Prirovnani .......

Založil werrac, 15.06.2005, 12:03:33

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

werrac

Strategie Lega mi od roku cca 1996 pripomina tohle :>)

http://www.super.cz/vtipky/811-jak-se-s-tim-zataci.html

Je to proste stejne kratkozrake :>)

myth

Smutné na tom je, že je to pravda  :'(
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Colonel32

pochybuju, ze LEGO upravuje svoji financni strategii v Photoshopu...

werrac

Lego ma financni strategii ????????????????????????????

myth

Samozrejme - za neustáleho znižovania nákladov a nápaditosti setov neustále zvyšovať cenu, postupne odradiť rodičov od kupovania LEGA pre svoje ratolesti(veď AFOLovia zaplatia tak či tak) a následne dospieť ku krachu
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

otaznik

Citace od: myth kdy 15.06.2005, 12:09:56
Samozrejme - za neustáleho znižovania nákladov a nápaditosti setov neustále zvyšovať cenu, postupne odradiť rodičov od kupovania LEGA pre svoje ratolesti(veď AFOLovia zaplatia tak či tak) a následne dospieť ku krachu

Není to zdaleka tak černobílé, jak tady popisuješ. Zájmy dítěte před 20ti lety, 10ti lety a teď jsou naprosto rozdílné, konkurence je vyšší apod. Neříkám, že LEGO dělá všechno dobře, ale dost dobře nemůžu připustit, že by něco vědomně flákali apod. Vždyť je to stále rodinná firma - i když ve vedení už člen rodiny nestojí.

muzzo

Jestli se to dnešním dětem líbí tak proč maj ztrátovou bilanci?

otaznik

Citace od: muzzo kdy 15.06.2005, 12:23:12
Jestli se to dnešním dětem líbí tak proč maj ztrátovou bilanci?

LEGO toho dělá mnohem víc dříve - Legolandy, hry na PC a konzole apod. Těhle věcí se chtějí zbavit a soustředit se jen na LEGO (stavebnice).
Děti teď daleko víc zajímají počítače (a hry) než tomu bylo dříve (80., 90. léta) a tím se zase nějací potencionální kupci odeberou. Jednoduše možností "jak zabavit dítě" je čím dál tím víc a proto je čím dál tím těžší se prosadit.

myth

Citace od: otaznik kdy 15.06.2005, 12:20:05
Není to zdaleka tak černobílé, jak tady popisuješ. Zájmy dítěte před 20ti lety, 10ti lety a teď jsou naprosto rozdílné, konkurence je vyšší apod. Neříkám, že LEGO dělá všechno dobře, ale dost dobře nemůžu připustit, že by něco vědomně flákali apod. Vždyť je to stále rodinná firma - i když ve vedení už člen rodiny nestojí.

Samozrejme že som to trochu zveličil, ale robia niektoré dosť nepochopiteľné veci - ceny USA vs EU, S@H, Jack Stone.
a) ceny USA vs EU - nemyslím že existuje nejaký reálny dôvod na to, aby bol taký rozdiel medzi cenami lega v USA a EU. Nič by sa im nestalo keby tie ceny(bez daní) vyrovnali. Tiež je dosť nepochopiteľné, prečo sú v menej rozvinutých krajinách ceny lega vyššie ako v rozvinutejších - porovnaj USA - ČR - SR - Rumunsko(chadzi o tom niekde písal)
b) S@H - tiež neexistuje reálny dôvod na to, aby S@H nefungoval v nových členských krajinách EU. Euro argument neobstojí, veď v Dánsku sa stále platí korunami a nie eurom.
c) Jack Stone - nepochopím načo robia aj tieto figúrky - pre malé deti je tu duplo, tie väčšie(rátam medzi ne aj AFOLov :D ) majú minifigy

A potom sú tu aj ďalšie veci typu viac odtieňov jednej farby, možno priveľa špeciálnych dielov, nie-žlté hlavičky v licencovaných produktoch....  takto sa dá bohužiaľ dosť dlho pokračovať
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

otaznik

Takže popořádku:  ;)

Citace od: myth kdy 15.06.2005, 12:42:24
Samozrejme že som to trochu zveličil, ale robia niektoré dosť nepochopiteľné veci - ceny USA vs EU, S@H, Jack Stone.
a) ceny USA vs EU - nemyslím že existuje nejaký reálny dôvod na to, aby bol taký rozdiel medzi cenami lega v USA a EU. Nič by sa im nestalo keby tie ceny(bez daní) vyrovnali. Tiež je dosť nepochopiteľné, prečo sú v menej rozvinutých krajinách ceny lega vyššie ako v rozvinutejších - porovnaj USA - ČR - SR - Rumunsko(chadzi o tom niekde písal)

Mě se z dvojích cen také smutno, ale USA je prostě svět sám pro sebe a s vyššími cenami by se tam LEGO nechytlo.

Citace
b) S@H - tiež neexistuje reálny dôvod na to, aby S@H nefungoval v nových členských krajinách EU. Euro argument neobstojí, veď v Dánsku sa stále platí korunami a nie eurom.

Že tu nefunguje S@H není problém Eura. Nevím proč to nefunguje, nevidím jediný důvod, ale Jindroush tuším něco říkal, třeba to sem postne.

Citace
c) Jack Stone - nepochopím načo robia aj tieto figúrky - pre malé deti je tu duplo, tie väčšie(rátam medzi ne aj AFOLov :D ) majú minifigy

Prostě to zkusili, tak to dělají i jiné firmy. Taky si alespoň člověk uvědomí, co že je to dobré -> minifigs  ;)

Citace
A potom sú tu aj ďalšie veci typu viac odtieňov jednej farby, možno priveľa špeciálnych dielov, nie-žlté hlavičky v licencovaných produktoch....  takto sa dá bohužiaľ dosť dlho pokračovať

Změna barev je pro mě taky dost problematická...
IMHO si změnu barvy hlaviček vyžádali sami majitelé licencí, aby tak postavičky více odpovídali předloze.

betakaroten

Ach ty barvy ... bílé díly žloutnou, modré zelenají, jestlipak podléhá barvozměně také "šutrová" šedá? Zkoušel jsem pár dnů nechávat stále stejnou kostku na slunci ("plonkovou", přece bych si nehyzdil sadu), ale teď venku chčije a chčije a kostka nic. Kouření odsuzuju z principu, to mi neraďte.

K minifigům - když už existují Dežo, Tibor, Harry a mnozí další, tak si žlutý panák musí připadat jako Asiat, chudák.

Jack Stone mi připomíná zjednodušenou figurku Technic (taky dost paskvil, ale dají se tomu ohýbat ruce a nohy do nefyziologických úhlů; mám nápad na vigněttu "Technoman na mučidlech" >:D )

otaznik

Citace od: betakaroten kdy 15.06.2005, 21:52:43


Jack Stone mi připomíná zjednodušenou figurku Technic (taky dost paskvil, ale dají se tomu ohýbat ruce a nohy do nefyziologických úhlů; mám nápad na vigněttu "Technoman na mučidlech" >:D )

Hmm, myslím, že u Technic figurek se dá nenormálně otáčet pouze hlava, rameno a možná kloub co spojuje nohy s tělem, zbytek jen tak, jako u lidí (samozřejmě ne u všech, někdo sotva vyjde schody :-).

Rob

Citace od: otaznik kdy 16.06.2005, 11:52:53
Hmm, myslím, že u Technic figurek se dá nenormálně otáčet pouze hlava, rameno a možná kloub co spojuje nohy s tělem, zbytek jen tak, jako u lidí

nn, lokty jdou "za roh", ramena jsou naopak pohyblivá málo (nevzpaží).
Rob

otaznik

Citace od: Rob kdy 16.06.2005, 16:02:00


nn, lokty jdou "za roh", ramena jsou naopak pohyblivá málo (nevzpaží).


Nevzpaží, ale dokáže otočit ruku obráceně - loktem k tělu :-)