, 12:39:14
Skôr by malo brať ohlad na tých, čo sú nútení kupovať to draho od predajcov, čo s tým kšeftujú - a 400 % zisk ide im a nie TLC.

Cože, v jakym vesmíru to žiješ ??

To by jako měla škodovka znovu začít vyrábět starý Felicie, protože teď to chudáčci ti, kterří to chtějí musejí dávat dohromady z vrakovišť nebo kupovat za miliony od muzejí a  sběratelů ?? Cože ??

Colonel32

Inu, shrnul bych to asi takto.

Právo každého člověka končí tam, kde začíná právo někoho jiného.

Takže:

Ty máš právo:
- vydělat peníze a koupit set za aktuální tržní hodnotu
- postavit set z běžně dostupných dílů a unikátní díly nahradit levnějšími, stejně jako si pro vlastní potřebu udělat kopie originálních lego samolepek.
- tlačit na TLC aby reedici vyrobila, např. pomocí projektu Cuusoo
- nadávat na Lego, že reedice nedělá.

TLC má právo:
- reedici neudělat, pokud to nebude považovat za rozumné.

A admin tohoto fóra má právo:
- tvé působení na fóru ukončit, pokud se svými názory budeš spamovat příliš (protože je to jeho fórum)

honzicek22

#16
Plně souhlasím. A propo, pokud by se v tomto obchodě dělala objednávka z ČR tak se rád připojím.

mesje

Citace od: Matošo kdy 11.05.2012, 12:59:45
To by jako měla škodovka znovu začít vyrábět starý Felicie, protože teď to chudáčci ti, kterří to chtějí musejí dávat dohromady z vrakovišť nebo kupovat za miliony od muzejí a  sběratelů ?? Cože ??

Ale veď to je úplne iný prípad - staré Felície sú už dnes nemoderné, a rozhodne po nich není nejaký masový dopyt. Ale sety ako UCS falcon sú moderné aj dnes, bez zmeny jediného bricku. Skôr by som to prirovnal k situácii, keď by napr. výrobca stavebnín prestal vyrábať nejaký typ tehly, ale ludia by ju stále chceli kvôli super vlastnostiam, a tak by ju zháňali za 400 % príplatok od predajcov, a výrobca by na to kukal a nijako nereagoval - tiež to môže mať na háku, lebo však už predsa predal tie tehly predajcom, ale nemá extra podnikateľský duch, keď nereaguje na vysoký dopyt.
A keď už sme pri autách, aj Ferrari robí "reedície" starých modelov :-)

Citace od: Colonel32 kdy 11.05.2012, 13:13:51
A admin tohoto fóra má právo:
- tvé působení na fóru ukončit, pokud se svými názory budeš spamovat příliš (protože je to jeho fórum)


No jasne, klasický záver diskusie, keď s niečím nesúhlasíš. Je to trápne. Keď nesúhlasíš s názorom iného, tak argumentuj, prípadne to nečítaj, mazanie je len smiešna cenzúra. Ak toto fórum nemá byť priestor na diskusiu, tak nech sa tu len zverejňujú zoznamy setov za daný rok a formálne recenzie.

Matošo

Obávám se, že celá tvoje teorie stojí na velmi vrtkavých základech a to: Lidi to přece chtějí !
Ale kolik jich je ? Já osobně si myslim, že jich je jen tolik, aby to v pohodě pokryla nabídka na BL a eBay...

Colonel32

Citace od: mesje kdy 11.05.2012, 13:40:29
No jasne, klasický záver diskusie, keď s niečím nesúhlasíš. Je to trápne. Keď nesúhlasíš s názorom iného, tak argumentuj, prípadne to nečítaj, mazanie je len smiešna cenzúra. Ak toto fórum nemá byť priestor na diskusiu, tak nech sa tu len zverejňujú zoznamy setov za daný rok a formálne recenzie.

Já jsem jen vyjmenoval práva jednotlivých zúčastněných. Můžeme klidně výčtem pokračovat:

- ty máš právo založit si vlastní blog a psát na něm co uznáš za vhodné
- ty máš právo založit si vlastní fórum, a zavést na něm jakákoli pravidla uznáš za vhodné

Bohužel problém dnešní doby internetu je, že informací  není nedostatek, nýbrž nadbytek. Proto je nutné tok informací nějakým způsobem usměrňovat. Viz. pravidla 4.1.

V tomto případě je to tvé právo vyjádřit vlastní názor, versus právo ostatních, kteří chtějí číst věcné příspěvky, a nikoli donekonečna se opakující žabomyší války na téma reedice.

mesje

Citace od: Matošo kdy 11.05.2012, 13:52:14
Obávám se, že celá tvoje teorie stojí na velmi vrtkavých základech a to: Lidi to přece chtějí !
Ale kolik jich je ? Já osobně si myslim, že jich je jen tolik, aby to v pohodě pokryla nabídka na BL a eBay...

OK, môžeš mať pravdu. Nikto z nás to nevie presne, len môže prezentovať nejaké domnienky založené na nejakej úvahe...

killco

Ďakujem všetkým zúčastneným spamerom za totálne zaspamovanie témy. Ale k veci.

STARHAWK tvrdí že pri 2000 ks dal Maďar poštovné na nulu (Nevšimol som si však či to má niekde v podmienkach, alebo sa s ním STARHAWK dohodol - poprosím o vysvetlenie).

To by znamenalo, ak by sa našiel dostatok záujemcov, platilo by sa poštovné iba zo Slovenska (čo myslím nie je až tak veľa, viď môj BL, alebo by sa to dalo nejako dopraviť do ČR cez členov fóra čo pendlujú medzi republikami). Myslím že cenu 0.09€ za ks by sme nedostali ani od TLC v lugbulku. Treba sa však ometať, lebo tie bricky tam asi dlho nebudú. Tak poprosím záujemcov aby sa nahlásili.

honzicek22

Jakmile bude "vyřešena" cena dopravy tak pošlu objednávku přes sz.

STARHAWK

killco> Spytal som sa ho ci ma nejake mnoztevne zlavy a on mi ponukol postovne zdarma za nakup za min 200 USD co som aj splnil.

otaznik

Citace od: honzicek22 kdy 11.05.2012, 07:02:06
Jsem rád, že jsem rozesmál. Taky mám doma pár setů vyloženě do sbírky a také mám plno setů, kde jsem raritní/atypickou kostku nahradil jinou a žádná z návštěv to nepoznala. Všem se set líbil i modifikovaný. Schválně jsem prošel diskuzi sw a našel několik modifikací USC setů, které vypadají stejně pěkně či lépe než originály. Tou otázkou jsem spíše chtěl vyslovit povzdech nad "cenou" za raritní kousky a neschopností TLC vydat reedici něčeho o co je zájem. Protože dát stejně za aršík nálepek jako za modulární dům mi přijde dost ujeté. Nehledě na to, že barevnou laserovou tiskárnu má doma nebo v práci kdekdo a samolepící folie do ní stojí 20 Kč. Na závěr bych se rád omluvit za ot příspěvek, ale nedalo mi to nereagovat.
- pokud považuješ za měřítko to, že se set líbí návštěvě, tak pak máme jiný pohled na to, co to znamená sbírat LEGO
- jakou neschopností TLC? Proč by vyráběli reedici něčeho, co chce 1000 (nebo i 10000) lidí, když na nových setech vydělají mnohem více!? Je potřeba si neplést pojmy s dojmy
- nutí tě někdo kupovat aršík samolepek za tisíce? Nenutí. Všechno je to otázka nabídky a poptávky (jako skoro všude)

killco

Tak a máme to potvrdené priamo od predajcu. Ak teda uzavrieme objednávku za min 200 USD čo je podľa xe.com +- 155 € tak bude doprava na Slovensko zadarmo!!! Následná distribúcia medzi nami by už nemala stáť až toľko.  Záujemcovia sa môžu prihlásiť cez ss.

Upozorňujem najmä na bezkonkurenčnú cenu 2x6 brick tan (0.09€) a tiež na bielo čiernu kravu (4.26€).

killco

#26
Takže zatial zúčastnený:

killco
mesje
Justin
SpCasPi000
pecco



Cielová suma je dosiahnutá.

killco

Ešte jedna vec. Kedže toto robím prvý krát, neviem ako to bude s poplatkami (ak budú nejaké paypal fees a pod.), nastáva otázka ako to urobíme s výberom penazí.

A. Pošlete mi o niečo viac ako je hodnota vašej objednávky a ja sa s vami po ukončení vyrovnám.

B. Pošlete mi len čiastku za objednávky a poplatky mi dorovnáte potom.

Osobne sa mi možnosť B pozdáva viac.

killco

No kedže ste všetci odoslali zoznamy, stanovýme si deadline na zajtra povedzme 18:00.

Ak sa ešte chce niekto pridať, nech rovno pošle zoznam dielov cez ss. Tiež upozorňujem na možnosť spojiť to s nákupom v mojom BL shope. Nemám žiadny minimum buy teda ak by sa niekomu hodil povedzme nejaký 1 diel, nie je to problém.

Potom pošlem inštrukcie k platbám.

waf

Plánuje objednávat také někdo z ČR? Plánuje někdo v budoucnu (klidně i za měsíc) cestu od killca do ČR/Praha a případně by mi to přivezl? Díky!